Resultater for ManseCup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 6, 2019 to loka 6, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Vapaauinti N, T-11,9 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Välimaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmi Lehtonen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
43.33 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
43.78 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sina Huvila |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
45.35 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
45.52 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hertta Myllymäki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
45.77 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
46.42 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
48.18 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
saaga hakala |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
48.83 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minja Kautto |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
50.37 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iida-Sofia Keränen |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
52.81 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Tähtinen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
53.30 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Hamilton |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
58.98 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iina Holmberg |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 6.10.2019 17.53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Vapaauinti N, T-11,9 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
34.73 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
35.18 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Rajala |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
35.27 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Pennanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
36.24 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miisa Yltävä |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
39.86 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ekaterina Burnevskaya |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
39.89 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
40.01 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
40.97 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sissi Viitasaari |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
41.08 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
42.12 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julia Tikka |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
42.62 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milja Tiikkaja |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
43.18 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sanni Korhonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
43.19 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Margareth Toomet |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
45.11 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
45.24 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Siiri Tarkka |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
45.87 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katriina Hautamäki |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
48.09 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olivia Savioja |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
48.82 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Edith Råtts |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
48.84 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sini Ylipelkonen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chiara Kippola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 6.10.2019 17.53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Vapaauinti N, T-11,9 12 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grenarlyn Kippola |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
42.20 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lila Reiman |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
42.85 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Sadiqi |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
42.97 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kiti Jernström |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
46.80 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 6.10.2019 17.53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-06 21.15.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|