Resultater for Region Syd Turnering 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
28-09-2019
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Østergaard | 2004 | 25 | 523 | 36.28 | 1:17.37 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:16.32 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 20 | 449 | 39.69 | 1:21.40 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.86 | |||||||||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 15 | 399 | 39.99 | 1:24.66 | ||||
H2Odense | 1:23.08 | |||||||||
4 | Barbara Ammentorp | 2003 | 12 | 399 | 39.67 | 1:24.70 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.89 | |||||||||
5 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 11 | 362 | 41.50 | 1:27.46 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.80 | |||||||||
6 | Astrid Gregersen | 2005 | 10 | 360 | 40.62 | 1:27.61 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.73 | |||||||||
7 | Mathilde Stilund | 2005 | 9 | 350 | 42.83 | 1:28.44 | ||||
H2Odense | 1:26.56 | |||||||||
8 | Anne Horn | 2004 | 8 | 310 | 43.45 | 1:32.10 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:26.93 | |||||||||
9 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 7 | 307 | 44.14 | 1:32.43 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:30.68 | |||||||||
10 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | 6 | 251 | 46.74 | 1:38.73 | ||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:41.81 | |||||||||
11 | Ditte Hansen | 2003 | 5 | 247 | 46.45 | 1:39.30 | ||||
DeltaSwim | 1:36.99 | |||||||||
12 | Karoline Friis | 2004 | 4 | 181 | 52.23 | 1:50.14 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:57.16 | |||||||||
13 | Josefine Lassen | 2003 | 3 | 164 | 54.17 | 1:53.83 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:06.26 | |||||||||
14 | Gry Jepsen | 2005 | 2 | 130 | 1:01.04 | 2:02.88 | ||||
Vejen Svømmeklub | 2:45.46 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 25 | 453 | 37.97 | 1:21.18 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.02 | |||||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | 20 | 394 | 41.64 | 1:25.02 | ||||
H2Odense | 1:23.81 | |||||||||
3 | Amalie F. Piiters | 2006 | 15 | 370 | 41.30 | 1:26.82 | ||||
H2Odense | 1:26.92 | |||||||||
4 | Mille Holmberg | 2006 | 12 | 354 | 42.08 | 1:28.12 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.37 | |||||||||
5 | Sarah Laursen | 2007 | 11 | 343 | 42.30 | 1:29.08 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.98 | |||||||||
6 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 10 | 331 | 43.07 | 1:30.09 | ||||
H2Odense | 1:27.21 | |||||||||
7 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 9 | 326 | 42.74 | 1:30.57 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.05 | |||||||||
8 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 8 | 298 | 43.79 | 1:33.28 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.29 | |||||||||
9 | Alista Maslobojeva | 2007 | 7 | 296 | 44.48 | 1:33.55 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.44 | |||||||||
10 | Anne Stæhr | 2008 | 6 | 270 | 45.88 | 1:36.45 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:39.83 | |||||||||
11 | Line Horn | 2006 | 5 | 265 | 46.41 | 1:36.99 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:34.68 | |||||||||
12 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 4 | 261 | 46.05 | 1:37.49 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.41 | |||||||||
13 | Kira Wolter | 2007 | 3 | 230 | 48.28 | 1:41.76 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.30 | |||||||||
14 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 2 | 229 | 48.94 | 1:41.80 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.74 | |||||||||
15 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | 1 | 221 | 48.59 | 1:43.03 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.12 | |||||||||
16 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 215 | 49.12 | 1:44.06 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.25 | |||||||||
17 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | 193 | 50.38 | 1:47.77 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:53.75 | |||||||||
18 | Clara Wesselhoff | 2006 | 192 | 48.87 | 1:48.01 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:50.97 | |||||||||
19 | Sille Milther | 2006 | 179 | 50.92 | 1:50.48 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:47.64 | |||||||||
20 | Katrine Vølund | 2008 | 172 | 53.71 | 1:51.95 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:56.90 | |||||||||
21 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 171 | 52.99 | 1:52.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.13 | |||||||||
22 | Katharina Poulsen | 2007 | 170 | 53.88 | 1:52.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:51.23 | |||||||||
23 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 166 | 54.62 | 1:53.38 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:00.42 | |||||||||
24 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | 166 | 54.20 | 1:53.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.01 | |||||||||
25 | Karla Jæger | 2008 | 164 | 53.46 | 1:53.76 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:54.04 | |||||||||
26 | Claramilla Kirstan | 2008 | 158 | 53.45 | 1:55.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.50 | |||||||||
27 | Anne Sørensen | 2008 | 156 | 54.22 | 1:55.67 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 2:09.58 | |||||||||
28 | Sofia S. Skøtt | 2007 | 132 | 58.16 | 2:02.44 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
29 | Liv K. L. Jensen | 2008 | 101 | 1:02.70 | 2:13.75 | |||||
DeltaSwim | 2:12.38 | |||||||||
- | Andrea Højbjerg | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.73 | |||||||||
- | Anna Emilie Damgaard | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:46.95 | |||||||||
- | Clara Darville | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:22.98 | |||||||||
- | Lærke Jervelund | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.13 | |||||||||
- | Ida Højergaard | 2007 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:20.24 | |||||||||
- | Lea H Mammen | 2008 | DSQ | asynk ben v 22 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:28.26 | |||||||||
- | Mikkeline Fugleberg | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:59.15 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Holmberg | 2009 | 25 | 188 | 51.31 | 1:48.85 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.14 | |||||||||
2 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 20 | 154 | 57.62 | 1:56.12 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.43 | |||||||||
3 | Alberte Knudsen | 2009 | 15 | 145 | 58.16 | 1:58.67 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:00.42 | |||||||||
4 | Meiko Nakatani | 2010 | 12 | 137 | 56.60 | 2:00.96 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:58.81 | |||||||||
5 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 11 | 136 | 56.61 | 2:01.00 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:24.08 | |||||||||
6 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 10 | 111 | 2:09.42 | 2:09.42 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:04.77 | |||||||||
7 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 9 | 90 | 1:05.09 | 2:18.85 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:10.90 | |||||||||
8 | Malou Bjerre | 2010 | 8 | 83 | 1:06.60 | 2:22.44 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:30.81 | |||||||||
9 | Kaya Bull-Sørensen | 2009 | 7 | 73 | 1:10.66 | 2:28.91 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:22.35 | |||||||||
- | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | DSQ | 1 hånd v ven 75 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.30 | |||||||||
- | Ottilie Jensen | 2010 | DSQ | crawlben i start | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:48.91 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Hartmann | 2011 | 25 | 116 | 59.83 | 2:07.81 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:17.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |