Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:08 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 124, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | 698 | 29.18 | 1:02.01 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.74 | |||||||||
2 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 668 | 29.86 | 1:02.92 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.03 | |||||||||
3 | August Arup Neergaard | 2005 | 641 | 29.66 | 1:03.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.60 | |||||||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | 630 | 28.71 | 1:04.16 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:05.73 | |||||||||
5 | William Bogø Andersen | 2005 | 588 | 29.82 | 1:05.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.31 | |||||||||
6 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 580 | 30.26 | 1:05.95 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.54 | |||||||||
7 | Laurits Boserup | 2005 | 577 | 31.40 | 1:06.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.45 | |||||||||
8 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 560 | 30.28 | 1:06.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.84 | |||||||||
9 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 554 | 31.87 | 1:06.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.23 | |||||||||
10 | Bertram Olesen | 2005 | 550 | 31.75 | 1:07.13 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
11 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 543 | 31.08 | 1:07.41 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.76 | |||||||||
12 | Alexander Halken | 2005 | 543 | 32.49 | 1:07.42 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
13 | Louie Hansen | 2005 | 536 | 30.38 | 1:07.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.15 | |||||||||
14 | Oliver Lassen | 2005 | 523 | 31.73 | 1:08.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.68 | |||||||||
15 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 519 | 31.55 | 1:08.41 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.13 | |||||||||
16 | Anders Junker | 2005 | 510 | 30.92 | 1:08.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
17 | Emil Isaksen | 2005 | 501 | 30.49 | 1:09.25 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.69 | |||||||||
18 | Vincent Matras | 2005 | 499 | 32.43 | 1:09.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.09 | |||||||||
19 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 493 | 31.39 | 1:09.59 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.21 | |||||||||
20 | Magnus Løfquist | 2005 | 489 | 30.98 | 1:09.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.05 | |||||||||
21 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 486 | 32.93 | 1:09.92 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.73 | |||||||||
22 | Magnus Tullberg | 2005 | 467 | 35.16 | 1:10.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.87 | |||||||||
23 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 447 | 33.84 | 1:11.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.30 | |||||||||
24 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 446 | 34.85 | 1:11.96 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
25 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 424 | 33.80 | 1:13.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.27 | |||||||||
26 | Magnus Kiemer | 2005 | 423 | 32.77 | 1:13.26 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:15.12 | |||||||||
27 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 412 | 34.95 | 1:13.87 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:16.70 | |||||||||
- | Carl-Emil Echardt | 2005 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | 1:02.38 | |||||||||
- | Louie Uldall | 2005 | DSQ | sw 6.5 ryg afs maven | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.23 | |||||||||
- | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.61 | |||||||||
Løb 124, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | 564 | 31.63 | 1:06.56 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.43 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 562 | 30.44 | 1:06.64 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.08 | |||||||||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 552 | 31.78 | 1:07.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.14 | |||||||||
4 | Magnus Jacobsen | 2006 | 523 | 32.56 | 1:08.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.60 | |||||||||
5 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 512 | 31.00 | 1:08.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.36 | |||||||||
6 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 505 | 31.50 | 1:09.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.72 | |||||||||
7 | Frederik Gersby | 2006 | 493 | 32.21 | 1:09.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.13 | |||||||||
8 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 464 | 33.35 | 1:11.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.11 | |||||||||
9 | Elias Jensen | 2006 | 464 | 32.78 | 1:11.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.36 | |||||||||
10 | David Johannes Dahl | 2006 | 458 | 32.65 | 1:11.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.51 | |||||||||
11 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 441 | 34.27 | 1:12.26 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:17.16 | |||||||||
12 | Maximillian Udar | 2006 | 439 | 32.19 | 1:12.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.25 | |||||||||
13 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 436 | 33.89 | 1:12.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.29 | |||||||||
14 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 427 | 33.92 | 1:13.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.57 | |||||||||
15 | Jonathan Kristensen | 2006 | 426 | 34.56 | 1:13.07 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:19.75 | |||||||||
16 | Noah Anker-Møller | 2006 | 425 | 33.80 | 1:13.14 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.48 | |||||||||
17 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 410 | 34.87 | 1:14.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.95 | |||||||||
18 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 404 | 34.39 | 1:14.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.91 | |||||||||
19 | August Taul | 2006 | 401 | 36.98 | 1:14.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.36 | |||||||||
19 | Oswald Lindquist | 2006 | 401 | 34.81 | 1:14.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.01 | |||||||||
21 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 381 | 35.02 | 1:15.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.39 | |||||||||
22 | Johannes Framke | 2006 | 380 | 36.23 | 1:15.92 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.67 | |||||||||
23 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 379 | 36.70 | 1:15.98 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.97 | |||||||||
24 | William Brix Søhoel | 2006 | 359 | 35.23 | 1:17.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
25 | Johan Klitten | 2006 | 334 | 36.75 | 1:19.21 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.76 | |||||||||
26 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 328 | 1:19.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.38 | |||||||||
27 | Noah Lester | 2006 | 325 | 35.74 | 1:19.98 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:22.21 | |||||||||
28 | Noah Sanchez | 2006 | 321 | 36.67 | 1:20.26 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.37 | |||||||||
29 | Christian Nimb | 2006 | 315 | 36.38 | 1:20.81 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.30 | |||||||||
30 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 312 | 36.25 | 1:21.09 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.64 | |||||||||
31 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 287 | 38.71 | 1:23.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.24 | |||||||||
- | Linus Heinrichsen | 2006 | DSQ | SW 6.5 Ryg afs maven | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.27 | |||||||||
- | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:08 |