Tulokset Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Næstved
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 112, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 646 | 1:10.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.92 | |||||||||
2 | Lucas Svej | 2005 | 609 | 1:11.56 | OD 1 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.67 | |||||||||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 609 | 1:11.56 | OD 2 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.59 | |||||||||
4 | August Høy | 2005 | 602 | 1:11.86 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
5 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 573 | 1:13.03 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:17.06 | |||||||||
6 | Mikkel Andersen | 2005 | 512 | 1:15.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
7 | Malthe Foged | 2005 | 494 | 1:16.76 | ||||||
Næstved IF | 1:16.60 | |||||||||
8 | Theodor Møller | 2005 | 486 | 1:17.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.29 | |||||||||
9 | Daniel Bastholm | 2005 | 482 | 1:17.37 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:23.89 | |||||||||
10 | Marius Mains | 2005 | 458 | 1:18.68 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:17.32 | |||||||||
11 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 456 | 1:18.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.85 | |||||||||
12 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 455 | 1:18.84 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.77 | |||||||||
13 | Mathias Olsen | 2005 | 455 | 1:18.87 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
14 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 442 | 1:19.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:24.25 | |||||||||
15 | Sebastian Rendlev | 2005 | 431 | 1:20.27 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.95 | |||||||||
16 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 424 | 1:20.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.58 | |||||||||
17 | Sune Vergmann | 2005 | 407 | 1:21.87 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.32 | |||||||||
18 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 402 | 1:22.19 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.94 | |||||||||
19 | Mauritz Otzen | 2005 | 391 | 1:22.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.61 | |||||||||
20 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 307 | 1:29.91 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.26 | |||||||||
- | Frederik Knakkergaard | 2005 | DSQ | SW7.6 Ej samt. berør | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.49 | |||||||||
Løb 112, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 613 | 1:11.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.43 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 612 | 1:11.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.16 | |||||||||
3 | Simon Hejbroch | 2006 | 563 | 1:13.46 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.29 | |||||||||
4 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 561 | 1:13.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.00 | |||||||||
5 | Anders Gaard | 2006 | 529 | 1:15.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.06 | |||||||||
6 | Magnus Rasmussen | 2006 | 522 | 1:15.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.94 | |||||||||
7 | Petar Trkulja | 2006 | 498 | 1:16.52 | ||||||
Næstved IF | 1:18.77 | |||||||||
8 | William Larsen | 2006 | 478 | 1:17.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:19.69 | |||||||||
9 | Carlos Halawi | 2006 | 462 | 1:18.44 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.84 | |||||||||
10 | Andreas Mølbak | 2006 | 459 | 1:18.61 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:19.15 | |||||||||
11 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 419 | 1:21.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.20 | |||||||||
12 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 405 | 1:21.99 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:22.81 | |||||||||
13 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 401 | 1:22.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:30.82 | |||||||||
14 | Laurits Poulsen | 2006 | 400 | 1:22.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:22.79 | |||||||||
15 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 389 | 1:23.06 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.55 | |||||||||
16 | Emil Espinoza | 2006 | 386 | 1:23.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.32 | |||||||||
17 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 360 | 1:25.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.27 | |||||||||
18 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 327 | 1:28.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.49 | |||||||||
19 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 325 | 1:28.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.96 | |||||||||
20 | Mark Dimon | 2006 | 308 | 1:29.77 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:29.08 | |||||||||
21 | Tobias Melhede | 2006 | 297 | 1:30.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.60 | |||||||||
22 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 211 | 1:41.79 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:43.86 | |||||||||
- | Joachim Poulsen | 2006 | DSQ | SW7.1 flere flybesp. | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:23.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:57 |