2020-06-05   16:53:14
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Ňrgang Kortbane 2020

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Stśvneafsnit

Resultat LÝb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  DM-K Ňrgang Kortbane    Udskriftsdato  02 februar 2020   
  Stśvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:51   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Gladsaxe SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  31 januar 2020         
 
 
LÝb 26, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Thuesen GŁsmer  2006    702  33.17  1:10.64  1:49.36    2:27.89   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:34.00                 
                     
Mads MÝrkhÝj Hartington  2006    599  34.60  1:13.72  1:54.54    2:35.93   
  SolrÝd SvÝmmeklub  2:37.42                 
                     
Magnus Jacobsen  2006    592  34.73  1:14.34  1:55.29    2:36.54   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:44.16                 
                     
Frederik Aarup-Andersen  2006    587  34.91  1:14.91  1:56.09    2:37.00   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:42.17                 
                     
Simon Hejbroch  2006    585  36.09  1:15.42  1:56.25    2:37.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:43.04                 
                     
Kasper Cludts  2006    580  35.63  1:15.16  1:56.68    2:37.66   
  Ringe SvÝmme Klub  2:54.35                 
                     
Hector Kaltoft  2006    577  36.22  1:16.64  1:57.37    2:37.92   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:43.49                 
                     
Magnus Rasmussen  2006    568  36.46  1:17.14  1:58.35    2:38.77   
  Vest-BrÝndby  2:42.97                 
                     
Johan H Brorson  2006    541  37.38  1:19.30  2:00.77    2:41.33   
  Swim Team Neptun  2:49.57                 
                     
10  Nicklas Reinstrup  2006    498  36.90  1:19.76  2:03.26    2:45.81   
  HelsingÝr SvÝmmeklub  2:53.61                 
                     
11  Mads Emil Christiansen  2006    496  37.54  1:19.62  2:02.66    2:46.08   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:50.36                 
                     
12  William Larsen  2006    492  36.48  1:18.76  2:02.29    2:46.53   
  Vordingborg SvÝmme Klub  2:44.58                 
                     
13  Mads Jeppesen  2006    484  37.88  1:20.62  2:03.56    2:47.40   
  Herning SvÝmmeklub  2:53.24                 
                     
14  Kasper Petersen  2006    483  37.45  1:20.33  2:04.02    2:47.54   
  Skanderborg SvÝmmeklub  2:53.82                 
                     
15  Johannes Framke  2006    470  38.20  1:21.94  2:05.67    2:49.10   
  Sigma Swim AllerÝd  2:53.29                 
                     
16  Tristan Jensen  2006    467  38.22  1:20.21  2:03.90    2:49.45   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  2:49.67                 
                     
17  David Johannes Dahl  2006    460  38.33  1:21.53  2:05.99    2:50.27   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:53.29                 
                     
18  Jakob Kristensen  2006    457  36.64  1:19.98  2:04.77    2:50.70   
  DeltaSwim  2:49.75                 
                     
19  Ludvig L. MÝller  2006    453  38.01  1:21.39  2:06.44    2:51.19   
  H2Odense  2:52.20                 
                     
20  Sebastian HÝjer ōster  2006    447  38.11  1:22.63  2:07.47    2:51.85   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:53.39                 
                     
21  Christian Stilling  2006    447  38.19  1:22.09  2:07.03    2:51.96   
  Thisted SvÝmmeklub  2:52.74                 
                     
22  Elias Jensen  2006    443  39.09  1:23.80  2:08.54    2:52.36   
  HillerÝd SvÝmmeklub  2:53.70                 
                     
23  Jens Krogh Hermansen  2006    430  39.73  1:25.08  2:09.57    2:54.17   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:53.64                 
                     
24  Jasper Balle West  2006    427  36.71  1:21.47  2:09.17    2:54.49   
  Bjerre Herreds SvÝmmeklub  3:05.30                 
                     
25  Martin Christensen  2006    424  38.46  1:22.96  2:08.96    2:55.02   
  Vejle SvÝmmeklub  2:56.89                 
                     
26  AsbjÝrn Nybroe  2006    418  37.62  1:22.16  2:08.79    2:55.82   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:59.17                 
                     
27  Victor Hemmingsen  2006    416  39.65  1:24.14  2:10.10    2:56.14   
  Ringsted SvÝmme Klub  2:56.61                 
                     
28  August Taul  2006    414  38.57  1:23.72  2:10.15    2:56.30   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:59.67                 
                     
29  William Elliot Lumholtz  2006    391  40.15  1:25.99  2:13.67    2:59.71   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:54.78                 
                     
30  Sebastian Eliasen  2006    384  41.11  1:27.74  2:15.56    3:00.79   
  SvÝmmeklubben Nord  3:01.58                 
                     
Andreas MÝlbak  2006              DSQ  SW 4.4 
  Ringsted SvÝmme Klub  2:53.07                 
                     
 
LÝb 26, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Rosengaard  2005    785  32.21  1:08.34  1:45.34    2:22.50   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:29.33                 
                     
Carl-Emil Echardt  2005    695  33.39  1:10.76  1:50.13    2:28.44   
  Roskilde SvÝmning  2:29.15                 
                     
August Arup Neergaard  2005    661  33.12  1:12.15  1:50.93    2:30.88   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:33.68                 
                     
Lucas Svej  2005    649  33.94  1:12.18  1:51.77    2:31.86   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:39.41                 
                     
Theis Nelander  2005    630  34.95  1:14.03  1:53.55    2:33.32   
  Ikast SvÝmmeklub  2:35.08                 
                     
August HÝy  2005    621  34.04  1:13.97  1:53.63    2:34.06   
  Herlufsholm SvÝmmeklub  2:36.81                 
                     
Mads Drechsler  2005    618  33.73  1:12.41  1:52.95    2:34.35   
  Holstebro SvÝmme Club  2:32.10                 
                     
Christopher Vejlbo Hansen  2005    602  34.89  1:14.81  1:56.05    2:35.71   
  Haslev SvÝmmeklub  2:42.95                 
                     
Nicolas Duvander  2005    590  35.37  1:15.94  1:56.28    2:36.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:37.10                 
                     
10  David Kilsgaard Andersen  2005    588  34.12  1:14.72  1:56.13    2:36.88   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:39.47                 
                     
11  Morten Lindblom Andersen  2005    586  34.02  1:13.78  1:55.39    2:37.11   
  HillerÝd SvÝmmeklub  2:32.35                 
                     
12  Jonas Gaur  2005    585  33.91  1:13.56  1:54.51    2:37.18   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:36.87                 
                     
13  Andreas Nikolajsen  2005    572  35.17  1:15.31  1:56.99    2:38.39   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:45.67                 
                     
14  Oliver Lassen  2005    567  35.35  1:16.27  1:57.63    2:38.80   
  Sigma Swim BirkerÝd  2:43.94                 
                     
15  Laurits Boserup  2005    563  35.40  1:15.96  1:57.21    2:39.20   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:38.29                 
                     
16  Mikkel Bredal Larsen  2005    560  34.87  1:14.52  1:56.54    2:39.44   
  Nyborg SvÝmmeklub  2:38.26                 
                     
17  Kresten Skau Hansen  2005    559  35.60  1:15.99  1:57.90    2:39.61   
  DeltaSwim  2:41.45                 
                     
18  Peter Rom Poulsen  2005    544  35.87  1:15.78  1:57.79    2:41.00   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  2:44.56                 
                     
19  Magnus Tullberg  2005    543  35.96  1:17.59  1:59.61    2:41.09   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  2:44.57                 
                     
20  Erik Schmidt  2005    543  38.35  1:18.85  2:00.05    2:41.16   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:45.79                 
                     
21  Nicholas H. Hansen  2005    536  37.10  1:19.72  2:01.12    2:41.84   
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:49.98                 
                     
22  Frederik Vernersen  2005    528  36.35  1:16.91  1:58.90    2:42.65   
  Hobro SvÝmmeklub  2:41.03                 
                     
23  Illia Bulba  2005    516  35.45  1:17.19  2:00.65    2:43.87   
  HÝrsholm SvÝmmeforening  2:40.91                 
                     
24  Karl Svane Kristensen  2005    515  36.86  1:18.50  2:00.82    2:44.01   
  SvÝmmeklubben Kvik, Kastrup  2:49.09                 
                     
25  Johan Erdmann Christensen  2005    508  36.53  1:18.06  2:01.18    2:44.74   
  DeltaSwim  2:45.12                 
                     
26  Malthe Funk Larsen  2005    503  36.88  1:18.72  2:01.93    2:45.25   
  Sigma Swim AllerÝd  2:47.30                 
                     
27  Malthe Foged  2005    502  36.47  1:18.05  2:01.53    2:45.40   
  Nśstved IF  2:41.47                 
                     
28  Carl Clausen  2005    490  37.49  1:19.36  2:02.59    2:46.78   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:45.72                 
                     
29  Christian SÝe Jepsen  2005    489  37.67  1:20.48  2:03.82    2:46.84   
  Slagelse SvÝmmeklub  2:46.44                 
                     
30  Marius Mains  2005    488  36.36  1:18.16  2:02.05    2:46.98   
  IshÝj SvÝmme Klub  2:45.66                 
                     
31  Karl Heeb  2005    479  36.93  1:19.91  2:04.21    2:48.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:50.30                 
                     
32  Carl Emil Lundgaard  2005    473  38.03  1:20.65  2:04.42    2:48.74   
  Gentofte SvÝmme Klub  2:45.44                 
                     
33  Sebastian MÝller-MunkÝe  2005    472  37.92  1:21.43  2:05.96    2:48.77   
  Roskilde SvÝmning  2:58.11                 
                     
34  Adam Bugge Frandsen  2005    468  38.26  1:20.91  2:05.42    2:49.32   
  Ringsted SvÝmme Klub  2:54.09                 
                     
35  Theodor MÝller  2005    454  39.79  1:22.76  2:06.06    2:50.99   
  Vest-BrÝndby  2:49.20                 
                     
36  Daniel Landbo  2005    447  37.78  1:21.61  2:07.22    2:51.89   
  Horsens SvÝmmeklub  2:54.95                 
                     
37  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005    392  38.91  1:24.33  2:11.76    2:59.55   
  HillerÝd SvÝmmeklub  3:01.46                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005              DSQ  BL 8.2 
  Gladsaxe SvÝmmeklub  2:31.76                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  02 februar 2020 
Licens til Gladsaxe SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark