Resultat för Vest Senior/Junior Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag kl. 16.30
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 22-09-2000 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 10-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 52.95 26-07-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 642 | 27.10 | 57.37 | |||||
DeltaSwim | 55.78 | |||||||||
2 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 616 | 27.49 | 58.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.44 | |||||||||
3 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 611 | 27.98 | 58.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 57.66 | |||||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | 608 | 26.65 | 58.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.71 | |||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 607 | 26.98 | 58.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.06 | |||||||||
6 | Andreas Hansen | 2000 | 598 | 28.52 | 58.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 55.61 | |||||||||
7 | Mathias Bech | 1996 | 591 | 27.51 | 58.96 | |||||
H2Odense | 57.47 | |||||||||
8 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 590 | 27.40 | 59.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | 56.40 | |||||||||
9 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 589 | 27.81 | 59.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.57 | |||||||||
10 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 588 | 27.58 | 59.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.99 | |||||||||
11 | Tobias Boström | 2002 | 581 | 27.90 | 59.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.14 | |||||||||
12 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 576 | 27.99 | 59.49 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.94 | |||||||||
13 | Jakob Mose | 2000 | 568 | 28.27 | 59.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.84 | |||||||||
14 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 556 | 27.68 | 1:00.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holstebro Svømme Club | 59.04 | |||||||||
15 | Daniel Jensen | 2001 | 541 | 28.22 | 1:00.72 | |||||
DeltaSwim | 1:00.63 | |||||||||
16 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 539 | 27.91 | 1:00.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | 58.47 | |||||||||
17 | Mikkel Riis | 2002 | 530 | 28.19 | 1:01.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.04 | |||||||||
18 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 529 | 27.98 | 1:01.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.47 | |||||||||
19 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 528 | 28.26 | 1:01.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.31 | |||||||||
20 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 526 | 28.38 | 1:01.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 59.15 | |||||||||
21 | André Iversen | 2001 | 524 | 28.80 | 1:01.38 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 59.42 | |||||||||
22 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 524 | 28.33 | 1:01.39 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.02 | |||||||||
23 | Andreas Kronborg | 2002 | 522 | 28.49 | 1:01.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.35 | |||||||||
24 | Mathias Rasmussen | 2001 | 520 | 28.97 | 1:01.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:00.15 | |||||||||
25 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 519 | 28.28 | 1:01.56 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 59.44 | |||||||||
26 | Martin H. Abel | 2001 | 513 | 28.39 | 1:01.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.39 | |||||||||
27 | Jeppe Egholm | 2003 | 512 | 29.35 | 1:01.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:01.91 | |||||||||
28 | Jens Riisgaard | 2000 | 509 | 29.49 | 1:01.96 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.03 | |||||||||
29 | Rune Nørgaard | 2000 | 505 | 28.73 | 1:02.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.22 | |||||||||
30 | Mads Peter Hansen | 2004 | 496 | 29.20 | 1:02.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
Viborg Svømme Klub | 59.41 | |||||||||
31 | Janus Meinert | 1995 | 484 | 28.32 | 1:03.01 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.77 | |||||||||
32 | Malte Lyck Falk | 2003 | 484 | 29.63 | 1:03.02 | |||||
DeltaSwim | 1:03.16 | |||||||||
33 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 482 | 28.89 | 1:03.09 | |||||
H2Odense | 1:01.00 | |||||||||
34 | Mads Sørensen | 2001 | 470 | 29.42 | 1:03.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.77 | |||||||||
35 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 463 | 30.20 | 1:03.98 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.94 | |||||||||
36 | Malthe Elkjær | 2003 | 460 | 28.04 | 1:04.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.61 | |||||||||
37 | William Sloth | 2003 | 456 | 29.91 | 1:04.31 | |||||
Lyseng IF | 1:02.77 | |||||||||
38 | Mads Kloster | 2002 | 451 | 29.71 | 1:04.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | 59.71 | |||||||||
39 | Jonathan Nejmann | 2004 | 446 | 30.33 | 1:04.78 | |||||
H2Odense | 1:06.69 | |||||||||
40 | Anders Mose | 2004 | 442 | 30.28 | 1:04.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.68 | |||||||||
41 | Simon Sandal | 2003 | 441 | 29.86 | 1:05.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.01 | |||||||||
42 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 440 | 30.00 | 1:05.06 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.59 | |||||||||
43 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 438 | 30.11 | 1:05.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.08 | |||||||||
44 | Simon Kruse Holm | 2004 | 429 | 30.13 | 1:05.61 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.37 | |||||||||
45 | Mikkel Stilling | 2003 | 415 | 29.86 | 1:06.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.11 | |||||||||
46 | Axel Hvam | 2003 | 407 | 30.65 | 1:06.75 | |||||
Swim Team Neptun | 1:06.01 | |||||||||
47 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 405 | 29.94 | 1:06.90 | |||||
H2Odense | 59.90 | |||||||||
48 | Emil Lykke Grann | 2003 | 403 | 31.56 | 1:06.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.03 | |||||||||
49 | Emil Neumann | 2004 | 397 | 30.88 | 1:07.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.71 | |||||||||
50 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 392 | 31.30 | 1:07.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.81 | |||||||||
51 | Johannes Forsbæk | 2004 | 385 | 31.75 | 1:08.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.97 | |||||||||
52 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 353 | 30.70 | 1:10.04 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.10 | |||||||||
53 | Andreas Torp | 2004 | 350 | 31.32 | 1:10.23 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.48 | |||||||||
54 | Daniel Hornsá | 2004 | 316 | 34.60 | 1:12.61 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:11.50 | |||||||||
- | Christian Landtved | 2004 | DSQ | SW 8,4. ESB v 50 m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 59.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |