Results for Vest Senior/Junior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stvne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
|
|
Stvne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:45 |
|
|
Arrangr |
Dansk Svmmeunion og Esbjerg Svmmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Lb 16, 200m Frisvmning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 26-07-1992 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glsner (1988) 1:46.94 09-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 12-07-2009 |
|
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
759 |
26.34 |
55.12 |
1:23.60 |
|
1:51.80 |
|
|
Vejle Svmmeklub |
1:49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
690 |
26.79 |
55.59 |
1:25.37 |
|
1:55.41 |
|
|
Esbjerg Svmmeklub |
1:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Holm |
1998 |
|
652 |
28.05 |
57.78 |
1:27.75 |
|
1:57.58 |
|
|
Esbjerg Svmmeklub |
1:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
635 |
27.56 |
57.28 |
1:27.65 |
|
1:58.61 |
|
|
Haderslev Svmme Klub |
1:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
|
626 |
27.91 |
58.02 |
1:28.75 |
|
1:59.19 |
|
|
Vejle Svmmeklub |
1:54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
619 |
27.28 |
57.78 |
1:29.09 |
|
1:59.66 |
|
|
Esbjerg Svmmeklub |
1:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
604 |
28.12 |
58.70 |
1:29.43 |
|
2:00.62 |
|
|
Silkeborg Svmmeklub |
1:59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Landtved |
2004 |
|
563 |
28.30 |
59.22 |
1:30.98 |
|
2:03.51 |
|
|
Ringe Svmme Klub |
2:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
619 |
26.99 |
57.43 |
1:28.62 |
|
1:59.67 |
|
|
Agfs Svmmeafdeling |
1:55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
582 |
28.59 |
1:00.15 |
1:31.64 |
|
2:02.13 |
|
|
Vejle Svmmeklub |
1:57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
|
580 |
28.68 |
1:00.07 |
1:31.45 |
|
2:02.26 |
|
|
Svmmeklubben Snderborg |
2:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rune Nrgaard |
2000 |
|
580 |
29.16 |
1:01.29 |
1:32.35 |
|
2:02.29 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
579 |
28.39 |
59.31 |
1:31.12 |
|
2:02.36 |
|
|
Holstebro Svmme Club |
1:57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
|
564 |
27.59 |
58.52 |
1:31.45 |
|
2:03.39 |
|
|
DeltaSwim |
2:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Casper Johannesen |
2004 |
|
547 |
29.17 |
1:00.94 |
1:32.70 |
|
2:04.65 |
|
|
Aalborg Svmmeklub |
2:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lukas Sthr Bentsen |
2003 |
|
503 |
28.80 |
1:00.82 |
1:34.40 |
|
2:08.18 |
|
|
H2Odense |
2:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svmmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:45 |
|