Resultat för Vest Senior/Junior Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag kl. 16.30
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Erik Persson (1994) 2:07.85 08-04-2017 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 30-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 09-07-2006 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
685 |
|
1:08.27 |
|
|
2:23.68 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
|
635 |
|
1:11.10 |
|
|
2:27.34 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Hougaard |
2000 |
|
618 |
31.62 |
1:09.65 |
1:48.62 |
|
2:28.68 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
|
601 |
34.93 |
1:12.94 |
1:51.79 |
|
2:30.09 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
|
580 |
33.87 |
1:11.37 |
1:50.78 |
|
2:31.89 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Kragh |
2001 |
|
575 |
34.81 |
1:13.98 |
1:52.80 |
|
2:32.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
574 |
34.70 |
1:13.65 |
1:52.92 |
|
2:32.40 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
2:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Victor Nygaard |
2003 |
|
562 |
35.36 |
1:14.14 |
1:54.47 |
|
2:33.44 |
|
|
H2Odense |
2:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
|
560 |
35.78 |
1:14.89 |
1:55.08 |
|
2:33.62 |
|
|
H2Odense |
2:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
|
557 |
35.32 |
1:15.51 |
1:55.01 |
|
2:33.91 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
540 |
36.00 |
1:15.87 |
1:56.13 |
|
2:35.46 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jacob Christensen |
2002 |
|
540 |
34.39 |
1:14.99 |
1:55.52 |
|
2:35.54 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
528 |
35.77 |
1:16.62 |
1:57.04 |
|
2:36.64 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oliver Christensen |
2003 |
|
509 |
36.77 |
1:17.79 |
1:59.25 |
|
2:38.64 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Casper Krohn |
2001 |
|
508 |
34.95 |
1:15.79 |
1:57.01 |
|
2:38.70 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
|
504 |
37.06 |
1:18.14 |
1:58.93 |
|
2:39.13 |
|
|
Lyseng IF |
2:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
|
490 |
35.68 |
1:16.41 |
1:58.19 |
|
2:40.64 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
|
486 |
35.83 |
1:16.41 |
1:58.47 |
|
2:41.08 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Nord |
2:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
|
485 |
35.56 |
1:15.61 |
1:58.05 |
|
2:41.13 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
2:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alex Fogt |
2004 |
|
468 |
35.99 |
1:17.70 |
2:00.11 |
|
2:43.15 |
|
|
H2Odense |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tobias Svenningsen |
2003 |
|
464 |
36.83 |
1:19.02 |
2:01.48 |
|
2:43.52 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
|
456 |
36.66 |
1:18.54 |
2:01.06 |
|
2:44.53 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
|
455 |
36.38 |
1:18.58 |
2:01.32 |
|
2:44.62 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Oliver Phil Langsted |
1999 |
|
455 |
37.69 |
1:19.24 |
2:01.52 |
|
2:44.65 |
Deltager ikke i finalen |
|
Ringe Svømme Klub |
2:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
|
446 |
37.22 |
1:20.35 |
2:03.46 |
|
2:45.71 |
|
|
Kolding SK |
2:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Asger Mathiasen |
2004 |
|
427 |
38.05 |
1:21.19 |
2:05.04 |
|
2:48.16 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Asger Als Olsen |
2004 |
|
427 |
37.16 |
1:20.01 |
2:04.04 |
|
2:48.17 |
|
|
Kolding SK |
2:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Andreas Torp |
2004 |
|
400 |
37.81 |
1:21.85 |
2:06.73 |
|
2:51.84 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mikkel Pedersen |
2004 |
|
397 |
37.97 |
1:22.06 |
2:07.29 |
|
2:52.22 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
380 |
38.68 |
1:22.87 |
2:09.72 |
|
2:54.88 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:46.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Frej Liltorp |
2004 |
|
375 |
38.67 |
1:23.96 |
2:11.04 |
|
2:55.58 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:17 |
|