2020-06-06   09:46:25
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Ňrgang Kortbane 2020

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Stśvneafsnit

Resultat LÝb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  DM-K Ňrgang Kortbane    Udskriftsdato  01 februar 2020   
  Stśvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:10   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Gladsaxe SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 januar 2020         
 
 
LÝb 23, 4x200m IM Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m      OpnŚet  Status 











 
Hovedstadens Piger 1  2006  Hovedstadens SvÝmmeklub            9:45.47   
  Coco Li Fuhrmann  2006      1:06.36  2:20.48      2:20.48   
  Zoe Overby Traberg  2006      1:10.76  2:30.76      4:51.24   
  Matilde MaagÝe  2007      1:09.43  2:27.60      7:18.84   
  Falka Tind  2006      1:08.05  2:26.63      9:45.47   
                     
Sigma  2006  Sigma Swim            9:54.95   
  Mille Frydendahl  2006      1:09.93  2:26.00      2:26.00   
  Agnete Boelt  2006      1:06.48  2:29.51      4:55.51   
  Andrea Lindberg VedÝe  2006      1:09.61  2:29.51      7:25.02   
  Astrid Mulipola  2006      1:09.64  2:29.93      9:54.95   
                     
A6 Piger 1  2006  A6            9:59.14   
  Ida Skov Kragh  2006      1:08.29  2:21.93      2:21.93   
  SIF Bramm  2006      1:09.51  2:28.82      4:50.75   
  Naya HÝi Greve  2007      1:10.13  2:30.24      7:20.99   
  Lśrke Stenholt RÝpke  2006      1:14.02  2:38.15      9:59.14   
                     
Aalborg Piger 1  2006  Aalborg SvÝmmeklub            10:05.62   
  Kristiane FrÝslev  2007      1:15.34  2:35.50      2:35.50   
  Caroline Lśrke Hyltoft  2006      1:10.26  2:30.38      5:05.88   
  Line Gjelstrup  2006      1:15.10  2:38.52      7:44.40   
  Karoline Kjelstrup  2006      1:08.86  2:21.22      10:05.62   
                     
Vat 1  2006  VAT Copenhagen            10:08.96   
  Sarah Gudme  2007      1:12.70  2:30.44      2:30.44   
  Anna Andersen  2007      1:09.73  2:26.42      4:56.86   
  Dicte Laurberg Vedel  2006      1:10.99  2:34.91      7:31.77   
  Emilie Hartvig-Olsen  2006      1:15.56  2:37.19      10:08.96   
                     
Kvik Piger 1  2006  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            10:10.63   
  Martine Damborg  2007      1:08.06  2:27.28      2:27.28   
  Sofie Ravn Herche  2007      1:10.31  2:35.00      5:02.28   
  Emma Hansen  2007      1:11.98  2:31.47      7:33.75   
  Siv Reimer  2006      1:12.50  2:36.88      10:10.63   
                     
Hovedstadens Piger 2  2006  Hovedstadens SvÝmmeklub            10:16.64   
  Isabella Pedersen  2007      1:13.45  2:32.56      2:32.56   
  Sofie Amalie Krag  2006      1:14.49  2:35.23      5:07.79   
  Mikkeline Steen Stokkebro  2007      1:12.28  2:33.88      7:41.67   
  Malu Melody Christensen  2006      1:08.99  2:34.97      10:16.64   
                     
Vg17 Piger  2006  VG 17            10:23.92   
  Liva Gottorp SÝrensen  2006      1:11.69  2:29.88      2:29.88   
  Anna Blom Bygum  2006      1:14.10  2:35.97      5:05.85   
  Rikke Therp  2006      1:14.38  2:37.71      7:43.56   
  Mathilde Johansen  2007      1:15.31  2:40.36      10:23.92   
                     
Sunswim P1  2006  SolrÝd SvÝmmeklub            10:24.40   
  Mathilde Holm Villadsen  2006      1:12.62  2:36.34      2:36.34   
  Caroline Rygaard Hansen  2006      1:16.98  2:37.06      5:13.40   
  Jaqueline Haack  2006      1:14.43  2:36.16      7:49.56   
  Nynne Zandra Opperfelt  2006      1:14.69  2:34.84      10:24.40   
                     
10  Gti Piger  2006  GTI            10:27.97   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      1:11.05  2:33.36      2:33.36   
  Annika Frederiksen  2007      1:14.26  2:37.57      5:10.93   
  Mathilde Willumsen  2006      1:13.08  2:39.63      7:50.56   
  Sarah Ankjśr Pedersen  2006      1:13.06  2:37.41      10:27.97   
                     
11  Gsc Piger 1  2006  Gladsaxe SvÝmmeklub            10:29.78   
  Bianca Roos  2006      1:15.37  2:39.74      2:39.74   
  Ida Villemoes Poulsen  2007      1:11.54  2:32.90      5:12.64   
  Jasmine LÝkkegaard  2006      1:14.48  2:41.09      7:53.73   
  Kamma Rasmussen  2006      1:12.36  2:36.05      10:29.78   
                     
12  Lyngby Navy Manes  2006  Lyngby SvÝmmeklub            10:33.68   
  Mathilde Severs  2006      1:13.13  2:34.15      2:34.15   
  Victoria Wiingaard  2006      1:13.77  2:38.49      5:12.64   
  Emily Reuter  2006      1:17.59  2:40.44      7:53.08   
  Rebecca Bell  2007      1:14.61  2:40.60      10:33.68   
                     
13  Kvik Piger 2  2006  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup            10:36.45   
  Alma MÝller-Ern  2006      1:14.50  2:41.53      2:41.53   
  Julie Eriksen Tankmar  2006      1:11.31  2:36.57      5:18.10   
  Molly Namensen  2006      1:12.85  2:39.54      7:57.64   
  Katja Poulsen  2006      1:12.98  2:38.81      10:36.45   
                     
14  Rsk Piger  2006  Ringe SvÝmme Klub            10:50.77   
  Lśrke Rosen Lundsfryd  2006      1:19.86  2:45.08      2:45.08   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      1:21.73  2:47.88      5:32.96   
  Christine Mols  2006      1:23.06  2:44.57      8:17.53   
  Olivia HemmelÝff  2006      1:14.82  2:33.24      10:50.77   
                     
15  Vg17 Piger 2  2006  VG 17            10:52.53   
  Malouca Laura Bruun  2007      1:16.78  2:41.13      2:41.13   
  Leonora M Postgaard  2006      1:19.14  2:45.52      5:26.65   
  Maya Amstrup Riis  2007      1:17.29  2:43.71      8:10.36   
  Laika Usinger  2006      1:18.77  2:42.17      10:52.53   
                     
16  Esv Piger 1  2006  Vejle SvÝmmeklub            10:54.85   
  Mille Holmberg  2006      1:23.25  2:46.30      2:46.30   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      1:13.67  2:40.25      5:26.55   
  Sophia Jochumsen  2006      1:15.26  2:41.58      8:08.13   
  Anna Fiona NybÝll  2007      1:19.21  2:46.72      10:54.85   
                     
17  Aalborg Piger 2  2006  Aalborg SvÝmmeklub            10:54.97   
  Alma Bach Larsen  2006      1:15.95  2:39.04      2:39.04   
  Luanna Russo  2006      1:19.88  2:46.02      5:25.06   
  Livia Weidick Frische  2007      1:16.52  2:39.46      8:04.52   
  Victoria Amdi Brinkmann  2007      1:20.93  2:50.45      10:54.97   
                     
18  Ssk Piger  2006  Slagelse SvÝmmeklub            10:59.01   
  Silje Mathiasen  2006      1:11.17  2:37.01      2:37.01   
  Annette Toft  2006      1:17.50  2:40.86      5:17.87   
  Viktoria Annabel Graulund  2007      1:19.27  2:49.23      8:07.10   
  Caroline SÝe Jepsen  2007      1:20.25  2:51.91      10:59.01   
                     
19  Silkeborg Piger  2006  Silkeborg SvÝmmeklub            11:00.98   
  Mia Borup MÝlgaard  2006      1:17.30  2:43.94      2:43.94   
  Paula Lindberg  2007      1:19.85  2:51.38      5:35.32   
  Klara Ledager Lauritsen  2007      1:17.16  2:49.67      8:24.99   
  Sarah Froberg Pedersen  2006      1:12.86  2:35.99      11:00.98   
                     
20  Agf Piger 1  2006  Agfs SvÝmmeafdeling            11:08.08   
  Karoline Hansfort  2006      1:22.44  2:45.39      2:45.39   
  Isabella NÝrgaard  2007      1:21.62  2:45.61      5:31.00   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      1:17.05  2:45.69      8:16.69   
  Tilde N. H. SÝrensen  2007      1:22.19  2:51.39      11:08.08   
                     
21  KÝge Piger 2  2006  KÝge SvÝmmeklub            11:10.92   
  Amalie MÝnster Birk  2007      1:18.32  2:45.35      2:45.35   
  Anna Steen Petersen  2007      1:21.46  2:48.33      5:33.68   
  Mathilde Pedersen  2007      1:15.10  2:45.98      8:19.66   
  Anne-Marie Toft  2007      1:20.44  2:51.26      11:10.92   
                     
22  Aarhus Swim Piger 2  2006  Aarhus Swim            11:13.02   
  Maria Lysgaard  2006      1:17.61  2:42.19      2:42.19   
  Frida Damm Thorsell  2007      1:21.37  2:50.18      5:32.37   
  Clara Cavo JÝrgensen  2007      1:15.75  2:54.99      8:27.36   
  Julie Ravn Holst  2007      1:20.62  2:45.66      11:13.02   
                     
23  Gsc Piger 2  2006  Gladsaxe SvÝmmeklub            11:21.31   
  Maja Damkjśr Bartels  2006      1:20.84  2:43.97      2:43.97   
  Lise H. V. Waarst  2007      1:21.08  2:51.90      5:35.87   
  Oline Ludvigsen  2007      1:28.63  3:08.62      8:44.49   
  Henriette Roos  2006      1:14.69  2:36.82      11:21.31   
                     
24  Horsens Piger 1  2006  Horsens SvÝmmeklub            11:40.98   
  Andrea Skjelmose  2007      1:27.26  2:56.12      2:56.12   
  Frida Gode Agersbśk  2007      1:19.12  2:44.56      5:40.68   
  Signe Kristensen  2006      1:18.57  2:52.82      8:33.50   
  Filippa Juul Jensen  2007      1:35.08  3:07.48      11:40.98   
                     
KÝge Piger 1  2006  KÝge SvÝmmeklub              Akut syg 
  Klara-Sofie Bollmann  2006                 
  Andrea NÝhr Petersen  2006                 
  Rebekka Roed  2007                 
  Anna Hjorth Christensen  2006                 
                     
Andreaīs Bitches  2006  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  SW 10.14 
                     
Gentofte Piger 1  2006  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  SW 10.11 
  Dikte Johanne SchrÝder  2006      1:17.56  2:45.84      2:45.84   
                     
Aarhus Swim Piger 1  2006  Aarhus Swim            DSQ  SW 7.2 
  Anne Katrine Dige  2006      1:10.59  2:31.27      2:31.27   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 februar 2020 
Licens til Gladsaxe SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark