Tulokset Nuorisouinnit 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2010 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:37 | |||
Järjestäjä | OUS & OU-73 |
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Ojakippola | 1999 | 148 | 42.40 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Sakari Paavola | 1999 | 134 | 43.88 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
3 | Anton Ukkola | 2000 | 102 | 47.98 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Tuomas Saari | 1999 | 101 | 48.24 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
5 | Valtteri Lieto | 1999 | 92 | 49.72 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Jere Kerttula | 1999 | 85 | 50.99 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Santeri Salo | 1999 | 83 | 51.40 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
8 | Juho Kaikkonen | 1999 | 74 | 53.44 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Niko Pelkonen | 2001 | 35 | 1:08.27 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Severi Lieto | 1998 | 200 | 38.35 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Juho Herva | 1998 | 199 | 38.45 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Jesse Urpunen | 1998 | 150 | 42.18 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Aku Keloneva | 1998 | 130 | 44.26 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Eemeli Jussila | 1998 | 129 | 44.39 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
6 | Juho Röytiö | 1998 | 128 | 44.50 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Miikka Willman | 1998 | 123 | 45.08 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Lauri Tapio | 1998 | 104 | 47.73 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Joona Ingelin | 1998 | 95 | 49.13 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
10 | Jimi Panula | 1998 | 86 | 50.82 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
11 | Markus Svanberg | 1998 | 83 | 51.35 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Tirroniemi | 1986 | 729 | 24.92 | Omat Ennätys - Aikuinen | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Miikka Reunamäki | 1993 | 520 | 27.90 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Janne Lantto | 1994 | 518 | 27.92 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Jere Laukkanen | 1993 | 500 | 28.26 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Jasu Anttila | 1990 | 488 | 28.49 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Perttu Hettula | 1991 | 471 | 28.83 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Sami Aaltomaa | 1992 | 467 | 28.92 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Niko Karjalainen | 1992 | 462 | 29.02 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Tomi Leppälä | 1994 | 455 | 29.17 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Matias Tuominen | 1992 | 452 | 29.22 | ||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
11 | Eetu Eskeli | 1993 | 441 | 29.46 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
12 | Joona Saari | 1993 | 433 | 29.64 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
13 | Paavo Kairento | 1992 | 430 | 29.72 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
14 | Juho Tuovinen | 1992 | 384 | 30.85 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
15 | Jaakko Mattila | 1994 | 359 | 31.55 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Matias Tervala | 1993 | 359 | 31.56 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
17 | Matias Parikka | 1994 | 356 | 31.66 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Einari Jänisoja | 1993 | 318 | 32.86 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa S | ||||||||||
19 | Miika Kiuttu | 1993 | 310 | 33.13 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
20 | Anssi Hätälä | 1994 | 305 | 33.32 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
21 | Tomi Lammassaari | 1995 | 297 | 33.60 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
22 | Benjamin Asplund | 1996 | 266 | 34.87 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
23 | Juho Kosonen | 1994 | 262 | 35.07 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
24 | Aleksi Nissinen | 1996 | 210 | 37.72 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
25 | Petja Hettula | 1994 | 203 | 38.15 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
26 | Mikko Hautamäki | 1995 | 198 | 38.51 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
27 | Roope Eräluoto | 1996 | 183 | 39.52 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
28 | Elias Uusitalo | 1995 | 167 | 40.73 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
29 | Santtu Simonen | 1997 | 62 | 56.77 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
- | Aapo Hettula | 1993 | DNS | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
- | Leo Jämsä | 1994 | DNS | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:37 |