Tulokset Nuorisouinnit 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nuorisouinnit 2010 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 maaliskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:39 |
|
|
Järjestäjä |
OUS & OU-73 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
424 |
37.60 |
1:21.07 |
2:06.12 |
|
2:49.50 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Artturi Rantala |
1996 |
|
278 |
45.91 |
1:36.28 |
2:26.91 |
|
3:14.97 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niko Blankenstein |
1996 |
|
259 |
46.51 |
1:37.21 |
2:30.87 |
|
3:19.65 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
238 |
49.23 |
1:41.29 |
2:35.04 |
|
3:25.36 |
|
|
Oulun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksin Pajunen |
1997 |
|
227 |
50.60 |
1:44.55 |
2:38.04 |
|
3:28.73 |
|
|
Oulun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jussi Kekkonen |
1997 |
|
221 |
48.21 |
1:43.26 |
2:38.15 |
|
3:30.55 |
|
|
KOO-VEE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuomas Lohiniva |
1997 |
|
179 |
51.00 |
1:50.79 |
2:50.08 |
|
3:45.79 |
|
|
Oulun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ilari Tiitinen |
1998 |
|
160 |
54.76 |
1:53.62 |
2:55.27 |
|
3:54.41 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tommi Lehtinen |
1994 |
|
382 |
38.95 |
1:23.23 |
2:09.94 |
|
2:55.49 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petja Hettula |
1994 |
|
350 |
40.36 |
1:26.24 |
2:14.58 |
|
3:00.66 |
|
|
Oulun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kimmo Viinamäki |
1995 |
|
254 |
43.71 |
1:35.70 |
2:28.84 |
|
3:21.07 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Uusitalo |
1995 |
|
203 |
50.53 |
1:46.59 |
2:43.06 |
|
3:36.45 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Karvonen |
1986 |
|
762 |
32.72 |
1:08.34 |
1:44.49 |
|
2:19.36 |
|
|
KOO-VEE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Laukkanen |
1993 |
|
587 |
34.42 |
1:13.22 |
1:53.07 |
|
2:32.08 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Einari Jänisoja |
1993 |
|
368 |
38.45 |
1:22.71 |
2:09.30 |
|
2:57.59 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 |
Tulostuspäivämäärä |
28 maaliskuu 2010 |
Lisenssi: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:39 |
|