Results for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | DGI LDM Nordjylland 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stvne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangr | DGI Nordjylland & Hobro Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 11 januar 2020 |
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2010-2020 |
Kravtid LM: 1995 og ldre: 02:06,34 - 1996-2007: 01:24,58 - 2008 og yngre: 01:42,21 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Magne Christiansen | 2011 | Svmmeklubben Nejst | 2:02.41 | ||||||
- | Tristan Martinus Dalmose | 2011 | Hobro Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Sander Lybech | 2010 | Svmmeklubben SMUT Terndrup | DNF | ||||||
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2009 |
Kravtid LM: 1995 og ldre: 02:06,34 - 1996-2007: 01:24,58 - 2008 og yngre: 01:42,21 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Nikolaj Baars | 2008 | Idrtsforening Jarl, Arden | 1:14.94 | ||||||
2 | Kian Asbert Tome | 2009 | Hobro Svmmeklub | 1:20.29 | ||||||
3 | Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | Idrtsforening Jarl, Arden | 1:21.19 | ||||||
4 | Christian Abrahamsen | 2009 | Aabybro Idrtsforening | 1:21.43 | ||||||
5 | Magnus Manstrup | 2008 | Aabybro Idrtsforening | 1:21.47 | ||||||
6 | Tobias Schwab | 2009 | Svmmeklubben SMUT Terndrup | 1:21.75 | ||||||
7 | Johannes Munk Haugaard | 2009 | Hobro Svmmeklub | 1:23.14 | ||||||
8 | Ditlev Srensen | 2009 | Hobro Svmmeklub | 1:25.10 | ||||||
9 | Martin Hedegaard Balslev | 2008 | Hobro Svmmeklub | 1:29.74 | ||||||
10 | Mads Peter Jensen | 2008 | Idrtsforening Jarl, Arden | 1:32.35 | ||||||
11 | Mattie Christiansen | 2008 | Svmmeklubben Nejst | 1:32.59 | ||||||
12 | Frederik Larsen | 2008 | Svmmeklubben Nejst | 1:34.13 | ||||||
13 | Sebastian Mohr | 2009 | Hobro Svmmeklub | 1:49.56 | ||||||
14 | Silas Schubart Nielsen | 2008 | Hobro Svmmeklub | 1:52.62 | ||||||
15 | Rasmus Hrlyck | 2009 | Idrtsforening Jarl, Arden | 2:12.02 | ||||||
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 |
Kravtid LM: 1995 og ldre: 02:06,34 - 1996-2007: 01:24,58 - 2008 og yngre: 01:42,21 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Mads Mlgaard | 2006 | Aabybro Idrtsforening | 1:01.22 | ||||||
2 | Patrick Nrgaard Andersen | 2006 | Hobro Svmmeklub | 1:07.09 | ||||||
3 | Christian Balslev | 2006 | Hobro Svmmeklub | 1:10.00 | ||||||
4 | Jonatan Schubart Nielsen | 2006 | Hobro Svmmeklub | 1:10.25 | ||||||
5 | Sebastian Beier | 2007 | Idrtsforening Jarl, Arden | 1:12.50 | ||||||
6 | Lucas Skjdt Broe | 2007 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:12.86 | ||||||
7 | Noah Markussen | 2006 | Aars Svmmeklub | 1:13.38 | ||||||
8 | Mikkel Rubk | 2006 | Aabybro Idrtsforening | 1:14.42 | ||||||
9 | Mikkel P. Christensen | 2006 | Aars Svmmeklub | 1:18.10 | ||||||
10 | Oliver Strup | 2006 | Svmmeklubben Nejst | 1:21.58 | ||||||
11 | Peter Henhof Vesterskov | 2007 | Hobro Svmmeklub | 1:21.87 | ||||||
12 | Malthe Monberg | 2006 | Snedsted Svmmeklub | 1:22.15 | ||||||
13 | Frederik Jensen | 2007 | Aabybro Idrtsforening | 1:35.70 | ||||||
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 |
Kravtid LM: 1995 og ldre: 02:06,34 - 1996-2007: 01:24,58 - 2008 og yngre: 01:42,21 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svmmeklub | 55.36 | ||||||
2 | Oscar Pedersen | 2004 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 59.09 | ||||||
3 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svmmeklub | 1:00.16 | ||||||
4 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svmmeklub | 1:01.32 | ||||||
5 | Esben Kilde Johansen | 2004 | Svmmeklubben Shesten | 1:01.54 | ||||||
6 | Malte P Iversen | 2004 | Aalborg Svmmeklub | 1:01.74 | ||||||
7 | Elias Bock Johansen | 2005 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:02.18 | ||||||
8 | Elmer Oosterhof | 2005 | Aars Svmmeklub | 1:02.25 | ||||||
9 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brnderslev SK08 | 1:04.04 | ||||||
10 | Valentin Thordal | 2005 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:04.42 | ||||||
11 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrtsforening | 1:05.33 | ||||||
12 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svmmeklub | 1:05.35 | ||||||
13 | Kristian lgaard | 2005 | Aars Svmmeklub | 1:05.54 | ||||||
14 | Mathias Johansen | 2005 | Aars Svmmeklub | 1:05.91 | ||||||
15 | Ivan Hjermitslev | 2004 | Brnderslev SK08 | 1:15.59 | ||||||
16 | Sebastian Thielst | 2005 | Brnderslev SK08 | 1:28.61 | ||||||
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1996-2003 |
Kravtid LM: 1995 og ldre: 02:06,34 - 1996-2007: 01:24,58 - 2008 og yngre: 01:42,21 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Rasmus Hoffmann Jrgensen | 1998 | Aalborg Svmmeklub | 57.03 | ||||||
2 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | Aars Svmmeklub | 58.06 | ||||||
3 | Scott Stegenborg | 2000 | Aalborg Svmmeklub | 58.64 | ||||||
4 | Rasmus Rank Nrgaard | 2003 | Aabybro Idrtsforening | 1:01.13 | ||||||
5 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:01.37 | ||||||
6 | David Johansen | 2001 | Svmmeklubben Shesten | 1:01.51 | ||||||
7 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrtsforening | 1:04.03 | ||||||
8 | David Tuan V. Valbjrn | 2002 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:06.00 | ||||||
9 | Frederik P Justesen | 2003 | Aalborg Svmmeklub | 1:06.53 | ||||||
10 | Jens Mejdahl | 2003 | Aalborg Svmmeklub | 1:07.20 | ||||||
11 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brnderslev SK08 | 1:09.56 | ||||||
12 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | Svmmeklubben Shesten | 1:15.77 | ||||||
- | Jimmy Nielsen | 2003 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Hobro Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |