Results for DM Ã…rgang Kortbane 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 595 | 29.52 | 1:02.22 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.57 | |||||||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | 583 | 28.70 | 1:02.63 | |||||
Næstved IF | 1:05.40 | |||||||||
3 | Viktor Bernstein | 2006 | 579 | 28.81 | 1:02.78 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
4 | Elias Elmedyb | 2006 | 578 | 29.89 | 1:02.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.54 | |||||||||
5 | Sean Petersen | 2006 | 541 | 29.48 | 1:04.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.26 | |||||||||
6 | Joachim Poulsen | 2006 | 525 | 29.67 | 1:04.86 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.74 | |||||||||
7 | Maximillian Udar | 2006 | 519 | 29.57 | 1:05.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.12 | |||||||||
8 | William Hansen | 2006 | 509 | 30.43 | 1:05.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.98 | |||||||||
9 | Noah Anker-Møller | 2006 | 504 | 31.14 | 1:05.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.40 | |||||||||
10 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 499 | 30.64 | 1:05.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.82 | |||||||||
11 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 486 | 30.15 | 1:06.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.67 | |||||||||
12 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 482 | 31.23 | 1:06.74 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.45 | |||||||||
13 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 481 | 31.57 | 1:06.80 | |||||
DeltaSwim | 1:09.97 | |||||||||
14 | Simon Hejbroch | 2006 | 481 | 30.98 | 1:06.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.20 | |||||||||
15 | Villads Seneca | 2006 | 473 | 31.53 | 1:07.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.78 | |||||||||
16 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 461 | 30.58 | 1:07.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.96 | |||||||||
17 | Anders Bank Hansen | 2006 | 448 | 32.06 | 1:08.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.53 | |||||||||
18 | William Brix Søhoel | 2006 | 434 | 31.89 | 1:09.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.57 | |||||||||
19 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 434 | 32.07 | 1:09.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.44 | |||||||||
20 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 431 | 32.00 | 1:09.27 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.83 | |||||||||
21 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | 423 | 31.51 | 1:09.72 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:12.19 | |||||||||
22 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 422 | 32.02 | 1:09.76 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
23 | Oswald Lindquist | 2006 | 422 | 32.56 | 1:09.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.24 | |||||||||
24 | Elias Jensen | 2006 | 415 | 31.65 | 1:10.17 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.96 | |||||||||
25 | Oliver Heuer | 2006 | 411 | 31.53 | 1:10.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.71 | |||||||||
26 | Hugo Haakansson | 2006 | 407 | 32.54 | 1:10.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.42 | |||||||||
27 | David Johannes Dahl | 2006 | 405 | 32.17 | 1:10.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.75 | |||||||||
28 | Julius Schier | 2006 | 404 | 33.01 | 1:10.78 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.15 | |||||||||
29 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 389 | 32.90 | 1:11.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.94 | |||||||||
30 | Noah Lester | 2006 | 377 | 33.76 | 1:12.42 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:14.83 | |||||||||
31 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 371 | 33.39 | 1:12.82 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.37 | |||||||||
32 | Calvin Christian Axen | 2006 | 370 | 34.98 | 1:12.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.21 | |||||||||
33 | Kasper Petersen | 2006 | 360 | 33.36 | 1:13.57 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
34 | Victor Hemmingsen | 2006 | 356 | 34.32 | 1:13.82 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.61 | |||||||||
35 | Carl S. Sørensen | 2006 | 355 | 33.43 | 1:13.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.03 | |||||||||
35 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 355 | 33.81 | 1:13.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.19 | |||||||||
37 | Jonathan Kristensen | 2006 | 351 | 34.60 | 1:14.20 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:37.57 | |||||||||
- | Carlos Halawi | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.84 | |||||||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 769 | 26.52 | 57.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.16 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 741 | 26.97 | 57.84 | |||||
Roskilde Svømning | 57.94 | |||||||||
3 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 714 | 26.86 | 58.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.50 | |||||||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 670 | 27.81 | 59.81 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.10 | |||||||||
5 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 659 | 27.80 | 1:00.15 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:01.64 | |||||||||
6 | Matti Andersen | 2005 | 652 | 28.20 | 1:00.35 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:01.67 | |||||||||
7 | Malthe Berlin | 2005 | 611 | 29.41 | 1:01.69 | |||||
Rønne Svømme Klub | 59.62 | |||||||||
8 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 610 | 28.81 | 1:01.71 | |||||
DeltaSwim | 1:02.06 | |||||||||
9 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 607 | 29.38 | 1:01.80 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.60 | |||||||||
10 | William Bogø Andersen | 2005 | 605 | 29.13 | 1:01.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.25 | |||||||||
11 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 597 | 29.02 | 1:02.15 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.71 | |||||||||
12 | Luca Hertzog | 2005 | 597 | 28.80 | 1:02.16 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.22 | |||||||||
13 | Cilas Madsen | 2005 | 595 | 29.83 | 1:02.22 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:02.84 | |||||||||
14 | Erik Schmidt | 2005 | 595 | 28.77 | 1:02.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.44 | |||||||||
15 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 592 | 28.72 | 1:02.33 | |||||
H2Odense | 1:05.51 | |||||||||
16 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 589 | 29.05 | 1:02.45 | |||||
H2Odense | 1:06.27 | |||||||||
17 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 584 | 29.09 | 1:02.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.48 | |||||||||
18 | Daniel Bastholm | 2005 | 556 | 29.45 | 1:03.65 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.74 | |||||||||
19 | Magnus Løfquist | 2005 | 555 | 29.54 | 1:03.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.97 | |||||||||
20 | Casper Lind Boest | 2005 | 555 | 29.26 | 1:03.70 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:06.38 | |||||||||
21 | Thor Majgård | 2005 | 554 | 30.06 | 1:03.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.80 | |||||||||
22 | Kristian Kjær | 2005 | 554 | 29.36 | 1:03.73 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.79 | |||||||||
23 | Teodor Thuelund | 2005 | 551 | 29.67 | 1:03.84 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.45 | |||||||||
24 | Sebastian Rendlev | 2005 | 551 | 29.38 | 1:03.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.10 | |||||||||
25 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | 549 | 29.22 | 1:03.90 | |||||
Swim Team Neptun | 1:05.19 | |||||||||
26 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 545 | 29.76 | 1:04.06 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:08.16 | |||||||||
27 | Daniel Busk | 2005 | 527 | 29.99 | 1:04.77 | |||||
Kolding SK | 1:07.49 | |||||||||
28 | William Bendix Schmidt | 2005 | 526 | 30.21 | 1:04.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.28 | |||||||||
29 | Theis Nelander | 2005 | 524 | 29.66 | 1:04.93 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:05.49 | |||||||||
30 | Rasmus Capion | 2005 | 518 | 30.17 | 1:05.17 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:05.92 | |||||||||
31 | Louie Uldall | 2005 | 515 | 29.83 | 1:05.30 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.83 | |||||||||
32 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 513 | 30.72 | 1:05.38 | |||||
H2Odense | 1:06.42 | |||||||||
33 | Nicolas Duvander | 2005 | 512 | 29.73 | 1:05.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.47 | |||||||||
34 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 508 | 31.23 | 1:05.58 | |||||
DeltaSwim | 1:07.13 | |||||||||
35 | Sune Vergmann | 2005 | 507 | 30.32 | 1:05.64 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.28 | |||||||||
36 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 504 | 30.55 | 1:05.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.87 | |||||||||
37 | Philip Rindum | 2005 | 503 | 31.02 | 1:05.79 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.55 | |||||||||
38 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 503 | 30.26 | 1:05.82 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:07.32 | |||||||||
39 | Calvin Konge Neess | 2005 | 502 | 30.04 | 1:05.83 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:07.29 | |||||||||
40 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 493 | 29.83 | 1:06.23 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.98 | |||||||||
41 | Laurits Boserup | 2005 | 492 | 30.71 | 1:06.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.95 | |||||||||
42 | Anders Junker | 2005 | 491 | 29.97 | 1:06.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.72 | |||||||||
42 | Kristian Svenstrup | 2005 | 491 | 30.63 | 1:06.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.35 | |||||||||
44 | Louie Hansen | 2005 | 486 | 30.51 | 1:06.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.92 | |||||||||
45 | Emil Isaksen | 2005 | 479 | 30.99 | 1:06.87 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.90 | |||||||||
46 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 436 | 31.70 | 1:09.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.55 | |||||||||
47 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 429 | 32.35 | 1:09.36 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.34 | |||||||||
- | Mikkel Andersen | 2005 | Akut syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.04 | |||||||||
- | Furkan Guler | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |