Resultater for Vest Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 31-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.69 15-04-2019 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 28-06-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
703 |
27.57 |
1:00.36 |
1:38.24 |
|
2:08.18 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
669 |
27.84 |
1:02.16 |
1:40.52 |
|
2:10.31 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
|
664 |
28.02 |
1:02.82 |
1:39.82 |
|
2:10.67 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
658 |
28.24 |
1:01.63 |
1:41.11 |
|
2:11.06 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
612 |
29.24 |
1:03.89 |
1:42.60 |
|
2:14.23 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
590 |
28.23 |
1:05.97 |
1:44.19 |
|
2:15.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
584 |
29.42 |
1:05.66 |
1:45.10 |
|
2:16.38 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Sørensen |
2001 |
|
548 |
28.36 |
1:04.30 |
1:46.54 |
|
2:19.28 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
|
528 |
29.05 |
1:07.08 |
1:48.68 |
|
2:21.02 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Asger Mathiasen |
2004 |
|
516 |
29.09 |
1:05.60 |
1:47.85 |
|
2:22.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
|
504 |
30.32 |
1:07.75 |
1:50.11 |
|
2:23.16 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliver Phil Langsted |
1999 |
|
499 |
30.43 |
1:09.90 |
1:50.65 |
|
2:23.68 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
483 |
30.93 |
1:09.43 |
1:56.85 |
|
2:25.20 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
483 |
32.05 |
1:10.85 |
1:50.30 |
|
2:25.29 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
|
469 |
28.74 |
1:06.71 |
1:50.97 |
|
2:26.69 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonas Kjær |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 9.4 ESB 150m |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:20 |
|