Results for Neppan Knatte-Cup Höst 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 1 start 08:50
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Höst 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
+0.62 |
|
47.42 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dante Sandström |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
51.34 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Vallin |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
52.77 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
|
55.63 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Florczyk |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
|
55.83 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+1.06 |
|
57.04 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
58.91 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikail Esenbay |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
59.29 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Douglas Hanikat |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
1:02.03 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Zetterlund |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
-0.46 |
|
1:02.35 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noé Wikström |
2011 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Casper Ramm-Ericson |
2012 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-22 10:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Bang |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
|
42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Kvist |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.78 |
|
47.69 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.65 |
|
48.65 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Thisner |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
49.17 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eije Kindgren |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
|
49.36 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melvin Zetterlund |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
49.89 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
|
50.51 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stig Carlsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
51.79 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nils Lindfors |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.67 |
|
52.12 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frank Rosén |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.89 |
|
53.05 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
53.64 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Persson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
|
53.86 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Hjort |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.85 |
|
1:00.52 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Theo Aster |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.72 |
|
1:07.73 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvin Kopec Öhrström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Malinoowsky |
2009 |
Simklubben Neptun |
+1.21 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-22 10:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.70 |
|
42.99 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
47.58 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.98 |
|
47.87 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Thernelius |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.50 |
|
53.07 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Törnkvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.91 |
|
1:01.03 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-22 10:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Priftakis Abascal |
2007 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-22 10:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-22 10:38:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|