2020-06-06   08:45:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Kortbane 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang Kortbane    Udskriftsdato  01 februar 2020   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  19:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2020         
 
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Andersen  2007    719  32.29  1:09.75  1:48.31    2:27.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:32.24                 
                     
Isabella Pedersen  2007    628  33.30  1:12.24  1:53.04    2:33.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.53                 
                     
Matilde Maagøe  2007    611  33.58  1:13.14  1:53.95    2:35.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.30                 
                     
Mathilde Møller  2007    602  34.30  1:14.73  1:55.61    2:36.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:41.26                 
                     
Sarah Gudme  2007    564  33.65  1:12.71  1:55.45    2:39.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:45.07                 
                     
Annika Frederiksen  2007    551  36.09  1:16.64  1:58.46    2:40.63   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:44.73                 
                     
Signe Holst Jacobsen  2007    546  33.97  1:13.16  1:56.41    2:41.08   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  2:49.12                 
                     
Erica Veggerby Grønlund  2007    539  34.51  1:15.50  1:59.20    2:41.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:43.86                 
                     
Karen Markussen  2007    536  35.39  1:16.76  1:59.65    2:42.12   
  Sigma Swim Allerød  2:45.45                 
                     
10  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007    511  35.18  1:17.03  2:01.41    2:44.70   
  Sigma Swim Birkerød  2:48.29                 
                     
11  Rebekka Roed  2007    490  36.62  1:19.90  2:04.58    2:46.99   
  Køge Svømmeklub  2:57.74                 
                     
12  Maja Andersen  2007    478  37.16  1:20.07  2:04.32    2:48.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:06.02                 
                     
13  Linnea Funk Larsen  2007    461  36.06  1:19.15  2:04.60    2:50.46   
  Sigma Swim Allerød  2:53.13                 
                     
14  Anna Steen Petersen  2007    449  38.11  1:21.71  2:08.29    2:52.00   
  Køge Svømmeklub  3:08.15                 
                     
15  Sophie Flamand  2007    428  36.10  1:20.17  2:06.48    2:54.73   
  Gentofte Svømme Klub  3:07.32                 
                     
16  Oline Ludvigsen  2007    416  39.89  1:26.38  2:11.54    2:56.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:06.83                 
                     
17  Tilde N. H. Sørensen  2007    392  38.63  1:25.02  2:11.21    2:59.90   
  Agfs Svømmeafdeling  3:04.07                 
                     
18  Johanne Schleimann  2007    389  37.16  1:20.91  2:09.09    3:00.38   
  Agfs Svømmeafdeling  3:09.89                 
                     
19  Annabella Nathansen  2007    384  36.70  1:21.22  2:10.48    3:01.14   
  Søllerød Svømmeklub  3:04.03                 
                     
20  Caroline Søe Jepsen  2007    362  39.70  1:26.69  2:16.45    3:04.79   
  Slagelse Svømmeklub  3:01.46                 
                     
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    745  31.26  1:06.65  1:45.12    2:25.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.02                 
                     
Anne Katrine Dige  2006    664  32.42  1:09.60  1:48.87    2:30.95   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:34.29                 
                     
Kamma Rasmussen  2006    662  32.40  1:10.39  1:50.31    2:31.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:35.81                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    652  32.35  1:10.04  1:50.10    2:31.91   
  Greve Svømmeklub  2:40.63                 
                     
Marie Bertram  2006    650  31.80  1:09.96  1:50.50    2:32.04   
  Lyseng IF  2:41.74                 
                     
Naja Færgemann  2006    644  32.18  1:10.52  1:50.85    2:32.50   
  H2Odense  2:37.74                 
                     
Nicole Damhøj Andersen  2006    634  33.75  1:12.67  1:52.54    2:33.29   
  Solrød Svømmeklub  2:36.02                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006    623  33.69  1:13.13  1:54.45    2:34.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:34.46                 
                     
Sarah Froberg Pedersen  2006    620  34.45  1:13.52  1:53.47    2:34.48   
  Silkeborg Svømmeklub  2:39.14                 
                     
10  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    601  33.03  1:12.40  1:53.77    2:36.05   
  Greve Svømmeklub  2:34.36                 
                     
11  Malu Melody Christensen  2006    599  32.91  1:11.39  1:52.92    2:36.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:33.16                 
                     
12  Caroline Rygaard Hansen  2006    560  33.09  1:12.96  1:54.94    2:39.75   
  Solrød Svømmeklub  2:36.41                 
                     
13  Sarah Højlund  2006    552  35.18  1:15.71  1:57.72    2:40.57   
  VAT Copenhagen-MK31  2:53.33                 
                     
14  Sarah Ankjær Pedersen  2006    515  35.58  1:16.89  2:01.20    2:44.30   
  Greve Svømmeklub  2:53.12                 
                     
15  Bianca Roos  2006    512  34.69  1:16.58  2:00.23    2:44.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:47.75                 
                     
16  Alma Møller-Ern  2006    507  34.73  1:17.37  2:01.86    2:45.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:39.85                 
                     
17  Anna E.e. Balle  2006    505  36.87  1:19.28  2:02.49    2:45.41   
  Gentofte Svømme Klub  2:49.77                 
                     
18  Ellen Simoni Alfast  2006    504  35.18  1:16.69  2:00.31    2:45.45   
  Herlev Svømning  2:45.89                 
                     
19  Marie Elster  2006    494  35.50  1:17.40  2:01.67    2:46.54   
  Lyngby Svømmeklub  2:45.83                 
                     
20  Katrine Bøeg Thormann  2006    494  34.09  1:12.98  1:55.67    2:46.60   
  Ikast Svømmeklub  2:44.77                 
                     
21  Jasmine Løkkegaard  2006    492  34.54  1:16.50  2:01.63    2:46.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:43.28                 
                     
22  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    489  35.46  1:16.94  2:01.25    2:47.20   
  Agfs Svømmeafdeling  2:42.02                 
                     
23  Alma Bach Larsen  2006    484  35.49  1:17.18  2:01.71    2:47.69   
  Aalborg Svømmeklub  2:54.05                 
                     
24  Liv Waag Kallesøe  2006    483  35.12  1:18.23  2:04.76    2:47.83   
  Herlev Svømning  2:43.59                 
                     
25  Ane Christensen  2006    483  35.08  1:17.70  2:03.31    2:47.85   
  Kolding SK  2:52.80                 
                     
26  Charlotte Hjortshøj  2006    480  35.85  1:17.31  2:02.21    2:48.17   
  Solrød Svømmeklub  2:48.02                 
                     
27  Josefine Meng Langhorn  2006    472  35.04  1:15.90  2:01.76    2:49.09   
  Svømmeklubben Syd  2:51.96                 
                     
28  Silje Lyse Legaard  2006    456  36.73  1:19.91  2:05.25    2:51.05   
  Hillerød Svømmeklub  2:51.27                 
                     
29  Mille Giolbas  2006    422  35.91  1:19.09  2:06.78    2:55.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:54.06                 
                     
30  Fiona Jensen  2006    419  38.85  1:24.76  2:10.77    2:55.98   
  Værløse Svømmeklub  2:53.04                 
                     
31  Leonora M Postgaard  2006    411  36.93  1:21.82  2:10.26    2:57.08   
  Glostrup Svømmeklub  2:48.38                 
                     
32  Signe Schnabelrauch  2006    399  36.12  1:20.20  2:07.36    2:58.93   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:56.09                 
                     
33  Pernille Petersen  2006    397  35.09  1:19.08  2:08.49    2:59.18   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:52.34                 
                     
Rikke Parkhøi  2006              DSQ  SW 8.3 
  Hvidovre Svømmeklub  2:48.17                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 februar 2020 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark