Tulokset Regionmidtjylland Mesterskaberne 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 42.72 | 1:30.52 | 2:19.16 | 3:05.97 | |||
2 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 47.26 | 1:40.87 | 2:34.56 | 3:24.36 | |||
3 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.94 | 1:46.90 | 2:42.63 | 3:35.00 | |||
4 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 53.47 | 1:52.06 | 2:50.18 | 3:47.05 | |||
5 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 56.55 | 1:56.60 | 2:56.75 | 3:53.91 | |||
6 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.90 | 1:55.40 | 2:58.31 | 3:57.67 | |||
7 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 57.16 | 2:03.07 | 3:08.85 | 4:13.44 | |||
- | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | maveliggende e. vend | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 41.38 | 1:24.82 | 2:08.96 | 2:49.08 | |||
2 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.52 | 1:22.56 | 2:06.77 | 2:49.20 | |||
3 | Isabella Nørgaard | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.14 | 1:22.66 | 2:06.17 | 2:50.34 | |||
4 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 40.30 | 1:24.49 | 2:10.45 | 2:53.09 | |||
5 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.55 | 1:28.27 | 2:13.26 | 2:56.10 | |||
6 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 42.75 | 1:26.97 | 2:13.95 | 2:59.28 | |||
7 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 45.73 | 1:36.15 | 2:27.81 | 3:17.26 | |||
8 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 47.46 | 1:38.43 | 2:30.37 | 3:20.14 | |||
9 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 47.04 | 1:39.47 | 2:32.86 | 3:20.53 | |||
10 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 45.21 | 1:37.42 | 2:30.50 | 3:23.25 | |||
11 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.28 | 1:43.03 | 2:36.77 | 3:28.06 | |||
12 | Zenia Toft | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.83 | 1:43.75 | 2:42.11 | 3:35.74 | |||
- | Anna Dicte Pedersen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | 2armtag v vending | |||||
- | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Rosendahl Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 37.15 | 1:16.37 | 1:57.31 | 2:37.06 | |||
2 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.32 | 1:22.77 | 2:04.85 | 2:45.30 | |||
3 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 40.97 | 1:24.25 | 2:07.80 | 2:50.32 | |||
4 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.96 | 1:24.08 | 2:08.22 | 2:51.45 | |||
5 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.05 | 1:25.80 | 2:10.11 | 2:53.61 | |||
6 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.31 | 1:27.56 | 2:13.36 | 2:57.59 | |||
7 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.71 | 1:26.24 | 2:12.45 | 2:58.21 | |||
8 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.16 | 1:35.89 | 2:27.09 | 3:14.63 | |||
9 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.22 | 1:47.94 | 2:44.49 | 3:39.79 | |||
- | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | efb v 175m | |||||
- | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | efb v 150m | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.92 | 1:16.77 | 1:56.72 | 2:35.45 | |||
2 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.83 | 1:17.95 | 1:58.29 | 2:35.94 | |||
3 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.51 | 1:23.31 | 2:08.49 | 2:50.84 | |||
4 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 39.71 | 1:23.93 | 2:09.76 | 2:54.20 | |||
5 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.25 | 1:27.68 | 2:13.14 | 2:55.80 | |||
6 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 45.82 | 1:36.96 | 2:30.07 | 3:20.01 | |||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 37.71 | 1:17.52 | 1:57.89 | 2:36.76 | |||
2 | Christine Henriksen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 38.02 | 1:18.61 | 1:59.09 | 2:38.31 | |||
3 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.85 | 1:19.23 | 1:59.65 | 2:39.23 | |||
4 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.73 | 1:19.13 | 2:00.16 | 2:41.73 | |||
5 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.40 | 1:20.91 | 2:04.94 | 2:49.29 | |||
6 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 44.28 | 1:30.27 | 2:15.62 | 2:59.78 | |||
7 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 45.55 | 1:34.38 | 2:23.73 | 3:11.75 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:20 |