Results for DM Ã…rgang Kortbane 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-K Årgang Kortbane |
|
Udskriftsdato |
02 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
10:51 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 januar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
|
702 |
33.17 |
1:10.64 |
1:49.36 |
|
2:27.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
|
599 |
34.60 |
1:13.72 |
1:54.54 |
|
2:35.93 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Jacobsen |
2006 |
|
592 |
34.73 |
1:14.34 |
1:55.29 |
|
2:36.54 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
|
587 |
34.91 |
1:14.91 |
1:56.09 |
|
2:37.00 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Hejbroch |
2006 |
|
585 |
36.09 |
1:15.42 |
1:56.25 |
|
2:37.19 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Cludts |
2006 |
|
580 |
35.63 |
1:15.16 |
1:56.68 |
|
2:37.66 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hector Kaltoft |
2006 |
|
577 |
36.22 |
1:16.64 |
1:57.37 |
|
2:37.92 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Magnus Rasmussen |
2006 |
|
568 |
36.46 |
1:17.14 |
1:58.35 |
|
2:38.77 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johan H Brorson |
2006 |
|
541 |
37.38 |
1:19.30 |
2:00.77 |
|
2:41.33 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicklas Reinstrup |
2006 |
|
498 |
36.90 |
1:19.76 |
2:03.26 |
|
2:45.81 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mads Emil Christiansen |
2006 |
|
496 |
37.54 |
1:19.62 |
2:02.66 |
|
2:46.08 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
William Larsen |
2006 |
|
492 |
36.48 |
1:18.76 |
2:02.29 |
|
2:46.53 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
2:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads Jeppesen |
2006 |
|
484 |
37.88 |
1:20.62 |
2:03.56 |
|
2:47.40 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Petersen |
2006 |
|
483 |
37.45 |
1:20.33 |
2:04.02 |
|
2:47.54 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johannes Framke |
2006 |
|
470 |
38.20 |
1:21.94 |
2:05.67 |
|
2:49.10 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tristan Jensen |
2006 |
|
467 |
38.22 |
1:20.21 |
2:03.90 |
|
2:49.45 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
David Johannes Dahl |
2006 |
|
460 |
38.33 |
1:21.53 |
2:05.99 |
|
2:50.27 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jakob Kristensen |
2006 |
|
457 |
36.64 |
1:19.98 |
2:04.77 |
|
2:50.70 |
|
|
DeltaSwim |
2:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ludvig L. Møller |
2006 |
|
453 |
38.01 |
1:21.39 |
2:06.44 |
|
2:51.19 |
|
|
H2Odense |
2:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sebastian Højer Øster |
2006 |
|
447 |
38.11 |
1:22.63 |
2:07.47 |
|
2:51.85 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Christian Stilling |
2006 |
|
447 |
38.19 |
1:22.09 |
2:07.03 |
|
2:51.96 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Elias Jensen |
2006 |
|
443 |
39.09 |
1:23.80 |
2:08.54 |
|
2:52.36 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jens Krogh Hermansen |
2006 |
|
430 |
39.73 |
1:25.08 |
2:09.57 |
|
2:54.17 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jasper Balle West |
2006 |
|
427 |
36.71 |
1:21.47 |
2:09.17 |
|
2:54.49 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
3:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Martin Christensen |
2006 |
|
424 |
38.46 |
1:22.96 |
2:08.96 |
|
2:55.02 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Asbjørn Nybroe |
2006 |
|
418 |
37.62 |
1:22.16 |
2:08.79 |
|
2:55.82 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Victor Hemmingsen |
2006 |
|
416 |
39.65 |
1:24.14 |
2:10.10 |
|
2:56.14 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
August Taul |
2006 |
|
414 |
38.57 |
1:23.72 |
2:10.15 |
|
2:56.30 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
William Elliot Lumholtz |
2006 |
|
391 |
40.15 |
1:25.99 |
2:13.67 |
|
2:59.71 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sebastian Eliasen |
2006 |
|
384 |
41.11 |
1:27.74 |
2:15.56 |
|
3:00.79 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andreas Mølbak |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 |
|
Ringsted Svømme Klub |
2:53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
|
785 |
32.21 |
1:08.34 |
1:45.34 |
|
2:22.50 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl-Emil Echardt |
2005 |
|
695 |
33.39 |
1:10.76 |
1:50.13 |
|
2:28.44 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
August Arup Neergaard |
2005 |
|
661 |
33.12 |
1:12.15 |
1:50.93 |
|
2:30.88 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Svej |
2005 |
|
649 |
33.94 |
1:12.18 |
1:51.77 |
|
2:31.86 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Theis Nelander |
2005 |
|
630 |
34.95 |
1:14.03 |
1:53.55 |
|
2:33.32 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
August Høy |
2005 |
|
621 |
34.04 |
1:13.97 |
1:53.63 |
|
2:34.06 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Drechsler |
2005 |
|
618 |
33.73 |
1:12.41 |
1:52.95 |
|
2:34.35 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
|
602 |
34.89 |
1:14.81 |
1:56.05 |
|
2:35.71 |
|
|
Haslev Svømmeklub |
2:42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicolas Duvander |
2005 |
|
590 |
35.37 |
1:15.94 |
1:56.28 |
|
2:36.77 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
|
588 |
34.12 |
1:14.72 |
1:56.13 |
|
2:36.88 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Morten Lindblom Andersen |
2005 |
|
586 |
34.02 |
1:13.78 |
1:55.39 |
|
2:37.11 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jonas Gaur |
2005 |
|
585 |
33.91 |
1:13.56 |
1:54.51 |
|
2:37.18 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andreas Nikolajsen |
2005 |
|
572 |
35.17 |
1:15.31 |
1:56.99 |
|
2:38.39 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oliver Lassen |
2005 |
|
567 |
35.35 |
1:16.27 |
1:57.63 |
|
2:38.80 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laurits Boserup |
2005 |
|
563 |
35.40 |
1:15.96 |
1:57.21 |
|
2:39.20 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
|
560 |
34.87 |
1:14.52 |
1:56.54 |
|
2:39.44 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kresten Skau Hansen |
2005 |
|
559 |
35.60 |
1:15.99 |
1:57.90 |
|
2:39.61 |
|
|
DeltaSwim |
2:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Peter Rom Poulsen |
2005 |
|
544 |
35.87 |
1:15.78 |
1:57.79 |
|
2:41.00 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Magnus Tullberg |
2005 |
|
543 |
35.96 |
1:17.59 |
1:59.61 |
|
2:41.09 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Erik Schmidt |
2005 |
|
543 |
38.35 |
1:18.85 |
2:00.05 |
|
2:41.16 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nicholas H. Hansen |
2005 |
|
536 |
37.10 |
1:19.72 |
2:01.12 |
|
2:41.84 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Frederik Vernersen |
2005 |
|
528 |
36.35 |
1:16.91 |
1:58.90 |
|
2:42.65 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
2:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Illia Bulba |
2005 |
|
516 |
35.45 |
1:17.19 |
2:00.65 |
|
2:43.87 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Karl Svane Kristensen |
2005 |
|
515 |
36.86 |
1:18.50 |
2:00.82 |
|
2:44.01 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Johan Erdmann Christensen |
2005 |
|
508 |
36.53 |
1:18.06 |
2:01.18 |
|
2:44.74 |
|
|
DeltaSwim |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
|
503 |
36.88 |
1:18.72 |
2:01.93 |
|
2:45.25 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Malthe Foged |
2005 |
|
502 |
36.47 |
1:18.05 |
2:01.53 |
|
2:45.40 |
|
|
Næstved IF |
2:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Carl Clausen |
2005 |
|
490 |
37.49 |
1:19.36 |
2:02.59 |
|
2:46.78 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Christian Søe Jepsen |
2005 |
|
489 |
37.67 |
1:20.48 |
2:03.82 |
|
2:46.84 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Marius Mains |
2005 |
|
488 |
36.36 |
1:18.16 |
2:02.05 |
|
2:46.98 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
2:45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Karl Heeb |
2005 |
|
479 |
36.93 |
1:19.91 |
2:04.21 |
|
2:48.05 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
|
473 |
38.03 |
1:20.65 |
2:04.42 |
|
2:48.74 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
|
472 |
37.92 |
1:21.43 |
2:05.96 |
|
2:48.77 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
|
468 |
38.26 |
1:20.91 |
2:05.42 |
|
2:49.32 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Theodor Møller |
2005 |
|
454 |
39.79 |
1:22.76 |
2:06.06 |
|
2:50.99 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Daniel Landbo |
2005 |
|
447 |
37.78 |
1:21.61 |
2:07.22 |
|
2:51.89 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Mikkel Nyvang Thorngreen |
2005 |
|
392 |
38.91 |
1:24.33 |
2:11.76 |
|
2:59.55 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
3:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
BL 8.2 |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
02 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:51 |
|