2020-09-25   22:34:26
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Ňrgang Kortbane 2020

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Stśvneafsnit

Resultat LÝb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM-K Ňrgang Kortbane    Udskriftsdato  01 februar 2020   
  Stśvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:29   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Gladsaxe SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 januar 2020         
 
 
LÝb 21, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Andersen  2007    717  30.89        1:06.31   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:05.69                 
                     
Matilde MaagÝe  2007    693  31.54        1:07.06   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:08.41                 
                     
Kristiane FrÝslev  2007    680  30.78        1:07.49   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:12.46                 
                     
Isabella Pedersen  2007    669  32.11        1:07.87   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:08.45                 
                     
Mathilde MÝller  2007    642  31.88        1:08.80   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:10.77                 
                     
Frida Caroline Knudsen  2007    627  31.63        1:09.35   
  Greve SvÝmmeklub  1:10.61                 
                     
Ida Villemoes Poulsen  2007    612  31.93        1:09.89   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:09.92                 
                     
Sarah Gudme  2007    590  32.84        1:10.77   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:09.79                 
                     
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007    583  32.83        1:11.05   
  Sigma Swim BirkerÝd  1:11.83                 
                     
10  Signe Holst Jacobsen  2007    567  33.19        1:11.71   
  Bjerre Herreds SvÝmmeklub  1:15.17                 
                     
11  Millie MÝller  2007    563  33.12        1:11.87   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:14.15                 
                     
12  Annika Frederiksen  2007    559  34.77        1:12.05   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  1:12.21                 
                     
13  Anna Steen Petersen  2007    506  34.91        1:14.49   
  KÝge SvÝmmeklub  1:18.92                 
                     
14  Rebekka Roed  2007    499  35.69        1:14.84   
  KÝge SvÝmmeklub  1:19.47                 
                     
15  Klara Ledager Lauritsen  2007    494  34.50        1:15.07   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:22.12                 
                     
16  Karen Markussen  2007    492  35.51        1:15.17   
  Sigma Swim AllerÝd  1:13.52                 
                     
17  Isabell Hansen  2007    490  34.62        1:15.26   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.34                 
                     
18  Rebecca Bell  2007    481  35.59        1:15.77   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:16.93                 
                     
19  Andrea Bjerring Pedersen  2007    478  34.21        1:15.89   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:19.25                 
                     
20  Astrid Pries Hansen  2007    476  35.42        1:16.00   
  Nakskov SvÝmme Klub  1:20.46                 
                     
21  Alma Munk Haugaard  2007    476  35.33        1:16.03   
  Hobro SvÝmmeklub  1:16.63                 
                     
22  Johanne Schleimann  2007    475  34.95        1:16.09   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:19.49                 
                     
23  Frida Gram Peters  2007    460  34.78        1:16.90   
  Helsinge SvÝmmeklub  1:14.00                 
                     
24  Mathilde Hvidberg  2007    458  34.83        1:17.00   
  Ringe SvÝmme Klub  1:16.71                 
                     
25  Linnea Funk Larsen  2007    458  35.32        1:17.01   
  Sigma Swim AllerÝd  1:17.63                 
                     
26  Maja Andersen  2007    453  36.14        1:17.29   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:18.63                 
                     
27  Mathilde Kristensen  2007    453  36.03        1:17.30   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:17.22                 
                     
28  Julie Philip  2007    450  36.31        1:17.45   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:17.48                 
                     
29  Karla Hebeltoft Olesen  2007    447  35.66        1:17.61   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:19.28                 
                     
30  Annabella Nathansen  2007    433  35.43        1:18.44   
  SÝllerÝd SvÝmmeklub  1:19.98                 
                     
31  Ea Lund Havgaard  2007    428  35.02        1:18.74   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:17.49                 
                     
32  Lise H. V. Waarst  2007    423  35.17        1:19.03   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:20.18                 
                     
33  Sophie Flamand  2007    423  35.46        1:19.07   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:19.46                 
                     
34  Tilde N. H. SÝrensen  2007    412  36.24        1:19.77   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:22.25                 
                     
35  Caroline SÝe Jepsen  2007    408  37.36        1:20.03   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:19.43                 
                     
36  Liv Hjorth JÝrgensen  2007    406  37.71        1:20.13   
  Herning SvÝmmeklub  1:20.44                 
                     
37  Maja Vejborg  2007    404  36.47        1:20.26   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:20.12                 
                     
38  Naja O. K. Neergaard  2007    396  37.92        1:20.78   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  1:19.89                 
                     
39  Anne-Marie Toft  2007    391  37.00        1:21.19   
  KÝge SvÝmmeklub  1:19.18                 
                     
40  Oline Ludvigsen  2007    387  37.86        1:21.41   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:25.29                 
                     
41  Louise Popp-Madsen  2007    380  36.08        1:21.93   
  Tune I.F. SvÝmmeafdeling  1:19.95                 
                     
42  Nikoline Hedelund Madsen  2007    323  38.53        1:26.47   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:29.48                 
                     
 
LÝb 21, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    844  30.02        1:02.82   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:05.28                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    804  29.84        1:03.84   
  Greve SvÝmmeklub  1:04.64                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    733  30.73        1:05.83   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:05.29                 
                     
Marie Bertram  2006    730  30.89        1:05.93   
  Lyseng IF  1:08.15                 
                     
Naja Fśrgemann  2006    728  31.05        1:05.99   
  H2Odense  1:05.26                 
                     
Sofie A. Wolf  2006    717  30.70        1:06.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.19                 
                     
Mie Ankersen  2006    699  30.49        1:06.88   
  Herlufsholm SvÝmmeklub  1:08.94                 
                     
Sarah Froberg Pedersen  2006    668  31.73        1:07.90   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:09.30                 
                     
Astrid Mulipola  2006    661  32.50        1:08.13   
  Sigma Swim AllerÝd  1:08.51                 
                     
10  Karoline R. Frederiksen  2006    649  31.15        1:08.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:11.11                 
                     
11  Liva la Cour  2006    640  31.31        1:08.89   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:08.05                 
                     
12  Elisabeth Augusta Englev  2006    637  31.40        1:08.99   
  Greve SvÝmmeklub  1:06.85                 
                     
13  Mejse Vinther-Okholm  2006    633  31.31        1:09.13   
  H2Odense  1:14.02                 
                     
14  Nicole DamhÝj Andersen  2006    630  32.63        1:09.25   
  SolrÝd SvÝmmeklub  1:10.01                 
                     
15  Anna Dora Bernsdorf  2006    615  31.90        1:09.79   
  DeltaSwim  1:13.90                 
                     
16  Zoe Overby Traberg  2006    611  32.13        1:09.96   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:09.66                 
                     
17  Alma MÝller-Ern  2006    603  32.51        1:10.27   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.77                 
                     
18  Jasmine LÝkkegaard  2006    602  33.15        1:10.31   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:13.02                 
                     
19  Katrine BÝeg Thormann  2006    599  32.70        1:10.41   
  Ikast SvÝmmeklub  1:11.83                 
                     
20  Caroline Rygaard Hansen  2006    594  32.97        1:10.59   
  SolrÝd SvÝmmeklub  1:09.55                 
                     
21  Sara Kaarup Andersen  2006    568  33.52        1:11.66   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:13.35                 
                     
22  Nikoline Sejr  2006    567  33.21        1:11.71   
  Lyseng IF  1:12.17                 
                     
22  Sabrina Meldgaard PejÝ  2006    567  33.38        1:11.71   
  Greve SvÝmmeklub  1:09.42                 
                     
24  Emilie Wilms Jensen  2006    566  34.00        1:11.74   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:13.51                 
                     
25  Ann-Katrine Windfeld  2006    557  32.61        1:12.13   
  Vejle SvÝmmeklub  1:11.81                 
                     
26  Anna Blom Bygum  2006    552  32.81        1:12.34   
  Vest-BrÝndby  1:13.89                 
                     
27  Silje Lyse Legaard  2006    550  33.02        1:12.45   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:12.31                 
                     
28  Katrine Hansen  2006    546  33.22        1:12.63   
  Dragsholm SvÝmmeklub  1:14.79                 
                     
29  Sarah HÝjlund  2006    543  33.89        1:12.74   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.61                 
                     
30  Ellen Simoni Alfast  2006    532  33.54        1:13.27   
  Herlev SvÝmning  1:15.04                 
                     
31  Cecilie Baltzer Pedersen  2006    531  33.58        1:13.29   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:14.58                 
                     
32  Rikke ParkhÝi  2006    530  33.07        1:13.35   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:14.48                 
                     
33  Christine Stubbe Lundsby  2006    528  33.64        1:13.41   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:15.26                 
                     
33  Dicte Laurberg Vedel  2006    528  33.90        1:13.41   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.03                 
                     
35  Alma Bach Larsen  2006    527  33.99        1:13.48   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:15.48                 
                     
36  Josefine Meng Langhorn  2006    525  33.23        1:13.58   
  SvÝmmeklubben Syd  1:14.44                 
                     
37  Amalie Carlsen Risager  2006    521  34.86        1:13.74   
  SvÝmmeklubben Triton Ballerup  1:15.62                 
                     
38  Alba Mantoni  2006    517  34.73        1:13.97   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:14.62                 
                     
39  Ane Christensen  2006    516  34.45        1:13.98   
  Kolding SK  1:15.62                 
                     
40  Olivia MÝrch  2006    516  34.17        1:14.00   
  Viborg SvÝmme Klub  1:13.66                 
                     
41  Marie Elster  2006    514  34.28        1:14.08   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:12.58                 
                     
42  Charlotte HjortshÝj  2006    512  34.18        1:14.20   
  SolrÝd SvÝmmeklub  1:15.46                 
                     
43  Rebecca Ella Madsen  2006    504  34.67        1:14.59   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.36                 
                     
44  Sarah Ankjśr Pedersen  2006    503  33.65        1:14.63   
  Greve SvÝmmeklub  1:12.01                 
                     
45  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    501  34.28        1:14.73   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:11.43                 
                     
46  Sofie Amalie Krag  2006    501  34.19        1:14.74   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  1:13.05                 
                     
47  Mathilde Willumsen  2006    498  34.36        1:14.90   
  Greve SvÝmmeklub  1:13.03                 
                     
48  Bianca Roos  2006    497  34.48        1:14.91   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:14.17                 
                     
49  Andrea NÝhr Petersen  2006    497  35.05        1:14.92   
  KÝge SvÝmmeklub  1:14.66                 
                     
50  Olga Vejlby  2006    495  35.02        1:15.01   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  1:14.85                 
                     
51  Pernille Petersen  2006    494  33.86        1:15.07   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:14.64                 
                     
52  Signe Schnabelrauch  2006    480  33.07        1:15.80   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.46                 
                     
53  Liv Waag KallesÝe  2006    467  35.61        1:16.47   
  Herlev SvÝmning  1:15.75                 
                     
54  Stella Demuth Andersen  2006    465  35.12        1:16.63   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:15.54                 
                     
55  Emilie Hartvig-Olsen  2006    444  34.33        1:17.82   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:14.51                 
                     
56  Regitze Rosenkrantz  2006    411  36.78        1:19.79   
  Glostrup SvÝmmeklub  1:15.06                 
                     
Klara-Sofie Bollmann  2006                Akut syg 
  KÝge SvÝmmeklub  1:09.06                 
                     
Kamma Rasmussen  2006              DSQ  SW 4.4 
  Gladsaxe SvÝmmeklub  1:09.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 februar 2020 
Licens til Gladsaxe SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark