2020-04-03   06:05:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2020    Udskriftsdato  11 januar 2020   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2020         
 
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 02:06,61 - 1996-2007: 01:31,01 - 2008 og yngre: 01:43,21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Kjær  2010  Hobro Svømmeklub            1:40.14   
Stine Marie Christiansen  2010  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:48.62   
Noa Skousgaard Linding  2010  Hobro Svømmeklub            1:50.36   
Lærke Sofie Birk Lunen  2010  Hobro Svømmeklub            1:51.50   
Nikoline Løkke  2010  Idrætsforening Jarl, Arden            2:01.26   
Josephine Jakobsen  2010  Idrætsforening Jarl, Arden            2:04.58   
Ronja Schubart Nielsen  2011  Hobro Svømmeklub            2:06.15   
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 02:06,61 - 1996-2007: 01:31,01 - 2008 og yngre: 01:43,21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Kjær Laugesen  2008  Hobro Svømmeklub            1:11.59   
Sofie Callsen  2008  Aabybro Idrætsforening            1:16.43   
Iben Hjorth  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            1:23.70   
Josefine Lykkegaard Rasmu  2009  Hobro Svømmeklub            1:26.66   
Laura Nørgaard Andersen  2008  Hobro Svømmeklub            1:28.55   
Nicoline Ravn Mortensen  2008  Aabybro Idrætsforening            1:29.17   
Emilie Hermansen  2008  Brønderslev SK08            1:32.04   
Lærke Andersen  2009  Idrætsforening Jarl, Arden            1:32.30   
Celina Thorup Kristensen  2009  Hobro Svømmeklub            1:42.12   
10  Sofie Egholm  2009  Svømmeklubben Nejst            1:44.43   
11  Julie Sylvan Holst  2009  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:57.56   
12  Thilde Skjødt Petersen  2009  Svømmeklubben Nejst            2:02.16   
Hannah Wærness  2009  Idrætsforening Jarl, Arden            DNS   
Liv Boldt Mousten  2009  Hobro Svømmeklub            DNS   
Sofie Boelskift Jensen  2009  Brønderslev SK08            DNF   
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 02:06,61 - 1996-2007: 01:31,01 - 2008 og yngre: 01:43,21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Petersen  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:06.58   
Therese J Helt  2006  Aabybro Idrætsforening            1:06.77   
Julie Kvolbæk Hedegaard  2006  Hobro Svømmeklub            1:08.26   
Alma Munk Haugaard  2007  Hobro Svømmeklub            1:09.89   
Ane Walmar  2007  Hobro Svømmeklub            1:11.60   
Freja Lucassen  2007  Aars Svømmeklub            1:13.68   
Alberte Rise  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:13.92   
Gudrun Pólsdóttir  2006  Hobro Svømmeklub            1:16.32   
Mathilde Lucassen  2007  Aars Svømmeklub            1:17.40   
10  Ida Jørgensen  2007  Aars Svømmeklub            1:24.38   
11  Kamille Baars  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            1:26.45   
12  Eva Andersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            1:30.34   
13  Sara Hyldahl-Rishøj  2006  Svømmeklubben Nejst            1:31.37   
14  Jasmin Jakobsen  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            1:31.85   
15  Emilie Toft Iversen  2007  Svømmeklubben Nejst            1:35.40   
16  Sofie Borup  2007  Svømmeklubben Nejst            2:00.51   
17  Frida Christensen  2007  Svømmeklubben Nejst            2:08.31   
Vita Aster Andersen  2007  Aars Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 02:06,61 - 1996-2007: 01:31,01 - 2008 og yngre: 01:43,21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Vedel Larsen  2005  Hobro Svømmeklub            1:03.93   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrætsforening            1:04.72   
Ida Overgaard Thomassen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:06.14   
Svea Tinggaard Larsen  2005  Hobro Svømmeklub            1:06.22   
Caroline Bomholt Jensen  2005  Brønderslev SK08            1:06.32   
Liva Lauridsen Vorgod  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:07.23   
Frida Juliansdottir  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:10.73   
Maja Bech Færløv Andersen  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:11.54   
Maja M S Sørensen  2004  Aalborg Svømmeklub            1:11.84   
10  Zenia Christensen  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:14.40   
11  Benedicte Nørgaard  2004  Idrætsforening Jarl, Arden            1:14.53   
12  Christina Markussen  2005  Aars Svømmeklub            1:15.59   
13  Alma Nielsen  2005  Aars Svømmeklub            1:16.89   
14  Agnes Immersen Lyndrup  2004  Snedsted Svømmeklub            1:17.88   
15  Nora Larsen  2004  Snedsted Svømmeklub            1:27.67   
16  Christina Thomsen  2005  Snedsted Svømmeklub            1:31.70   
Katrine Bavnshøj  2004  Idrætsforening Jarl, Arden            DNS   
Laura Sofie Renneberg  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 02:06,61 - 1996-2007: 01:31,01 - 2008 og yngre: 01:43,21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Thomsen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:05.25   
Louise Hove  2002  Snedsted Svømmeklub            1:06.19   
Anne Rasmussen Sand  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:08.41   
Signe Lauridsen Vorgod  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:09.03   
Freya Kobber Nielsen  2001  Svømmeklubben Nejst            1:12.17   
Emma Rask Sørensen  2003  Aars Svømmeklub            1:13.76   
Sara Khelil  2003  Snedsted Svømmeklub            1:25.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  11 januar 2020 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark