2020-09-20   08:36:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Syd Turnering 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28-09-2019

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Fink  2001  25  322          37.43   
  Svømmeklubben Sønderborg  35.58                 
Luna Marcher  2002  20  133          50.25   
  Blåvandshuk Svømmeklub  52.27                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christina M. Glargaard  2004  25  550          31.33   
  Esbjerg Svømmeklub  30.91                 
Katrine S. Kristensen  2004  20  394          34.99   
  Haderslev Svømme Klub  33.80                 
Cathrine Høst  2004  15  357          36.18   
  Nyborg Svømmeklub  37.97                 
Stephanie de Bruijn  2005  12  319          37.53   
  Svømmeklubben Grindsted  37.63                 
Liv Kousgaard  2003  11  316          37.67   
  Esbjerg Svømmeklub  37.25                 
Maja Emilie Skjødt  2005  10  288          38.83   
  Haderslev Svømme Klub  39.74                 
Josefine Lassen  2003  202          43.68   
  Haderslev Svømme Klub  43.85                 
Nanna W Povlsen  2005  185          45.02   
  Erritsø Gymnastik Og IF  49.39                 
Lærke Jepsen  2005  138          49.65   
  Vejen Svømmeklub  51.34                 
10  Laura Vindstrup Christens  2003  129          50.72   
  Blåvandshuk Svømmeklub  49.17                 
Gry Jepsen  2005              DSQ  Svøm på maven 24m 
  Vejen Svømmeklub  1:04.70                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie A. Wolf  2006  25  543          31.46   
  Esbjerg Svømmeklub  32.56                 
Clara Kapke  2006  20  442          33.69   
  Svømmeklubben Sønderborg  32.85                 
Emilie Øhlenschlæger  2006  15  355          36.24   
  Esbjerg Svømmeklub  36.02                 
Andrea Bjerring Pedersen  2007  12  349          36.45   
  Esbjerg Svømmeklub  36.96                 
Karoline Hellesøe  2006  11  337          36.86   
  Svømmeklubben Sønderborg  35.14                 
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  10  334          36.97   
  Esbjerg Svømmeklub  40.03                 
Millie Møller  2007  331          37.08   
  Esbjerg Svømmeklub  38.46                 
Nora Gombos  2006  317          37.61   
  Svømmeklubben Sønderborg  36.95                 
Julie Guldmann Møller  2007  298          38.41   
  Vejle Svømmeklub  36.86                 
10  Lotta Træger  2008  281          39.17   
  Svømmeklubben Sønderborg  43.41                 
11  Maya Øhlenschlæger Jensen  2006  254          40.53   
  Esbjerg Svømmeklub  43.76                 
12  Alista Maslobojeva  2007  244          41.03   
  Vejle Svømmeklub  42.04                 
13  Josephine Kviesgaard  2007  239          41.35   
  Esbjerg Svømmeklub  41.59                 
14  Frida Høj Foldager  2006  238          41.37   
  Vejle Svømmeklub  40.83                 
15  Sille Grønfeldt  2008  232          41.74   
  Nyborg Svømmeklub  43.12                 
16  Line Bach-Henriksen  2007    215          42.81   
  Esbjerg Svømmeklub  42.15                 
17  Sofie Damm Johansen  2006    215          42.82   
  Svømmeklubben Sønderborg  43.13                 
18  Clara Wesselhoff  2006    211          43.06   
  Haderslev Svømme Klub  43.87                 
19  Olivia Macartney  2008    201          43.80   
  Esbjerg Svømmeklub  47.42                 
20  Andrea Kargo  2008    198          43.98   
  Vejen Svømmeklub  48.77                 
21  Carolina Schlander  2007    198          44.03   
  Esbjerg Svømmeklub  43.10                 
22  Sille Holm-Nissen  2007    197          44.11   
  Haderslev Svømme Klub                   
23  Mille A. B. Buch  2006    193          44.40   
  H2Odense  41.87                 
24  Sofie Barack Søe  2008    190          44.60   
  Esbjerg Svømmeklub  44.63                 
25  Karla Nøhr Rixen  2008    164          46.89   
  Vejle Svømmeklub  45.29                 
26  Sille Milther  2006    161          47.13   
  Haderslev Svømme Klub                   
27  Mathilde Sofie Karmar  2008    161          47.14   
  Esbjerg Svømmeklub  44.10                 
28  Mikkeline Fugleberg  2007    157          47.51   
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:01.76                 
29  Katharina Poulsen  2007    156          47.63   
  Haderslev Svømme Klub  47.95                 
30  Katrine Vølund  2008    155          47.73   
  Nyborg Svømmeklub  51.76                 
31  Sofia S. Skøtt  2007    150          48.21   
  Haderslev Svømme Klub  52.72                 
32  Sofia Brink  2006    138          49.61   
  Blåvandshuk Svømmeklub  1:00.04                 
33  Kristine Walløe Poulsen  2007    129          50.69   
  Erritsø Gymnastik Og IF  51.22                 
34  Cathrine Boisen  2008    127          51.03   
  Esbjerg Svømmeklub  55.96                 
35  Signe Christiansen  2008    121          51.89   
  Nyborg Svømmeklub  50.67                 
36  Anne H. Rasmussen  2006    119          52.08   
  Haderslev Svømme Klub                   
37  Silje Lunderskov  2007    111          53.32   
  Haderslev Svømme Klub                   
38  Johanne Falkenby Skytte  2008    104          54.44   
  Esbjerg Svømmeklub  56.94                 
39  Lea H Mammen  2008    64          1:03.91   
  Vejle Svømmeklub  1:18.12                 
Astrid Hartmann  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub  44.54                 
Clara Darville  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub                   
Mathilde Vestergaard  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  39.63                 
Marie Thorup  2006              DSQ  svøm på mave 23 m 
  Esbjerg Svømmeklub  41.53                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabel Qvist Jensen  2009  25  276          39.39   
  Vejle Svømmeklub  41.14                 
Caroline Sølbech Larsen  2009  20  274          39.48   
  Esbjerg Svømmeklub  41.27                 
Frida Steen Mühring  2009  15  197          44.06   
  Nyborg Svømmeklub  46.05                 
Alberte Knudsen  2009  12  192          44.46   
  Vejle Svømmeklub  43.74                 
Dicte Underbjerg  2010  11  167          46.61   
  Esbjerg Svømmeklub  48.77                 
Isabelle Weber  2009  10  150          48.24   
  Esbjerg Svømmeklub  51.97                 
Filuka Lolk Frederiksen  2009  129          50.75   
  Esbjerg Svømmeklub  51.10                 
Alberte Hansen  2009  127          51.06   
  Esbjerg Svømmeklub  55.86                 
Sasha Lee T Sørensen  2010  122          51.73   
  Esbjerg Svømmeklub  52.99                 
10  Meiko Nakatani  2010  121          51.85   
  Vejle Svømmeklub  51.24                 
11  Svea Arlbjørn  2009  111          53.27   
  Vejle Svømmeklub  54.98                 
12  Signe Sejr Bentsen  2010  107          54.03   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.07                 
13  Helene Seidler Madsen  2009  106          54.23   
  Vejle Svømmeklub  51.95                 
14  Camilla H Graversen  2010  103          54.74   
  Vejle Svømmeklub  56.58                 
15  Malou Bjerre  2010  90          57.22   
  Vejle Svømmeklub  57.21                 
16  Olivia Bækkegård Svendsen  2009    87          57.90   
  Vejle Svømmeklub  59.85                 
17  Liv Rong Hansen  2010    83          58.74   
  Esbjerg Svømmeklub                   
18  Maja Bach-Henriksen  2010    78          59.94   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.62                 
19  Thea Aggerholm  2009    70          1:02.01   
  Esbjerg Svømmeklub  56.59                 
20  Frida Agerskov  2009    64          1:03.93   
  Esbjerg Svømmeklub                   
21  Medina Munch-Elvstrøm  2010    62          1:04.69   
  Vejle Svømmeklub  59.59                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark