2020-03-29   19:24:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 november 2019 kl. 09:00 (Insim kl. 07.30-08.50)

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 10, 100m ryggsim flickor 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Gipperth 2003 Järfälla Simsällskap +0.60 607 1:04.97
50m: 31.45
100m: 1:04.97
(33.52)
2 Julia Häglund 2003 Turebergs Simklubb +0.82 555 1:06.93 +1.96
50m: 32.58
100m: 1:06.93
(34.35)
3 Cecilia Viberg 2003 Lidingö Simklubb +0.70 551 1:07.12 +2.15
50m: 32.52
100m: 1:07.12
(34.60)
4 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Simklubben Neptun +0.74 541 1:07.50 +2.53
50m: 32.71
100m: 1:07.50
(34.79)
4 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap +0.65 541 1:07.50 +2.53
50m: 32.29
100m: 1:07.50
(35.21)
6 Emilia Forsberg 2003 Täby Sim +0.72 538 1:07.64 +2.67
50m: 32.83
100m: 1:07.64
(34.81)
7 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 536 1:07.72 +2.75
50m: 32.95
100m: 1:07.72
(34.77)
8 Elsa Djuphammar 2003 Simklubben Neptun +0.71 524 1:08.23 +3.26
50m: 32.92
100m: 1:08.23
(35.31)
9 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.66 518 1:08.48 +3.51
50m: 32.50
100m: 1:08.48
(35.98)
10 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap +0.71 518 1:08.51 +3.54
50m: 33.52
100m: 1:08.51
(34.99)
11 Yasemin Uzum 2003 Turebergs Simklubb +0.68 507 1:09.00 +4.03
50m: 33.78
100m: 1:09.00
(35.22)
12 Rebecca Sandström 2003 Lidingö Simklubb +0.80 498 1:09.40 +4.43
50m: 33.64
100m: 1:09.40
(35.76)
13 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.61 495 1:09.52 +4.55
50m: 33.64
100m: 1:09.52
(35.88)
14 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap +0.63 490 1:09.76 +4.79
50m: 33.81
100m: 1:09.76
(35.95)
15 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb +0.74 486 1:09.96 +4.99
50m: 33.74
100m: 1:09.96
(36.22)
16 Nicole Papachristou 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.58 486 1:09.98 +5.01
50m: 33.42
100m: 1:09.98
(36.56)
17 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap +0.72 471 1:10.69 +5.72
50m: 34.03
100m: 1:10.69
(36.66)
18 Dina Larsson 2004 Täby Sim +0.69 470 1:10.74 +5.77
50m: 33.93
100m: 1:10.74
(36.81)
19 Ylva Lindén 2003 Täby Sim +0.74 467 1:10.91 +5.94
50m: 34.21
100m: 1:10.91
(36.70)
20 Ella Törnqvist 2003 Tyresö Simsällskap +0.66 455 1:11.54 +6.57
50m: 34.37
100m: 1:11.54
(37.17)
21 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap +0.77 412 1:13.90 +8.93
50m: 35.81
100m: 1:13.90
(38.09)
22 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.65 401 1:14.61 +9.64
50m: 35.41
100m: 1:14.61
(39.20)
23 Filippa Tottie-Håkansson 2003 Tyresö Simsällskap +0.61 397 1:14.85 +9.88
50m: 35.38
100m: 1:14.85
(39.47)
24 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening +0.80 351 1:17.98 +13.01
50m: 35.36
100m: 1:17.98
(42.62)
Grenen officiell:  2019-11-09 11:32:58
2019-11-09 11:33:23 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertälje Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner