Resultat för Sparekassen Vendsyssel Cup 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2020 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 februar 2020 |
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2008-2020 |
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 |
Årg. 2006-2007: S68 - Jun 2,1 - Mix (2006) 1:57.35 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2004) 1:49.40 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (2002) 1:47.71 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aabybro Click Mix | 2008 | 2:31.59 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:30.73 | |||||||||
Sofie Callsen | 2008 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Magnus Manstrup | 2008 | 37.83 | 1:12.28 | |||||||
Christian Abrahamsen | 2009 | 40.00 | 1:52.28 | |||||||
Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | 39.31 | 2:31.59 | |||||||
2 | S68 - Yngre Junior Mix | 2008 | 2:34.29 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:36.49 | |||||||||
Maciej Dworzanski | 2008 | 38.36 | 38.36 | |||||||
Anders Munk Fuglsang | 2009 | 41.79 | 1:20.15 | |||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 37.63 | 1:57.78 | |||||||
Reka Szephalmi | 2009 | 36.51 | 2:34.29 | |||||||
- | Nords Mix 4 | 2008 | DSQ | ej hurtig op af vand | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:48.59 | |||||||||
Helene Lavrsen | 2008 | 36.85 | 36.85 | |||||||
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2007 |
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 |
Årg. 2006-2007: S68 - Jun 2,1 - Mix (2006) 1:57.35 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2004) 1:49.40 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (2002) 1:47.71 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aabybro Stjerne Mix | 2006 | 1:59.43 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:03.71 | |||||||||
Therese J Helt | 2006 | 31.83 | 31.83 | |||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 31.53 | 1:03.36 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 28.00 | 1:31.36 | |||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 28.07 | 1:59.43 | |||||||
2 | Nords Mix 2 | 2006 | 2:05.61 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 2:04.79 | |||||||||
Christian Andersen | 2006 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 31.21 | 1:01.80 | |||||||
Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 30.75 | 1:32.55 | |||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 33.06 | 2:05.61 | |||||||
3 | S68 - Junior 2 Mix | 2006 | 2:08.97 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:11.31 | |||||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 31.37 | 31.37 | |||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 32.02 | 1:03.39 | |||||||
Jacob Bundgaard | 2007 | 30.44 | 1:33.83 | |||||||
Theis Lindhardt | 2006 | 35.14 | 2:08.97 | |||||||
4 | Aabybro Cobras | 2006 | 2:23.77 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:29.38 | |||||||||
Sofie Jeppesen | 2007 | 37.16 | 37.16 | |||||||
Vilmer Damgaard | 2006 | 35.11 | 1:12.27 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 30.35 | 1:42.62 | |||||||
Emily Kastaniegaard | 2007 | 41.15 | 2:23.77 | |||||||
5 | Aabybro Beasts | 2007 | 2:40.17 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:03.82 | |||||||||
Agnes Brix Rasmussen | 2008 | 42.16 | 42.16 | |||||||
Frederik Jensen | 2007 | 43.21 | 1:25.37 | |||||||
Lisa Stenger | 2008 | 40.08 | 2:05.45 | |||||||
Sebastian Saugbjerg | 2007 | 34.72 | 2:40.17 | |||||||
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 |
Årg. 2006-2007: S68 - Jun 2,1 - Mix (2006) 1:57.35 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2004) 1:49.40 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (2002) 1:47.71 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nords Mix 1 | 2004 | 1:53.62 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 1:51.89 | |||||||||
Danilo Møller | 2004 | 28.11 | 28.11 | |||||||
Emil Jaworski | 2004 | 26.63 | 54.74 | |||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 28.65 | 1:23.39 | |||||||
Astrid Jensen | 2005 | 30.23 | 1:53.62 | |||||||
2 | S68 - Junior 1 Mix | 2004 | 1:55.78 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:52.38 | |||||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 29.39 | 29.39 | |||||||
Matilde Thirup | 2005 | 28.77 | 58.16 | |||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | 25.49 | 1:23.65 | |||||||
Philip Bendtsen | 2005 | 32.13 | 1:55.78 | |||||||
3 | Bks08 Elite Mix | 2004 | 2:14.04 | |||||||
Brønderslev SK08 | 2:13.58 | |||||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Signe Broe Larsen | 2007 | 31.71 | 1:02.83 | |||||||
Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 30.54 | 1:33.37 | |||||||
Sebastian Thielst | 2005 | 40.67 | 2:14.04 | |||||||
4 | Aabybro Power Puff | 2004 | 2:19.30 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:21.52 | |||||||||
Johanna Sandager Borup | 2005 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 29.00 | 1:04.05 | |||||||
Liva Lund Henningsen | 2009 | 44.64 | 1:48.69 | |||||||
Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 30.61 | 2:19.30 | |||||||
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 |
Årg. 2006-2007: S68 - Jun 2,1 - Mix (2006) 1:57.35 2019-01-26 |
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2004) 1:49.40 2019-01-26 |
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (2002) 1:47.71 2019-01-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68- Senior Mix | 1999 | 1:47.72 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:47.87 | |||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 29.40 | 58.20 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 25.09 | 1:23.29 | |||||||
Kristian B Rasmussen | 2003 | 24.43 | 1:47.72 | |||||||
2 | Aabybro Matador Mix | 2003 | 1:56.19 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:56.31 | |||||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 30.65 | 30.65 | |||||||
Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 32.82 | 1:03.47 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 27.00 | 1:30.47 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 25.72 | 1:56.19 | |||||||
3 | Nords Mix 3 | 2002 | 2:02.16 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Naja Laitinen Wigard | 2003 | 29.65 | 58.82 | |||||||
Malte Sæderup Nielsen | 2004 | 30.21 | 1:29.03 | |||||||
Signe Møller Winther | 2002 | 33.13 | 2:02.16 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:16 |