Results for Vest Senior/Junior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag kl. 16.30
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 51.71 23-07-2017 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 30-07-2017 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 23-03-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 714 | 28.36 | 57.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.93 | |||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 684 | 28.67 | 58.68 | |||||
Holstebro Svømme Club | 56.96 | |||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 667 | 28.79 | 59.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.44 | |||||||||
4 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 662 | 28.89 | 59.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.50 | |||||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | 660 | 28.47 | 59.39 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.54 | |||||||||
6 | My Phuong Bui | 2003 | 642 | 29.26 | 59.92 | |||||
H2Odense | 59.08 | |||||||||
7 | Melanie Eggertsen | 2002 | 641 | 28.94 | 59.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.64 | |||||||||
8 | Line J. V. Hededal | 2001 | 635 | 28.93 | 1:00.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 58.31 | |||||||||
9 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 629 | 29.20 | 1:00.34 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:00.07 | |||||||||
10 | Helena V. Elling | 2000 | 626 | 29.26 | 1:00.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 57.87 | |||||||||
11 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 618 | 29.31 | 1:00.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.09 | |||||||||
12 | Mia Borgensgaard | 2003 | 617 | 29.50 | 1:00.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.97 | |||||||||
13 | Nanna Langvad | 2005 | 610 | 29.50 | 1:00.94 | |||||
Lyseng IF | 1:00.71 | |||||||||
14 | Iben Bak | 2001 | 604 | 29.82 | 1:01.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 58.63 | |||||||||
15 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 584 | 30.00 | 1:01.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.63 | |||||||||
16 | Astrid Nielsen | 2002 | 582 | 29.85 | 1:01.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.96 | |||||||||
17 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 579 | 29.57 | 1:02.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.83 | |||||||||
18 | Freja Romanski | 2003 | 579 | 29.35 | 1:02.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
19 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 578 | 30.00 | 1:02.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.47 | |||||||||
20 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 576 | 29.57 | 1:02.13 | |||||
Swim Team Neptun | 1:00.46 | |||||||||
21 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 575 | 29.81 | 1:02.17 | |||||
Swim Team Neptun | 1:01.56 | |||||||||
22 | Anna Toft Petersen | 2004 | 574 | 29.94 | 1:02.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.21 | |||||||||
23 | Isabella Bach | 2002 | 573 | 29.74 | 1:02.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.95 | |||||||||
24 | Jackie Gade | 1998 | 566 | 30.17 | 1:02.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.29 | |||||||||
25 | Ellen Jensen | 2005 | 556 | 30.05 | 1:02.86 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.71 | |||||||||
25 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 556 | 30.46 | 1:02.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.22 | |||||||||
27 | Christina M. Glargaard | 2004 | 551 | 30.30 | 1:03.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.13 | |||||||||
28 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 547 | 30.18 | 1:03.22 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.62 | |||||||||
29 | Tereza Duchoslavova | 2000 | 546 | 29.91 | 1:03.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.90 | |||||||||
30 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 545 | 30.31 | 1:03.28 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.07 | |||||||||
31 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 545 | 30.39 | 1:03.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:03.88 | |||||||||
32 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 544 | 30.86 | 1:03.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.63 | |||||||||
33 | Signe Villumsen | 2001 | 541 | 30.64 | 1:03.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.14 | |||||||||
34 | Sofie Sjøgren | 2002 | 541 | 29.88 | 1:03.46 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:01.37 | |||||||||
35 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 537 | 30.51 | 1:03.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.25 | |||||||||
36 | Amalie Tolderlund | 2005 | 535 | 30.51 | 1:03.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
37 | Freya Ellehus | 2000 | 532 | 31.32 | 1:03.79 | |||||
H2Odense | 1:02.27 | |||||||||
38 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 529 | 30.02 | 1:03.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
39 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 527 | 30.90 | 1:04.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.97 | |||||||||
40 | Emilie Egerup | 2003 | 525 | 30.56 | 1:04.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.80 | |||||||||
41 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 524 | 31.14 | 1:04.12 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:01.04 | |||||||||
42 | Louise Houe Andersen | 2003 | 523 | 31.09 | 1:04.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.50 | |||||||||
43 | Mathilde Stilund | 2005 | 521 | 30.91 | 1:04.26 | |||||
H2Odense | 1:04.64 | |||||||||
44 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 520 | 30.58 | 1:04.29 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:03.33 | |||||||||
45 | Maja Friis | 2005 | 519 | 31.28 | 1:04.31 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.33 | |||||||||
46 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 515 | 30.97 | 1:04.50 | |||||
H2Odense | 1:02.52 | |||||||||
47 | Femke Iris Keulen | 2005 | 515 | 31.01 | 1:04.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.34 | |||||||||
48 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 514 | 30.59 | 1:04.55 | |||||
DeltaSwim | 1:04.86 | |||||||||
49 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 513 | 31.33 | 1:04.59 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.57 | |||||||||
50 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 510 | 30.93 | 1:04.72 | |||||
H2Odense | 1:01.61 | |||||||||
51 | Mathilde Thirup | 2005 | 509 | 31.57 | 1:04.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:06.71 | |||||||||
52 | Elma Gabela | 2004 | 503 | 31.09 | 1:04.98 | |||||
Kolding SK | 1:03.01 | |||||||||
53 | Sofia Ingeberg | 2002 | 503 | 31.54 | 1:05.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.77 | |||||||||
54 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 501 | 31.49 | 1:05.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.67 | |||||||||
55 | Aurelia Pedersen | 2004 | 495 | 32.09 | 1:05.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.91 | |||||||||
56 | Martha Bjerg | 2004 | 493 | 31.30 | 1:05.42 | |||||
Lyseng IF | 1:00.67 | |||||||||
57 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 490 | 31.36 | 1:05.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.96 | |||||||||
58 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 487 | 31.64 | 1:05.72 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:04.44 | |||||||||
59 | Melanie Petersen | 2004 | 486 | 31.58 | 1:05.73 | |||||
Kolding SK | 1:04.53 | |||||||||
60 | Ester Lauritsen | 2005 | 486 | 31.91 | 1:05.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.34 | |||||||||
61 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 483 | 31.75 | 1:05.90 | |||||
DeltaSwim | 1:05.78 | |||||||||
62 | Tilde Søe Bach | 2005 | 481 | 31.32 | 1:05.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.15 | |||||||||
63 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 467 | 31.76 | 1:06.65 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:06.95 | |||||||||
64 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 466 | 31.99 | 1:06.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.71 | |||||||||
65 | Karoline Kristensen | 2004 | 465 | 31.45 | 1:06.70 | |||||
DeltaSwim | 1:04.47 | |||||||||
66 | Victoria Richards | 2005 | 450 | 31.75 | 1:07.43 | |||||
DeltaSwim | 1:06.34 | |||||||||
67 | Louise Sunesen | 2005 | 443 | 32.68 | 1:07.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.97 | |||||||||
68 | Jazmin Jensen | 2005 | 440 | 32.12 | 1:07.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.85 | |||||||||
69 | Astrid Jensen | 2005 | 395 | 33.23 | 1:10.45 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.20 | |||||||||
- | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Akut syg | |||||||
Kolding SK | 1:03.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |