2019-11-22   12:33:47
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset TYR Toivo Virtaset 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
TYR Toivo Virtaset
Place: Organizer: HU
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 1, 4x50m Vapaauinti Seka 13 and younger - Final
4x50vuv N/M, T12/P13(2N + 2M)
Rank Name Age Club FINA Time Diff
5 Simmis junnut 12 Helsingfors Simsällskap 2:02.65
Nicolas Nyström 2008 08A014 30.44 30.44
Ursula Ursin 2007 07A640 29.79 1:00.23
Iina Ekholm 2007 07A215 32.49 1:32.72
Leevi Pixa 2007 07A400 29.93 2:02.65
7 Vanders 1 13 Vanders 2:13.45 +10.80
Fiia Immonen 2008 08A181 33.30 33.30
Friida Prittinen 2008 08A366 33.76 1:07.06
Leo Lonkola 2007 07A333 34.61 1:41.67
Daniel Guzhov 2006 06A605 31.78 2:13.45
8 Vintiöt 13 Helsingin Uimarit 2:14.88 +12.23
Miklas Sarkkinen 2007 07A317 33.18 33.18
Aatto Korhonen 2006 06A289 33.34 1:06.52
Kiti Konttinen 2006 06A745 33.00 1:39.52
Silja Salonsaari 2007 07A778 35.36 2:14.88
9 Vanders 2 11 Vanders 2:21.15 +18.50
Ilona Kallio 2009 09A211 33.96 33.96
Viivi Vainoniemi 2008 08A450 35.90 1:09.86
Elias Nord 2008 08A149 34.70 1:44.56
Lauri Rantsi 2008 08A124 36.59 2:21.15
10 hattivatit 13 Helsingin Uimarit 2:22.51 +19.86
Caspar Åberg 2006 06A158 34.68 34.68
Pinja Lepistö 2007 07A051 35.83 1:10.51
Veikko Moilanen 2007 07A262 33.39 1:43.90
Hazel Liuska 2008 08A255 38.61 2:22.51
11 Vanders 3 11 Vanders 2:22.88 +20.23
Armi Hakkarainen 2008 08A064
Erica Kovanen 2009 09A095
Esa Währn 2008 08A701
Joel Wahlman 2008 08A003 2:22.88 2:22.88
- Haisulit 12 Helsingin Uimarit DSQ SW 4.4 
Leo Niemi 2008 08A136
Ilona Sauliala 2008 08A114
Renaldo Rosental 2007 07A875
Maisa Vihola 2009 09A046
Event official at: 5.10.2019 16.54.02
Event 1, 4x50m Vapaauinti Seka All ages - Final
4x50vuv N/M, T12/P13(2N + 2M)
Rank Name Age Club FINA Time Diff
1 Gladius Kirkkonummi 1 19 Gladius Kirkkonummi 1:51.11
Henri Koski 2000 00A803
Heikki Väkeväinen 2002 02B021
Marilla Parhiala 2000 00B046
Emilia Niemi 2005 05A368 1:51.11 1:51.11
2 vesihiisit 18 Helsingin Uimarit 1:55.50 +4.39
Pippi Nordström 2001 01A854 28.67 28.67
Noora Kokko 2001 01A853 28.12 56.79
Miska Sarkkinen 2005 05A510 29.34 1:26.13
Otso Heikkinen 2007 07A161 29.37 1:55.50
3 Simmis seniorit 14 Helsingfors Simsällskap 1:58.50 +7.39
Christian Nummi 2006 06A798 30.32 30.32
Sanni Räty 2005 05B048 29.76 1:00.08
Ariel Julienne Jämsen 2006 06A752 29.34 1:29.42
Riku Koskenvaara 2005 05A400 29.08 1:58.50
4 Gladius Kirkkonummi 2 17 Gladius Kirkkonummi 2:02.25 +11.14
Otso Mäkivuokko 2003 03A331 27.83 27.83
Daniel Ruotsi 2002 02A968 27.68 55.51
Peppi Eskola 2005 05A552 30.63 1:26.14
Aava Kiuru 2004 04B184 36.11 2:02.25
5 Simmis junnut 12 Helsingfors Simsällskap 2:02.65 +11.54
Nicolas Nyström 2008 08A014 30.44 30.44
Ursula Ursin 2007 07A640 29.79 1:00.23
Iina Ekholm 2007 07A215 32.49 1:32.72
Leevi Pixa 2007 07A400 29.93 2:02.65
6 Piisamirotat 16 Helsingin Uimarit 2:04.40 +13.29
Otso Koskela 2005 05A836
Henri Piipponen 2005 05A848
Rauha Heikkinen 2005 05A366
Beatriz Coloma Vanhala 2003 03B192 2:04.40 2:04.40
7 Vanders 1 13 Vanders 2:13.45 +22.34
Fiia Immonen 2008 08A181 33.30 33.30
Friida Prittinen 2008 08A366 33.76 1:07.06
Leo Lonkola 2007 07A333 34.61 1:41.67
Daniel Guzhov 2006 06A605 31.78 2:13.45
8 Vintiöt 13 Helsingin Uimarit 2:14.88 +23.77
Miklas Sarkkinen 2007 07A317 33.18 33.18
Aatto Korhonen 2006 06A289 33.34 1:06.52
Kiti Konttinen 2006 06A745 33.00 1:39.52
Silja Salonsaari 2007 07A778 35.36 2:14.88
9 Vanders 2 11 Vanders 2:21.15 +30.04
Ilona Kallio 2009 09A211 33.96 33.96
Viivi Vainoniemi 2008 08A450 35.90 1:09.86
Elias Nord 2008 08A149 34.70 1:44.56
Lauri Rantsi 2008 08A124 36.59 2:21.15
10 hattivatit 13 Helsingin Uimarit 2:22.51 +31.40
Caspar Åberg 2006 06A158 34.68 34.68
Pinja Lepistö 2007 07A051 35.83 1:10.51
Veikko Moilanen 2007 07A262 33.39 1:43.90
Hazel Liuska 2008 08A255 38.61 2:22.51
11 Vanders 3 11 Vanders 2:22.88 +31.77
Armi Hakkarainen 2008 08A064
Erica Kovanen 2009 09A095
Esa Währn 2008 08A701
Joel Wahlman 2008 08A003 2:22.88 2:22.88
12 Hemulit 14 Helsingin Uimarit 2:27.37 +36.26
Daniel Tapiovaara 2006 06A601 37.72 37.72
Bruuno Aleksanteri Patrakka 2005 05A525 36.73 1:14.45
Nea Laurén 2006 06A754 39.41 1:53.86
Teela Saarentaus 2007 07A070 33.51 2:27.37
- Haisulit 12 Helsingin Uimarit DSQ SW 4.4 
Leo Niemi 2008 08A136
Ilona Sauliala 2008 08A114
Renaldo Rosental 2007 07A875
Maisa Vihola 2009 09A046
- Möröt 15 Helsingin Uimarit DSQ SW 10.
Anna Mattila 2004 04A644
Lasse Niemi 2006 06A032
Nelli Vihola 2005 05A051
Leo Oksman 2004 04A218
Event official at: 5.10.2019 16.54.02
2019-10-05 19.24.26 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
TYR Toivo Virtaset
Place: Organizer: HU
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 2, 50m Perhosuinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ilona Kallio 2009 Vanders 40.64
2 Erica Kovanen 2009 Vanders 41.99 +1.35
3 Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki 46.28 +5.64
4 Jelizaveta Jekimova 2009 Uimaseura Helsinki 46.52 +5.88
5 Maisa Vihola 2009 Helsingin Uimarit 49.89 +9.25
6 Alisa Kiuru 2010 Uimaseura Helsinki 59.85 +19.21
7 Ada-Sofia Koivula 2009 Helsingin Uimarit 1:00.10 +19.46
- Stella Lahtinen 2009 Helsingin Uimarit DSQ SW8.3 Eriaikaisia jalkalii
- Leia Heinonen 2009 Helsingin Uimarit DSQ SW 8.2 Käsien palautus 
Event official at: 5.10.2019 17.03.30
Event 2, 50m Perhosuinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Enna Äyrämöinen 2007 Cetus Espoo 33.08
2 Dominika Stalinskaja 2007 Cetus Espoo 34.08 +1.00
3 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo 35.75 +2.67
4 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo 36.66 +3.58
5 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo 39.06 +5.98
6 Friida Prittinen 2008 Vanders 39.71 +6.63
7 Marja Anna Siimes 2008 Uimaseura Helsinki 40.29 +7.21
8 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders 42.87 +9.79
9 Lumi Lintula 2008 Helsingin Uimarit 45.07 +11.99
10 Kerttu Tyni 2008 Helsingin Uimarit 51.59 +18.51
11 Sofie Apajasalo 2007 Helsingin Uimarit 54.97 +21.89
12 Siiri Paavonen 2008 Helsingin Uimarit 55.87 +22.79
13 Ilona Sauliala 2008 Helsingin Uimarit 57.02 +23.94
- Anna Salo 2007 Cetus Espoo DNS
- Mona Laiho 2008 Vanders DNS
- Taisiya Baindurashvili 2008 Uimaseura Helsinki DNS
Event official at: 5.10.2019 17.03.30
Event 2, 50m Perhosuinti Naiset 13 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Brita Rannamets 2004 Ujumise Spordiklubi 28.34
2 Marilla Parhiala 2000 Gladius Kirkkonummi 32.45 +4.11
3 Emilia Niemi 2005 Gladius Kirkkonummi 32.82 +4.48
4 Emma Hakala 2004 Helsingin Uimarit 33.07 +4.73
5 Rauha Heikkinen 2005 Helsingin Uimarit 33.42 +5.08
6 Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit 34.14 +5.80
7 Ruusu Ojala 2000 Helsingin Uimarit 34.30 +5.96
8 Tilda Selonen 2003 Helsingin Uimarit 35.03 +6.69
9 Peppi Eskola 2005 Gladius Kirkkonummi 35.05 +6.71
10 Matilda Nyberg 2004 Helsingin Uimarit 36.81 +8.47
11 selma korhonen 2006 Helsingin Uimarit 41.02 +12.68
12 Aava Kiuru 2004 Gladius Kirkkonummi 42.93 +14.59
- Noora Kokko 2001 Helsingin Uimarit DSQ SW4.4 Liikkuminen enne
- Nelli Vihola 2005 Helsingin Uimarit DNS
- Lumi Öller 2006 Helsingin Uimarit DNS
Event official at: 5.10.2019 17.03.30
2019-10-05 19.24.32 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
TYR Toivo Virtaset
Place: Organizer: HU
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 3, 50m Perhosuinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Timur Gerasimenko 2009 Stadin Delfiinit 40.10
2 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki 43.30 +3.20
3 Kevin Kaznakov 2009 Stadin Delfiinit 43.78 +3.68
4 Oleg Vladimirov 2009 Uimaseura Helsinki 44.34 +4.24
5 Maxim Raikonen 2010 Uimaseura Helsinki 49.22 +9.12
6 Amos Åberg 2009 Helsingin Uimarit 57.14 +17.04
- Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki DSQ SW 4.4 Liikkuminen enn
Event official at: 5.10.2019 16.43.31
Event 3, 50m Perhosuinti Miehet 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sisu Siitonen 2007 Lappeenrannan Kisa-Toverit 31.98
2 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap 35.87 +3.89
3 Nikita Rantsev 2007 Uimaseura Helsinki 38.31 +6.33
4 Veikko Moilanen 2007 Helsingin Uimarit 38.56 +6.58
5 Lauri Rantsi 2008 Vanders 40.92 +8.94
6 Leo Niemi 2008 Helsingin Uimarit 42.58 +10.60
7 Renaldo Rosental 2007 Helsingin Uimarit 47.12 +15.14
8 Matias Pontalti 2007 Helsingin Uimarit 47.26 +15.28
9 Niilo Kommeri 2007 Helsingin Uimarit 49.24 +17.26
Event official at: 5.10.2019 16.43.31
Event 3, 50m Perhosuinti Miehet 13 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Otso Mäkivuokko 2003 Gladius Kirkkonummi 28.81
2 Daniel Ruotsi 2002 Gladius Kirkkonummi 30.62 +1.81
3 Eeli Jaakko Matias Partanen 2005 Cetus Espoo 30.82 +2.01
4 Anton Kettunen 2005 Gladius Kirkkonummi 33.63 +4.82
5 Benjamin Winqvist 2006 Cetus Espoo 36.80 +7.99
6 Lasse Niemi 2006 Helsingin Uimarit 37.46 +8.65
7 Anton Eino Mikael Ahonen 2006 Cetus Espoo 37.78 +8.97
8 Bruuno Aleksanteri Patrakka 2005 Helsingin Uimarit 44.18 +15.37
9 Caspar Åberg 2006 Helsingin Uimarit 44.86 +16.05
10 Daniel Tapiovaara 2006 Helsingin Uimarit 46.52 +17.71
Event official at: 5.10.2019 16.43.31
2019-10-05 19.24.35 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
TYR Toivo Virtaset
Place: Organizer: HU
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 4, 50m Perhosuinti Naiset Masters 25 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Katja Koivu-Pirhonen 1975 Helsingin Uimarit 35.32
Event official at: 5.10.2019 16.43.49
2019-10-05 19.24.39 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
TYR Toivo Virtaset
Place: Organizer: HU
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 5, 50m Perhosuinti Miehet Masters 25 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jarkko Mikkola 1969 Hyvinkään Uimaseura 35.60
2 Pavel Kobychev 1971 Cetus Espoo 40.03 +4.43
3 Lauri Malk 1937 Cetus Espoo 44.97 +9.37
Event official at: 5.10.2019 16.44.37
2019-10-05 19.24.42 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
TYR Toivo Virtaset
Place: Organizer: HU
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 6, 100m Rintauinti Naiset 14 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sanni Räty 2005 Helsingfors Simsällskap 1:21.76
50m: 39.54
100m: 1:21.76
(42.22)
2 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap 1:23.01 +1.25
50m: 39.15
100m: 1:23.01
(43.86)
3 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo 1:23.11 +1.35
50m: 38.58
100m: 1:23.11
(44.53)
4 Essi Pyykkö 2006 Salon Uimarit 1:23.57 +1.81
50m: 39.45
100m: 1:23.57
(44.12)
5 Minea Partanen 2005 Helsingfors Simsällskap 1:25.00 +3.24
50m: 39.85
100m: 1:25.00
(45.15)
6 Pinja Lepistö 2007 Helsingin Uimarit 1:31.07 +9.31
50m: 42.82
100m: 1:31.07
(48.25)
7 Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap 1:33.61 +11.85
50m: 43.91
100m: 1:33.61
(49.70)
8 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap 1:35.52 +13.76
50m: 46.63
100m: 1:35.52
(48.89)
9 selma korhonen 2006 Helsingin Uimarit 1:36.18 +14.42
50m: 44.93
100m: 1:36.18
(51.25)
10 Maria Amanda Eleonora Nilsso 2006 Cetus Espoo 1:37.49 +15.73
50m: 45.39
100m: 1:37.49
(52.10)
11 Silja Salonsaari 2007 Helsingin Uimarit 1:41.00 +19.24
50m: 46.43
100m: 1:41.00
(54.57)
12 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi 1:41.05 +19.29
50m: 47.78
100m: 1:41.05
(53.27)
13 Teela Saarentaus 2007 Helsingin Uimarit 1:42.07 +20.31
50m: 48.44
100m: 1:42.07
(53.63)
14 Hazel Liuska 2008 Helsingin Uimarit 1:48.49 +26.73
100m: 1:48.49
(1:48.49)
- SAARA TURUNEN 2005 HTU Stadi DNS
- Kiti Konttinen 2006 Helsingin Uimarit DNS
Event official at: 5.10.2019 17.16.24
Event 6, 100m Rintauinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pippi Nordström 2001 Helsingin Uimarit 1:17.79
50m: 37.37
100m: 1:17.79
(40.42)
2 Anna Mattila 2004 Helsingin Uimarit 1:19.50 +1.71
50m: 37.70
100m: 1:19.50
(41.80)
3 Johanna Kara 1965 Cetus Espoo 1:26.00 +8.21
50m: 41.08
100m: 1:26.00
(44.92)
Event official at: 5.10.2019 17.16.24
2019-10-05 19.24.46 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
TYR Toivo Virtaset
Place: Organizer: HU
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 7, 100m Rintauinti Miehet 14 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Miska Sarkkinen 2005 Helsingin Uimarit 1:22.03
50m: 38.40
100m: 1:22.03
(43.63)
2 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 1:24.87 +2.84
50m: 39.97
100m: 1:24.87
(44.90)
3 Riku Koskenvaara 2005 Helsingfors Simsällskap 1:26.35 +4.32
50m: 40.12
100m: 1:26.35
(46.23)
4 Eemil Reijonen 2005 Cetus Espoo 1:26.37 +4.34
50m: 40.91
100m: 1:26.37
(45.46)
5 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap 1:28.61 +6.58
50m: 42.47
100m: 1:28.61
(46.14)
6 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo 1:29.91 +7.88
50m: 41.77
100m: 1:29.91
(48.14)
7 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap 1:31.32 +9.29
50m: 43.37
100m: 1:31.32
(47.95)
8 Adam-Emil Kisiel 2005 HTU Stadi 1:31.85 +9.82
50m: 42.09
100m: 1:31.85
(49.76)
9 Benjamin Winqvist 2006 Cetus Espoo 1:33.81 +11.78
50m: 44.44
100m: 1:33.81
(49.37)
10 Anton Visulainen 2005 HTU Stadi 1:35.49 +13.46
50m: 44.71
100m: 1:35.49
(50.78)
11 Aatto Korhonen 2006 Helsingin Uimarit 1:36.80 +14.77
50m: 45.20
100m: 1:36.80
(51.60)
12 Alexander Kaznakov 2006 Stadin Delfiinit 1:41.04 +19.01
50m: 47.80
100m: 1:41.04
(53.24)
- Luis Valero de la Iglesia 2006 Cetus Espoo DNS
Event official at: 5.10.2019 17.20.26
Event 7, 100m Rintauinti Miehet 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pekka Koskinen 1978 Hyvinkään Uimaseura 1:14.62
50m: 34.94
100m: 1:14.62
(39.68)
2 Matteus Einiö 2004 Gladius Kirkkonummi 1:23.44 +8.82
50m: 39.05
100m: 1:23.44
(44.39)
Event official at: 5.10.2019 17.20.26
2019-10-05 19.24.49 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
TYR Toivo Virtaset
Place: Organizer: HU
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 8, 50m Vapaauinti Naiset 9 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Milanna Miettinen 2010 Vanders 40.97
2 Kajsa Strandberg 2011 Vanders 42.23 +1.26
3 Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki 42.25 +1.28
4 Zoia Senko 2010 Stadin Delfiinit 44.73 +3.76
5 Alisa Gatsuk 2010 Uimaseura Helsinki 53.70 +12.73
6 Alisa Kiuru 2010 Uimaseura Helsinki 55.60 +14.63
7 Lilja-Maria Palén 2010 Helsingin Uimarit 1:12.08 +31.11
- Julia Olbert 2010 Nurmijärven Uinti DSQ SW 4.4 Liikkuminen enn
- Alexandra Lindfors 2011 Helsingin Uimarit DSQ SW 4.4 Liikkuminen enn
Event official at: 5.10.2019 17.35.32
Event 8, 50m Vapaauinti Naiset 10 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aleksandra Lopatina 2009 Vanders 36.76
2 Maisa Vihola 2009 Helsingin Uimarit 38.48 +1.72
3 Alysa Saarelainen 2009 Vanders 38.61 +1.85
4 Janely Poppy Liiva 2009 Vanders 39.57 +2.81
5 Alisa Naskal 2009 Stadin Delfiinit 40.63 +3.87
6 Jelizaveta Jekimova 2009 Uimaseura Helsinki 41.38 +4.62
7 Stella Lahtinen 2009 Helsingin Uimarit 41.89 +5.13
8 Emmi Koivisto 2009 Vanders 44.96 +8.20
9 Ada-Sofia Koivula 2009 Helsingin Uimarit 45.79 +9.03
10 Emma Ranta 2009 Nurmijärven Uinti 46.39 +9.63
11 Jenna Tuomainen 2009 Vanders 46.45 +9.69
12 Leia Heinonen 2009 Helsingin Uimarit 47.16 +10.40
13 Sofia Lounatmaa 2009 Helsingin Uimarit 47.78 +11.02
Event official at: 5.10.2019 17.35.32
Event 8, 50m Vapaauinti Naiset 11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Serafima Ratner 2008 Uimaseura Helsinki 35.35
2 Ilona Sauliala 2008 Helsingin Uimarit 37.28 +1.93
3 Marja Anna Siimes 2008 Uimaseura Helsinki 37.93 +2.58
4 Veera Ahvenainen 2008 Vanders 39.83 +4.48
5 Emma Palmos 2008 Vanders 39.98 +4.63
6 Lumi Lintula 2008 Helsingin Uimarit 40.59 +5.24
7 Kerttu Tyni 2008 Helsingin Uimarit 40.88 +5.53
8 Siiri Paavonen 2008 Helsingin Uimarit 44.98 +9.63
- Taisiya Baindurashvili 2008 Uimaseura Helsinki DNS
Event official at: 5.10.2019 17.35.32
Event 8, 50m Vapaauinti Naiset 12 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Brita Rannamets 2004 Ujumise Spordiklubi 27.40
2 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo 29.07 +1.67
3 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo 31.68 +4.28
4 Anni Seppälä 2003 Helsingin Uimarit 31.71 +4.31
5 Ronja Weckström 2005 Helsingin Uimarit 43.88 +16.48
- Kaisa Mäkinen 2005 Helsingin Uimarit DNS
- Valeria Karppi 2007 Helsingin Uimarit DNS
Event official at: 5.10.2019 17.35.32
2019-10-05 19.24.52 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
TYR Toivo Virtaset
Place: Organizer: HU
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 9, 50m Vapaauinti Miehet 9 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki 39.31
2 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki 40.13 +0.82
3 Daniel Vinogradoff 2010 Helsingin Uimarit 42.06 +2.75
4 Georgy Shchukin 2010 Helsingin Uimarit 42.08 +2.77
5 Maxim Raikonen 2010 Uimaseura Helsinki 44.83 +5.52
6 Aleksej Kireev 2010 Stadin Delfiinit 49.50 +10.19
7 Leevi Heino 2010 Helsingin Uimarit 55.61 +16.30
8 Nooa Tuovinen 2010 Helsingin Uimarit 55.94 +16.63
9 Jussi Moilanen 2010 Helsingin Uimarit 56.76 +17.45
- Matvei Lavrukov 2011 Helsingin Uimarit DSQ SW 4.4 Liikkuminen enn
- Matteus Åberg 2011 Helsingin Uimarit DNS
- Matvei Mindukshov 2010 Uimaseura Helsinki DNS
- Urho Leppälä 2010 Vanders DNS
Event official at: 5.10.2019 17.39.40
Event 9, 50m Vapaauinti Miehet 10 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Timur Gerasimenko 2009 Stadin Delfiinit 36.13
2 Oleg Vladimirov 2009 Uimaseura Helsinki 37.92 +1.79
3 Daniel Santala 2009 Stadin Delfiinit 43.62 +7.49
4 Eemeli Kuusisto 2009 Nurmijärven Uinti 43.67 +7.54
5 Amos Åberg 2009 Helsingin Uimarit 45.70 +9.57
6 Oskar Kaisto 2009 Helsingin Uimarit 45.73 +9.60
7 Valtteri Vaahtola 2009 Vanders 46.10 +9.97
8 Justus Lipiäinen 2009 Vanders 46.23 +10.10
9 Roope Pirhonen 2009 Helsingin Uimarit 46.50 +10.37
10 Emil Mattila 2009 Helsingin Uimarit 50.83 +14.70
11 Niilo Kivelä 2009 Helsingin Uimarit 56.68 +20.55
- Joona Meuronen 2009 Vanders DNS
- Ville Vähäkoski 2009 Helsingin Uimarit DNS
Event official at: 5.10.2019 17.39.40
Event 9, 50m Vapaauinti Miehet 11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jan Valeri Voloshin 2008 Uimaseura Helsinki 33.49
2 Elias Nord 2008 Vanders 36.17 +2.68
3 Leo Niemi 2008 Helsingin Uimarit 36.44 +2.95
4 Adrian Banar 2008 Stadin Delfiinit 37.94 +4.45
5 Max Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti 42.84 +9.35
6 Ville Luukkanen 2008 Helsingin Uimarit 46.16 +12.67
7 Jere Pasanen 2008 Vanders 47.96 +14.47
8 Noel Masalin 2008 Helsingin Uimarit 49.27 +15.78
Event official at: 5.10.2019 17.39.40
Event 9, 50m Vapaauinti Miehet 12 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Henri Koski 2000 Gladius Kirkkonummi 25.96
2 Heikki Väkeväinen 2002 Gladius Kirkkonummi 27.16 +1.20
3 Otso Mäkivuokko 2003 Gladius Kirkkonummi 27.80 +1.84
4 Roni Lönnqvist 2000 Uinti Imatra 27.83 +1.87
5 Leo Oksman 2004 Helsingin Uimarit 30.40 +4.44
6 Sisu Siitonen 2007 Lappeenrannan Kisa-Toverit 30.62 +4.66
7 Otso Koskela 2005 Helsingin Uimarit 32.74 +6.78
8 Henri Piipponen 2005 Helsingin Uimarit 33.40 +7.44
9 Anton Eino Mikael Ahonen 2006 Cetus Espoo 33.57 +7.61
Event official at: 5.10.2019 17.39.40
2019-10-05 19.24.57 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
TYR Toivo Virtaset
Place: Organizer: HU
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 10, 50m Vapaauinti Naiset Masters 25 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Johanna Kara 1965 Cetus Espoo 32.78
2 Katja Koivu-Pirhonen 1975 Helsingin Uimarit 33.54 +0.76
Event official at: 5.10.2019 17.40.34
2019-10-05 19.26.21 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
TYR Toivo Virtaset
Place: Organizer: HU
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 11, 50m Vapaauinti Miehet Masters 25 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Pekka Koskinen 1978 Hyvinkään Uimaseura 27.66
2 Niko Rantsi 1968 Vanders 31.91 +4.25
3 Jarkko Mikkola 1969 Hyvinkään Uimaseura 32.42 +4.76
4 Pavel Kobychev 1971 Cetus Espoo 32.45 +4.79
5 Lauri Malk 1937 Cetus Espoo 34.59 +6.93
6 Asko Saarinen 1942 Cetus Espoo 41.13 +13.47
7 matti väätänen 1947 Cetus Espoo 44.31 +16.65
- Jukka Tuohino 1981 Vanders DSQ SW 4.4 Liikkuminen enn
Event official at: 5.10.2019 17.42.08
2019-10-05 19.25.03 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
TYR Toivo Virtaset
Place: Organizer: HU
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 12, 100m Vapaauinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo 1:04.16
50m: 31.17
100m: 1:04.16
(32.99)
2 Dominika Stalinskaja 2007 Cetus Espoo 1:07.77 +3.61
50m: 32.78
100m: 1:07.77
(34.99)
3 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap 1:07.85 +3.69
50m: 33.51
100m: 1:07.85
(34.34)
4 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo 1:10.81 +6.65
50m: 33.59
100m: 1:10.81
(37.22)
5 Fiia Immonen 2008 Vanders 1:14.88 +10.72
50m: 35.98
100m: 1:14.88
(38.90)
6 Armi Hakkarainen 2008 Vanders 1:15.47 +11.31
50m: 35.82
100m: 1:15.47
(39.65)
7 Teela Saarentaus 2007 Helsingin Uimarit 1:18.88 +14.72
50m: 36.86
100m: 1:18.88
(42.02)
8 Erica Kovanen 2009 Vanders 1:21.97 +17.81
50m: 38.54
100m: 1:21.97
(43.43)
9 Nea Risku 2007 Vanders 1:26.91 +22.75
50m: 38.83
100m: 1:26.91
(48.08)
10 Auli Hakkarainen 2009 Vanders 1:27.23 +23.07
50m: 42.22
100m: 1:27.23
(45.01)
11 Hanna-Mari Kuisma 2009 Nurmijärven Uinti 1:31.91 +27.75
50m: 44.17
100m: 1:31.91
(47.74)
- Taisiya Baindurashvili 2008 Uimaseura Helsinki DNS
- Anna Salo 2007 Cetus Espoo DNS
Event official at: 5.10.2019 17.53.53
Event 12, 100m Vapaauinti Naiset 13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap 1:06.07
50m: 32.27
100m: 1:06.07
(33.80)
2 Lily Päivänen 2006 Helsingfors Simsällskap 1:10.41 +4.34
50m: 32.97
100m: 1:10.41
(37.44)
3 Vieno Virtanen 2006 Helsingfors Simsällskap 1:11.83 +5.76
50m: 34.22
100m: 1:11.83
(37.61)
4 Essi Pyykkö 2006 Salon Uimarit 1:12.05 +5.98
50m: 33.21
100m: 1:12.05
(38.84)
5 Nea Laurén 2006 Helsingin Uimarit 1:33.43 +27.36
50m: 44.56
100m: 1:33.43
(48.87)
Event official at: 5.10.2019 17.53.53
Event 12, 100m Vapaauinti Naiset 14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sanni Räty 2005 Helsingfors Simsällskap 1:05.78
50m: 32.01
100m: 1:05.78
(33.77)
2 Peppi Eskola 2005 Gladius Kirkkonummi 1:06.51 +0.73
50m: 32.11
100m: 1:06.51
(34.40)
3 Minea Partanen 2005 Helsingfors Simsällskap 1:07.78 +2.00
50m: 32.72
100m: 1:07.78
(35.06)
4 Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap 1:09.79 +4.01
50m: 33.54
100m: 1:09.79
(36.25)
5 Iris Rautiainen 2005 Helsingfors Simsällskap 1:22.17 +16.39
50m: 34.69
100m: 1:22.17
(47.48)
Event official at: 5.10.2019 17.53.53
Event 12, 100m Vapaauinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emma Hakala 2004 Helsingin Uimarit 1:05.56
50m: 31.52
100m: 1:05.56
(34.04)
2 Tilda Selonen 2003 Helsingin Uimarit 1:10.68 +5.12
50m: 33.18
100m: 1:10.68
(37.50)
3 Matilda Nyberg 2004 Helsingin Uimarit 1:11.86 +6.30
50m: 34.30
100m: 1:11.86
(37.56)
- Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit DNS
Event official at: 5.10.2019 17.53.53
2019-10-05 19.25.07 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
TYR Toivo Virtaset
Place: Organizer: HU
Pool: 25m Competition Date: loka 5, 2019 to loka 5, 2019
Event 13, 100m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sisu Siitonen 2007 Lappeenrannan Kisa-Toverit 1:07.61
50m: 32.65
100m: 1:07.61
(34.96)
2 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit 1:09.87 +2.26
50m: 33.26
100m: 1:09.87
(36.61)
3 Leo Lonkola 2007 Vanders 1:17.55 +9.94
50m: 36.78
100m: 1:17.55
(40.77)
4 Esa Währn 2008 Vanders 1:20.90 +13.29
50m: 38.41
100m: 1:20.90
(42.49)
5 Kevin Kaznakov 2009 Stadin Delfiinit 1:21.66 +14.05
50m: 38.80
100m: 1:21.66
(42.86)
6 Onni Tuohino 2008 Vanders 1:25.22 +17.61
50m: 41.01
100m: 1:25.22
(44.21)
7 Joel Wahlman 2008 Vanders 1:25.82 +18.21
50m: 40.71
100m: 1:25.82
(45.11)
8 Samuli Liikamaa 2008 Vanders 1:28.32 +20.71
50m: 41.86
100m: 1:28.32
(46.46)
9 Niilo Kommeri 2007 Helsingin Uimarit 1:35.70 +28.09
50m: 44.97
100m: 1:35.70
(50.73)
10 Miklas Sarkkinen 2007 Helsingin Uimarit 1:44.75 +37.14
50m: 34.90
100m: 1:44.75
(1:09.85)
- Alex Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti DSQ SW 10.6 Köydestä vetäm
- Daniel Kajava 2007 Vanders DNS
Event official at: 5.10.2019 18.02.04
Event 13, 100m Vapaauinti Miehet 13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap 1:08.26
50m: 32.47
100m: 1:08.26
(35.79)
2 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo 1:10.26 +2.00
50m: 33.88
100m: 1:10.26
(36.38)
3 Daniel Guzhov 2006 Vanders 1:10.44 +2.18
50m: 33.18
100m: 1:10.44
(37.26)
4 Benjamin Winqvist 2006 Cetus Espoo 1:10.46 +2.20
50m: 33.44
100m: 1:10.46
(37.02)
5 Anton Eino Mikael Ahonen 2006 Cetus Espoo 1:14.17 +5.91
50m: 35.54
100m: 1:14.17
(38.63)
6 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 1:14.62 +6.36
50m: 35.94
100m: 1:14.62
(38.68)
7 Alexander Kaznakov 2006 Stadin Delfiinit 1:22.72 +14.46
50m: 39.34
100m: 1:22.72
(43.38)
- Luis Valero de la Iglesia 2006 Cetus Espoo DNS
Event official at: 5.10.2019 18.02.04
Event 13, 100m Vapaauinti Miehet 14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eeli Jaakko Matias Partanen 2005 Cetus Espoo 1:04.91
50m: 30.70
100m: 1:04.91
(34.21)
2 Eemil Reijonen 2005 Cetus Espoo 1:09.05 +4.14
50m: 33.63
100m: 1:09.05
(35.42)
Event official at: 5.10.2019 18.02.04
Event 13, 100m Vapaauinti Miehet 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Daniel Ruotsi 2002 Gladius Kirkkonummi 1:00.15
50m: 28.70
100m: 1:00.15
(31.45)
2 Roni Lönnqvist 2000 Uinti Imatra 1:02.96 +2.81
50m: 29.26
100m: 1:02.96
(33.70)
Event official at: 5.10.2019 18.02.04
2019-10-05 19.25.11 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
TYR Toivo Virtaset