2020-03-29   19:46:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 november 2019 kl. 09:00 (Insim kl. 07.30-08.50)

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 6, 200m frisim flickor 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thilda Ström 2003 Täby Sim +0.68 667 2:06.37
50m: 29.84
100m: 1:01.81
(31.97)
150m: 1:34.91
(33.10)
200m: 2:06.37
(31.46)
2 Linnea Gipperth 2003 Järfälla Simsällskap +0.61 640 2:08.11 +1.74
50m: 30.56
100m: 1:02.84
(32.28)
150m: 1:35.88
(33.04)
200m: 2:08.11
(32.23)
3 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb +0.71 618 2:09.63 +3.26
50m: 30.66
100m: 1:03.60
(32.94)
150m: 1:36.55
(32.95)
200m: 2:09.63
(33.08)
4 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap +0.77 617 2:09.66 +3.29
50m: 30.37
100m: 1:03.63
(33.26)
150m: 1:36.88
(33.25)
200m: 2:09.66
(32.78)
5 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb +0.74 609 2:10.26 +3.89
50m: 30.45
100m: 1:03.58
(33.13)
150m: 1:37.27
(33.69)
200m: 2:10.26
(32.99)
6 Amanda Takala 2004 Väsby Simsällskap +0.66 608 2:10.30 +3.93
50m: 30.62
100m: 1:03.42
(32.80)
150m: 1:36.48
(33.06)
200m: 2:10.30
(33.82)
7 Isabel Teglöf 2003 Simklubben Neptun +0.72 593 2:11.43 +5.06
50m: 30.79
100m: 1:04.26
(33.47)
150m: 1:37.91
(33.65)
200m: 2:11.43
(33.52)
8 Julia Häglund 2003 Turebergs Simklubb +0.65 589 2:11.73 +5.36
50m: 30.53
100m: 1:04.06
(33.53)
150m: 1:38.22
(34.16)
200m: 2:11.73
(33.51)
9 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap +0.80 588 2:11.76 +5.39
50m: 30.71
100m: 1:04.00
(33.29)
150m: 1:37.99
(33.99)
200m: 2:11.76
(33.77)
10 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.69 587 2:11.88 +5.51
50m: 29.75
100m: 1:02.78
(33.03)
150m: 1:36.90
(34.12)
200m: 2:11.88
(34.98)
11 Nina Pavlovic Cano 2004 Södertörns Simsällskap +0.66 577 2:12.58 +6.21
50m: 30.26
100m: 1:03.29
(33.03)
150m: 1:37.85
(34.56)
200m: 2:12.58
(34.73)
12 Ella  Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 571 2:13.10 +6.73
50m: 30.91
100m: 1:04.24
(33.33)
150m: 1:38.85
(34.61)
200m: 2:13.10
(34.25)
13 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 563 2:13.68 +7.31
50m: 31.50
100m: 1:05.87
(34.37)
150m: 1:40.64
(34.77)
200m: 2:13.68
(33.04)
14 Zeline Bengtson 2003 Södertörns Simsällskap +0.76 560 2:13.95 +7.58
50m: 30.98
100m: 1:04.46
(33.48)
150m: 1:39.06
(34.60)
200m: 2:13.95
(34.89)
15 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap +0.66 549 2:14.80 +8.43
50m: 30.69
100m: 1:04.31
(33.62)
150m: 1:39.42
(35.11)
200m: 2:14.80
(35.38)
16 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 548 2:14.89 +8.52
50m: 31.02
100m: 1:05.12
(34.10)
150m: 1:39.65
(34.53)
200m: 2:14.89
(35.24)
17 Tindra Håbro Karjanmaa 2004 Täby Sim +0.71 543 2:15.31 +8.94
50m: 31.41
100m: 1:06.12
(34.71)
150m: 1:41.50
(35.38)
200m: 2:15.31
(33.81)
18 Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap +0.84 541 2:15.46 +9.09
50m: 31.44
100m: 1:05.73
(34.29)
150m: 1:40.93
(35.20)
200m: 2:15.46
(34.53)
19 Klara Possman 2003 Södertörns Simsällskap -.-- 536 2:15.94 +9.57
50m: 31.34
100m: 1:05.20
(33.86)
150m: 1:40.23
(35.03)
200m: 2:15.94
(35.71)
20 Elina Leijonqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.81 529 2:16.51 +10.14
50m: 31.17
100m: 1:05.51
(34.34)
150m: 1:41.31
(35.80)
200m: 2:16.51
(35.20)
21 Louise Hertegren 2004 Järfälla Simsällskap +0.64 522 2:17.14 +10.77
50m: 31.49
100m: 1:06.05
(34.56)
150m: 1:41.48
(35.43)
200m: 2:17.14
(35.66)
22 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap +0.67 513 2:17.86 +11.49
50m: 31.73
100m: 1:06.34
(34.61)
150m: 1:42.30
(35.96)
200m: 2:17.86
(35.56)
23 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 505 2:18.64 +12.27
50m: 31.14
100m: 1:05.88
(34.74)
150m: 1:42.27
(36.39)
200m: 2:18.64
(36.37)
24 Olivia Svensson 2003 Täby Sim +0.67 503 2:18.77 +12.40
50m: 30.66
100m: 1:05.85
(35.19)
150m: 1:42.29
(36.44)
200m: 2:18.77
(36.48)
25 Elsa Lövquist 2004 Simklubben Neptun +0.59 500 2:19.10 +12.73
50m: 32.87
100m: 1:07.93
(35.06)
150m: 1:43.49
(35.56)
200m: 2:19.10
(35.61)
26 Filippa Bolling 2004 Täby Sim +0.69 496 2:19.48 +13.11
50m: 32.17
100m: 1:07.62
(35.45)
150m: 1:43.81
(36.19)
200m: 2:19.48
(35.67)
27 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap +0.64 494 2:19.68 +13.31
50m: 31.77
100m: 1:06.47
(34.70)
150m: 1:42.85
(36.38)
200m: 2:19.68
(36.83)
28 Josefine Iwarson 2003 Järfälla Simsällskap +0.67 463 2:22.73 +16.36
50m: 32.15
100m: 1:07.96
(35.81)
150m: 1:45.11
(37.15)
200m: 2:22.73
(37.62)
Grenen officiell:  2019-11-09 10:32:39
2019-11-09 10:32:44 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertälje Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner