2020-02-23   23:51:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neppan Knatte-Cup Höst 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 start 08:50

Document
Resultat
Neppan Knatte-Cup Höst 2019
Arrangör:
Plats: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Holmgren 2009 Täby Sim +0.69 1:27.43
50m: 42.32
100m: 1:27.43
(45.11)
2 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun +0.76 1:38.97 +11.54
50m: 49.61
100m: 1:38.97
(49.36)
3 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap +0.81 1:39.88 +12.45
50m: 46.76
100m: 1:39.88
(53.12)
4 Milo Peterson 2009 Väsby Simsällskap +0.97 1:43.49 +16.06
50m: 50.51
100m: 1:43.49
(52.98)
- Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap +0.80 DSQ
- Robert Zhang 2009 Simklubben Neptun +0.66 DSQ
Grenen officiell:  2019-09-22 11:07:37
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Martin Löf 2008 Järfälla Simsällskap +0.69 1:17.46
50m: 37.27
100m: 1:17.46
(40.19)
2 Troy Sevonen 2008 Täby Sim +0.69 1:17.48 +0.02
50m: 37.98
100m: 1:17.48
(39.50)
3 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun +0.62 1:18.79 +1.33
50m: 38.31
100m: 1:18.79
(40.48)
4 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.69 1:20.36 +2.90
50m: 38.88
100m: 1:20.36
(41.48)
5 Simon Rehn 2008 Simklubben Neptun +0.62 1:22.44 +4.98
50m: 39.86
100m: 1:22.44
(42.58)
6 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun +0.77 1:23.20 +5.74
50m: 41.87
100m: 1:23.20
(41.33)
7 Nils Franzen 2008 Järfälla Simsällskap +0.65 1:25.02 +7.56
50m: 41.10
100m: 1:25.02
(43.92)
8 Anders Watanabe 2008 Väsby Simsällskap +0.75 1:26.34 +8.88
50m: 42.10
100m: 1:26.34
(44.24)
9 Gustav Levander 2008 Väsby Simsällskap +0.73 1:29.32 +11.86
50m: 43.69
100m: 1:29.32
(45.63)
10 Melvin Eriksson 2008 Järfälla Simsällskap +0.72 1:30.23 +12.77
50m: 44.17
100m: 1:30.23
(46.06)
11 Tor Carlén 2008 Täby Sim +0.83 1:30.85 +13.39
50m: 44.54
100m: 1:30.85
(46.31)
12 Carl Olsson 2008 Täby Sim +0.70 1:31.13 +13.67
50m: 43.18
100m: 1:31.13
(47.95)
13 Simon Siljekvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.72 1:34.22 +16.76
50m: 45.54
100m: 1:34.22
(48.68)
14 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun +0.69 1:35.13 +17.67
50m: 46.82
100m: 1:35.13
(48.31)
15 Adrian Eriksson 2008 Ösmo Simsällskap +0.78 1:35.23 +17.77
50m: 47.14
100m: 1:35.23
(48.09)
16 Algot Augustsson Spets 2008 Järfälla Simsällskap +0.73 1:37.72 +20.26
50m: 47.94
100m: 1:37.72
(49.78)
17 Gideon Larsson 2008 Täby Sim +0.78 1:40.03 +22.57
50m: 50.59
100m: 1:40.03
(49.44)
18 Isak Kållberg 2008 Järfälla Simsällskap +0.76 1:40.61 +23.15
50m: 48.00
100m: 1:40.61
(52.61)
19 Gustav Skantz 2008 Järfälla Simsällskap +0.74 1:42.64 +25.18
50m: 49.52
100m: 1:42.64
(53.12)
20 Emanuel Liljestedt 2008 Ösmo Simsällskap +0.80 1:43.71 +26.25
50m: 50.24
100m: 1:43.71
(53.47)
21 Lorenzo De Petris 2008 Simklubben Neptun +0.57 1:48.32 +30.86
50m: 53.68
100m: 1:48.32
(54.64)
22 Max Löfgren 2008 Järfälla Simsällskap +0.72 1:54.01 +36.55
50m: 56.00
100m: 1:54.01
(58.01)
23 Charlie Henriksson 2008 Järfälla Simsällskap +0.74 2:00.34 +42.88
50m: 57.03
100m: 2:00.34
(1:03.31)
- William Hammarén 2008 Simklubben Neptun +0.67 DSQ
- David Demirian 2008 Järfälla Simsällskap +0.71 DSQ
Grenen officiell:  2019-09-22 11:07:37
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun +0.59 1:12.69
50m: 34.91
100m: 1:12.69
(37.78)
2 William Lagerlöf 2007 Danderyds Simförening +0.76 1:20.61 +7.92
50m: 39.39
100m: 1:20.61
(41.22)
3 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun +0.78 1:20.81 +8.12
50m: 39.36
100m: 1:20.81
(41.45)
4 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap +0.70 1:21.56 +8.87
50m: 39.23
100m: 1:21.56
(42.33)
5 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun +0.77 1:22.37 +9.68
50m: 40.10
100m: 1:22.37
(42.27)
6 Sixten Ersson 2007 Täby Sim +0.65 1:24.16 +11.47
50m: 40.09
100m: 1:24.16
(44.07)
7 William Lundberg 2007 Järfälla Simsällskap +0.63 1:25.48 +12.79
50m: 40.08
100m: 1:25.48
(45.40)
8 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim +0.87 1:26.21 +13.52
50m: 42.78
100m: 1:26.21
(43.43)
9 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun +0.63 1:27.01 +14.32
50m: 42.43
100m: 1:27.01
(44.58)
10 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun +0.85 1:27.14 +14.45
50m: 42.66
100m: 1:27.14
(44.48)
11 Erik Rosander 2007 Danderyds Simförening +0.76 1:29.30 +16.61
50m: 42.94
100m: 1:29.30
(46.36)
12 Zacharias Sandström 2007 Simklubben Neptun +0.72 1:29.56 +16.87
50m: 43.00
100m: 1:29.56
(46.56)
13 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim +0.71 1:31.88 +19.19
50m: 44.71
100m: 1:31.88
(47.17)
14 Erik Talipov 2007 Täby Sim +0.70 1:32.54 +19.85
50m: 44.96
100m: 1:32.54
(47.58)
15 Yichen SUN 2007 Täby Sim +0.83 1:36.63 +23.94
50m: 47.67
100m: 1:36.63
(48.96)
16 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap +1.09 1:45.37 +32.68
50m: 52.84
100m: 1:45.37
(52.53)
17 Linus Isaksson 2007 Väsby Simsällskap +0.69 1:47.82 +35.13
50m: 50.21
100m: 1:47.82
(57.61)
18 Olle Kaas 2007 Väsby Simsällskap +0.80 1:49.75 +37.06
50m: 52.64
100m: 1:49.75
(57.11)
19 Mose Grafström 2007 Väsby Simsällskap +0.54 1:51.52 +38.83
50m: 52.87
100m: 1:51.52
(58.65)
- Arvid Larsson 2007 Täby Sim +0.89 DSQ
Grenen officiell:  2019-09-22 11:07:37
2019-09-22 11:07:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner