2020-03-29   20:31:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 november 2019 kl. 09:00 (Insim kl. 07.30-08.50)

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 11, 100m fjärilsim pojkar 14 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap -.-- 465 1:02.03
50m: 28.86
100m: 1:02.03
(33.17)
2 Tim Rogersson 2005 Simklubben Neptun +0.71 440 1:03.19 +1.16
50m: 29.42
100m: 1:03.19
(33.77)
3 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun +0.54 421 1:04.14 +2.11
50m: 29.49
100m: 1:04.14
(34.65)
4 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.55 410 1:04.67 +2.64
50m: 30.35
100m: 1:04.67
(34.32)
5 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.62 406 1:04.93 +2.90
50m: 29.93
100m: 1:04.93
(35.00)
6 Caspian Humble 2005 Täby Sim +0.69 394 1:05.55 +3.52
50m: 30.54
100m: 1:05.55
(35.01)
7 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening +0.60 381 1:06.31 +4.28
50m: 30.83
100m: 1:06.31
(35.48)
8 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb +0.76 367 1:07.10 +5.07
50m: 30.61
100m: 1:07.10
(36.49)
9 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap +0.52 364 1:07.29 +5.26
50m: 31.10
100m: 1:07.29
(36.19)
10 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +0.63 358 1:07.68 +5.65
50m: 31.27
100m: 1:07.68
(36.41)
11 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb +0.64 354 1:07.91 +5.88
50m: 31.25
100m: 1:07.91
(36.66)
12 Ludwig Skantz 2005 Järfälla Simsällskap +0.66 342 1:08.69 +6.66
50m: 31.49
100m: 1:08.69
(37.20)
13 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.54 340 1:08.83 +6.80
50m: 31.95
100m: 1:08.83
(36.88)
14 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 336 1:09.11 +7.08
50m: 31.17
100m: 1:09.11
(37.94)
15 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 328 1:09.70 +7.67
50m: 31.82
100m: 1:09.70
(37.88)
16 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.69 320 1:10.27 +8.24
50m: 32.79
100m: 1:10.27
(37.48)
17 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap +0.72 317 1:10.51 +8.48
50m: 32.35
100m: 1:10.51
(38.16)
18 Jack Sjöberg 2005 Wisby Simsällskap -.-- 316 1:10.58 +8.55
50m: 31.63
100m: 1:10.58
(38.95)
19 Benjamin Poehler 2005 Danderyds Simförening +0.80 306 1:11.32 +9.29
50m: 32.87
100m: 1:11.32
(38.45)
20 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.79 301 1:11.72 +9.69
50m: 31.98
100m: 1:11.72
(39.74)
21 Lukas Engström 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.85 249 1:16.33 +14.30
50m: 34.30
100m: 1:16.33
(42.03)
22 Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening +0.74 247 1:16.54 +14.51
50m: 33.62
100m: 1:16.54
(42.92)
23 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.74 244 1:16.92 +14.89
50m: 35.13
100m: 1:16.92
(41.79)
24 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb +0.68 242 1:17.06 +15.03
50m: 33.77
100m: 1:17.06
(43.29)
Grenen officiell:  2019-11-09 11:38:32
2019-11-09 11:38:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertälje Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner