Results for Nuorisouinnit 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2010 | Tulostuspivmr | 27 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:04 | |||
Jrjestj | OUS & OU-73 |
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Seela Peuralahti | 2001 | 113 | 1:01.56 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Laura Hrknen | 2001 | 102 | 1:03.81 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Pihla Hkkinen | 2001 | 97 | 1:04.92 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
4 | Anni Willman | 2001 | 94 | 1:05.50 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Liisa Ryhnen | 2002 | 55 | 1:18.19 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Hanna Flt | 2001 | 50 | 1:21.00 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sara Kurth | 2000 | 200 | 50.92 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Ella Lumio | 2000 | 197 | 51.25 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
3 | Unna Kulju | 2000 | 188 | 52.02 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Katriina Korpi | 2000 | 182 | 52.63 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Iida Kunnari | 2000 | 179 | 52.91 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Katri Hurskainen | 2000 | 161 | 54.77 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Mari Hekkala | 2000 | 154 | 55.64 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Veera Mursu | 2000 | 153 | 55.69 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
9 | Fanny Pesonen | 2000 | 152 | 55.83 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
10 | Riikka Lahtinen | 2000 | 150 | 56.13 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
11 | Reetta-Maija Pertalo | 2000 | 143 | 56.96 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
12 | Katariina Jyrl | 2000 | 138 | 57.71 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
13 | Milka Aaltomaa | 2000 | 135 | 58.05 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
14 | Emmi Tikkanen | 2000 | 126 | 59.38 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
15 | Elisabeth Stclair | 2000 | 98 | 1:04.67 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Lotta Santala | 2000 | 90 | 1:06.40 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Marleena Potila | 2000 | 83 | 1:08.45 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Sanni Kramsu | 2000 | DNF | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
- | Sini-Maria Fingerroos | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilht | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | 707 | 33.45 | Omat Enntys - Aikuinen | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Jonna Laine | 1993 | 474 | 38.23 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
3 | Ida Ijs | 1996 | 460 | 38.60 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Sarah Karjalainen | 1994 | 447 | 38.96 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa S | ||||||||||
5 | Hanna Jrvenp | 1991 | 431 | 39.46 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 406 | 40.26 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Sofia Risteel | 1993 | 401 | 40.40 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
8 | Milja Miettinen | 1996 | 398 | 40.52 | ||||||
Tampereen Tyven Uimar | ||||||||||
9 | Suvi Viinamki | 1993 | 392 | 40.73 | ||||||
Kemin Tyven Uimarit | ||||||||||
10 | Anniina Mustonen | 1992 | 389 | 40.82 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
11 | Juulia Aksila | 1996 | 386 | 40.94 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Paju Tuuri | 1995 | 364 | 41.74 | ||||||
Kempeleen Pyrint | ||||||||||
13 | Minna Porentola | 1996 | 357 | 42.01 | ||||||
Tampereen Tyven Uimar | ||||||||||
14 | Anniina Pavas | 1994 | 354 | 42.14 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
15 | Katja Sneck | 1996 | 352 | 42.19 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
16 | Susanna Nurmi | 1994 | 341 | 42.64 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
17 | Reetta Pahkala | 1997 | 337 | 42.83 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Helka-Maria Pehkonen | 1995 | 336 | 42.88 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Niina Pelkonen | 1997 | 331 | 43.06 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Adriana Ylijurva | 1995 | 323 | 43.45 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
21 | Henna Hkki | 1997 | 307 | 44.16 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
22 | Milla Alavuotunki | 1996 | 306 | 44.23 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
23 | Essi Karjalainen | 1997 | 297 | 44.68 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
24 | Julia Valikainen | 1998 | 292 | 44.94 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
25 | Ninni Luoma | 1998 | 290 | 45.02 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
26 | Aada Illikainen | 1998 | 272 | 45.97 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
27 | Veera Hautaniemi | 1997 | 263 | 46.50 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
28 | Essi Fali | 1994 | 261 | 46.64 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
29 | Tiia Kynsilehto | 1996 | 260 | 46.69 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
30 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 240 | 47.98 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
31 | Jazmin Acevedo-Bouhlal | 1998 | 236 | 48.19 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
32 | Pinja Hkkinen | 1999 | 225 | 48.98 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
33 | Laura Flt | 1998 | 222 | 49.25 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
34 | Sofia Koskela | 1998 | 218 | 49.49 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Kaisa Kariniemi | 1999 | 218 | 49.51 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
36 | Katariina Ruutala | 1998 | 205 | 50.52 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
37 | Laura Mikkonen | 1996 | 198 | 51.15 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
38 | Tytti Karjalainen | 1998 | 196 | 51.27 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
39 | Nora Ijs | 1999 | 196 | 51.34 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
40 | Enni Mtt | 1999 | 182 | 52.55 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
41 | Veera Petsnoro | 1995 | 180 | 52.74 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
42 | Emilia Granholm | 1998 | 178 | 52.95 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
43 | Titta Pesl | 1998 | 173 | 53.50 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
44 | Maija Honkanen | 1998 | 169 | 53.91 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
45 | Opri Heikkinen | 1998 | 164 | 54.39 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
46 | Sanni Huttunen | 1999 | 161 | 54.74 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
47 | Ninni Karppinen | 1999 | 161 | 54.78 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
48 | Marianne Kumpulainen | 1999 | 160 | 54.85 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
49 | Sandra Koskela | 1997 | 158 | 55.15 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
50 | Meri Salo | 1999 | 139 | 57.52 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
51 | Julia Laakso | 1999 | 132 | 58.49 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
52 | Vera Honkala | 1998 | 122 | 1:00.07 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
53 | Siiri Ikheimonen | 1998 | 122 | 1:00.09 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
54 | Iidaelina Muinonen | 1998 | 118 | 1:00.78 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
55 | Selina Pylvs | 1999 | 105 | 1:03.10 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
56 | Milla Hakonen | 1998 | 99 | 1:04.47 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
57 | Jasmin Salonen | 1999 | 80 | 1:09.28 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
58 | Veera Vornanen | 1999 | 70 | 1:12.43 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Minna Anttonen | 1995 | DNS | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Juulia Laatikainen | 1997 | DNS | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
- | Inka Aaltonen | 1999 | DSQ | Maaliintulo | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden kden kosketus seinn | ||||||||||
- | Hanna Laurila | 1999 | DSQ | Lht ylim. kv. suk. | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
SW 7.1 Uintiliikkeet vrss jrjestyksess | ||||||||||
- | Sofia Matikainen | 1998 | DSQ | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilht | ||||||||||
- | Milla Henriksson | 1999 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden kden kosketus seinn | ||||||||||
- | Veera Antila | 1997 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilht | ||||||||||
Tekij: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspivmr | 27 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:04 |