Results for Vest Senior/Junior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag kl. 16.30
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 40, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 15-08-2008 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:42.08 08-07-2017 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 15-07-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Herrer 1 | 1995 | 701 | 3:53.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:48.55 | |||||||||
Kasper Schultz | 1995 | 28.13 | 58.62 | 58.62 | ||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 29.42 | 1:04.01 | 2:02.63 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 26.79 | 57.24 | 2:59.87 | ||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 25.62 | 53.38 | 3:53.25 | ||||||
2 | Esbjerg 1 | 1992 | 666 | 3:57.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:50.51 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 30.41 | 1:02.75 | 1:02.75 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 29.42 | 1:05.52 | 2:08.27 | ||||||
Lasse Dall | 1997 | 25.86 | 56.46 | 3:04.73 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 24.78 | 52.58 | 3:57.31 | ||||||
3 | Vejle Drenge 1 | 1999 | 654 | 3:58.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:58.17 | |||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 30.95 | 1:02.06 | 1:02.06 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 30.77 | 1:08.34 | 2:10.40 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 25.63 | 55.34 | 3:05.74 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 25.13 | 53.04 | 3:58.78 | ||||||
4 | Horsens Herrer 1 | 1999 | 646 | 3:59.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:54.58 | |||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 28.48 | 58.94 | 58.94 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 31.18 | 1:07.51 | 2:06.45 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 26.55 | 58.13 | 3:04.58 | ||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 25.84 | 55.14 | 3:59.72 | ||||||
5 | Esbjerg 2 | 1997 | 635 | 4:01.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:59.25 | |||||||||
Frans Johannessen | 1992 | 29.66 | 1:01.13 | 1:01.13 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 30.89 | 1:06.36 | 2:07.49 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 27.18 | 58.46 | 3:05.95 | ||||||
Mads Holm | 1998 | 26.42 | 55.16 | 4:01.11 | ||||||
6 | Agf Herrer 2 | 2000 | 631 | 4:01.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:54.79 | |||||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 29.12 | 59.81 | 59.81 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 31.65 | 1:09.64 | 2:09.45 | ||||||
David Hjort | 2000 | 26.69 | 58.28 | 3:07.73 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 25.80 | 53.90 | 4:01.63 | ||||||
7 | Aalborg Herrer 1 | 1995 | 626 | 4:02.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:53.88 | |||||||||
Thomas Schiby | 2001 | 30.74 | 1:03.12 | 1:03.12 | ||||||
Janus Meinert | 1995 | 29.78 | 1:05.39 | 2:08.51 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 27.34 | 58.69 | 3:07.20 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 25.91 | 55.02 | 4:02.22 | ||||||
8 | H2Odense Herrer 1 | 1996 | 609 | 4:04.48 | ||||||
H2Odense | 3:58.39 | |||||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 30.95 | 1:02.27 | 1:02.27 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 31.05 | 1:08.36 | 2:10.63 | ||||||
Mathias Bech | 1996 | 27.57 | 59.42 | 3:10.05 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 25.58 | 54.43 | 4:04.48 | ||||||
9 | Aarhus Swim Herre 1 | 2000 | 596 | 4:06.18 | ||||||
Aarhus Swim | 3:58.32 | |||||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 30.59 | 1:02.68 | 1:02.68 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 31.39 | 1:07.51 | 2:10.19 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 28.05 | 1:01.32 | 3:11.51 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 26.17 | 54.67 | 4:06.18 | ||||||
10 | Ssk1 Herrer | 2000 | 594 | 4:06.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:59.82 | |||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 30.67 | 1:02.55 | 1:02.55 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 31.65 | 1:07.85 | 2:10.40 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 28.21 | 1:00.19 | 3:10.59 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 26.66 | 55.87 | 4:06.46 | ||||||
11 | Vejle Drenge 2 | 1999 | 576 | 4:09.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:05.83 | |||||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 31.90 | 1:04.68 | 1:04.68 | ||||||
Jacob Christensen | 2002 | 31.44 | 1:07.87 | 2:12.55 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 27.12 | 1:00.63 | 3:13.18 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 26.44 | 55.90 | 4:09.08 | ||||||
12 | Delta Destroyers | 2001 | 567 | 4:10.34 | ||||||
DeltaSwim | 4:09.73 | |||||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 29.36 | 1:01.05 | 1:01.05 | ||||||
Martin Broch | 2001 | 32.67 | 1:13.23 | 2:14.28 | ||||||
Daniel Jensen | 2001 | 27.97 | 1:00.97 | 3:15.25 | ||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 26.51 | 55.09 | 4:10.34 | ||||||
13 | H2Odense Herrer 2 | 1996 | 567 | 4:10.36 | ||||||
H2Odense | 4:03.08 | |||||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 32.17 | 1:05.33 | 1:05.33 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 32.29 | 1:09.07 | 2:14.40 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 27.85 | 1:01.61 | 3:16.01 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 26.34 | 54.35 | 4:10.36 | ||||||
14 | Viborg Drenge | 2002 | 555 | 4:12.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:09.55 | |||||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 32.02 | 1:06.00 | 1:06.00 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 32.32 | 1:10.94 | 2:16.94 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 27.53 | 1:00.25 | 3:17.19 | ||||||
Anders Elsborg | 2003 | 26.49 | 54.99 | 4:12.18 | ||||||
15 | Esbjerg 3 | 1998 | 551 | 4:12.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:09.19 | |||||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 31.08 | 1:05.07 | 1:05.07 | ||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 33.26 | 1:12.37 | 2:17.44 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 27.66 | 59.22 | 3:16.66 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 26.61 | 56.16 | 4:12.82 | ||||||
16 | Horsens Herrer 2 | 1999 | 550 | 4:12.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:05.53 | |||||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 33.22 | 1:09.01 | 1:09.01 | ||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 31.33 | 1:08.67 | 2:17.68 | ||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 28.04 | 1:00.34 | 3:18.02 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 25.77 | 54.86 | 4:12.88 | ||||||
17 | Thisted Drenge | 2002 | 538 | 4:14.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:11.58 | |||||||||
Mads Kloster | 2002 | 29.24 | 1:01.42 | 1:01.42 | ||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 34.89 | 1:14.80 | 2:16.22 | ||||||
Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 28.71 | 1:02.95 | 3:19.17 | ||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 26.33 | 55.55 | 4:14.72 | ||||||
18 | Rsk Herrer | 1999 | 531 | 4:15.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 4:03.42 | |||||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 31.48 | 1:06.63 | 1:06.63 | ||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 33.00 | 1:11.77 | 2:18.40 | ||||||
Christian Landtved | 2004 | 27.62 | 1:00.26 | 3:18.66 | ||||||
Sander Linde | 2002 | 27.02 | 57.28 | 4:15.94 | ||||||
19 | Aarhus Swim Herre 2 | 2001 | 529 | 4:16.14 | ||||||
Aarhus Swim | 4:14.46 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 30.83 | 1:04.05 | 1:04.05 | ||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 34.54 | 1:12.94 | 2:16.99 | ||||||
William Sloth | 2003 | 28.49 | 1:02.87 | 3:19.86 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 26.32 | 56.28 | 4:16.14 | ||||||
20 | Ssk2 Herrer | 2001 | 525 | 4:16.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:22.07 | |||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 30.23 | 1:03.37 | 1:03.37 | ||||||
Oliver Christensen | 2003 | 33.29 | 1:09.69 | 2:13.06 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 29.42 | 1:04.00 | 3:17.06 | ||||||
Kasper Hansen | 2004 | 29.08 | 59.73 | 4:16.79 | ||||||
21 | Agf Herrer 3 | 2001 | 512 | 4:18.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:10.08 | |||||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | 30.59 | 1:03.54 | 1:03.54 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 35.56 | 1:16.66 | 2:20.20 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 28.30 | 1:01.47 | 3:21.67 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 27.52 | 57.28 | 4:18.95 | ||||||
22 | Roulade Banden | 2000 | 496 | 4:21.81 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:26.21 | |||||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 32.24 | 1:07.58 | 1:07.58 | ||||||
Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 35.30 | 1:16.19 | 2:23.77 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 27.84 | 1:00.22 | 3:23.99 | ||||||
Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 27.18 | 57.82 | 4:21.81 | ||||||
23 | Egif Powerboys | 1996 | 452 | 4:29.91 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 4:24.24 | |||||||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 31.43 | 1:05.33 | 1:05.33 | ||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 38.88 | 1:25.25 | 2:30.58 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 28.17 | 1:01.55 | 3:32.13 | ||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 27.21 | 57.78 | 4:29.91 | ||||||
- | Hsc Boiser | 2000 | Akut syg | |||||||
Holstebro Svømme Club | 3:58.98 | |||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | |||||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | |||||||||
Julius Henriksen | 2002 | |||||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | |||||||||
- | Kolding Drenge 1 | 2001 | DSQ | Sw 10,11 Tyvstart | ||||||
Kolding SK | 4:31.69 | |||||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 33.91 | 1:11.07 | 1:11.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:16 |