2020-08-06   11:22:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neppan Knatte-Cup Höst 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 start 08:50

Document
Resultat
Neppan Knatte-Cup Höst 2019
Arrangör:
Plats: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Holmgren 2009 Täby Sim -.-- 1:38.10
50m: 46.72
100m: 1:38.10
(51.38)
2 Felix Bang 2009 Simklubben Neptun -.-- 1:44.72 +6.62
50m: 50.42
100m: 1:44.72
(54.30)
3 Robert Zhang 2009 Simklubben Neptun +0.72 1:49.22 +11.12
50m: 52.00
100m: 1:49.22
(57.22)
4 Milo Peterson 2009 Väsby Simsällskap +0.95 1:49.66 +11.56
50m: 50.71
100m: 1:49.66
(58.95)
5 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap -.-- 1:57.27 +19.17
50m: 53.07
100m: 1:57.27
(1:04.20)
Grenen officiell:  2019-09-22 12:02:24
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun +0.79 1:27.45
50m: 41.46
100m: 1:27.45
(45.99)
2 Nils Franzen 2008 Järfälla Simsällskap +0.49 1:33.36 +5.91
50m: 44.67
100m: 1:33.36
(48.69)
3 Troy Sevonen 2008 Täby Sim +0.64 1:38.25 +10.80
50m: 46.98
100m: 1:38.25
(51.27)
4 Melvin Eriksson 2008 Järfälla Simsällskap +0.45 1:40.45 +13.00
50m: 47.10
100m: 1:40.45
(53.35)
5 Anders Watanabe 2008 Väsby Simsällskap -.-- 1:40.74 +13.29
50m: 47.75
100m: 1:40.74
(52.99)
6 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun -.-- 1:41.78 +14.33
50m: 47.09
100m: 1:41.78
(54.69)
7 Simon Rehn 2008 Simklubben Neptun +0.64 1:41.93 +14.48
50m: 48.09
100m: 1:41.93
(53.84)
8 Martin Löf 2008 Järfälla Simsällskap -.-- 1:43.17 +15.72
50m: 48.07
100m: 1:43.17
(55.10)
9 Carl Olsson 2008 Täby Sim +0.63 1:43.53 +16.08
50m: 49.21
100m: 1:43.53
(54.32)
10 Simon Siljekvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.51 1:45.68 +18.23
50m: 50.97
100m: 1:45.68
(54.71)
11 Tor Carlén 2008 Täby Sim +0.53 1:46.24 +18.79
50m: 51.00
100m: 1:46.24
(55.24)
12 Gustav Skantz 2008 Järfälla Simsällskap -.-- 1:47.81 +20.36
50m: 49.60
100m: 1:47.81
(58.21)
13 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun +0.77 1:49.37 +21.92
50m: 51.60
100m: 1:49.37
(57.77)
14 Adrian Eriksson 2008 Ösmo Simsällskap +0.70 1:50.70 +23.25
50m: 52.24
100m: 1:50.70
(58.46)
15 Emanuel Liljestedt 2008 Ösmo Simsällskap -.-- 1:50.89 +23.44
50m: 52.94
100m: 1:50.89
(57.95)
16 Algot Augustsson Spets 2008 Järfälla Simsällskap +0.59 1:51.11 +23.66
50m: 52.69
100m: 1:51.11
(58.42)
17 Gideon Larsson 2008 Täby Sim +0.54 1:51.90 +24.45
50m: 54.60
100m: 1:51.90
(57.30)
18 Isak Kållberg 2008 Järfälla Simsällskap -.-- 2:00.31 +32.86
50m: 57.04
100m: 2:00.31
(1:03.27)
19 Max Löfgren 2008 Järfälla Simsällskap -.-- 2:01.22 +33.77
50m: 56.71
100m: 2:01.22
(1:04.51)
20 David Demirian 2008 Järfälla Simsällskap +0.80 2:01.37 +33.92
50m: 58.02
100m: 2:01.37
(1:03.35)
- Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun +0.68 DSQ
- Charlie Henriksson 2008 Järfälla Simsällskap +0.49 DSQ
Grenen officiell:  2019-09-22 12:02:24
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun +0.68 1:27.97
50m: 42.96
100m: 1:27.97
(45.01)
2 Zacharias Sandström 2007 Simklubben Neptun +0.69 1:29.75 +1.78
50m: 42.88
100m: 1:29.75
(46.87)
3 William Lagerlöf 2007 Danderyds Simförening +0.92 1:32.17 +4.20
50m: 42.41
100m: 1:32.17
(49.76)
4 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun +0.68 1:33.04 +5.07
50m: 43.90
100m: 1:33.04
(49.14)
5 Sixten Ersson 2007 Täby Sim +0.51 1:33.67 +5.70
50m: 44.82
100m: 1:33.67
(48.85)
6 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun -.-- 1:36.11 +8.14
50m: 45.40
100m: 1:36.11
(50.71)
7 Erik Talipov 2007 Täby Sim +0.57 1:36.84 +8.87
50m: 45.01
100m: 1:36.84
(51.83)
8 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun +0.57 1:37.64 +9.67
50m: 46.20
100m: 1:37.64
(51.44)
9 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun +0.58 1:39.13 +11.16
50m: 46.45
100m: 1:39.13
(52.68)
10 William Lundberg 2007 Järfälla Simsällskap +0.41 1:40.69 +12.72
50m: 47.11
100m: 1:40.69
(53.58)
11 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim +0.67 1:41.18 +13.21
50m: 48.18
100m: 1:41.18
(53.00)
12 Erik Rosander 2007 Danderyds Simförening +0.63 1:45.03 +17.06
50m: 49.87
100m: 1:45.03
(55.16)
13 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim -.-- 1:47.44 +19.47
50m: 50.05
100m: 1:47.44
(57.39)
14 Arvid Larsson 2007 Täby Sim -.-- 1:49.09 +21.12
50m: 51.56
100m: 1:49.09
(57.53)
15 Olle Kaas 2007 Väsby Simsällskap +0.63 1:55.60 +27.63
50m: 53.17
100m: 1:55.60
(1:02.43)
16 Linus Isaksson 2007 Väsby Simsällskap +0.82 1:55.62 +27.65
50m: 52.52
100m: 1:55.62
(1:03.10)
17 Yichen SUN 2007 Täby Sim +0.71 1:56.40 +28.43
50m: 56.31
100m: 1:56.40
(1:00.09)
18 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap +0.53 1:57.18 +29.21
50m: 57.22
100m: 1:57.18
(59.96)
19 Mose Grafström 2007 Väsby Simsällskap +0.52 2:16.84 +48.87
50m: 1:00.84
100m: 2:16.84
(1:16.00)
- Theo Priftakis Abascal 2007 Simklubben Neptun -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-09-22 12:02:24
2019-09-22 12:02:35 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner