2020-09-24   17:29:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lakeusuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:26   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Albertiina Kotkaniemi  2008    333  35.12  1:15.67  1:58.08    2:39.31   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:49.28                 
                     
Selma Laukkanen  2008    246  37.90  1:22.38  2:09.83    2:56.20   
  Alavuden Urheilijat  3:07.23                 
                     
Venla Päivärinta  2008    227  39.61  1:26.06  2:15.78    3:00.95   
  Ilmajoen Kisailijat  3:12.28                 
                     
Kaisa Hakala  2008    225  40.37  1:27.69  2:16.05    3:01.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:13.94                 
                     
Julia Luomakortes  2008    222  40.15  1:27.50  2:16.48    3:02.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:13.84                 
                     
Minea Kangas  2009    169  44.06  1:34.90  2:28.62    3:19.44   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:01.05                 
                     
Oona Alanko  2008    139  46.67  1:42.52  2:39.03    3:32.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:42.97                 
                     
Emma Henriika Nurmela  2009    134  47.56  1:43.13  2:40.92    3:35.41   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Mai Hirvilammi  2008    127  46.29  1:42.27  2:43.00    3:39.46   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Emilia Syrjä  2009    113  50.52  1:49.00  2:48.34    3:47.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:55.63                 
                     
Nana Murtomäki  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:55.62                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Välivainio  2005    537  31.17  1:05.15  1:40.76    2:15.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:17.60                 
                     
Enni Kinnunen  2005    518  31.24  1:06.17  1:42.08    2:17.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:23.04                 
                     
Matilda Holmlund  2005    493  32.14  1:06.42  1:43.09    2:19.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:21.57                 
                     
Hannah Lamminmäki  2006    492  32.34  1:07.80  1:44.58    2:19.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.84                 
                     
Anni Turunen  2006    491  32.79  1:08.67  1:44.56    2:19.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:29.44                 
                     
Laura Sofia Oksakari  2005    444  33.62  1:10.46  1:47.94    2:24.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:26.23                 
                     
Ellen Williamsson  2006    423  34.31  1:12.36  1:51.04    2:27.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.21                 
                     
Tiia Mielonen  2006    422  32.94  1:10.95  1:49.67    2:27.13   
  Nivalan Saukot  2:35.37                 
                     
Aina Keiski  2007    357  36.07  1:15.72  1:55.95    2:35.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:47.95                 
                     
10  Oosa Paavola  2005    350  35.13  1:15.21  1:56.30    2:36.65   
  Kokkolan Uimaseura  2:45.12                 
                     
11  Siiri Rantala  2007    327  37.25  1:19.02  2:01.94    2:40.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:57.27                 
                     
12  Tiia Reini  2007    325  36.63  1:18.21  2:00.76    2:40.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:01.37                 
                     
13  Sofia Heiskanen  2005    324  36.97  1:18.04  2:00.91    2:40.70   
  Kokkolan Uimaseura  2:51.24                 
                     
14  Hanna Eveliina Hietanen  2005    322  35.93  1:17.07  2:00.96    2:41.04   
  Lapuan Virkiä  2:47.63                 
                     
15  Mirella Hakala  2005    311  37.24  1:18.35  2:01.96    2:42.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:55.95                 
                     
16  Jenna Päivärinta  2005    310  36.16  1:17.82  2:01.77    2:43.05   
  Kokkolan Uimaseura  2:47.04                 
                     
17  Kristina Helsing  2007    306  37.70  1:19.91  2:03.03    2:43.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:57.61                 
                     
18  Elsi Vedenjuoksu  2007    283  36.60  1:19.75  2:04.88    2:48.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:09.29                 
                     
19  Nelly Eriksson  2006    281  37.81  1:20.98  2:05.45    2:48.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:55.51                 
                     
20  Siiri Suominen  2006    274  37.52  1:20.33  2:05.32    2:49.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:03.90                 
                     
21  Minerva Sorvisto  2007    273  38.41  1:22.58  2:09.07    2:50.04   
  Vieskan Uimarit                   
                     
22  Lovisa Karlsson  2006    222  40.50  1:26.85  2:16.02    3:02.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:22.41                 
                     
23  Sohvi Kiviluoma  2006    222  38.99  1:27.34  2:16.76    3:02.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:20.17                 
                     
24  Evelina Myllykoski  2006    212  40.21  1:27.82  2:18.28    3:05.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:22.61                 
                     
25  Ilona Potinkara  2007    193  42.16  1:30.26  2:21.59    3:11.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:30.30                 
                     
26  Elviira Kotkaniemi  2005    190  42.71  1:31.71  2:22.59    3:11.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:02.24                 
                     
27  Elina Koskela  2005    163  41.81  1:33.08  2:28.00    3:21.83   
  Vieskan Uimarit                   
                     
28  Marika Thors  2007    135  49.30  1:43.77  2:41.49    3:35.23   
  Ilmajoen Kisailijat  3:52.90                 
                     
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Lampi  2000    601  30.06  1:02.16  1:36.19    2:10.79   
  Swimming Jyväskylä  2:18.95                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    565  29.78  1:02.21  1:37.06    2:13.52   
  Kokkolan Uimaseura  2:15.81                 
                     
Tessa Tattari  2004    536  30.41  1:04.28  1:39.96    2:15.90   
  Kokkolan Uimaseura  2:14.13                 
                     
Maisa Berg  2003    492  32.62  1:08.35  1:43.98    2:19.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:30.05                 
                     
Annukka Jouppila  2003    470  32.41  1:07.79  1:44.82    2:22.03   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:23.21                 
                     
Gitta Nukala  2004    444  31.92  1:08.63  1:47.13    2:24.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:23.98                 
                     
Noora Kekola  2004    354  33.43  1:12.58  1:53.96    2:36.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:24.65                 
                     
Maria Hautala  2003    346  34.01  1:13.47  1:56.25    2:37.24   
  Kurikan Ryhti  2:39.73                 
                     
Oona Nieminen  2004    336  35.58  1:15.85  1:58.08    2:38.77   
  Alavuden Urheilijat  2:53.13                 
                     
10  Anna Klutas  2002    305  36.27  1:17.57  2:01.28    2:43.90   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Jonna Känsäkangas  2004    301  37.57  1:18.92  2:02.22    2:44.72   
  Kokkolan Uimaseura  2:48.34                 
                     
12  Sanni Porkkala  2004    211  40.66  1:27.20  2:16.11    3:05.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:03.11                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:26 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:40   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samu Herronen  2007    281  33.99  1:13.11  1:53.43    2:31.63   
  Kokkolan Uimaseura  2:38.06                 
                     
Aaron Qvisén  2007    260  34.93  1:15.42  1:56.16    2:35.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:47.56                 
                     
Lauri Jumppanen  2007    217  36.82  1:18.94  2:03.06    2:45.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:53.33                 
                     
Netanel Hong  2007    188  38.91  1:22.74  2:09.56    2:53.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:09.08                 
                     
Nicky Rajala  2007    179  39.97  1:25.03  2:12.68    2:56.14   
  Kokkolan Uimaseura  2:55.66                 
                     
Luka Hemminki  2008    159  39.70  1:28.06  2:17.46    3:03.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:15.39                 
                     
Hannes Strömbäck  2007    157  41.47  1:29.28  2:19.06    3:03.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:17.96                 
                     
Atte Kiviniemi  2007    117  45.64  1:39.15  2:33.16    3:22.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:29.75                 
                     
Seeti Uusi-Panula  2007    111  46.55  1:39.96  2:35.03    3:26.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:58.54                 
                     
10  Johannes Nikko  2009    102  47.32  1:41.05  2:38.00    3:32.52   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Eino Hirvilammi  2010    81  50.08  1:49.43  2:52.13    3:49.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
12  Johannes Ventsas  2009    65  54.26  1:58.42  3:05.95    4:07.14   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pietari Puutio  2004    420  30.43  1:03.90  1:38.92    2:12.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.49                 
                     
Visa Nissinen  2004    391  31.11  1:05.76  1:41.19    2:15.86   
  Kokkolan Uimaseura  2:20.54                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    377  30.63  1:05.60  1:41.94    2:17.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.60                 
                     
Ville Ikola  2005    348  32.64  1:08.06  1:45.10    2:21.21   
  Kokkolan Uimaseura  2:29.24                 
                     
Konsta Joensuu  2005    347  31.89  1:07.84  1:44.86    2:21.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.42                 
                     
Lauri Korpi  2006    339  32.93  1:09.26  1:46.42    2:22.47   
  Ilmajoen Kisailijat  2:26.50                 
                     
Andras Galos  2006    317  32.11  1:09.42  1:48.11    2:25.71   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:26.73                 
                     
Akseli Klutas  2004    288  34.78  1:13.57  1:53.29    2:30.43   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:37.60                 
                     
Joel Jokiaho  2004    281  33.62  1:12.37  1:52.73    2:31.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.27                 
                     
10  Alex Koskela  2004    253  36.42  1:17.05  1:57.42    2:36.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.88                 
                     
11  Eskil Halmelinna  2005    236  36.43  1:18.01  2:00.27    2:40.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.44                 
                     
12  Ilari Raninen  2004    229  37.27  1:17.52  1:59.89    2:42.41   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:05.11                 
                     
13  Arttu Syrjä  2005    185  39.64  1:23.16  2:08.93    2:54.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:54.33                 
                     
14  Joona Anttila  2006    141  39.78  1:30.90  2:22.59    3:10.54   
  Nivalan Saukot  3:16.19                 
                     
15  Aleksi Peltosaari  2004    140  43.91  1:32.97  2:24.40    3:11.08   
  Nivalan Saukot  3:20.47                 
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasperi Koskinen  2001    465  29.68  1:02.44  1:35.86    2:08.24   
  Swimming Jyväskylä  2:10.98                 
                     
Antti Ahola  2001    402  30.47  1:04.12  1:39.03    2:14.64   
  Lapuan Virkiä  2:19.86                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:40 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:56   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alma Jämsä  2011    142          43.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.02                 
Neea Risku  2011    134          44.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.31                 
Molly Riska  2011    134          44.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.99                 
Vilma Latvala  2011    70          55.56   
  Ilmajoen Kisailijat  55.14                 
Rebekka Pöyry  2011    68          55.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.00                 
Serafiia Kotkaniemi  2011    56          59.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.02                 
Helmi Kataja  2011    31          1:12.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.33                 
Elli Janhunen  2011    26          1:16.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:18.91                 
Martta Laihorinne  2012    20          1:23.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:27.68                 
10  Adalmiina Nikko  2012    15          1:31.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:38.68                 
11  Neea Rintala  2011    12          1:37.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:21.77                 
Linnea Lemberg  2011              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.70                 
Alviina Kotkaniemi  2011              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.15                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Koivisto  2009    271          35.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.21                 
Neea Junttila  2009    195          39.52   
  Vieskan Uimarit  43.70                 
Kerttu Ylinen  2009    180          40.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.10                 
Meimi Heikell  2009    168          41.51   
  Kokkolan Uimaseura  46.19                 
Minea Kangas  2009    160          42.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  41.78                 
Fanny Laiho  2010    149          43.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.66                 
Seela Ristimäki  2010    144          43.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.60                 
Enni Kataja  2009    143          43.83   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.15                 
Emma Henriika Nurmela  2009    137          44.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.18                 
10  Siiri Karhulahti  2009    135          44.64   
  Kokkolan Uimaseura  43.68                 
11  Mona Sarja  2009    116          46.98   
  Vieskan Uimarit  46.79                 
12  Anni Koskela  2009    102          48.96   
  Vieskan Uimarit                   
13  Sofia Marjamäki  2009    97          49.87   
  Lapuan Virkiä                   
14  Nelli Leminen  2009    86          51.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Anna Kotanen  2010    82          52.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.69                 
16  Maija Karjalainen  2010    80          53.06   
  Kokkolan Uimaseura  52.35                 
17  Tara Siponen  2010    71          55.14   
  Kokkolan Uimaseura  52.79                 
18  Lumina Luoma-Aho  2009    65          56.99   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
19  Fanni Aho  2010    39          1:07.36   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Ester Pöyry  2009              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58  51.22                 
Isabelle Fellman  2009              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.77                 
  SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa               
Senni Kaatikko  2010              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  51.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    444          30.05   
  Vieskan Uimarit  31.20                 
Eerika Ekdahl  2007    387          31.44   
  Nivalan Saukot  31.47                 
Aada Antila  2007    315          33.68   
  Lapuan Virkiä  34.75                 
Elsi Vedenjuoksu  2007    313          33.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.04                 
Kristina Helsing  2007    300          34.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.26                 
Venla Päivärinta  2008    284          34.88   
  Ilmajoen Kisailijat  35.24                 
Minerva Sorvisto  2007    282          34.96   
  Vieskan Uimarit  36.71                 
Selma Laukkanen  2008    261          35.87   
  Alavuden Urheilijat  37.22                 
Ida Koivulahti  2007    240          36.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.97                 
10  Alma Holmlund  2007    232          37.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.28                 
11  Julia Luomakortes  2008    229          37.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.39                 
12  Peppi Lintilä  2008    226          37.59   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.72                 
13  Arina Karasonova  2007    224          37.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.92                 
14  Siiri Saartenoja  2007    224          37.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.35                 
15  Liina Ylinen  2008    220          37.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.65                 
16  Ilona Potinkara  2007    209          38.61   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.82                 
17  Anni Lämpsä  2008    207          38.74   
  Vieskan Uimarit  40.82                 
18  Aada Mäkinen  2007    193          39.67   
  Nivalan Saukot  40.77                 
19  Friida Koski  2007    192          39.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.45                 
20  Mikaela Ainassaari  2007    189          39.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.52                 
21  Aada Vataja  2008    189          39.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  41.93                 
22  Ava Hannula  2008    169          41.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
23  Sara Kärki  2007    162          42.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.27                 
24  Emma Koskela  2007    152          42.89   
  Vieskan Uimarit  45.21                 
25  Tessa Herronen  2008    144          43.74   
  Kokkolan Uimaseura  44.83                 
26  Aada Paavola  2008    137          44.41   
  Kokkolan Uimaseura  46.98                 
27  Mette Hagqvist  2007    128          45.43   
  Kokkolan Uimaseura  46.27                 
28  Neea Paavola  2008    122          46.22   
  Kokkolan Uimaseura  46.32                 
29  Nora Försti  2008    51          1:01.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:03.23                 
30  Fanni Kangastie  2008    38          1:08.14   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Siiri Nivukoski  2008              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.15                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuulia Harju  2005    543          28.09   
  Kokkolan Uimaseura  28.55                 
Aino Ollikainen  2005    450          29.92   
  Keuruun Toverit  30.46                 
Inger Isaksen  2005    415          30.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.45                 
Noora-Maria Linna  2006    400          31.10   
  Vieskan Uimarit  33.06                 
Aamu Kannosto  2005    354          32.39   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.65                 
Tilda Saarela  2006    320          33.50   
  Vieskan Uimarit  33.83                 
Peppi Ojakippola  2006    318          33.58   
  Vieskan Uimarit  35.26                 
Aino Lähelmä  2005    255          36.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.12                 
Sohvi Kiviluoma  2006    239          36.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.95                 
10  Mariana Mäki  2006    216          38.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.01                 
11  Elina Koskela  2005    188          40.00   
  Vieskan Uimarit  43.95                 
11  Elviira Kotkaniemi  2005    188          40.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.03                 
13  Anni Särkiniemi  2006    181          40.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.75                 
14  Nella Arosarka  2005    166          41.69   
  Lapuan Virkiä  42.92                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Nurkkala  2004    493          29.02   
  Kokkolan Uimaseura  29.89                 
Nea Nygård  2002    452          29.86   
  Kokkolan Uimaseura  28.70                 
Lise Strandberg  2003    443          30.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.04                 
Tilde Löfqvist  2004    426          30.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.45                 
Emilia Härkönen  2001    419          30.64   
  Kokkolan Uimaseura  29.55                 
Maria Hautala  2003    411          30.82   
  Kurikan Ryhti  30.91                 
Siiri Tiilikka  2004    408          30.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.41                 
Jenny Aada-linnea Koskela  2003    393          31.28   
  Vieskan Uimarit  32.96                 
Jasmine Vikström  2002    365          32.06   
  Kokkolan Uimaseura  31.21                 
10  Oona Nieminen  2004    356          32.35   
  Alavuden Urheilijat  32.92                 
11  Emma Lång  2004    354          32.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.06                 
12  Roosa Rinta-Aho  2004    306          34.00   
  Alavuden Urheilijat  33.89                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:56 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  13:11   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milo Turunen  2011    76          47.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.93                 
Peetu Salmenkangas  2011    43          57.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:06.72                 
Leevi Kentta  2011    36          1:00.93   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Jaakko Porkkala  2011    35          1:01.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.98                 
Eikka Laukkala  2012    30          1:05.17   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Johannes Sirkka  2011    24          1:09.38   
  Lapuan Virkiä                   
Sisu Ylikangas  2011    23          1:10.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.48                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Turunen  2008    235          32.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.44                 
Oskari Juntti  2008    184          35.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.70                 
Konstantinos Karagiannis  2009    181          35.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.61                 
Matvej Ustimenko  2008    159          37.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.92                 
Topias Myllykoski  2008    156          37.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.00                 
Anton Qvisén  2009    152          37.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.89                 
Michail Angelos Karagiannis  2009    137          39.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.16                 
Eemeli Nygård  2008    135          39.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.51                 
Wili Laiho  2008    129          40.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.30                 
10  Nuutti Hahto  2008    123          40.67   
  Kurikan Ryhti  43.06                 
11  Leevi Vainionpää  2009    106          42.71   
  Kurikan Ryhti                   
12  Rasmus Lintilä  2009    106          42.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  51.30                 
13  Lenni Salmenkangas  2009    101          43.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.95                 
14  Lauri Salonen  2010    100          43.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.40                 
15  Tuomas Lämpsä  2010    98          43.86   
  Vieskan Uimarit  46.14                 
16  Matias Hietala  2009    97          43.97   
  Lapuan Virkiä                   
17  Tatu Korpi-Halkola  2009    96          44.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.85                 
18  Juho Pirttikoski  2008    92          44.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  51.76                 
19  Leevi Koskela  2010    87          45.69   
  Vieskan Uimarit  50.71                 
20  Eeti Arosarka  2010    83          46.39   
  Lapuan Virkiä                   
21  Miko Niemelä  2009    78          47.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.16                 
22  Aleksi Kentta  2009    74          48.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
23  Elias Leppinen  2009    72          48.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.77                 
24  Matias Torppa  2009    72          48.56   
  Lapuan Virkiä                   
25  Sylvester Pihlaja  2009    71          48.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
26  John Matts Isak Strandberg  2008    64          50.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
27  Paavo Eino Ilmari Jokiranta  2010    63          50.82   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
28  Hermanni Laihorinne  2010    56          52.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.04                 
29  Felix Karl Georg Strandberg  2008    56          52.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
30  Iivari Palomäki  2009    55          53.02   
  Lapuan Virkiä  51.28                 
31  Albert Hällfors  2009    55          53.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.80                 
32  Taavi Latvala  2008    48          55.63   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
33  Oliver Mattila  2010    47          56.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
34  Julius Jokiaho  2009    37          1:00.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.25                 
35  Niilo Viitala  2010    25          1:08.39   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.10                 
36  Matias Takala  2010    23          1:11.13   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.29                 
Arvid Kaas  2008              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.20                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Torsti Saarela  2006    302          30.18   
  Vieskan Uimarit  31.88                 
Oskar Söderlund  2007    212          33.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.27                 
Nicky Rajala  2007    208          34.16   
  Kokkolan Uimaseura  34.20                 
Rasmus Kekola  2006    192          35.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  35.27                 
Veka Arosarka  2007    182          35.70   
  Lapuan Virkiä  40.14                 
Leo Lehtimäki  2006    134          39.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.38                 
Seeti Uusi-Panula  2007    119          41.09   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Atte Kiviniemi  2007    115          41.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.96                 
Leevi Keppo  2006    100          43.58   
  Lapuan Virkiä  45.65                 
Niku Erkkonen  2007              DSQ   
  Kurikan Ryhti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Määttälä  2005    400          27.49   
  Kokkolan Uimaseura  29.38                 
Matias Pikkala  2004    313          29.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.10                 
Akseli Klutas  2004    272          31.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  31.94                 
Roy Nukala  2005    270          31.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.32                 
Totti Laukkala  2004    255          31.94   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.67                 
Ilari Raninen  2004    210          34.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.28                 
Arttu Syrjä  2005    204          34.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.76                 
Felix Koho  2005    154          37.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.27                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Korri  1992    498          25.55   
  Kokkolan Uimaseura  25.79                 
Nader Khalili  2001    479          25.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  25.64                 
Eeli Hanka  2003    363          28.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.42                 
Iisakki Laihorinne  2003    281          30.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  31.34                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  13:11 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  13:30   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Albertiina Kotkaniemi  2008    311  42.19  1:26.59  2:20.28    2:59.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:06.38                 
                     
Helmi Koivisto  2009    272  42.00  1:32.34  2:25.81    3:07.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:20.93                 
                     
Nana Murtomäki  2008    215  46.17  1:37.84  2:40.95    3:23.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:17.65                 
                     
Julia Luomakortes  2008    186  48.61  1:42.43  2:45.21    3:33.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:43.56                 
                     
Aino Jämsä  2008    154  53.05  1:53.43  2:58.98    3:47.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:51.33                 
                     
Siiri Nivukoski  2008              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:41.97                 
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fia Stenman  2006    524  31.79  1:10.70  1:55.24    2:31.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.94                 
                     
Matilda Holmlund  2005    447  37.24  1:18.15  2:04.77    2:39.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.55                 
                     
Vilma Rintala  2005    430  36.07  1:16.82  2:03.68    2:41.42   
  Kokkolan Uimaseura  2:40.02                 
                     
Veera Välivainio  2005    417  35.79  1:18.38  2:05.98    2:43.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.34                 
                     
Pihla Äkkinen  2005    411  36.92  1:20.86  2:06.70    2:43.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:48.23                 
                     
Inger Isaksen  2005    388  35.36  1:19.20  2:10.55    2:47.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:47.94                 
                     
Joanna Högback  2007    368  35.78  1:20.30  2:09.23    2:50.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:55.37                 
                     
Jaana Nevala  2005    351  36.93  1:20.65  2:11.23    2:52.69   
  Vieskan Uimarit  2:58.53                 
                     
Michelle Fellman  2007    291  42.85  1:30.24  2:22.70    3:03.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:06.66                 
                     
10  Iina Hulkki  2006    288  43.46  1:31.75  2:21.84    3:04.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:09.01                 
                     
11  Aada Antila  2007    283  44.27  1:31.03  2:23.99    3:05.50   
  Lapuan Virkiä  3:07.79                 
                     
12  Hanna Eveliina Hietanen  2005    264  37.56  1:27.47  2:26.89    3:09.86   
  Lapuan Virkiä  3:29.44                 
                     
13  Mirella Hakala  2005    237  44.73  1:33.30  2:32.65    3:16.74   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:23.89                 
                     
14  Siiri Suominen  2006    215  43.60  1:36.16  2:38.75    3:23.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:28.72                 
                     
15  Sohvi Kiviluoma  2006    212  44.28  1:39.34  2:38.89    3:24.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:36.97                 
                     
16  Lovisa Karlsson  2006    196  52.35  1:45.26  2:46.93    3:29.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:53.39                 
                     
17  Evelina Myllykoski  2006    192  53.03  1:45.70  2:48.20    3:30.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:45.72                 
                     
18  Aino Lähelmä  2005    191  45.39  1:46.54  2:43.39    3:31.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:37.23                 
                     
19  Ilona Potinkara  2007    190  46.17  1:44.24  2:44.66    3:31.83   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
20  Arina Karasonova  2007    186  47.87  1:45.25  2:46.77    3:33.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tilda Saarela  2006              DSQ  100m 
  Vieskan Uimarit  3:21.31                 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Kivi  2003    588  31.59  1:08.66  1:51.69    2:25.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:27.28                 
                     
Ella Hulkki  2004    472  33.98  1:11.89  1:59.72    2:36.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.45                 
                     
Jenny Grangärd  2003    465  34.81  1:15.21  2:01.01    2:37.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.23                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    452  34.68  1:12.46  2:01.39    2:38.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:37.68                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    444  34.96  1:17.52  2:02.80    2:39.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:44.70                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    435  36.16  1:17.50  2:02.82    2:40.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:41.78                 
                     
Pirita Hautala  2004    419  35.52  1:17.09  2:04.66    2:42.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:37.64                 
                     
Aino Jerohin  2003    402  35.89  1:18.89  2:06.27    2:45.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:47.02                 
                     
Noora Kekola  2004    342  36.42  1:22.41  2:13.39    2:54.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:44.05                 
                     
10  Jenny Aada-linnea Koskela  2003    309  36.13  1:25.46  2:18.72    3:00.18   
  Vieskan Uimarit  3:02.82                 
                     
11  Sanni Porkkala  2004    184  50.14  1:46.78  2:48.05    3:33.98   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  13:30 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  13:40   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Tavast  2007    232  41.15  1:26.80  2:19.77    2:58.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:02.51                 
                     
Lauri Jumppanen  2007    209  39.95  1:30.58  2:23.28    3:04.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:07.18                 
                     
Aaron Qvisén  2007    201  42.66  1:34.37  2:27.19    3:07.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:09.44                 
                     
Kie Roukus  2007    144  47.14  1:41.69  2:43.68    3:28.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:46.75                 
                     
Luka Hemminki  2008    137  50.29  1:45.20  2:48.80    3:32.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:48.34                 
                     
Hannes Strömbäck  2007    133  51.33  1:48.88  2:50.19    3:34.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:33.11                 
                     
Iivari Launonen  2007              DSQ  125m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:39.06                 
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
                     
Oskari Juntti  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:16.96                 
  SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan               
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Adam Björkstrand  2005    364  33.02  1:12.34  1:59.08    2:33.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:34.61                 
                     
Ilari Hatunen  2006    321  35.91  1:18.58  2:04.23    2:39.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.82                 
                     
Torsti Saarela  2006    320  35.54  1:17.15  2:03.69    2:40.13   
  Vieskan Uimarit  2:42.73                 
                     
Adrian Kaslin  2005    276  36.64  1:20.26  2:11.04    2:48.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.19                 
                     
Juuso Salenius  2004    245  36.84  1:25.97  2:15.08    2:55.18   
  Keuruun Toverit                   
                     
Totti Laukkala  2004    236  36.10  1:22.52  2:17.94    2:57.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:02.62                 
                     
Erik Kotanen  2006              DSQ  75m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:00.87                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claes Fjellström  2001    601  27.55  1:00.38  1:38.94    2:09.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:14.79                 
                     
Kalle Juupaluoma  2002    337  33.16  1:12.39  2:00.27    2:37.39   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:39.50                 
                     
Antti Ahola  2001    295  35.57  1:19.28  2:10.05    2:44.62   
  Lapuan Virkiä  2:47.53                 
                     
Iisakki Laihorinne  2003    266  37.62  1:22.25  2:12.17    2:50.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:54.77                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  13:40 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:09   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    326  37.42        1:19.33   
  Vieskan Uimarit  1:26.46                 
                     
Aina Keiski  2007    230  42.53        1:29.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.36                 
                     
Alma Holmlund  2007    206  42.86        1:32.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.49                 
                     
Ida Koivulahti  2007    204  41.68        1:32.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.83                 
                     
Albertiina Kotkaniemi  2008    186  44.13        1:35.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:38.06                 
                     
Tiia Reini  2007    172  46.20        1:38.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.47                 
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    531  30.74        1:07.43   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.94                 
                     
Tilde Löfqvist  2004    428  33.59        1:12.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.01                 
                     
Julia Nelimarkka  2004    402  33.36        1:13.98   
  Keuruun Toverit  1:16.99                 
                     
Noora-Maria Linna  2006    383  34.91        1:15.19   
  Vieskan Uimarit  1:19.49                 
                     
Tuulia Harju  2005    368  34.62        1:16.18   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.60                 
                     
Enni Kinnunen  2005    361  34.57        1:16.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.94                 
                     
Ida Ekebohm  2005    295  37.75        1:22.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.91                 
                     
Noora Kekola  2004    284  37.57        1:23.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.19                 
                     
Jonna Känsäkangas  2004    184  43.62        1:35.90   
  Kokkolan Uimaseura  1:30.03                 
                     
10  Siiri Suominen  2006    177  44.21        1:37.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:38.51                 
                     
11  Mirella Hakala  2005    163  45.31        1:39.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Lampi  2000    556  31.01        1:06.38   
  Swimming Jyväskylä  1:04.81                 
                     
Maisa Berg  2003    399  34.65        1:14.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.97                 
                     
Lise Strandberg  2003    382  33.82        1:15.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.38                 
                     
Annukka Jouppila  2003    327  35.80        1:19.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:18.49                 
                     
Anna Klutas  2002    246  41.05        1:27.09   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:09 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:14   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Korpi  2006    278  34.71        1:13.60   
  Ilmajoen Kisailijat  1:14.02                 
                     
Viljo Varsanpää  2006    199  38.13        1:22.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.23                 
                     
Iivari Kautiainen  2006    125  45.41        1:36.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.84                 
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Joensuu  2005    322  32.02        1:10.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.35                 
                     
Riku Määttälä  2005    279  33.09        1:13.54   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.61                 
                     
Totti Laukkala  2004    206  38.50        1:21.30   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.76                 
                     
Akseli Klutas  2004    194  37.71        1:22.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:28.75                 
                     
Eskil Halmelinna  2005    154  40.53        1:29.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.31                 
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nader Khalili  2001    428  29.72        1:03.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.10                 
                     
Mikael Nurmela  2002    424  29.51        1:03.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:03.60                 
                     
Kasperi Koskinen  2001    412  30.77        1:04.61   
  Swimming Jyväskylä  1:06.21                 
                     
Petter Karjaluoto  1984    281  33.36        1:13.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.55                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:14 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:30   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Molly Riska  2011    124          57.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.33                 
Alma Jämsä  2011    96          1:02.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.61                 
Neea Risku  2011    94          1:02.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.07                 
Vilma Latvala  2011    92          1:03.28   
  Ilmajoen Kisailijat  1:07.61                 
Alviina Kotkaniemi  2011    77          1:07.24   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Rebekka Pöyry  2011    76          1:07.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.94                 
Serafiia Kotkaniemi  2011    67          1:10.41   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.75                 
Linnea Lemberg  2011              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:15.50                 
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Koivisto  2009    241          45.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  48.60                 
Meimi Heikell  2009    169          51.75   
  Kokkolan Uimaseura  54.11                 
Anna Kotanen  2010    157          53.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.48                 
Fanny Laiho  2010    140          55.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.74                 
Neea Junttila  2009    134          55.83   
  Vieskan Uimarit  1:00.37                 
Kerttu Ylinen  2009    133          56.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.98                 
Seela Ristimäki  2010    123          57.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.18                 
Emma Henriika Nurmela  2009    120          58.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.65                 
Siiri Karhulahti  2009    113          59.14   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.47                 
10  Emilia Syrjä  2009    92          1:03.44   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.43                 
11  Senni Kaatikko  2010    87          1:04.61   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.58                 
12  Mona Sarja  2009    84          1:05.20   
  Vieskan Uimarit                   
13  Enni Kataja  2009    82          1:05.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.46                 
14  Anni Koskela  2009    82          1:05.74   
  Vieskan Uimarit                   
15  Tara Siponen  2010    80          1:06.33   
  Kokkolan Uimaseura                   
16  Isabelle Fellman  2009    77          1:07.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.25                 
17  Matilda Wallin  2009    62          1:12.16   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Ester Pöyry  2009              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.73                 
Maija Karjalainen  2010              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.75                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Minea Kangas  2009              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.39                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    419          38.27   
  Vieskan Uimarit  40.14                 
Tiia Mielonen  2006    411          38.49   
  Nivalan Saukot  39.83                 
Eerika Ekdahl  2007    361          40.20   
  Nivalan Saukot  42.29                 
Kristina Helsing  2007    303          42.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.44                 
Peppi Ojakippola  2006    287          43.38   
  Vieskan Uimarit  44.37                 
Siiri Saartenoja  2007    276          43.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.92                 
Elsi Vedenjuoksu  2007    274          44.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.42                 
Selma Laukkanen  2008    255          45.11   
  Alavuden Urheilijat  48.47                 
Nelly Eriksson  2006    237          46.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.85                 
10  Mikaela Ainassaari  2007    211          48.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.04                 
11  Siiri Rantala  2007    196          49.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.81                 
12  Mai Hirvilammi  2008    192          49.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.36                 
13  Liina Ylinen  2008    187          50.03   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.53                 
14  Mariana Mäki  2006    186          50.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.49                 
15  Sohvi Kiviluoma  2006    185          50.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  49.51                 
16  Anni Lämpsä  2008    176          51.06   
  Vieskan Uimarit  54.97                 
17  Tiia Reini  2007    166          52.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.80                 
18  Tessa Herronen  2008    159          52.78   
  Kokkolan Uimaseura  52.46                 
19  Aada Mäkinen  2007    159          52.84   
  Nivalan Saukot  54.25                 
20  Ilona Potinkara  2007    156          53.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.18                 
21  Friida Koski  2007    155          53.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.56                 
22  Julia Luomakortes  2008    152          53.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.61                 
23  Peppi Lintilä  2008    151          53.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.77                 
24  Evelina Myllykoski  2006    149          53.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.04                 
25  Aada Vataja  2008    148          54.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  51.98                 
26  Arina Karasonova  2007    146          54.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.35                 
27  Lovisa Karlsson  2006    137          55.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.80                 
28  Oona Alanko  2008    131          56.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.52                 
29  Ava Hannula  2008    124          57.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
30  Sara Kärki  2007    121          57.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.91                 
31  Mette Hagqvist  2007    118          58.34   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.21                 
32  Emma Koskela  2007    100          1:01.60   
  Vieskan Uimarit  1:02.48                 
33  Nora Försti  2008    90          1:03.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:01.76                 
34  Aada Paavola  2008    74          1:08.19   
  Kokkolan Uimaseura  1:05.97                 
35  Neea Paavola  2008    58          1:13.69   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.48                 
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    641          33.20   
  Kokkolan Uimaseura  34.00                 
Aino Ollikainen  2005    512          35.80   
  Keuruun Toverit  36.36                 
Petra Kivi  2003    503          36.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.55                 
Nea Nygård  2002    489          36.34   
  Kokkolan Uimaseura  35.56                 
Aamu Knuuttila  2004    464          36.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.23                 
Gitta Nukala  2004    461          37.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.86                 
Viivi Lehtonen  2004    448          37.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.36                 
Emilia Härkönen  2001    390          39.18   
  Kokkolan Uimaseura  37.67                 
Aino Jerohin  2003    387          39.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.82                 
10  Tessa Tattari  2004    386          39.32   
  Kokkolan Uimaseura  38.12                 
11  Jaana Nevala  2005    380          39.52   
  Vieskan Uimarit  39.62                 
12  Jasmine Vikström  2002    372          39.79   
  Kokkolan Uimaseura  38.93                 
13  Jenny Aada-linnea Koskela  2003    309          42.34   
  Vieskan Uimarit  40.97                 
14  Emma Lång  2004    301          42.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.78                 
15  Veera Hautamäki  2005    299          42.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.02                 
16  Annukka Jouppila  2003    296          42.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  41.48                 
17  Ronya Rajala  2005    289          43.31   
  Kokkolan Uimaseura  46.66                 
18  Aino Lähelmä  2005    279          43.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.52                 
19  Oona Nieminen  2004    266          44.48   
  Alavuden Urheilijat  47.97                 
20  Roosa Rinta-Aho  2004    253          45.25   
  Alavuden Urheilijat  47.09                 
21  Anna Klutas  2002    253          45.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.03                 
22  Elviira Kotkaniemi  2005    194          49.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  48.07                 
23  Sanni Porkkala  2004    175          51.13   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.49                 
24  Nella Arosarka  2005    130          56.49   
  Lapuan Virkiä  57.88                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:30 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:41   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Lämpsä  2010    89          56.43   
  Vieskan Uimarit  58.78                 
Leevi Koskela  2010    63          1:03.44   
  Vieskan Uimarit  1:20.11                 
Eino Hirvilammi  2010    60          1:04.41   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.46                 
Lauri Salonen  2010    53          1:06.87   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Hermanni Laihorinne  2010    45          1:10.95   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Jaakko Porkkala  2011    26          1:25.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.84                 
Sisu Ylikangas  2011              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Paavo Eino Ilmari Jokiranta  2010              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.99                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Turunen  2008    171          45.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.67                 
Oskari Juntti  2008    164          46.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.42                 
Konstantinos Karagiannis  2009    119          51.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.16                 
Wili Laiho  2008    114          51.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.20                 
Eemeli Nygård  2008    113          52.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.26                 
Topias Myllykoski  2008    112          52.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.20                 
Michail Angelos Karagiannis  2009    107          53.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.87                 
Sylvester Pihlaja  2009    107          53.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Topias Ruuska  2009    96          54.98   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.44                 
10  Leevi Vainionpää  2009    87          56.89   
  Kurikan Ryhti  59.97                 
11  Johannes Nikko  2009    86          57.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.16                 
12  Tatu Korpi-Halkola  2009    71          1:00.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.65                 
13  Anton Qvisén  2009    67          1:02.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.05                 
14  Elias Leppinen  2009    62          1:03.59   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Rasmus Lintilä  2009    58          1:04.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:06.30                 
16  John Matts Isak Strandberg  2008    57          1:05.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Arvid Kaas  2008    55          1:06.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.49                 
18  Miko Niemelä  2009    55          1:06.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.20                 
19  Felix Karl Georg Strandberg  2008    54          1:06.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Johannes Ventsas  2009    49          1:08.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.64                 
21  Aleksi Kentta  2009    49          1:08.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.57                 
21  Lenni Salmenkangas  2009    49          1:08.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.90                 
23  Julius Jokiaho  2009    48          1:09.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Albert Hällfors  2009              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Juho Pirttikoski  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Matias Hietala  2009              DSQ   
  Lapuan Virkiä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Ikola  2005    285          38.33   
  Kokkolan Uimaseura  41.72                 
Torsti Saarela  2006    250          40.05   
  Vieskan Uimarit  42.05                 
Lauri Jumppanen  2007    200          43.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.60                 
Andras Galos  2006    198          43.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.82                 
Eskil Halmelinna  2005    193          43.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.86                 
Arttu Syrjä  2005    184          44.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.98                 
Oskar Söderlund  2007    168          45.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.01                 
Rasmus Kekola  2006    165          46.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.69                 
Felix Koho  2005    156          46.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.10                 
10  Jakob-Aleksander Ernits  2007    155          46.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Kasper Ikonen  2007    140          48.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.65                 
12  Leo Lehtimäki  2006    107          53.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.80                 
13  Adam Westeråker  2007    100          54.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.46                 
14  Seeti Uusi-Panula  2007    97          54.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.98                 
Veka Arosarka  2007              DSQ   
  Lapuan Virkiä  56.88                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jere Kekola  2000    478          32.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.06                 
Antti Korri  1992    462          32.65   
  Kokkolan Uimaseura  32.85                 
Kalle Juupaluoma  2002    330          36.53   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.11                 
Visa Nissinen  2004    265          39.30   
  Kokkolan Uimaseura  47.20                 
Antti Ahola  2001    238          40.72   
  Lapuan Virkiä  40.34                 
Eeli Hanka  2003    237          40.76   
  Seinäjoen Uimarit-58  41.75                 
Joel Jokiaho  2004    237          40.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.51                 
Matias Pikkala  2004    228          41.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.72                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:41 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:50   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 11, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joanna Högback  2007    371  41.43  1:29.61  2:18.96    3:07.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:08.38                 
                     
Olivia Kivelä  2006    366  42.88  1:31.41  2:20.86    3:07.99   
  Kokkolan Uimaseura  3:27.17                 
                     
Iina Hulkki  2006    324  45.09  1:35.28  2:26.01    3:15.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:17.20                 
                     
Siiri Saartenoja  2007    306  46.45  1:37.51  2:29.56    3:19.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:36.23                 
                     
Kristina Helsing  2007    301  46.10  1:36.48  2:29.27    3:20.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Alma Holmlund  2007    232  50.12  1:45.03  2:42.20    3:38.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mikaela Ainassaari  2007    204  51.72  1:51.56  2:50.54    3:48.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ida Koivulahti  2007    196  51.87  1:51.29  2:53.79    3:51.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 11, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Nurkkala  2004    530  38.95  1:21.27  2:03.56    2:46.27   
  Kokkolan Uimaseura  2:56.88                 
                     
Pirita Hautala  2004    428  40.08  1:25.52  2:12.24    2:58.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.68                 
                     
Aamu Kannosto  2005    377  42.79  1:30.18  2:19.04    3:06.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:06.45                 
                     
Maria Hautala  2003    312  44.23  1:33.78  2:25.85    3:18.24   
  Kurikan Ryhti                   
                     
Aino Lähelmä  2005    251  46.87  1:41.76  2:37.66    3:33.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:45.86                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:50 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:57   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Kotanen  2006    266  42.79  1:32.25  2:20.06    3:07.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Rasmus Kekola  2006    181  47.65  1:41.73  2:37.72    3:32.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Felix Koho  2005    157  48.65  1:46.26  2:46.75    3:43.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:45.78                 
                     
Joona Anttila  2006    109  54.64  1:59.74  3:06.11    4:11.85   
  Nivalan Saukot                   
                     
 
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Salenius  2004    289  40.46  1:26.85  2:14.43    3:02.03   
  Keuruun Toverit                   
                     
Iisakki Laihorinne  2003    225  44.00  1:34.87  2:25.42    3:17.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Akseli Klutas  2004    212  45.61  1:37.81  2:30.94    3:21.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:38.08                 
                     
Alex Koskela  2004    202  45.02  1:37.43  2:32.96    3:25.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:27.23                 
                     
Aleksi Peltosaari  2004    181  50.22  1:43.84  2:41.01    3:32.91   
  Nivalan Saukot  3:44.93                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:57 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:43   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Koivisto  2009    230  43.60        1:29.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:48.74                 
                     
Emma Henriika Nurmela  2009    131  53.88        1:48.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:52.80                 
                     
Neea Junttila  2009    130  53.35        1:48.60   
  Vieskan Uimarit  1:52.07                 
                     
Mona Sarja  2009    128  54.15        1:48.96   
  Vieskan Uimarit  1:58.83                 
                     
Enni Kataja  2009    124  54.19        1:50.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:58.00                 
                     
Siiri Karhulahti  2009    120  54.32        1:51.54   
  Kokkolan Uimaseura  1:51.24                 
                     
Minea Kangas  2009    118  55.33        1:51.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:55.71                 
                     
Isabelle Fellman  2009    100  57.99        1:58.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emilia Syrjä  2009    84  1:02.64        2:05.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:03.78                 
                     
10  Alviina Kotkaniemi  2011    82  1:01.87        2:06.39   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:14.02                 
                     
11  Maija Karjalainen  2010    70  1:06.10        2:13.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Serafiia Kotkaniemi  2011    64  1:05.55        2:17.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:14.63                 
                     
13  Nelli Leminen  2009    58  1:08.49        2:21.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ester Pöyry  2009              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Linnea Lemberg  2011              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Neea Risku  2011              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:05.84                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Rebekka Pöyry  2011              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:25.79                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Michelle Fellman  2007    279  41.92        1:24.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.10                 
                     
Albertiina Kotkaniemi  2008    254  42.21        1:26.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:26.10                 
                     
Aada Antila  2007    249  42.09        1:27.39   
  Lapuan Virkiä  1:27.39                 
                     
Siiri Rantala  2007    243  44.36        1:28.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.20                 
                     
Tiia Reini  2007    239  43.77        1:28.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.93                 
                     
Elsi Vedenjuoksu  2007    230  44.11        1:29.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.54                 
                     
Selma Laukkanen  2008    214  45.12        1:31.87   
  Alavuden Urheilijat  1:39.96                 
                     
Minerva Sorvisto  2007    197  46.66        1:34.54   
  Vieskan Uimarit  1:38.81                 
                     
Nana Murtomäki  2008    191  46.81        1:35.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:33.82                 
                     
10  Julia Luomakortes  2008    164  48.66        1:40.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:39.86                 
                     
11  Aada Mäkinen  2007    156  49.93        1:42.22   
  Nivalan Saukot  1:42.36                 
                     
12  Friida Koski  2007    146  49.65        1:44.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Anni Lämpsä  2008    129  54.01        1:48.88   
  Vieskan Uimarit                   
                     
14  Oona Alanko  2008    98  1:00.06        1:59.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.55                 
                     
15  Emma Koskela  2007    71  1:03.70        2:12.76   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Siiri Nivukoski  2008              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:47.58                 
                     
Mai Hirvilammi  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:22.34                 
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Sara Kärki  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    464  34.47        1:11.07   
  Kokkolan Uimaseura  1:12.95                 
                     
Tuulia Harju  2005    450  34.48        1:11.77   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.50                 
                     
Fia Stenman  2006    448  35.00        1:11.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.10                 
                     
Vilma Rintala  2005    418  35.30        1:13.57   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.40                 
                     
Aino Ollikainen  2005    412  35.78        1:13.93   
  Keuruun Toverit  1:13.70                 
                     
Tiia Mielonen  2006    404  36.09        1:14.40   
  Nivalan Saukot  1:22.71                 
                     
Ellen Williamsson  2006    350  38.02        1:18.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.90                 
                     
Anni Turunen  2006    348  38.40        1:18.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.51                 
                     
Jaana Nevala  2005    347  37.90        1:18.30   
  Vieskan Uimarit  1:19.19                 
                     
10  Inger Isaksen  2005    331  38.69        1:19.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.99                 
                     
11  Laura Sofia Oksakari  2005    326  39.03        1:19.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.79                 
                     
12  Pihla Äkkinen  2005    293  40.35        1:22.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Veera Hautamäki  2005    260  41.39        1:26.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Mirella Hakala  2005    250  42.40        1:27.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:26.97                 
                     
15  Ronya Rajala  2005    238  41.22        1:28.75   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.25                 
                     
16  Evelina Myllykoski  2006    183  47.55        1:36.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:41.42                 
                     
17  Elviira Kotkaniemi  2005    172  47.92        1:38.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:37.23                 
                     
18  Siiri Suominen  2006    170  48.74        1:39.30   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.92                 
                     
19  Lovisa Karlsson  2006    165  49.20        1:40.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:39.89                 
                     
20  Mariana Mäki  2006    150  50.67        1:43.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.72                 
                     
21  Elina Koskela  2005    89  56.30        2:03.12   
  Vieskan Uimarit  2:05.56                 
                     
Anni Särkiniemi  2006              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.52                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Ida Ekebohm  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.90                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Kivi  2003    533  33.44        1:07.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.99                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    528  33.74        1:08.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.62                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    512  34.22        1:08.77   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.57                 
                     
Jenni Lampi  2000    454  34.66        1:11.57   
  Swimming Jyväskylä  1:09.12                 
                     
Ella Hulkki  2004    445  34.95        1:12.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.12                 
                     
Jenny Grangärd  2003    400  36.77        1:14.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.53                 
                     
Lise Strandberg  2003    385  37.59        1:15.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.97                 
                     
Siiri Tiilikka  2004    376  36.75        1:16.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.94                 
                     
Tilde Löfqvist  2004    359  38.40        1:17.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.93                 
                     
10  Julia Nelimarkka  2004    359  37.57        1:17.39   
  Keuruun Toverit  1:20.65                 
                     
11  Emilia Härkönen  2001    357  38.10        1:17.54   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.23                 
                     
12  Viivi Lehtonen  2004    356  37.72        1:17.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.77                 
                     
13  Gitta Nukala  2004    353  37.43        1:17.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.20                 
                     
14  Aamu Knuuttila  2004    325  38.46        1:20.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.20                 
                     
15  Emma Lång  2004    307  40.23        1:21.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.87                 
                     
16  Noora Kekola  2004    274  39.99        1:24.70   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.55                 
                     
17  Anna Klutas  2002    240  42.95        1:28.53   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:28.44                 
                     
18  Sanni Porkkala  2004    135  52.27        1:47.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:44.58                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  15:43 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:56   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konstantinos Karagiannis  2009    146  46.22        1:32.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.63                 
                     
Oskari Juntti  2008    127  47.98        1:37.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:41.14                 
                     
Arvid Kaas  2008    122  49.17        1:38.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Wili Laiho  2008    121  48.18        1:38.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:40.37                 
                     
Matvej Ustimenko  2008    118  48.98        1:39.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:13.04                 
                     
Luka Hemminki  2008    111  50.93        1:41.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:52.16                 
                     
Michail Angelos Karagiannis  2009    92  53.25        1:48.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:02.82                 
                     
Nuutti Hahto  2008    76  53.71        1:55.15   
  Kurikan Ryhti                   
                     
Eino Hirvilammi  2010    63  58.31        2:02.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:57.36                 
                     
10  Johannes Ventsas  2009    58  1:02.70        2:05.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:09.87                 
                     
11  Sylvester Pihlaja  2009    53  1:00.41        2:10.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juho Pirttikoski  2008              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jaakko Porkkala  2011              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:22.18                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Johannes Nikko  2009              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:50.95                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Leevi Koskela  2010              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Rasmus Lintilä  2009              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:03.81                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Sisu Ylikangas  2011              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:39.76                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Tuomas Lämpsä  2010              DSQ   
  Vieskan Uimarit  1:54.59                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viljo Varsanpää  2006    270  36.79        1:15.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.19                 
                     
Andras Galos  2006    255  37.54        1:17.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:17.22                 
                     
Torsti Saarela  2006    248  38.63        1:17.80   
  Vieskan Uimarit  1:20.86                 
                     
Lauri Korpi  2006    246  38.22        1:18.04   
  Ilmajoen Kisailijat  1:21.40                 
                     
Samu Herronen  2007    218  40.30        1:21.15   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.70                 
                     
Jakob-Aleksander Ernits  2007    193  42.82        1:24.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.24                 
                     
Oskari Tavast  2007    173  43.16        1:27.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.44                 
                     
Kasper Ikonen  2007    154  45.09        1:31.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.68                 
                     
Iivari Kautiainen  2006    154  44.94        1:31.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.74                 
                     
10  Netanel Hong  2007    141  45.40        1:33.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.22                 
                     
11  Leo Lehtimäki  2006    117  48.97        1:39.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.61