2020-06-05   17:27:25
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Ňrgang Kortbane 2020

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Stśvneafsnit

Resultat LÝb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM-K Ňrgang Kortbane    Udskriftsdato  01 februar 2020   
  Stśvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:28   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Gladsaxe SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 januar 2020         
 
 
LÝb 17, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martine Damborg  2007    826  31.71        1:05.30   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.12                 
                     
Sofie Ravn Herche  2007    822  32.23        1:05.40   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.96                 
                     
Frida Caroline Knudsen  2007    744  32.76        1:07.61   
  Greve SvÝmmeklub  1:08.73                 
                     
Matilde MaagÝe  2007    738  32.96        1:07.79   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:08.17                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    715  33.39        1:08.51   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:12.29                 
                     
Emma Hansen  2007    689  33.91        1:09.35   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.43                 
                     
Nadia WallÝe  2007    666  33.59        1:10.14   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.90                 
                     
Mathilde Hvidberg  2007    654  33.74        1:10.57   
  Ringe SvÝmme Klub  1:12.49                 
                     
Mathilde MÝller  2007    649  34.47        1:10.75   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:13.95                 
                     
10  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007    645  34.58        1:10.92   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:12.59                 
                     
11  Kattja Daniella AggersbÝl  2007    641  34.80        1:11.07   
  A6 Slangerup SvÝmmeklub  1:14.30                 
                     
12  Clara Cavo JÝrgensen  2007    618  34.06        1:11.92   
  Lyseng IF  1:16.38                 
                     
13  Victoria Amdi Brinkmann  2007    583  35.96        1:13.32   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:16.32                 
                     
14  Rebecca Skov Vinding  2007    581  35.55        1:13.43   
  Kalundborg SK  1:16.20                 
                     
15  Malouca Laura Bruun  2007    578  35.49        1:13.55   
  Glostrup SvÝmmeklub  1:13.03                 
                     
16  Rebecca Bell  2007    574  35.91        1:13.70   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:14.53                 
                     
17  Nina Griffin  2007    570  35.87        1:13.89   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:16.19                 
                     
18  Mathilde Pedersen  2007    556  36.06        1:14.51   
  KÝge SvÝmmeklub  1:15.45                 
                     
19  Lise H. V. Waarst  2007    550  36.47        1:14.76   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:15.98                 
                     
20  Sofie Wettendorff Hasling  2007    542  35.79        1:15.13   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:17.91                 
                     
21  Ella Emilia Soelberg  2007    542  36.40        1:15.14   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.38                 
                     
22  Maya Jacobsen  2007    541  36.72        1:15.18   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.03                 
                     
23  Isabell Hansen  2007    533  36.94        1:15.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.41                 
                     
24  Sidsel Tang Christensen  2007    526  37.31        1:15.89   
  Holstebro SvÝmme Club  1:23.51                 
                     
25  Maya Amstrup Riis  2007    524  36.76        1:16.00   
  Vest-BrÝndby  1:16.28                 
                     
26  Emilie Pedersen  2007    519  36.89        1:16.25   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:14.36                 
                     
27  Klara Fris Ottosen  2007    517  36.23        1:16.32   
  Dragsholm SvÝmmeklub  1:18.63                 
                     
28  Viktoria Annabel Graulund  2007    517  36.90        1:16.33   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:16.20                 
                     
29  Alma Munk Haugaard  2007    512  36.77        1:16.60   
  Hobro SvÝmmeklub  1:16.86                 
                     
30  Silje Nygaard Engedal  2007    510  36.64        1:16.70   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:14.29                 
                     
31  Karla Hebeltoft Olesen  2007    507  37.22        1:16.82   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:17.20                 
                     
32  K-Lee Hansen  2007    501  37.84        1:17.14   
  A6 Jgi SvÝmning  1:16.40                 
                     
33  Vigga Jacoby  2007    500  37.46        1:17.20   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:19.69                 
                     
34  Nikoline Michaelsen  2007    497  37.25        1:17.35   
  SvÝmmeklubben S 68  1:19.53                 
                     
35  RÝskva Rosenbohm  2007    490  37.86        1:17.68   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:16.57                 
                     
36  Karen SÝrensen  2007    490  37.18        1:17.70   
  Thisted SvÝmmeklub  1:17.32                 
                     
37  Astrid Pries Hansen  2007    485  38.94        1:17.99   
  Nakskov SvÝmme Klub  1:20.44                 
                     
38  Lilja Skov  2007    440  38.83        1:20.53   
  Frederikssund SvÝmmeklub  1:22.48                 
                     
39  Paula Lindberg  2007    430  39.15        1:21.14   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:17.50                 
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007              DSQ  SW 6.4 
  Vest-BrÝndby  1:15.98                 
                     
 
LÝb 17, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Falka Tind  2006    829  32.16        1:05.21   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:05.74                 
                     
Agnete Boelt  2006    826  31.69        1:05.29   
  Sigma Swim AllerÝd  1:06.53                 
                     
Clara Kapke  2006    774  32.66        1:06.74   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:07.89                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    773  32.79        1:06.77   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:07.01                 
                     
Sofie A. Wolf  2006    737  32.58        1:07.83   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.08                 
                     
Rikke Friis Kanstrup  2006    735  32.60        1:07.89   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  1:08.91                 
                     
Emilie Wilms Jensen  2006    706  33.20        1:08.80   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:10.41                 
                     
Siv Reimer  2006    701  32.73        1:08.98   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.79                 
                     
Silje Mathiasen  2006    700  33.32        1:08.99   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:08.29                 
                     
10  Alba Mantoni  2006    697  33.78        1:09.11   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:09.62                 
                     
11  Caroline Lśrke Hyltoft  2006    691  33.71        1:09.31   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:09.88                 
                     
12  Mathilde Severs  2006    665  33.90        1:10.20   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:09.43                 
                     
13  Athena Haugsted Pihl  2006    658  34.19        1:10.45   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:10.12                 
                     
14  Elisabeth Augusta Englev  2006    650  34.09        1:10.74   
  Greve SvÝmmeklub  1:10.08                 
                     
15  Freja Obert  2006    646  34.05        1:10.88   
  Odder SvÝmmeklub  1:13.60                 
                     
16  Emily Reuter  2006    644  35.30        1:10.95   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:10.97                 
                     
17  Laura HŚkonsson  2006    631  34.82        1:11.43   
  Ikast SvÝmmeklub  1:12.91                 
                     
18  Sofie Anker Nielsen  2006    627  35.71        1:11.58   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:14.90                 
                     
19  Clara Hejndorff BÝgsted  2006    614  34.77        1:12.08   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:13.17                 
                     
20  Dicte Laurberg Vedel  2006    613  35.70        1:12.11   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.04                 
                     
21  Anna Dietrichsen  2006    610  35.20        1:12.24   
  A6 Slangerup SvÝmmeklub  1:12.67                 
                     
22  Emilie ōhlenschlśger  2006    605  35.18        1:12.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:13.13                 
                     
23  Dikte Johanne SchrÝder  2006    605  35.17        1:12.45   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:12.95                 
                     
24  Rebecca Ella Madsen  2006    603  34.97        1:12.53   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.98                 
                     
25  Jasmine LÝkkegaard  2006    602  35.02        1:12.54   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:13.37                 
                     
26  Laura Meyer  2006    598  35.11        1:12.70   
  Herlufsholm SvÝmmeklub  1:13.80                 
                     
27  Beatrice Buhr MŁller  2006    596  34.58        1:12.78   
  Kalundborg SK  1:13.45                 
                     
27  Nicole DamhÝj Andersen  2006    596  35.32        1:12.78   
  SolrÝd SvÝmmeklub  1:12.86                 
                     
29  Anna Rosendahl Bach  2006    593  35.92        1:12.91   
  Holstebro SvÝmme Club  1:12.97                 
                     
30  Anna E.e. Balle  2006    585  35.48        1:13.26   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:13.20                 
                     
31  Sofie Amalie Krag  2006    584  35.72        1:13.28   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:13.61                 
                     
32  Victoria Wiingaard  2006    580  35.57        1:13.45   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:11.31                 
                     
33  Annemone Rasmussen  2006    578  35.58        1:13.53   
  Brśdstrup SvÝmmeklub  1:16.76                 
                     
34  Ada HaslÝv Brunsgaard  2006    569  35.54        1:13.92   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:12.95                 
                     
35  Freja Mathilde Kaas  2006    554  36.00        1:14.57   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  1:15.26                 
                     
36  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    541  36.16        1:15.19   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:13.09                 
                     
37  Mia Borup MÝlgaard  2006    539  36.91        1:15.28   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:15.13                 
                     
38  Nanja Frahm-Falkenberg  2006    530  36.12        1:15.72   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:15.58                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 februar 2020 
Licens til Gladsaxe SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark