2020-03-31   18:57:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.63 590 2:10.64
50m: 27.45
100m: 1:01.69
(34.24)
150m: 1:38.97
(37.28)
200m: 2:10.64
(31.67)
2 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.65 572 2:12.05 +1.41
50m: 27.64
100m: 1:01.86
(34.22)
150m: 1:38.80
(36.94)
200m: 2:12.05
(33.25)
3 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap +0.67 556 2:13.25 +2.61
50m: 28.35
100m: 1:03.12
(34.77)
150m: 1:41.60
(38.48)
200m: 2:13.25
(31.65)
4 Gustav Ahlqvist 2003 Täby Sim +0.75 552 2:13.62 +2.98
50m: 27.91
100m: 1:01.74
(33.83)
150m: 1:43.06
(41.32)
200m: 2:13.62
(30.56)
5 Rasmus Skyving 2003 Norrtälje Simklubb +0.64 549 2:13.81 +3.17
50m: 29.69
100m: 1:02.73
(33.04)
150m: 1:42.10
(39.37)
200m: 2:13.81
(31.71)
6 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun +0.66 541 2:14.48 +3.84
50m: 29.25
100m: 1:03.36
(34.11)
150m: 1:42.69
(39.33)
200m: 2:14.48
(31.79)
7 Hjalmar Mueller 2004 Simklubben Neptun +0.65 531 2:15.35 +4.71
50m: 28.83
100m: 1:04.25
(35.42)
150m: 1:42.45
(38.20)
200m: 2:15.35
(32.90)
8 Mattias Kvist 2003 Södertörns Simsällskap +0.67 527 2:15.72 +5.08
50m: 29.26
100m: 1:04.19
(34.93)
150m: 1:43.50
(39.31)
200m: 2:15.72
(32.22)
9 Erik Falk 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.60 522 2:16.15 +5.51
50m: 29.69
100m: 1:03.00
(33.31)
150m: 1:45.09
(42.09)
200m: 2:16.15
(31.06)
10 David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening +0.73 519 2:16.38 +5.74
50m: 29.51
100m: 1:06.50
(36.99)
150m: 1:44.00
(37.50)
200m: 2:16.38
(32.38)
11 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.65 505 2:17.63 +6.99
50m: 29.38
100m: 1:05.14
(35.76)
150m: 1:44.22
(39.08)
200m: 2:17.63
(33.41)
12 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap +0.70 504 2:17.69 +7.05
50m: 29.45
100m: 1:05.33
(35.88)
150m: 1:45.04
(39.71)
200m: 2:17.69
(32.65)
13 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.65 498 2:18.25 +7.61
50m: 29.62
100m: 1:04.23
(34.61)
150m: 1:44.09
(39.86)
200m: 2:18.25
(34.16)
14 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap +0.71 490 2:19.04 +8.40
50m: 30.86
100m: 1:08.93
(38.07)
150m: 1:46.97
(38.04)
200m: 2:19.04
(32.07)
15 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.60 483 2:19.68 +9.04
50m: 29.81
100m: 1:03.90
(34.09)
150m: 1:47.36
(43.46)
200m: 2:19.68
(32.32)
16 Malte Haargaard 2003 Simklubben Neptun +0.57 481 2:19.89 +9.25
50m: 29.56
100m: 1:05.39
(35.83)
150m: 1:46.75
(41.36)
200m: 2:19.89
(33.14)
17 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap +0.74 470 2:20.98 +10.34
50m: 29.78
100m: 1:04.71
(34.93)
150m: 1:48.55
(43.84)
200m: 2:20.98
(32.43)
18 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.51 469 2:21.07 +10.43
50m: 30.11
100m: 1:07.58
(37.47)
150m: 1:48.04
(40.46)
200m: 2:21.07
(33.03)
18 Isac Rune 2003 Täby Sim +0.62 469 2:21.07 +10.43
50m: 28.76
100m: 1:05.55
(36.79)
150m: 1:47.96
(42.41)
200m: 2:21.07
(33.11)
20 Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap +0.65 463 2:21.66 +11.02
50m: 29.55
100m: 1:06.36
(36.81)
150m: 1:48.69
(42.33)
200m: 2:21.66
(32.97)
21 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.59 429 2:25.33 +14.69
50m: 28.97
100m: 1:07.05
(38.08)
150m: 1:51.58
(44.53)
200m: 2:25.33
(33.75)
22 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap +0.77 428 2:25.46 +14.82
50m: 29.82
100m: 1:07.32
(37.50)
150m: 1:51.72
(44.40)
200m: 2:25.46
(33.74)
23 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap +0.61 423 2:25.94 +15.30
50m: 30.63
100m: 1:08.28
(37.65)
150m: 1:52.40
(44.12)
200m: 2:25.94
(33.54)
24 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb +0.72 416 2:26.81 +16.17
50m: 31.76
100m: 1:08.47
(36.71)
150m: 1:52.77
(44.30)
200m: 2:26.81
(34.04)
Grenen officiell:  2019-11-09 09:08:42
2019-11-09 09:09:10 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertälje Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 2, 200m fjärilsim flickor 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jennie Ewerbring 2003 Täby Sim +0.69 553 2:25.69
50m: 31.97
100m: 1:09.43
(37.46)
150m: 1:48.10
(38.67)
200m: 2:25.69
(37.59)
2 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb +0.60 543 2:26.60 +0.91
50m: 33.23
100m: 1:10.44
(37.21)
150m: 1:48.43
(37.99)
200m: 2:26.60
(38.17)
3 Michelle Wissinger 2004 Väsby Simsällskap +0.78 526 2:28.15 +2.46
50m: 31.92
100m: 1:09.11
(37.19)
150m: 1:48.47
(39.36)
200m: 2:28.15
(39.68)
4 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Simklubben Neptun +0.67 519 2:28.77 +3.08
50m: 32.32
100m: 1:09.54
(37.22)
150m: 1:48.94
(39.40)
200m: 2:28.77
(39.83)
5 Elina Hellgren 2004 Täby Sim +0.71 519 2:28.81 +3.12
50m: 33.33
100m: 1:11.28
(37.95)
150m: 1:50.53
(39.25)
200m: 2:28.81
(38.28)
6 Klara Possman 2003 Södertörns Simsällskap +0.73 510 2:29.65 +3.96
50m: 32.37
100m: 1:09.58
(37.21)
150m: 1:48.39
(38.81)
200m: 2:29.65
(41.26)
7 Nina Pavlovic Cano 2004 Södertörns Simsällskap +0.74 509 2:29.71 +4.02
50m: 32.28
100m: 1:10.44
(38.16)
150m: 1:50.02
(39.58)
200m: 2:29.71
(39.69)
8 Jennifer Nyblom 2003 Täby Sim +0.56 492 2:31.45 +5.76
50m: 32.61
100m: 1:09.90
(37.29)
150m: 1:49.61
(39.71)
200m: 2:31.45
(41.84)
9 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun -.-- 489 2:31.81 +6.12
50m: 33.46
100m: 1:11.57
(38.11)
150m: 1:51.58
(40.01)
200m: 2:31.81
(40.23)
10 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.60 454 2:35.52 +9.83
50m: 32.38
100m: 1:11.17
(38.79)
150m: 1:52.81
(41.64)
200m: 2:35.52
(42.71)
11 Moa Arvehed 2003 Järfälla Simsällskap +0.68 449 2:36.20 +10.51
50m: 33.42
100m: 1:11.79
(38.37)
150m: 1:52.78
(40.99)
200m: 2:36.20
(43.42)
12 Matilda Ringbom 2003 Tyresö Simsällskap +0.64 413 2:40.60 +14.91
50m: 34.38
100m: 1:14.13
(39.75)
150m: 1:55.92
(41.79)
200m: 2:40.60
(44.68)
13 Felicia Göthberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.57 395 2:42.97 +17.28
50m: 35.14
100m: 1:16.40
(41.26)
150m: 1:59.17
(42.77)
200m: 2:42.97
(43.80)
14 Filippa Bolling 2004 Täby Sim +0.72 394 2:43.15 +17.46
50m: 33.98
100m: 1:15.17
(41.19)
150m: 1:59.20
(44.03)
200m: 2:43.15
(43.95)
15 Rebecka Axelmalm 2003 Södertörns Simsällskap +0.82 392 2:43.33 +17.64
50m: 34.87
100m: 1:15.77
(40.90)
150m: 1:59.57
(43.80)
200m: 2:43.33
(43.76)
16 Elsa Lövquist 2004 Simklubben Neptun +0.78 391 2:43.55 +17.86
50m: 34.59
100m: 1:15.95
(41.36)
150m: 1:59.15
(43.20)
200m: 2:43.55
(44.40)
17 Amanda Sandberg 2003 Täby Sim +0.67 376 2:45.66 +19.97
50m: 34.68
100m: 1:18.24
(43.56)
150m: 2:02.26
(44.02)
200m: 2:45.66
(43.40)
18 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 375 2:45.73 +20.04
50m: 32.82
100m: 1:12.72
(39.90)
150m: 1:58.24
(45.52)
200m: 2:45.73
(47.49)
19 Rebecca Policastro 2003 Järfälla Simsällskap +0.74 374 2:45.92 +20.23
50m: 33.75
100m: 1:14.57
(40.82)
150m: 1:59.31
(44.74)
200m: 2:45.92
(46.61)
20 Emelie Bergvall 2003 Täby Sim +0.67 358 2:48.43 +22.74
50m: 36.23
100m: 1:19.96
(43.73)
150m: 2:04.56
(44.60)
200m: 2:48.43
(43.87)
21 Hanna Åkerman 2004 Väsby Simsällskap +0.61 333 2:52.48 +26.79
50m: 34.89
100m: 1:16.98
(42.09)
150m: 2:01.89
(44.91)
200m: 2:52.48
(50.59)
22 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb +0.65 329 2:53.20 +27.51
50m: 34.73
100m: 1:17.67
(42.94)
150m: 2:03.68
(46.01)
200m: 2:53.20
(49.52)
23 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening +0.78 310 2:56.61 +30.92
50m: 35.79
100m: 1:20.40
(44.61)
150m: 2:08.27
(47.87)
200m: 2:56.61
(48.34)
Grenen officiell:  2019-11-09 09:18:44
2019-11-09 09:18:49 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertälje Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 3, 200m frisim pojkar 14 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Plavans 2005 Södertörns Simsällskap +0.65 545 2:01.58
50m: 27.88
100m: 58.46
(30.58)
150m: 1:29.80
(31.34)
200m: 2:01.58
(31.78)
2 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +0.63 499 2:05.25 +3.67
50m: 29.02
100m: 1:00.91
(31.89)
150m: 1:33.27
(32.36)
200m: 2:05.25
(31.98)
3 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap +0.69 493 2:05.74 +4.16
50m: 29.43
100m: 1:01.60
(32.17)
150m: 1:33.97
(32.37)
200m: 2:05.74
(31.77)
4 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun +0.66 484 2:06.56 +4.98
50m: 29.50
100m: 1:01.54
(32.04)
150m: 1:34.58
(33.04)
200m: 2:06.56
(31.98)
5 Tobias Lindberg 2005 Södertörns Simsällskap +0.69 480 2:06.88 +5.30
50m: 29.54
100m: 1:01.33
(31.79)
150m: 1:34.58
(33.25)
200m: 2:06.88
(32.30)
6 Tim Rogersson 2005 Simklubben Neptun +0.68 473 2:07.46 +5.88
50m: 30.26
100m: 1:03.56
(33.30)
150m: 1:35.93
(32.37)
200m: 2:07.46
(31.53)
7 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb +0.76 462 2:08.47 +6.89
50m: 29.85
100m: 1:01.77
(31.92)
150m: 1:34.85
(33.08)
200m: 2:08.47
(33.62)
8 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap +0.67 462 2:08.54 +6.96
50m: 29.17
100m: 1:01.60
(32.43)
150m: 1:35.23
(33.63)
200m: 2:08.54
(33.31)
9 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.68 448 2:09.85 +8.27
50m: 29.82
100m: 1:03.10
(33.28)
150m: 1:36.82
(33.72)
200m: 2:09.85
(33.03)
10 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.82 446 2:09.99 +8.41
50m: 28.85
100m: 1:01.93
(33.08)
150m: 1:36.80
(34.87)
200m: 2:09.99
(33.19)
11 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb +0.68 444 2:10.18 +8.60
50m: 30.41
100m: 1:03.42
(33.01)
150m: 1:37.50
(34.08)
200m: 2:10.18
(32.68)
12 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 443 2:10.30 +8.72
50m: 29.00
100m: 1:01.68
(32.68)
150m: 1:35.40
(33.72)
200m: 2:10.30
(34.90)
13 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.71 442 2:10.45 +8.87
50m: 30.03
100m: 1:02.68
(32.65)
150m: 1:36.76
(34.08)
200m: 2:10.45
(33.69)
14 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.69 441 2:10.52 +8.94
50m: 29.51
100m: 1:02.27
(32.76)
150m: 1:36.11
(33.84)
200m: 2:10.52
(34.41)
15 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.51 439 2:10.66 +9.08
50m: 29.72
100m: 1:03.80
(34.08)
150m: 1:38.27
(34.47)
200m: 2:10.66
(32.39)
16 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyds Simförening +0.72 433 2:11.26 +9.68
50m: 28.82
100m: 1:01.77
(32.95)
150m: 1:36.21
(34.44)
200m: 2:11.26
(35.05)
17 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun +0.71 431 2:11.52 +9.94
50m: 30.40
100m: 1:04.30
(33.90)
150m: 1:38.86
(34.56)
200m: 2:11.52
(32.66)
18 Ludwig Skantz 2005 Järfälla Simsällskap +0.67 421 2:12.51 +10.93
50m: 29.94
100m: 1:03.41
(33.47)
150m: 1:38.68
(35.27)
200m: 2:12.51
(33.83)
19 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening +0.57 419 2:12.74 +11.16
50m: 29.98
100m: 1:03.29
(33.31)
150m: 1:38.09
(34.80)
200m: 2:12.74
(34.65)
20 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun +0.59 418 2:12.90 +11.32
50m: 30.27
100m: 1:03.72
(33.45)
150m: 1:38.09
(34.37)
200m: 2:12.90
(34.81)
21 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.61 396 2:15.25 +13.67
50m: 29.91
100m: 1:03.74
(33.83)
150m: 1:39.57
(35.83)
200m: 2:15.25
(35.68)
22 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap +0.68 385 2:16.57 +14.99
50m: 29.77
100m: 1:04.68
(34.91)
150m: 1:40.84
(36.16)
200m: 2:16.57
(35.73)
23 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 381 2:17.06 +15.48
50m: 30.57
100m: 1:05.08
(34.51)
150m: 1:41.13
(36.05)
200m: 2:17.06
(35.93)
24 Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening +0.72 366 2:18.87 +17.29
50m: 30.54
100m: 1:05.32
(34.78)
150m: 1:42.02
(36.70)
200m: 2:18.87
(36.85)
Grenen officiell:  2019-11-09 09:27:05
2019-11-09 09:27:09 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertälje Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 4, 200m frisim flickor 14 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim +0.61 629 2:08.84
50m: 30.34
100m: 1:02.68
(32.34)
150m: 1:35.34
(32.66)
200m: 2:08.84
(33.50)
2 Linn Melander 2005 Väsby Simsällskap +0.56 596 2:11.20 +2.36
50m: 30.37
100m: 1:03.52
(33.15)
150m: 1:37.35
(33.83)
200m: 2:11.20
(33.85)
3 Wilma Åhlén 2005 Simklubben Neptun +0.84 567 2:13.40 +4.56
50m: 31.36
100m: 1:05.47
(34.11)
150m: 1:39.59
(34.12)
200m: 2:13.40
(33.81)
4 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.60 538 2:15.76 +6.92
50m: 31.84
100m: 1:06.05
(34.21)
150m: 1:41.10
(35.05)
200m: 2:15.76
(34.66)
5 Iris Martinsson 2005 Simklubben Neptun +0.81 532 2:16.23 +7.39
50m: 31.07
100m: 1:04.78
(33.71)
150m: 1:40.01
(35.23)
200m: 2:16.23
(36.22)
6 Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun +0.55 532 2:16.26 +7.42
50m: 32.07
100m: 1:07.65
(35.58)
150m: 1:42.97
(35.32)
200m: 2:16.26
(33.29)
7 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun +0.70 531 2:16.29 +7.45
50m: 32.13
100m: 1:07.00
(34.87)
150m: 1:42.57
(35.57)
200m: 2:16.29
(33.72)
8 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.60 521 2:17.19 +8.35
50m: 32.00
100m: 1:06.52
(34.52)
150m: 1:42.45
(35.93)
200m: 2:17.19
(34.74)
9 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening -.-- 519 2:17.41 +8.57
50m: 31.69
100m: 1:06.79
(35.10)
150m: 1:42.47
(35.68)
200m: 2:17.41
(34.94)
10 Alice Lindgren 2005 Väsby Simsällskap +0.85 514 2:17.77 +8.93
50m: 31.15
100m: 1:05.94
(34.79)
150m: 1:41.78
(35.84)
200m: 2:17.77
(35.99)
11 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap +0.67 509 2:18.24 +9.40
50m: 31.43
100m: 1:05.82
(34.39)
150m: 1:41.93
(36.11)
200m: 2:18.24
(36.31)
12 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb +0.59 505 2:18.62 +9.78
50m: 31.49
100m: 1:06.42
(34.93)
150m: 1:42.74
(36.32)
200m: 2:18.62
(35.88)
13 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap +0.90 487 2:20.30 +11.46
50m: 31.08
100m: 1:06.59
(35.51)
150m: 1:43.17
(36.58)
200m: 2:20.30
(37.13)
14 Mia Samuelsson 2005 Wisby Simsällskap +0.79 485 2:20.55 +11.71
50m: 31.34
100m: 1:07.04
(35.70)
150m: 1:43.66
(36.62)
200m: 2:20.55
(36.89)
15 Emma Montelius 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.54 484 2:20.61 +11.77
50m: 31.62
100m: 1:06.96
(35.34)
150m: 1:44.08
(37.12)
200m: 2:20.61
(36.53)
16 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 483 2:20.72 +11.88
50m: 32.13
100m: 1:07.64
(35.51)
150m: 1:43.87
(36.23)
200m: 2:20.72
(36.85)
17 Liv Asp Olsson 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.70 482 2:20.75 +11.91
50m: 31.70
100m: 1:06.71
(35.01)
150m: 1:43.84
(37.13)
200m: 2:20.75
(36.91)
18 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening +0.63 482 2:20.77 +11.93
50m: 30.43
100m: 1:05.81
(35.38)
150m: 1:44.22
(38.41)
200m: 2:20.77
(36.55)
19 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 479 2:21.12 +12.28
50m: 32.27
100m: 1:07.97
(35.70)
150m: 1:45.14
(37.17)
200m: 2:21.12
(35.98)
20 Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun +0.71 478 2:21.15 +12.31
50m: 31.88
100m: 1:07.47
(35.59)
150m: 1:44.60
(37.13)
200m: 2:21.15
(36.55)
21 Ella Ekepil 2005 Wisby Simsällskap +0.78 468 2:22.16 +13.32
50m: 31.82
100m: 1:07.95
(36.13)
150m: 1:45.14
(37.19)
200m: 2:22.16
(37.02)
22 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb +0.60 466 2:22.40 +13.56
50m: 31.52
100m: 1:07.36
(35.84)
150m: 1:44.77
(37.41)
200m: 2:22.40
(37.63)
23 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim -.-- 461 2:22.87 +14.03
50m: 32.39
100m: 1:08.07
(35.68)
150m: 1:45.87
(37.80)
200m: 2:22.87
(37.00)
24 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 456 2:23.37 +14.53
50m: 32.76
100m: 1:08.81
(36.05)
150m: 1:46.22
(37.41)
200m: 2:23.37
(37.15)
Grenen officiell:  2019-11-09 09:35:41
2019-11-09 09:36:07 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertälje Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 5, 1500m frisim pojkar 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Morris Martin 2004 Simklubben Neptun +0.62 585 16:53.57
50m: 29.93
100m: 1:02.73
(32.80)
150m: 1:36.46
(33.73)
200m: 2:10.11
(33.65)
250m: 2:43.91
(33.80)
300m: 3:17.52
(33.61)
350m: 3:51.34
(33.82)
400m: 4:25.26
(33.92)
450m: 4:59.55
(34.29)
500m: 5:33.14
(33.59)
550m: 6:06.98
(33.84)
600m: 6:40.96
(33.98)
650m: 7:14.92
(33.96)
700m: 7:49.01
(34.09)
750m: 8:22.90
(33.89)
800m: 8:57.65
(34.75)
850m: 9:31.34
(33.69)
900m: 10:05.41
(34.07)
950m: 10:39.78
(34.37)
1000m: 11:13.90
(34.12)
1050m: 11:48.26
(34.36)
1100m: 12:22.18
(33.92)
1150m: 12:56.63
(34.45)
1200m: 13:30.48
(33.85)
1250m: 14:04.60
(34.12)
1300m: 14:39.40
(34.80)
1350m: 15:13.32
(33.92)
1400m: 15:47.62
(34.30)
1450m: 16:21.32
(33.70)
1500m: 16:53.57
(32.25)
2 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.57 576 16:59.01 +5.44
50m: 28.35
100m: 59.96
(31.61)
150m: 1:32.63
(32.67)
200m: 2:05.86
(33.23)
250m: 2:39.45
(33.59)
300m: 3:13.40
(33.95)
350m: 3:47.25
(33.85)
400m: 4:21.08
(33.83)
450m: 4:54.99
(33.91)
500m: 5:29.39
(34.40)
550m: 6:03.62
(34.23)
600m: 6:37.54
(33.92)
650m: 7:11.85
(34.31)
700m: 7:46.37
(34.52)
750m: 8:21.18
(34.81)
800m: 8:55.87
(34.69)
850m: 9:30.49
(34.62)
900m: 10:05.35
(34.86)
950m: 10:39.98
(34.63)
1000m: 11:14.68
(34.70)
1050m: 11:49.25
(34.57)
1100m: 12:23.95
(34.70)
1150m: 12:58.89
(34.94)
1200m: 13:33.51
(34.62)
1250m: 14:08.53
(35.02)
1300m: 14:43.14
(34.61)
1350m: 15:17.78
(34.64)
1400m: 15:52.72
(34.94)
1450m: 16:26.77
(34.05)
1500m: 16:59.01
(32.24)
3 Ted Wiker 2004 Skuru Idrottsklubb -.-- 573 17:00.77 +7.20
50m: 30.20
100m: 1:03.30
(33.10)
150m: 1:36.81
(33.51)
200m: 2:10.67
(33.86)
250m: 2:45.01
(34.34)
300m: 3:19.28
(34.27)
350m: 3:53.20
(33.92)
400m: 4:27.35
(34.15)
450m: 5:01.55
(34.20)
500m: 5:35.79
(34.24)
550m: 6:10.16
(34.37)
600m: 6:43.90
(33.74)
650m: 7:18.93
(35.03)
700m: 7:53.61
(34.68)
750m: 8:28.04
(34.43)
800m: 9:03.36
(35.32)
850m: 9:37.82
(34.46)
900m: 10:12.12
(34.30)
950m: 10:46.94
(34.82)
1000m: 11:21.37
(34.43)
1050m: 11:56.04
(34.67)
1100m: 12:30.50
(34.46)
1150m: 13:05.24
(34.74)
1200m: 13:39.51
(34.27)
1250m: 14:13.69
(34.18)
1300m: 14:48.17
(34.48)
1350m: 15:21.98
(33.81)
1400m: 15:56.18
(34.20)
1450m: 16:29.99
(33.81)
1500m: 17:00.77
(30.78)
4 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.87 573 17:00.80 +7.23
50m: 30.17
100m: 1:02.79
(32.62)
150m: 1:36.51
(33.72)
200m: 2:10.42
(33.91)
250m: 2:44.57
(34.15)
300m: 3:18.47
(33.90)
350m: 3:52.25
(33.78)
400m: 4:26.60
(34.35)
450m: 5:00.86
(34.26)
500m: 5:35.16
(34.30)
550m: 6:09.25
(34.09)
600m: 6:43.77
(34.52)
650m: 7:18.22
(34.45)
700m: 7:53.00
(34.78)
750m: 8:27.98
(34.98)
800m: 9:02.60
(34.62)
850m: 9:37.24
(34.64)
900m: 10:12.09
(34.85)
950m: 10:46.73
(34.64)
1000m: 11:21.37
(34.64)
1050m: 11:56.08
(34.71)
1100m: 12:30.78
(34.70)
1150m: 13:05.16
(34.38)
1200m: 13:39.81
(34.65)
1250m: 14:13.93
(34.12)
1300m: 14:48.26
(34.33)
1350m: 15:22.45
(34.19)
1400m: 15:56.61
(34.16)
1450m: 16:30.24
(33.63)
1500m: 17:00.80
(30.56)
5 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.72 547 17:16.49 +22.92
50m: 29.45
100m: 1:02.87
(33.42)
150m: 1:36.52
(33.65)
200m: 2:10.53
(34.01)
250m: 2:44.24
(33.71)
300m: 3:18.12
(33.88)
350m: 3:52.32
(34.20)
400m: 4:26.82
(34.50)
450m: 5:01.20
(34.38)
500m: 5:35.52
(34.32)
550m: 6:09.66
(34.14)
600m: 6:44.41
(34.75)
650m: 7:19.12
(34.71)
700m: 7:54.17
(35.05)
750m: 8:29.40
(35.23)
800m: 9:04.50
(35.10)
850m: 9:39.25
(34.75)
900m: 10:14.36
(35.11)
950m: 10:49.46
(35.10)
1000m: 11:24.54
(35.08)
1050m: 11:59.49
(34.95)
1100m: 12:34.81
(35.32)
1150m: 13:10.50
(35.69)
1200m: 13:45.23
(34.73)
1250m: 14:20.87
(35.64)
1300m: 14:56.34
(35.47)
1350m: 15:32.35
(36.01)
1400m: 16:07.14
(34.79)
1450m: 16:42.04
(34.90)
1500m: 17:16.49
(34.45)
6 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.57 537 17:23.05 +29.48
50m: 30.55
100m: 1:04.36
(33.81)
150m: 1:38.48
(34.12)
200m: 2:12.98
(34.50)
250m: 2:47.40
(34.42)
300m: 3:21.98
(34.58)
350m: 3:56.79
(34.81)
400m: 4:31.47
(34.68)
450m: 5:06.24
(34.77)
500m: 5:41.13
(34.89)
550m: 6:16.21
(35.08)
600m: 6:51.12
(34.91)
650m: 7:26.28
(35.16)
700m: 8:01.21
(34.93)
750m: 8:36.18
(34.97)
800m: 9:11.19
(35.01)
850m: 9:46.23
(35.04)
900m: 10:21.81
(35.58)
950m: 10:56.89
(35.08)
1000m: 11:32.29
(35.40)
1050m: 12:07.72
(35.43)
1100m: 12:42.85
(35.13)
1150m: 13:17.83
(34.98)
1200m: 13:53.56
(35.73)
1250m: 14:28.93
(35.37)
1300m: 15:04.10
(35.17)
1350m: 15:39.28
(35.18)
1400m: 16:14.46
(35.18)
1450m: 16:49.25
(34.79)
1500m: 17:23.05
(33.80)
7 David Alonso 2003 Täby Sim +0.59 528 17:28.98 +35.41
50m: 29.20
100m: 1:02.82
(33.62)
150m: 1:36.88
(34.06)
200m: 2:11.07
(34.19)
250m: 2:45.83
(34.76)
300m: 3:20.50
(34.67)
350m: 3:55.39
(34.89)
400m: 4:30.83
(35.44)
450m: 5:05.42
(34.59)
500m: 5:41.02
(35.60)
550m: 6:16.59
(35.57)
600m: 6:52.60
(36.01)
650m: 7:28.12
(35.52)
700m: 8:03.83
(35.71)
750m: 8:39.18
(35.35)
800m: 9:15.05
(35.87)
850m: 9:50.54
(35.49)
900m: 10:25.83
(35.29)
950m: 11:01.35
(35.52)
1000m: 11:37.24
(35.89)
1050m: 12:12.47
(35.23)
1100m: 12:47.84
(35.37)
1150m: 13:23.82
(35.98)
1200m: 13:59.50
(35.68)
1250m: 14:34.62
(35.12)
1300m: 15:10.10
(35.48)
1350m: 15:45.44
(35.34)
1400m: 16:20.83
(35.39)
1450m: 16:55.44
(34.61)
1500m: 17:28.98
(33.54)
8 Jan Salentin 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.76 516 17:36.73 +43.16
50m: 31.02
100m: 1:04.79
(33.77)
150m: 1:39.42
(34.63)
200m: 2:13.93
(34.51)
250m: 2:48.40
(34.47)
300m: 3:23.22
(34.82)
350m: 3:58.72
(35.50)
400m: 4:33.88
(35.16)
450m: 5:09.62
(35.74)
500m: 5:44.84
(35.22)
550m: 6:20.51
(35.67)
600m: 6:56.32
(35.81)
650m: 7:32.07
(35.75)
700m: 8:07.45
(35.38)
750m: 8:43.27
(35.82)
800m: 9:18.97
(35.70)
850m: 9:54.52
(35.55)
900m: 10:30.06
(35.54)
950m: 11:05.81
(35.75)
1000m: 11:41.57
(35.76)
1050m: 12:17.31
(35.74)
1100m: 12:52.68
(35.37)
1150m: 13:28.69
(36.01)
1200m: 14:04.55
(35.86)
1250m: 14:40.05
(35.50)
1300m: 15:15.66
(35.61)
1350m: 15:51.21
(35.55)
1400m: 16:26.87
(35.66)
1450m: 17:02.03
(35.16)
1500m: 17:36.73
(34.70)
9 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap -.-- 507 17:43.45 +49.88
50m: 30.93
100m: 1:04.70
(33.77)
150m: 1:39.89
(35.19)
200m: 2:15.19
(35.30)
250m: 2:50.39
(35.20)
300m: 3:26.65
(36.26)
350m: 4:02.28
(35.63)
400m: 4:37.99
(35.71)
450m: 5:13.62
(35.63)
500m: 5:49.48
(35.86)
550m: 6:24.73
(35.25)
600m: 7:00.44
(35.71)
650m: 7:35.78
(35.34)
700m: 8:11.46
(35.68)
750m: 8:46.72
(35.26)
800m: 9:22.48
(35.76)
850m: 9:59.05
(36.57)
900m: 10:34.98
(35.93)
950m: 11:10.95
(35.97)
1000m: 11:46.79
(35.84)
1050m: 12:23.08
(36.29)
1100m: 12:59.49
(36.41)
1150m: 13:35.42
(35.93)
1200m: 14:12.07
(36.65)
1250m: 14:47.92
(35.85)
1300m: 15:23.66
(35.74)
1350m: 15:58.74
(35.08)
1400m: 16:33.99
(35.25)
1450m: 17:08.50
(34.51)
1500m: 17:43.45
(34.95)
10 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.74 506 17:43.98 +50.41
50m: 30.33
100m: 1:03.24
(32.91)
150m: 1:37.24
(34.00)
200m: 2:10.82
(33.58)
250m: 2:45.32
(34.50)
300m: 3:19.32
(34.00)
350m: 3:53.67
(34.35)
400m: 4:27.64
(33.97)
450m: 5:02.33
(34.69)
500m: 5:37.47
(35.14)
550m: 6:12.28
(34.81)
600m: 6:47.56
(35.28)
650m: 7:22.93
(35.37)
700m: 7:58.62
(35.69)
750m: 8:34.79
(36.17)
800m: 9:11.03
(36.24)
850m: 9:46.98
(35.95)
900m: 10:23.35
(36.37)
950m: 11:00.40
(37.05)
1000m: 11:36.66
(36.26)
1050m: 12:13.22
(36.56)
1100m: 12:49.79
(36.57)
1150m: 13:27.51
(37.72)
1200m: 14:04.56
(37.05)
1250m: 14:41.24
(36.68)
1300m: 15:18.15
(36.91)
1350m: 15:55.60
(37.45)
1400m: 16:32.61
(37.01)
1450m: 17:08.99
(36.38)
1500m: 17:43.98
(34.99)
11 Sid Lundgren 2003 Järfälla Simsällskap +0.70 496 17:50.75 +57.18
50m: 30.61
100m: 1:04.29
(33.68)
150m: 1:38.17
(33.88)
200m: 2:12.28
(34.11)
250m: 2:46.57
(34.29)
300m: 3:21.02
(34.45)
350m: 3:55.33
(34.31)
400m: 4:30.43
(35.10)
450m: 5:06.04
(35.61)
500m: 5:42.16
(36.12)
550m: 6:18.41
(36.25)
600m: 6:54.70
(36.29)
650m: 7:31.26
(36.56)
700m: 8:08.30
(37.04)
750m: 8:44.74
(36.44)
800m: 9:21.51
(36.77)
850m: 9:58.07
(36.56)
900m: 10:34.53
(36.46)
950m: 11:11.39
(36.86)
1000m: 11:47.93
(36.54)
1050m: 12:24.32
(36.39)
1100m: 13:01.99
(37.67)
1150m: 13:37.98
(35.99)
1200m: 14:14.60
(36.62)
1250m: 14:51.27
(36.67)
1300m: 15:28.66
(37.39)
1350m: 16:04.67
(36.01)
1400m: 16:41.21
(36.54)
1450m: 17:16.51
(35.30)
1500m: 17:50.75
(34.24)
12 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.45 492 17:53.64 +1:00.07
50m: 30.61
100m: 1:05.20
(34.59)
150m: 1:40.76
(35.56)
200m: 2:16.57
(35.81)
250m: 2:52.31
(35.74)
300m: 3:27.81
(35.50)
350m: 4:03.25
(35.44)
400m: 4:39.67
(36.42)
450m: 5:15.20
(35.53)
500m: 5:50.95
(35.75)
550m: 6:27.65
(36.70)
600m: 7:04.39
(36.74)
650m: 7:40.71
(36.32)
700m: 8:17.57
(36.86)
750m: 8:54.05
(36.48)
800m: 9:30.59
(36.54)
850m: 10:05.65
(35.06)
900m: 10:42.10
(36.45)
950m: 11:18.91
(36.81)
1000m: 11:54.96
(36.05)
1050m: 12:31.61
(36.65)
1100m: 13:08.60
(36.99)
1150m: 13:43.99
(35.39)
1200m: 14:20.46
(36.47)
1250m: 14:56.56
(36.10)
1300m: 15:32.64
(36.08)
1350m: 16:09.87
(37.23)
1400m: 16:45.69
(35.82)
1450m: 17:20.65
(34.96)
1500m: 17:53.64
(32.99)
13 Erik Åstrand 2003 Täby Sim +0.76 479 18:03.68 +1:10.11
50m: 30.16
100m: 1:02.32
(32.16)
150m: 1:36.00
(33.68)
200m: 2:10.16
(34.16)
250m: 2:44.72
(34.56)
300m: 3:19.44
(34.72)
350m: 3:55.20
(35.76)
400m: 4:30.73
(35.53)
450m: 5:07.38
(36.65)
500m: 5:43.96
(36.58)
550m: 6:20.52
(36.56)
600m: 6:57.36
(36.84)
650m: 7:34.50
(37.14)
700m: 8:11.14
(36.64)
750m: 8:48.37
(37.23)
800m: 9:25.75
(37.38)
850m: 10:02.75
(37.00)
900m: 10:39.96
(37.21)
950m: 11:17.76
(37.80)
1000m: 11:54.93
(37.17)
1050m: 12:31.20
(36.27)
1100m: 13:08.56
(37.36)
1150m: 13:44.81
(36.25)
1200m: 14:22.24
(37.43)
1250m: 15:00.29
(38.05)
1300m: 15:37.30
(37.01)
1350m: 16:14.12
(36.82)
1400m: 16:51.40
(37.28)
1450m: 17:28.26
(36.86)
1500m: 18:03.68
(35.42)
14 Lucas Vainio 2004 Södertörns Simsällskap +0.74 475 18:06.86 +1:13.29
50m: 31.75
100m: 1:07.30
(35.55)
150m: 1:43.94
(36.64)
200m: 2:20.89
(36.95)
250m: 2:57.84
(36.95)
300m: 3:34.92
(37.08)
350m: 4:12.15
(37.23)
400m: 4:49.23
(37.08)
450m: 5:26.97
(37.74)
500m: 6:04.58
(37.61)
550m: 6:40.98
(36.40)
600m: 7:17.04
(36.06)
650m: 7:53.32
(36.28)
700m: 8:29.69
(36.37)
750m: 9:06.49
(36.80)
800m: 9:42.66
(36.17)
850m: 10:18.80
(36.14)
900m: 10:55.43
(36.63)
950m: 11:31.29
(35.86)
1000m: 12:07.24
(35.95)
1050m: 12:43.47
(36.23)
1100m: 13:20.16
(36.69)
1150m: 13:56.57
(36.41)
1200m: 14:32.63
(36.06)
1250m: 15:09.23
(36.60)
1300m: 15:45.26
(36.03)
1350m: 16:21.47
(36.21)
1400m: 16:57.76
(36.29)
1450m: 17:33.79
(36.03)
1500m: 18:06.86
(33.07)
15 Isak Ekman 2004 Södertörns Simsällskap +0.74 410 19:01.08 +2:07.51
50m: 31.73
100m: 1:07.67
(35.94)
150m: 1:45.34
(37.67)
200m: 2:23.54
(38.20)
250m: 3:01.43
(37.89)
300m: 3:39.87
(38.44)
350m: 4:17.84
(37.97)
400m: 4:56.34
(38.50)
450m: 5:35.24
(38.90)
500m: 6:13.94
(38.70)
550m: 6:53.42
(39.48)
600m: 7:32.35
(38.93)
650m: 8:10.52
(38.17)
700m: 8:49.22
(38.70)
750m: 9:28.06
(38.84)
800m: 10:05.63
(37.57)
850m: 10:44.62
(38.99)
900m: 11:24.36
(39.74)
950m: 12:02.38
(38.02)
1000m: 12:41.34
(38.96)
1050m: 13:19.67
(38.33)
1100m: 13:58.31
(38.64)
1150m: 14:37.78
(39.47)
1200m: 15:16.58
(38.80)
1250m: 15:55.52
(38.94)
1300m: 16:33.24
(37.72)
1350m: 17:11.82
(38.58)
1400m: 17:49.34
(37.52)
1450m: 18:26.76
(37.42)
1500m: 19:01.08
(34.32)
16 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap +0.76 330 20:26.62 +3:33.05
50m: 33.66
100m: 1:10.85
(37.19)
150m: 1:48.76
(37.91)
200m: 2:28.20
(39.44)
250m: 3:08.01
(39.81)
300m: 3:48.42
(40.41)
350m: 4:28.88
(40.46)
400m: 5:09.52
(40.64)
450m: 5:50.67
(41.15)
500m: 6:32.67
(42.00)
550m: 7:13.74
(41.07)
600m: 7:54.89
(41.15)
650m: 8:36.57
(41.68)
700m: 9:17.91
(41.34)
750m: 9:59.70
(41.79)
800m: 10:41.65
(41.95)
850m: 11:23.06
(41.41)
900m: 12:05.26
(42.20)
950m: 12:47.53
(42.27)
1000m: 13:29.55
(42.02)
1050m: 14:11.12
(41.57)
1100m: 14:53.39
(42.27)
1150m: 15:36.16
(42.77)
1200m: 16:18.72
(42.56)
1250m: 17:00.45
(41.73)
1300m: 17:42.89
(42.44)
1350m: 18:24.94
(42.05)
1400m: 19:05.96
(41.02)
1450m: 19:46.58
(40.62)
1500m: 20:26.62
(40.04)
Grenen officiell:  2019-11-09 10:20:49
2019-11-09 10:20:53 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertälje Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 6, 200m frisim flickor 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thilda Ström 2003 Täby Sim +0.68 667 2:06.37
50m: 29.84
100m: 1:01.81
(31.97)
150m: 1:34.91
(33.10)
200m: 2:06.37
(31.46)
2 Linnea Gipperth 2003 Järfälla Simsällskap +0.61 640 2:08.11 +1.74
50m: 30.56
100m: 1:02.84
(32.28)
150m: 1:35.88
(33.04)
200m: 2:08.11
(32.23)
3 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb +0.71 618 2:09.63 +3.26
50m: 30.66
100m: 1:03.60
(32.94)
150m: 1:36.55
(32.95)
200m: 2:09.63
(33.08)
4 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap +0.77 617 2:09.66 +3.29
50m: 30.37
100m: 1:03.63
(33.26)
150m: 1:36.88
(33.25)
200m: 2:09.66
(32.78)
5 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb +0.74 609 2:10.26 +3.89
50m: 30.45
100m: 1:03.58
(33.13)
150m: 1:37.27
(33.69)
200m: 2:10.26
(32.99)
6 Amanda Takala 2004 Väsby Simsällskap +0.66 608 2:10.30 +3.93
50m: 30.62
100m: 1:03.42
(32.80)
150m: 1:36.48
(33.06)
200m: 2:10.30
(33.82)
7 Isabel Teglöf 2003 Simklubben Neptun +0.72 593 2:11.43 +5.06
50m: 30.79
100m: 1:04.26
(33.47)
150m: 1:37.91
(33.65)
200m: 2:11.43
(33.52)
8 Julia Häglund 2003 Turebergs Simklubb +0.65 589 2:11.73 +5.36
50m: 30.53
100m: 1:04.06
(33.53)
150m: 1:38.22
(34.16)
200m: 2:11.73
(33.51)
9 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap