Resultater for Nuorisouinnit 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nuorisouinnit 2010 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 maaliskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
20:34 |
|
|
Järjestäjä |
OUS & OU-73 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
383 |
37.53 |
1:17.07 |
1:56.75 |
|
2:34.14 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tommi Väyrynen |
1996 |
|
372 |
35.70 |
1:15.55 |
1:56.65 |
|
2:35.58 |
|
|
Oulun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Adam Vik |
1996 |
|
329 |
38.01 |
1:20.72 |
2:02.30 |
|
2:42.19 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Benjamin Asplund |
1996 |
|
279 |
38.88 |
1:23.06 |
2:08.03 |
|
2:51.21 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petri Lampela |
1996 |
|
264 |
41.59 |
1:27.51 |
2:12.26 |
|
2:54.52 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
189 |
45.25 |
1:35.72 |
2:26.24 |
|
3:14.99 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eemeli Jussila |
1998 |
|
183 |
46.22 |
1:36.54 |
2:26.21 |
|
3:17.15 |
|
|
KOO-VEE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arttu Koskenniemi |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tommi Lehtinen |
1994 |
|
421 |
35.73 |
1:13.76 |
1:52.63 |
|
2:29.31 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henri Hartikainen |
1995 |
|
375 |
36.90 |
1:17.24 |
1:58.21 |
|
2:35.25 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Halonen |
1994 |
|
349 |
37.83 |
1:18.32 |
1:59.27 |
|
2:38.91 |
|
|
Oulun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simo Väisänen |
1994 |
|
342 |
37.54 |
1:18.97 |
2:01.90 |
|
2:40.03 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Perttu Perälä |
1994 |
|
291 |
39.37 |
1:22.08 |
2:06.83 |
|
2:48.83 |
|
|
KOO-VEE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tomi Lammassaari |
1995 |
|
289 |
37.85 |
1:22.08 |
2:06.44 |
|
2:49.23 |
|
|
Oulun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juho Järvinen |
1995 |
|
289 |
38.72 |
1:21.81 |
2:06.46 |
|
2:49.34 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leo Jämsä |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Oulun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Laukkanen |
1993 |
|
496 |
33.72 |
1:09.44 |
1:45.75 |
|
2:21.35 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho-Eetu Hakso |
1993 |
|
442 |
34.68 |
1:11.81 |
1:50.04 |
|
2:26.95 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Renny Malmsten |
1992 |
|
434 |
35.41 |
1:13.01 |
1:51.44 |
|
2:27.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Hiekkataipale |
1993 |
|
342 |
35.09 |
1:15.52 |
1:57.75 |
|
2:40.02 |
|
|
Oulun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 |
Tulostuspäivämäärä |
27 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
20:34 |
|