2020-09-22   08:56:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SiWa-seurakilpailut

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 1, 100m Sekauinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jani Ekman 2006 Simmis Wanda ry 1:22.84
100m: 1:22.84
(1:22.84)
2 Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry 1:22.90 +0.06
100m: 1:22.90
(1:22.90)
3 Juuso Kuusala 2006 Simmis Wanda ry 1:28.44 +5.60
100m: 1:28.44
(1:28.44)
Event official at: 28.9.2019 18:39:59
Event 1, 100m Sekauinti Miehet 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Rony Kulju 2004 Simmis Wanda ry 1:11.17
50m: 33.62
100m: 1:11.17
(37.55)
2 Vi Thai Ngô 2004 Simmis Wanda ry 1:17.72 +6.55
50m: 37.79
100m: 1:17.72
(39.93)
3 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry 1:18.25 +7.08
100m: 1:18.25
(1:18.25)
4 Tiger Tran 2005 Simmis Wanda ry 1:19.54 +8.37
50m: 37.22
100m: 1:19.54
(42.32)
5 Heikki Ianes 2005 Simmis Wanda ry 1:19.60 +8.43
50m: 37.86
100m: 1:19.60
(41.74)
6 Henri Hietto 2005 Simmis Wanda ry 1:19.87 +8.70
50m: 37.77
100m: 1:19.87
(42.10)
7 Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda ry 1:24.59 +13.42
100m: 1:24.59
(1:24.59)
Event official at: 28.9.2019 18:39:59
Event 1, 100m Sekauinti Miehet 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Miro Merinen 2003 Simmis Wanda ry 1:02.91
50m: 28.47
100m: 1:02.91
(34.44)
2 Aki Hakkarainen 2003 Simmis Wanda ry 1:11.71 +8.80
50m: 31.85
100m: 1:11.71
(39.86)
3 Samuel Syrjänen 2002 Simmis Wanda ry 1:11.82 +8.91
50m: 33.72
100m: 1:11.82
(38.10)
Event official at: 28.9.2019 18:39:59
2019-09-28 19:14:43 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 2, 100m Sekauinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry 1:36.40
50m: 46.06
100m: 1:36.40
(50.34)
2 alisa myllykoski 2009 Simmis Wanda ry 1:38.38 +1.98
50m: 47.25
100m: 1:38.38
(51.13)
Event official at: 28.9.2019 18:40:30
Event 2, 100m Sekauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda ry 1:27.58
50m: 40.84
100m: 1:27.58
(46.74)
2 Nea Vilén 2007 Simmis Wanda ry 1:35.72 +8.14
50m: 45.55
100m: 1:35.72
(50.17)
3 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry 1:39.22 +11.64
50m: 45.18
100m: 1:39.22
(54.04)
4 Kaisla Henttu 2007 Simmis Wanda ry 1:40.78 +13.20
50m: 48.46
100m: 1:40.78
(52.32)
5 Iiris Pajamo 2008 Simmis Wanda ry 1:42.91 +15.33
50m: 47.10
100m: 1:42.91
(55.81)
6 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda ry 1:49.07 +21.49
50m: 51.20
100m: 1:49.07
(57.87)
Event official at: 28.9.2019 18:40:30
Event 2, 100m Sekauinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry 1:15.55
50m: 34.67
100m: 1:15.55
(40.88)
2 Emilia Hakala 2005 Simmis Wanda ry 1:18.67 +3.12
50m: 35.43
100m: 1:18.67
(43.24)
3 Daniela Sohlman 2005 Simmis Wanda ry 1:21.50 +5.95
50m: 35.67
100m: 1:21.50
(45.83)
4 emmalina piitulainen 2006 Simmis Wanda ry 1:30.81 +15.26
50m: 41.02
100m: 1:30.81
(49.79)
5 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry 1:33.79 +18.24
50m: 42.73
100m: 1:33.79
(51.06)
Event official at: 28.9.2019 18:40:30
Event 2, 100m Sekauinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olivia Hellsten 2000 Simmis Wanda ry 1:09.41
50m: 31.47
100m: 1:09.41
(37.94)
2 Pinja Peippo 1999 Simmis Wanda ry 1:09.70 +0.29
50m: 31.48
100m: 1:09.70
(38.22)
3 Agneta Maria Kallas 2002 Simmis Wanda ry 1:11.89 +2.48
50m: 33.50
100m: 1:11.89
(38.39)
4 Sanna Saarinen 1998 Simmis Wanda ry 1:12.63 +3.22
50m: 34.18
100m: 1:12.63
(38.45)
5 Sofia Känsäkoski 1994 Simmis Wanda ry 1:17.52 +8.11
50m: 35.01
100m: 1:17.52
(42.51)
6 Laura Hautamäki 2002 Simmis Wanda ry 1:19.16 +9.75
50m: 36.92
100m: 1:19.16
(42.24)
7 Peppi Särkelä 2004 Simmis Wanda ry 1:20.62 +11.21
50m: 35.01
100m: 1:20.62
(45.61)
8 Mandi Lindroos 2004 Simmis Wanda ry 1:21.37 +11.96
50m: 37.37
100m: 1:21.37
(44.00)
9 Reetta Haara 2004 Simmis Wanda ry 1:26.00 +16.59
50m: 39.99
100m: 1:26.00
(46.01)
10 Peppi Siurola 2004 Simmis Wanda ry 1:26.99 +17.58
50m: 41.64
100m: 1:26.99
(45.35)
Event official at: 28.9.2019 18:40:30
2019-09-28 18:40:59 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 3, 100m Rintauinti Miehet 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matias Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 1:48.85
50m: 52.05
100m: 1:48.85
(56.80)
Event official at: 28.9.2019 18:46:20
Event 3, 100m Rintauinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emil Kokki 2007 Simmis Wanda ry 1:57.93
50m: 57.50
100m: 1:57.93
(1:00.43)
2 Vinayak Chopra 2007 Simmis Wanda ry 2:16.42 +18.49
50m: 1:01.92
100m: 2:16.42
(1:14.50)
Event official at: 28.9.2019 18:46:20
Event 3, 100m Rintauinti Miehet 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matti Nätti 2004 Simmis Wanda ry 1:19.08
50m: 36.92
100m: 1:19.08
(42.16)
2 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry 1:22.07 +2.99
50m: 38.44
100m: 1:22.07
(43.63)
3 Heikki Ianes 2005 Simmis Wanda ry 1:30.43 +11.35
50m: 42.15
100m: 1:30.43
(48.28)
4 Tiger Tran 2005 Simmis Wanda ry 1:36.17 +17.09
50m: 44.30
100m: 1:36.17
(51.87)
5 Ilmari Silventoinen 2005 Simmis Wanda ry 1:41.26 +22.18
50m: 48.17
100m: 1:41.26
(53.09)
Event official at: 28.9.2019 18:46:20
Event 3, 100m Rintauinti Miehet 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
- Konsta Pekkala 2003 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 28.9.2019 18:46:20
2019-09-28 18:46:53 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 4, 100m Rintauinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Noora Mette Emilia Kuosmane 2009 Simmis Wanda ry 2:01.92
50m: 58.67
100m: 2:01.92
(1:03.25)
Event official at: 28.9.2019 18:47:04
Event 4, 100m Rintauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry 1:33.30
50m: 43.46
100m: 1:33.30
(49.84)
2 Mikaela Heiman 2008 Simmis Wanda ry 1:59.34 +26.04
50m: 56.19
100m: 1:59.34
(1:03.15)
3 Siiri Pynnönen 2008 Simmis Wanda ry 2:05.59 +32.29
50m: 1:00.44
100m: 2:05.59
(1:05.15)
Event official at: 28.9.2019 18:47:04
Event 4, 100m Rintauinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry 1:31.20
50m: 42.96
100m: 1:31.20
(48.24)
2 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry 1:31.38 +0.18
50m: 43.60
100m: 1:31.38
(47.78)
3 Milma Tammikorpi 2006 Simmis Wanda ry 1:41.87 +10.67
50m: 48.04
100m: 1:41.87
(53.83)
Event official at: 28.9.2019 18:47:04
Event 4, 100m Rintauinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olivia Hellsten 2000 Simmis Wanda ry 1:17.52
50m: 1:33.30
100m: 1:17.52
()
2 Emilia Myllykoski 2003 Simmis Wanda ry 1:20.58 +3.06
50m: 1:41.87
100m: 1:20.58
()
3 Sanna Saarinen 1998 Simmis Wanda ry 1:21.94 +4.42
50m: 1:59.34
100m: 1:21.94
()
4 Agneta Maria Kallas 2002 Simmis Wanda ry 1:22.03 +4.51
50m: 1:31.20
100m: 1:22.03
()
5 Pinja Peippo 1999 Simmis Wanda ry 1:24.27 +6.75
50m: 39.86
100m: 1:24.27
(44.41)
6 Henni Havén 2004 Simmis Wanda ry 1:25.67 +8.15
50m: 1:24.27
100m: 1:25.67
(1.40)
7 Oona Eriksson 2004 Simmis Wanda ry 1:27.40 +9.88
50m: 2:01.92
100m: 1:27.40
()
8 Jasmine Errehani 2004 Simmis Wanda ry 1:28.34 +10.82
50m: 2:05.59
100m: 1:28.34
()
Event official at: 28.9.2019 18:47:04
2019-09-28 19:06:35 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 5, 50m Selkäuinti Miehet 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry 35.38
2 Titus Mattila 2010 Simmis Wanda ry 1:02.26 +26.88
Event official at: 28.9.2019 18:56:14
Event 5, 50m Selkäuinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mihhail Janson 2006 Simmis Wanda ry 37.93
2 Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry 38.94 +1.01
3 Juuso Kuusala 2006 Simmis Wanda ry 42.21 +4.28
4 Aatu Airaksinen 2007 Simmis Wanda ry 52.31 +14.38
- Risto Hyvenen 2007 Simmis Wanda ry DSQ 6.4
Event official at: 28.9.2019 18:56:14
Event 5, 50m Selkäuinti Miehet 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
- Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 28.9.2019 18:56:14
Event 5, 50m Selkäuinti Miehet 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Samuel Syrjänen 2002 Simmis Wanda ry 33.25
Event official at: 28.9.2019 18:56:14
2019-09-28 19:09:51 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 6, 50m Selkäuinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry 46.04
2 Erin Ahtikari 2009 Simmis Wanda ry 51.64 +5.60
3 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry 59.36 +13.32
4 Sara Pynnönen 2010 Simmis Wanda ry 1:13.47 +27.43
Event official at: 28.9.2019 18:57:06
Event 6, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry 40.12
2 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda ry 48.06 +7.94
Event official at: 28.9.2019 18:57:06
Event 6, 50m Selkäuinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pinja Peippo 1999 Simmis Wanda ry 31.98
2 Laura Nissi 2004 Simmis Wanda ry 32.96 +0.98
3 Agneta Maria Kallas 2002 Simmis Wanda ry 35.07 +3.09
4 Emma Loponen 2003 Simmis Wanda ry 35.48 +3.50
5 Peppi Särkelä 2004 Simmis Wanda ry 35.88 +3.90
6 Sanna Saarinen 1998 Simmis Wanda ry 37.49 +5.51
7 Sanni Valtanen 2004 Simmis Wanda ry 37.51 +5.53
8 Carrie Turunen 1973 Simmis Wanda ry 49.73 +17.75
Event official at: 28.9.2019 18:57:06
2019-09-28 18:57:21 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 7, 50m Vapaauinti Miehet 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matias Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 40.57
2 Nico Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 40.78 +0.21
3 Olli Alanaatu 2009 Simmis Wanda ry 46.39 +5.82
4 Toivo Karinen 2010 Simmis Wanda ry 46.59 +6.02
5 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry 47.27 +6.70
6 Otso Tuisku 2008 Simmis Wanda ry 49.47 +8.90
7 Oliver Niemi 2009 Simmis Wanda ry 50.14 +9.57
8 Nilla Hagelin 2010 Simmis Wanda ry 51.09 +10.52
9 Roope Ahonen 2009 Simmis Wanda ry 51.84 +11.27
10 Titus Mattila 2010 Simmis Wanda ry 51.88 +11.31
11 Eemil Bärlund 2009 Simmis Wanda ry 51.89 +11.32
12 Lenni Parpola 2009 Simmis Wanda ry 52.10 +11.53
13 Petja Vehviläinen 2009 Simmis Wanda ry 54.80 +14.23
- Aleksi Piitulainen 2010 Simmis Wanda ry DSQ 10.6
Event official at: 28.9.2019 19:12:09
Event 7, 50m Vapaauinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mihhail Janson 2006 Simmis Wanda ry 31.86
2 Jani Ekman 2006 Simmis Wanda ry 34.03 +2.17
3 Juuso Kuusala 2006 Simmis Wanda ry 35.85 +3.99
4 Risto Hyvenen 2007 Simmis Wanda ry 36.59 +4.73
5 Felix Enqvist 2007 Simmis Wanda ry 38.75 +6.89
6 Elias Ahonen 2006 Simmis Wanda ry 41.23 +9.37
7 Niklas Gillberg 2007 Simmis Wanda ry 41.56 +9.70
8 Emil Kokki 2007 Simmis Wanda ry 43.88 +12.02
9 Aatu Airaksinen 2007 Simmis Wanda ry 44.38 +12.52
10 Vinayak Chopra 2007 Simmis Wanda ry 47.37 +15.51
- Tomi Kaukosuo 2007 Simmis Wanda ry DNS
- Rasmus Jeeser 2006 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 28.9.2019 19:12:09
Event 7, 50m Vapaauinti Miehet 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda ry 28.97
2 Vi Thai Ngô 2004 Simmis Wanda ry 29.78 +0.81
3 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry 30.98 +2.01
4 Henri Hietto 2005 Simmis Wanda ry 32.40 +3.43
5 Heikki Ianes 2005 Simmis Wanda ry 33.31 +4.34
6 Ilmari Silventoinen 2005 Simmis Wanda ry 35.18 +6.21
- Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 28.9.2019 19:12:09
Event 7, 50m Vapaauinti Miehet 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Miro Merinen 2003 Simmis Wanda ry 25.19
2 Konsta Pekkala 2003 Simmis Wanda ry 25.82 +0.63
3 Ilari Silventoinen 2002 Simmis Wanda ry 27.20 +2.01
4 Ville Rissanen 2001 Simmis Wanda ry 27.24 +2.05
5 Juho Marjala 2003 Simmis Wanda ry 27.30 +2.11
6 Marko Enberg 1970 Simmis Wanda ry 32.69 +7.50
7 Tatu Kuosa 1991 Simmis Wanda ry 32.94 +7.75
Event official at: 28.9.2019 19:12:09
2019-09-28 19:23:48 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 8, 50m Vapaauinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Noora Mette Emilia Kuosmane 2009 Simmis Wanda ry 42.26
2 Julia Vainio 2009 Simmis Wanda ry 42.28 +0.02
3 Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry 51.17 +8.91
4 Maria Pilz 2009 Simmis Wanda ry 52.27 +10.01
5 Veera Komulainen 2009 Simmis Wanda ry 54.53 +12.27
6 Eva Maarit Virolainen 2010 Simmis Wanda ry 54.83 +12.57
7 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry 54.91 +12.65
8 Oona-Ilona Orava 2011 Simmis Wanda ry 56.95 +14.69
9 Sara Pynnönen 2010 Simmis Wanda ry 1:01.47 +19.21
10 Linnea Ellilä 2010 Simmis Wanda ry 1:02.82 +20.56
11 Nella Vänttinen 2012 Simmis Wanda ry 1:13.48 +31.22
Event official at: 28.9.2019 19:19:16
Event 8, 50m Vapaauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry 33.73
2 Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda ry 34.44 +0.71
3 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda ry 40.23 +6.50
4 Liina Nykänen 2008 Simmis Wanda ry 43.05 +9.32
5 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda ry 43.20 +9.47
6 Lumia Malmström 2008 Simmis Wanda ry 44.65 +10.92
7 Anna Sofia Korhonen 2007 Simmis Wanda ry 45.62 +11.89
8 Siiri Pynnönen 2008 Simmis Wanda ry 48.05 +14.32
9 Josefiina Koivuniemi 2008 Simmis Wanda ry 59.02 +25.29
- Elma Tennilä 2008 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 28.9.2019 19:19:16
Event 8, 50m Vapaauinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry 28.31
2 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry 28.82 +0.51
3 Siiri Pekkala 2005 Simmis Wanda ry 29.60 +1.29
4 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry 29.87 +1.56
5 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry 30.13 +1.82
6 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry 30.76 +2.45
7 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda ry 30.78 +2.47
8 Daniela Sohlman 2005 Simmis Wanda ry 31.31 +3.00
9 Emilia Hakala 2005 Simmis Wanda ry 31.50 +3.19
10 Oosa Mattila 2006 Simmis Wanda ry 32.14 +3.83
11 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry 33.88 +5.57
12 Aada Martikainen 2005 Simmis Wanda ry 34.19 +5.88
13 Milma Tammikorpi 2006 Simmis Wanda ry 36.62 +8.31
14 Säde Tuisku 2006 Simmis Wanda ry 39.18 +10.87
Event official at: 28.9.2019 19:19:16
Event 8, 50m Vapaauinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pinja Peippo 1999 Simmis Wanda ry 28.21
2 Olivia Hellsten 2000 Simmis Wanda ry 28.75 +0.54
3 Agneta Maria Kallas 2002 Simmis Wanda ry 29.34 +1.13
4 Essi Loponen 2004 Simmis Wanda ry 29.97 +1.76
5 Sanna Saarinen 1998 Simmis Wanda ry 30.37 +2.16
6 Emma Loponen 2003 Simmis Wanda ry 30.56 +2.35
7 Aava Mattila 2003 Simmis Wanda ry 30.96 +2.75
8 Laura Hautamäki 2002 Simmis Wanda ry 31.68 +3.47
9 Sanni Valtanen 2004 Simmis Wanda ry 31.81 +3.60
10 Jasmine Errehani 2004 Simmis Wanda ry 31.92 +3.71
11 Emilia Myllykoski 2003 Simmis Wanda ry 32.06 +3.85
12 Päivi Steffen 1971 Simmis Wanda ry 32.08 +3.87
13 Mandi Lindroos 2004 Simmis Wanda ry 32.36 +4.15
14 Carrie Turunen 1973 Simmis Wanda ry 32.96 +4.75
15 Peppi Siurola 2004 Simmis Wanda ry 34.28 +6.07
16 Reetta Haara 2004 Simmis Wanda ry 35.35 +7.14
Event official at: 28.9.2019 19:19:16
2019-09-28 19:19:35 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 9, 200m Sekauinti Miehet 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda ry 2:22.38
50m: 31.13
100m: 1:07.42
(36.29)
150m: 1:48.22
(40.80)
200m: 2:22.38
(34.16)
2 Rony Kulju 2004 Simmis Wanda ry 2:31.01 +8.63
50m: 30.37
100m: 1:11.77
(41.40)
150m: 1:56.82
(45.05)
200m: 2:31.01
(34.19)
3 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry 2:56.34 +33.96
50m: 38.24
100m: 1:24.79
(46.55)
150m: 2:16.65
(51.86)
200m: 2:56.34
(39.69)
Event official at: 28.9.2019 19:20:20
2019-09-28 19:21:23 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 10, 200m Sekauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry 3:03.76
50m: 40.86
100m: 1:28.13
(47.27)
150m: 2:22.32
(54.19)
200m: 3:03.76
(41.44)
2 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry 3:11.96 +8.20
50m: 41.89
100m: 1:31.40
(49.51)
150m: 2:26.42
(55.02)
200m: 3:11.96
(45.54)
3 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry 3:14.72 +10.96
50m: 46.91
100m: 1:35.72
(48.81)
150m: 2:33.36
(57.64)
200m: 3:14.72
(41.36)
Event official at: 28.9.2019 19:30:26
Event 10, 200m Sekauinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry 2:37.31
50m: 33.06
100m: 1:11.87
(38.81)
150m: 2:01.27
(49.40)
200m: 2:37.31
(36.04)
2 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry 2:40.75 +3.44
50m: 37.62
100m: 1:20.03
(42.41)
150m: 2:06.09
(46.06)
200m: 2:40.75
(34.66)
3 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry 2:42.34 +5.03
50m: 34.58
100m: 1:17.43
(42.85)
150m: 2:03.90
(46.47)
200m: 2:42.34
(38.44)
4 Oosa Mattila 2006 Simmis Wanda ry 2:45.95 +8.64
50m: 36.76
100m: 1:20.69
(43.93)
150m: 2:05.08
(44.39)
200m: 2:45.95
(40.87)
5 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry 2:47.78 +10.47
50m: 36.99
100m: 1:21.70
(44.71)
150m: 2:06.62
(44.92)
200m: 2:47.78
(41.16)
6 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda ry 2:56.45 +19.14
50m: 40.93
100m: 1:28.62
(47.69)
150m: 2:18.33
(49.71)
200m: 2:56.45
(38.12)
7 Daniela Sohlman 2005 Simmis Wanda ry 3:05.66 +28.35
50m: 39.87
100m: 1:27.45
(47.58)
150m: 2:25.14
(57.69)
200m: 3:05.66
(40.52)
- Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry DSQ su jälkeen vu
Event official at: 28.9.2019 19:30:26
Event 10, 200m Sekauinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda ry 2:29.57
50m: 32.27
100m: 1:11.67
(39.40)
150m: 1:56.78
(45.11)
200m: 2:29.57
(32.79)
2 Pinja Peippo 1999 Simmis Wanda ry 2:34.22 +4.65
50m: 32.67
100m: 1:12.21
(39.54)
150m: 1:59.98
(47.77)
200m: 2:34.22
(34.24)
3 Agneta Maria Kallas 2002 Simmis Wanda ry 2:35.46 +5.89
50m: 33.04
100m: 1:16.37
(43.33)
150m: 2:01.16
(44.79)
200m: 2:35.46
(34.30)
4 Sanna Saarinen 1998 Simmis Wanda ry 2:37.55 +7.98
50m: 35.02
100m: 1:17.48
(42.46)
150m: 2:02.00
(44.52)
200m: 2:37.55
(35.55)
- Olivia Hellsten 2000 Simmis Wanda ry DSQ 9.3
Event official at: 28.9.2019 19:30:26
2019-09-28 19:39:18 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 11, 100m Perhosuinti Miehet 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matti Nätti 2004 Simmis Wanda ry 1:08.24
50m: 31.26
100m: 1:08.24
(36.98)
2 Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda ry 1:22.38 +14.14
50m: 37.78
100m: 1:22.38
(44.60)
3 Tiger Tran 2005 Simmis Wanda ry 1:38.66 +30.42
50m: 40.70
100m: 1:38.66
(57.96)
- Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 28.9.2019 19:43:02
Event 11, 100m Perhosuinti Miehet 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juho Marjala 2003 Simmis Wanda ry 1:06.97
50m: 31.03
100m: 1:06.97
(35.94)
2 Aki Hakkarainen 2003 Simmis Wanda ry 1:11.39 +4.42
50m: 32.68
100m: 1:11.39
(38.71)
3 Samuel Syrjänen 2002 Simmis Wanda ry 1:15.14 +8.17
50m: 34.97
100m: 1:15.14
(40.17)
Event official at: 28.9.2019 19:43:02
2019-09-28 19:43:26 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 12, 100m Perhosuinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Agneta Maria Kallas 2002 Simmis Wanda ry 1:08.62
50m: 31.72
100m: 1:08.62
(36.90)
2 Pinja Peippo 1999 Simmis Wanda ry 1:09.45 +0.83
50m: 32.44
100m: 1:09.45
(37.01)
3 Sanna Saarinen 1998 Simmis Wanda ry 1:14.51 +5.89
50m: 35.03
100m: 1:14.51
(39.48)
4 Essi Loponen 2004 Simmis Wanda ry 1:15.49 +6.87
50m: 34.96
100m: 1:15.49
(40.53)
5 Sofia Känsäkoski 1994 Simmis Wanda ry 1:17.54 +8.92
50m: 35.67
100m: 1:17.54
(41.87)
6 Oona Eriksson 2004 Simmis Wanda ry 1:18.32 +9.70
50m: 36.33
100m: 1:18.32
(41.99)
7 Päivi Steffen 1971 Simmis Wanda ry 1:23.25 +14.63
50m: 36.98
100m: 1:23.25
(46.27)
Event official at: 28.9.2019 19:44:47
2019-09-28 19:45:02 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 13, 100m Selkäuinti Miehet 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matias Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 1:42.15
50m: 49.20
100m: 1:42.15
(52.95)
Event official at: 28.9.2019 19:47:21
Event 13, 100m Selkäuinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mihhail Janson 2006 Simmis Wanda ry 1:25.08
50m: 41.03
100m: 1:25.08
(44.05)
Event official at: 28.9.2019 19:47:21
Event 13, 100m Selkäuinti Miehet 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Miko Mikkola 2004 Simmis Wanda ry 1:20.41
50m: 39.24
100m: 1:20.41
(41.17)
2 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry 1:21.42 +1.01
50m: 40.58
100m: 1:21.42
(40.84)
- Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 28.9.2019 19:47:21
2019-09-28 19:47:34 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 14, 100m Selkäuinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry 1:39.15
50m: 49.61
100m: 1:39.15
(49.54)
2 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry 1:40.21 +1.06
50m: 49.19
100m: 1:40.21
(51.02)
3 alisa myllykoski 2009 Simmis Wanda ry 1:45.03 +5.88
50m: 51.65
100m: 1:45.03
(53.38)
Event official at: 28.9.2019 19:53:37
Event 14, 100m Selkäuinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry 1:28.88
50m: 44.06
100m: 1:28.88
(44.82)
2 Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda ry 1:35.44 +6.56
50m: 46.03
100m: 1:35.44
(49.41)
3 Nea Vilén 2007 Simmis Wanda ry 1:40.21 +11.33
50m: 49.89
100m: 1:40.21
(50.32)
4 Mikaela Heiman 2008 Simmis Wanda ry 1:42.92 +14.04
50m: 50.57
100m: 1:42.92
(52.35)
5 Kaisla Henttu 2007 Simmis Wanda ry 1:47.98 +19.10
50m: 51.88
100m: 1:47.98
(56.10)
- Iiris Pajamo 2008 Simmis Wanda ry DSQ 6.2
Event official at: 28.9.2019 19:53:37
Event 14, 100m Selkäuinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Hakala 2005 Simmis Wanda ry 1:19.96
50m: 38.45
100m: 1:19.96
(41.51)
2 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry 1:24.48 +4.52
50m: 41.37
100m: 1:24.48
(43.11)
3 Milma Tammikorpi 2006 Simmis Wanda ry 1:35.52 +15.56
50m: 46.99
100m: 1:35.52
(48.53)
4 Säde Tuisku 2006 Simmis Wanda ry 1:45.31 +25.35
50m: 1:45.31
Event official at: 28.9.2019 19:53:37
Event 14, 100m Selkäuinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pinja Peippo 1999 Simmis Wanda ry 1:10.84
50m: 34.08
100m: 1:10.84
(36.76)
2 Agneta Maria Kallas 2002 Simmis Wanda ry 1:16.30 +5.46
50m: 36.21
100m: 1:16.30
(40.09)
3 Sanna Saarinen 1998 Simmis Wanda ry 1:21.30 +10.46
50m: 39.76
100m: 1:21.30
(41.54)
- Carrie Turunen 1973 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 28.9.2019 19:53:37
2019-09-28 20:00:13 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 15, 50m Perhosuinti Miehet 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry 32.50
Event official at: 28.9.2019 19:56:28
Event 15, 50m Perhosuinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jani Ekman 2006 Simmis Wanda ry 36.30
Event official at: 28.9.2019 19:56:28
Event 15, 50m Perhosuinti Miehet 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Rony Kulju 2004 Simmis Wanda ry 28.91
2 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda ry 31.31 +2.40
3 Vi Thai Ngô 2004 Simmis Wanda ry 33.62 +4.71
4 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry 34.58 +5.67
5 Miko Mikkola 2004 Simmis Wanda ry 37.26 +8.35
6 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry 39.06 +10.15
- Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 28.9.2019 19:56:28
Event 15, 50m Perhosuinti Miehet 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ilari Silventoinen 2002 Simmis Wanda ry 29.51
2 Juho Marjala 2003 Simmis Wanda ry 29.86 +0.35
Event official at: 28.9.2019 19:56:28
2019-09-28 19:56:47 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Simmis Wanda
Document
Results
SiWa Seurakilpailut
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 28, 2019
Event 16, 50m Perhosuinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda ry 39.63
2 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry 41.12 +1.49
Event official at: 28.9.2019 20:01:28
Event 16, 50m Perhosuinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry 31.26
2 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry 31.50 +0.24
3 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry 33.03 +1.77
4 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry 33.72 +2.46
5 Oosa Mattila 2006 Simmis Wanda ry 35.67 +4.41
6 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry 36.08 +4.82
7 Daniela Sohlman 2005 Simmis Wanda ry 36.90 +5.64
8 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda ry 37.80 +6.54
9 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry 39.17 +7.91
10 emmalina piitulainen 2006 Simmis Wanda ry 39.30 +8.04
11 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry 46.92 +15.66
Event official at: 28.9.2019 20:01:28
Event 16, 50m Perhosuinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olivia Hellsten 2000 Simmis Wanda ry 29.65
2 Pinja Peippo 1999 Simmis Wanda ry 31.81 +2.16