Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:00,63 - 1996-2007: 00:43,58 - 2008 og yngre: 00:49,42 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Jakobsen | 2010 | Idrætsforening Jarl, Arden | 1:10.99 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:00,63 - 1996-2007: 00:43,58 - 2008 og yngre: 00:49,42 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | Hobro Svømmeklub | 45.55 | ||||||
2 | Lærke Andersen | 2009 | Idrætsforening Jarl, Arden | 49.54 | ||||||
3 | Julie Welle | 2009 | Svømmeklubben Nejst | 54.43 | ||||||
4 | Sofie Boelskift Jensen | 2009 | Brønderslev SK08 | 54.67 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:00,63 - 1996-2007: 00:43,58 - 2008 og yngre: 00:49,42 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Petersen | 2006 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.09 | ||||||
2 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.96 | ||||||
3 | Lise Ingeborg Christiansen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.61 | ||||||
4 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | Hobro Svømmeklub | 36.11 | ||||||
5 | Malou Callisen | 2007 | Brønderslev SK08 | 38.17 | ||||||
6 | Amanda Holmberg | 2007 | Aars Svømmeklub | 39.13 | ||||||
7 | Clara Kornum | 2007 | Svømmeklubben Søhesten | 39.44 | ||||||
8 | Alberte Rise | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.76 | ||||||
9 | Anna Skovhus Lydersen | 2007 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.19 | ||||||
10 | Anne Primdahl | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 45.99 | ||||||
11 | Freja Møller Winther | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 46.51 | ||||||
12 | Kamille Baars | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.77 | ||||||
13 | Eva Andersen | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 48.29 | ||||||
14 | Emilie Toft Iversen | 2007 | Svømmeklubben Nejst | 52.56 | ||||||
15 | Jasmin Jakobsen | 2007 | Idrætsforening Jarl, Arden | 56.67 | ||||||
- | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | DSQ | Ej adsk. hænd v 50 | |||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:00,63 - 1996-2007: 00:43,58 - 2008 og yngre: 00:49,42 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 30.65 | ||||||
2 | Freja Friborg | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.69 | ||||||
3 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 32.37 | ||||||
4 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 32.76 | ||||||
5 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.98 | ||||||
6 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 33.71 | ||||||
7 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 34.22 | ||||||
8 | Frida Juliansdottir | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.57 | ||||||
9 | Benedicte Nørgaard | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 35.77 | ||||||
10 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.96 | ||||||
11 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.86 | ||||||
12 | Beate Christensen | 2005 | Svømmeklubben Nejst | 48.91 | ||||||
- | Katrine Bavnshøj | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | DNS | ||||||
- | Zenia Christensen | 2005 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNF | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:00,63 - 1996-2007: 00:43,58 - 2008 og yngre: 00:49,42 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.80 | ||||||
2 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.09 | ||||||
3 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.57 | ||||||
4 | Signe Lauridsen Vorgod | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.12 | ||||||
5 | Louise Hove | 2002 | Snedsted Svømmeklub | 36.00 | ||||||
6 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 36.19 | ||||||
7 | Louise Høeg | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 36.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |