Resultat för DM Årgang Kortbane 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | 788 | 28.52 | 59.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.30 | |||||||||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 769 | 28.45 | 59.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.07 | |||||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | 745 | 28.71 | 1:00.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.18 | |||||||||
4 | Kristiane Frøslev | 2007 | 725 | 28.94 | 1:00.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.65 | |||||||||
5 | Matilde Maagøe | 2007 | 707 | 29.16 | 1:01.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.96 | |||||||||
6 | Emma Hansen | 2007 | 678 | 29.63 | 1:02.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.15 | |||||||||
7 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 665 | 30.08 | 1:02.46 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:03.93 | |||||||||
8 | Naya Høi Greve | 2007 | 650 | 30.35 | 1:02.93 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:03.91 | |||||||||
9 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 649 | 30.07 | 1:02.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.85 | |||||||||
10 | Signe Jensen | 2007 | 632 | 30.32 | 1:03.52 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.98 | |||||||||
11 | Nadia Walløe | 2007 | 625 | 30.40 | 1:03.74 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.63 | |||||||||
12 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 622 | 30.75 | 1:03.86 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.18 | |||||||||
13 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 621 | 29.78 | 1:03.87 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:06.05 | |||||||||
14 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 621 | 29.52 | 1:03.89 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:04.10 | |||||||||
15 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 603 | 31.35 | 1:04.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.74 | |||||||||
16 | Therese Baird | 2007 | 597 | 30.71 | 1:04.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.42 | |||||||||
17 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 596 | 31.45 | 1:04.75 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:05.82 | |||||||||
18 | Caroline Hansen | 2007 | 592 | 31.27 | 1:04.91 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.23 | |||||||||
19 | Frida Gram Peters | 2007 | 590 | 31.00 | 1:04.98 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
20 | Maja Vejborg | 2007 | 583 | 31.21 | 1:05.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.32 | |||||||||
21 | Isabella Nørgaard | 2007 | 578 | 31.54 | 1:05.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.48 | |||||||||
22 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 576 | 31.24 | 1:05.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.24 | |||||||||
23 | Molly Borchorst | 2007 | 575 | 31.08 | 1:05.56 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.98 | |||||||||
24 | Millie Møller | 2007 | 572 | 31.48 | 1:05.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.14 | |||||||||
25 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 568 | 31.01 | 1:05.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.60 | |||||||||
26 | Johanne Schleimann | 2007 | 568 | 31.40 | 1:05.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.60 | |||||||||
27 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 558 | 31.52 | 1:06.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.85 | |||||||||
28 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 557 | 31.79 | 1:06.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.82 | |||||||||
29 | Emma Kestenholz | 2007 | 555 | 31.67 | 1:06.31 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.41 | |||||||||
30 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 551 | 32.61 | 1:06.50 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:06.66 | |||||||||
31 | Isabell Hansen | 2007 | 537 | 31.95 | 1:07.06 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.25 | |||||||||
32 | Caroline Haugland | 2007 | 533 | 31.83 | 1:07.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.25 | |||||||||
33 | Julie Philip | 2007 | 532 | 32.00 | 1:07.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
34 | Kristine Dupont | 2007 | 531 | 32.48 | 1:07.31 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.49 | |||||||||
35 | Mejse Jakobsen | 2007 | 530 | 32.30 | 1:07.33 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.00 | |||||||||
36 | Caroline Bjerre | 2007 | 530 | 32.07 | 1:07.35 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.02 | |||||||||
37 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 530 | 32.48 | 1:07.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.80 | |||||||||
38 | Jasmin Haaning | 2007 | 523 | 32.42 | 1:07.66 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:08.76 | |||||||||
39 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 518 | 32.30 | 1:07.87 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.29 | |||||||||
40 | Emilie Pedersen | 2007 | 511 | 31.22 | 1:08.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
41 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 509 | 32.19 | 1:08.24 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
42 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 503 | 32.95 | 1:08.51 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.15 | |||||||||
43 | Lilja Skov | 2007 | 474 | 33.46 | 1:09.92 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
- | Anna Andersen | 2007 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.52 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 861 | 28.02 | 57.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 837 | 28.13 | 57.84 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:00.15 | |||||||||
3 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 789 | 28.44 | 59.00 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.82 | |||||||||
4 | Falka Tind | 2006 | 786 | 28.89 | 59.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.04 | |||||||||
5 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 736 | 28.59 | 1:00.36 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:04.58 | |||||||||
6 | Malu Melody Christensen | 2006 | 734 | 28.95 | 1:00.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
7 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 709 | 29.38 | 1:01.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.02 | |||||||||
8 | Naja Færgemann | 2006 | 702 | 29.11 | 1:01.32 | |||||
H2Odense | 1:01.53 | |||||||||
9 | Clara Kapke | 2006 | 702 | 29.44 | 1:01.33 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.77 | |||||||||
10 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 694 | 29.43 | 1:01.55 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:01.25 | |||||||||
11 | Sofie A. Wolf | 2006 | 683 | 29.87 | 1:01.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.48 | |||||||||
12 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 680 | 29.84 | 1:01.99 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.47 | |||||||||
13 | Katrine Hansen | 2006 | 677 | 29.77 | 1:02.08 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:03.06 | |||||||||
14 | Mie Ankersen | 2006 | 666 | 29.20 | 1:02.40 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.65 | |||||||||
15 | Mathilde Severs | 2006 | 663 | 29.69 | 1:02.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.60 | |||||||||
16 | Silje Mathiasen | 2006 | 659 | 30.32 | 1:02.63 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.37 | |||||||||
17 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 659 | 30.12 | 1:02.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.50 | |||||||||
18 | SIF Bramm | 2006 | 651 | 30.47 | 1:02.89 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:02.16 | |||||||||
19 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 649 | 29.86 | 1:02.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.07 | |||||||||
20 | Laura Håkonsson | 2006 | 644 | 30.48 | 1:03.13 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:04.01 | |||||||||
21 | Anna Blom Bygum | 2006 | 635 | 30.18 | 1:03.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.33 | |||||||||
22 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 632 | 30.40 | 1:03.51 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.67 | |||||||||
22 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 632 | 30.63 | 1:03.51 | |||||
H2Odense | 1:04.00 | |||||||||
24 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 628 | 30.34 | 1:03.64 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.01 | |||||||||
25 | Molly Namensen | 2006 | 622 | 30.43 | 1:03.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.28 | |||||||||
26 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 621 | 30.72 | 1:03.90 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.84 | |||||||||
27 | Christine Mols | 2006 | 616 | 30.54 | 1:04.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.54 | |||||||||
28 | Katja Poulsen | 2006 | 615 | 30.43 | 1:04.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.91 | |||||||||
29 | Maica Jensen | 2006 | 614 | 30.43 | 1:04.13 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.53 | |||||||||
30 | Anne Stamholt | 2006 | 612 | 30.97 | 1:04.21 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:04.44 | |||||||||
31 | Alberte Pedersen | 2006 | 610 | 31.40 | 1:04.27 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.48 | |||||||||
32 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 609 | 30.91 | 1:04.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.43 | |||||||||
33 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 603 | 30.94 | 1:04.50 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:04.02 | |||||||||
34 | Liva la Cour | 2006 | 601 | 30.53 | 1:04.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.92 | |||||||||
35 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 592 | 30.96 | 1:04.91 | |||||
Roskilde Svømning | 1:02.25 | |||||||||
36 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 585 | 31.72 | 1:05.16 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:06.13 | |||||||||
37 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 565 | 31.56 | 1:05.92 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.55 | |||||||||
38 | Olga Vejlby | 2006 | 533 | 32.54 | 1:07.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.56 | |||||||||
39 | Mille Giolbas | 2006 | 522 | 31.97 | 1:07.67 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.89 | |||||||||
- | Maja Zastrojevic | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |