Resultater for Vårsimiaden Höganäs 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 1, 200m Medley fl 13 år, Finaler |
Sponsor: DAGON AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
2 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 33.07 | 1:12.24 | 1:55.65 | 2:30.96 | |||
3 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 36.15 | 1:17.24 | 2:02.45 | 2:39.89 | |||
4 | Mari Louise Tran | 1997 | Landskrona Simsällskap | 36.01 | 1:19.05 | 2:03.95 | 2:42.72 | |||
5 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.93 | 1:18.18 | 2:05.24 | 2:43.83 | |||
6 | Julia Wiktor | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.57 | 1:18.69 | 2:07.96 | 2:46.78 | |||
7 | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | 36.63 | 1:20.78 | 2:11.12 | 2:48.67 | |||
8 | Helen Izzeddine | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 38.25 | 1:22.10 | 2:12.55 | 2:50.13 | |||
9 | Sara Weide | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 38.51 | 1:22.60 | 2:14.90 | 2:53.50 | |||
10 | Natalie Varady | 1997 | Eslövs Simsällskap | 37.95 | 1:24.25 | 2:14.73 | 2:54.31 | |||
11 | Tove Persson Bivall | 1997 | S71 | 38.09 | 1:23.44 | 2:16.22 | 2:57.47 | |||
12 | Ellen Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 40.31 | 1:26.45 | 2:19.19 | 3:00.15 | |||
13 | Lina Weber | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 41.51 | 1:27.33 | 2:18.69 | 3:01.67 | |||
14 | Joanna Engevall | 1997 | Höganäs Simsällskap | 40.96 | 1:27.49 | 2:24.26 | 3:02.82 | |||
15 | Mika Ekros | 1997 | Höganäs Simsällskap | 38.08 | 1:27.01 | 2:26.91 | 3:09.48 | |||
16 | Sanna Briskog | 1997 | Karlshamns Simklubb | 45.72 | 1:35.35 | 2:35.66 | 3:16.07 | |||
17 | Emmie Malmqvist-Vidra | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 41.74 | 1:35.10 | 2:32.10 | 3:17.43 | |||
18 | Mie Jensen | 1997 | Landskrona Simsällskap | 29.50 | 44.96 | 1:35.61 | 3:18.58 | |||
19 | Ida Lindau | 1997 | Tyringe Simsällskap | 22.83 | 46.81 | 1:33.73 | 3:22.03 | |||
20 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 46.42 | 1:39.66 | 2:39.86 | 3:26.37 | |||
21 | Moa Almer | 1997 | S71 | 34.93 | 47.61 | 1:43.94 | 3:36.06 | |||
- | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Elander | 1997 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Andersson | 1997 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 2, 200m Medley po 13 år, Finaler |
Sponsor: DAGON AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 32.81 | 1:11.40 | 1:56.89 | 2:30.93 | |||
2 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 33.16 | 1:13.62 | 1:59.07 | 2:34.10 | |||
3 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 31.85 | 1:12.25 | 2:00.68 | 2:39.15 | |||
4 | Antony Truong | 1997 | Kristianstads SLS | 33.79 | 1:15.67 | 2:03.87 | 2:42.42 | |||
5 | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.66 | 1:18.38 | 2:07.76 | 2:44.78 | |||
6 | Stanley Luu | 1997 | Kristianstads SLS | 35.91 | 1:17.91 | 2:07.96 | 2:45.33 | |||
7 | Alexander Stjepanetic | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.69 | 1:21.08 | 2:12.19 | 2:51.37 | |||
8 | Emil Helmersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 39.36 | 1:26.82 | 2:18.40 | 2:59.30 | |||
9 | Erik Andersson | 1997 | Tyringe Simsällskap | 40.79 | 1:27.81 | 2:20.12 | 3:00.03 | |||
10 | Simon Henriksson | 1997 | Landskrona Simsällskap | 40.61 | 1:29.47 | 2:24.00 | 3:05.11 | |||
11 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 40.92 | 1:28.83 | 2:27.01 | 3:05.92 | |||
- | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Albin Wictorsson | 1997 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 3, 200m Medley fl 12 år, Finaler |
Sponsor: DAGON AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 35.43 | 1:18.15 | 2:06.02 | 2:41.97 | |||
2 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.88 | 1:20.28 | 2:05.61 | 2:42.26 | |||
3 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 39.11 | 1:21.53 | 2:13.75 | 2:54.38 | |||
4 | Sofie Klügel | 1998 | Simsällskapet Delfin | 39.34 | 1:27.65 | 2:18.54 | 2:55.88 | |||
5 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 38.67 | 1:25.23 | 2:14.34 | 2:56.01 | |||
6 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 40.10 | 1:26.70 | 2:18.57 | 2:58.73 | |||
7 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 38.75 | 1:27.03 | 2:19.80 | 2:59.42 | |||
8 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.89 | 1:25.30 | 2:18.75 | 3:00.48 | |||
9 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 42.61 | 1:26.86 | 2:22.46 | 3:03.77 | |||
10 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 42.81 | 1:32.21 | 2:23.40 | 3:04.17 | |||
11 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.00 | 1:28.25 | 2:24.03 | 3:04.19 | |||
12 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 44.27 | 1:29.86 | 2:23.32 | 3:05.95 | |||
13 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 46.21 | 1:32.21 | 2:26.48 | 3:07.87 | |||
14 | My Morfeldt | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 43.77 | 1:30.27 | 2:29.21 | 3:11.67 | |||
15 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 41.87 | 1:29.09 | 2:28.76 | 3:15.34 | |||
16 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 44.06 | 1:36.44 | 2:35.09 | 3:22.33 | |||
17 | Hanna Jönsson | 1998 | Osby Simsällskap | 46.67 | 1:38.60 | 2:37.59 | 3:24.60 | |||
18 | Annie Holgersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 48.29 | 1:39.06 | 2:41.37 | 3:24.66 | |||
19 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 49.63 | 1:40.68 | 2:43.95 | 3:25.90 | |||
20 | Alma Dizdar | 1998 | Höganäs Simsällskap | 50.39 | 1:56.28 | 2:55.04 | 3:44.41 | |||
- | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lina Persson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 4, 200m Medley po 12 år, Finaler |
Sponsor: DAGON AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 35.78 | 1:21.18 | 2:05.95 | 2:44.07 | |||
2 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.01 | 1:23.53 | 2:13.99 | 2:55.12 | |||
3 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 38.23 | 1:24.06 | 2:17.72 | 2:56.13 | |||
4 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 35.67 | 1:21.99 | 2:18.72 | 2:56.87 | |||
5 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 42.08 | 1:27.62 | 2:18.59 | 3:00.68 | |||
6 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 41.38 | 1:25.63 | 2:21.80 | 3:01.86 | |||
7 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 38.42 | 1:28.81 | 2:22.55 | 3:08.24 | |||
8 | Jesper Olsson | 1998 | Eslövs Simsällskap | 42.28 | 1:30.32 | 2:30.78 | 3:11.47 | |||
9 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 43.34 | 1:36.49 | 2:33.36 | 3:16.99 | |||
10 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 48.07 | 1:39.41 | 2:39.41 | 3:21.90 | |||
11 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 45.43 | 1:36.39 | 2:36.10 | 3:22.48 | |||
12 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 50.89 | 1:42.40 | 2:45.54 | 3:27.59 | |||
- | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 5, 100m Bröstsim fl 13 år, Finaler |
Sponsor: DAGON AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mari Louise Tran | 1997 | Landskrona Simsällskap | 38.14 | 1:18.11 | |||||
2 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 37.42 | 1:18.91 | |||||
3 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 37.99 | 1:19.51 | |||||
4 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 38.20 | 1:20.32 | |||||
5 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 39.13 | 1:23.37 | |||||
6 | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 41.94 | 1:27.92 | |||||
7 | Jonna Nordström | 1997 | S71 | 40.16 | 1:28.00 | |||||
8 | Julia Wiktor | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 42.35 | 1:28.15 | |||||
9 | Natalie Varady | 1997 | Eslövs Simsällskap | 43.00 | 1:29.31 | |||||
10 | Liz Eversholt-Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 42.27 | 1:29.64 | |||||
11 | Helen Izzeddine | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 43.71 | 1:31.05 | |||||
12 | Tina Njezic | 1997 | Karlskrona Simsällskap | 43.59 | 1:31.91 | |||||
13 | Lina Weber | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 44.00 | 1:32.75 | |||||
14 | Klara Andersson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 43.89 | 1:33.42 | |||||
15 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 44.35 | 1:34.31 | |||||
16 | Ida Antonsson | 1997 | S71 | 47.88 | 1:40.16 | |||||
17 | Wilma Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 48.78 | 1:42.44 | |||||
18 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 49.04 | 1:43.12 | |||||
19 | Moa Almer | 1997 | S71 | 49.82 | 1:44.89 | |||||
20 | Mie Jensen | 1997 | Landskrona Simsällskap | 49.87 | 1:45.61 | |||||
21 | Emmie Malmqvist-Vidra | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 51.77 | 1:49.36 | |||||
22 | Ugne Dapkeviciuté | 1997 | Klippans Simsällskap | 52.02 | 1:50.50 | |||||
23 | Ebba Elander | 1997 | Osby Simsällskap | 54.53 | 1:52.47 | |||||
24 | Isabella Henriksson | 1997 | Klippans Simsällskap | 52.50 | 1:54.38 | |||||
- | Ellen Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 6, 100m Bröstsim po 13 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 38.72 | 1:21.32 | |||||
2 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 38.48 | 1:21.40 | |||||
3 | Emil Helmersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 42.58 | 1:28.17 | |||||
4 | Erik Andersson | 1997 | Tyringe Simsällskap | 43.69 | 1:30.96 | |||||
5 | Philip Truong | 1997 | Kristianstads SLS | 43.82 | 1:31.52 | |||||
6 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 44.06 | 1:32.69 | |||||
7 | Alexander Stjepanetic | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 45.03 | 1:33.34 | |||||
8 | Philip Johansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 43.73 | 1:34.12 | |||||
9 | Benjamin Schneider | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 44.02 | 1:35.54 | |||||
10 | Erik Edfast | 1997 | Kristianstads SLS | 47.20 | 1:39.28 | |||||
11 | Filip Svennblad | 1997 | Eslövs Simsällskap | 47.82 | 1:40.37 | |||||
- | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 7, 100m Bröstsim fl 12 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.03 | 1:20.98 | |||||
2 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 41.23 | 1:26.67 | |||||
3 | Sofie Klügel | 1998 | Simsällskapet Delfin | 41.29 | 1:27.03 | |||||
4 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 42.04 | 1:27.14 | |||||
5 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 42.70 | 1:28.95 | |||||
6 | Victoria Truong | 1998 | Kristianstads SLS | 44.16 | 1:33.89 | |||||
7 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 45.20 | 1:33.90 | |||||
8 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 43.72 | 1:34.03 | |||||
9 | Linnea Nilsson | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 45.25 | 1:35.61 | |||||
10 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 44.36 | 1:36.40 | |||||
11 | Felicia Petersons | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 45.93 | 1:36.41 | |||||
12 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 46.05 | 1:37.46 | |||||
13 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 47.57 | 1:38.59 | |||||
14 | Ida Sörensson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 46.42 | 1:39.88 | |||||
15 | Lisa Johansson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 47.32 | 1:40.16 | |||||
16 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 46.88 | 1:40.59 | |||||
17 | Jasmin Hansson | 1998 | Karlshamns Simklubb | 47.81 | 1:41.90 | |||||
18 | Alma Dizdar | 1998 | Höganäs Simsällskap | 49.83 | 1:45.06 | |||||
19 | My Morfeldt | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 50.25 | 1:45.42 | |||||
20 | Lovisa Smedmark | 1998 | Höganäs Simsällskap | 50.44 | 1:45.51 | |||||
21 | Emma Bengtsson | 1998 | Simsällskapet Delfin | 52.32 | 1:47.75 | |||||
22 | Nardos Wolderufael | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 51.00 | 1:48.82 | |||||
23 | Lina Persson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 52.15 | 1:49.07 | |||||
24 | Hanna Jönsson | 1998 | Osby Simsällskap | 53.23 | 1:49.85 | |||||
25 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 53.65 | 1:50.59 | |||||
26 | Ida Byrsjö | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 54.80 | 1:54.68 | |||||
27 | Rebecka Forsberg | 1998 | Eslövs Simsällskap | 55.77 | 1:57.50 | |||||
- | Martina Grövnes | 1998 | S71 | DNS | ||||||
- | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 8, 100m Bröstsim po 12 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 38.76 | 1:21.04 | |||||
2 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 40.55 | 1:29.25 | |||||
3 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 44.02 | 1:32.46 | |||||
4 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 45.30 | 1:32.73 | |||||
5 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 44.49 | 1:33.51 | |||||
6 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 46.64 | 1:37.03 | |||||
7 | Anton Bengtsson | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 46.98 | 1:39.09 | |||||
8 | Tobias Telleborn | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 47.35 | 1:39.23 | |||||
9 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 46.19 | 1:40.02 | |||||
10 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 48.26 | 1:41.39 | |||||
11 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 47.40 | 1:41.93 | |||||
12 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 49.25 | 1:42.68 | |||||
13 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 47.53 | 1:43.12 | |||||
14 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 49.43 | 1:43.82 | |||||
15 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 48.62 | 1:44.67 | |||||
16 | Jesper Olsson | 1998 | Eslövs Simsällskap | 52.04 | 1:48.51 | |||||
17 | Karl Persson | 1998 | Tyringe Simsällskap | 49.71 | 1:49.79 | |||||
18 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 52.74 | 1:50.70 | |||||
19 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 51.78 | 1:52.78 | |||||
20 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 55.34 | 1:54.32 | |||||
21 | Patrick Bryggmann | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 55.62 | 1:57.12 | |||||
22 | Aleksandar Kravljanac | 1998 | Höganäs Simsällskap | 54.95 | 2:00.86 | |||||
23 | Melker Axelsson | 1998 | Klippans Simsällskap | 1:00.37 | 2:07.30 | |||||
24 | Jakob Nilsson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 1:02.09 | 2:10.70 | |||||
25 | Kevin Henriksson | 1998 | Klippans Simsällskap | 1:01.91 | 2:12.99 | |||||
- | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Didrik Ekholm | 1998 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 9, 100m Frisim fl 13 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 30.41 | 1:02.84 | |||||
2 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 31.38 | 1:05.32 | |||||
3 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 31.62 | 1:05.60 | |||||
4 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 31.87 | 1:05.64 | |||||
5 | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 31.83 | 1:06.81 | |||||
6 | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | 33.17 | 1:07.70 | |||||
7 | Mari Louise Tran | 1997 | Landskrona Simsällskap | 33.00 | 1:08.93 | |||||
8 | Joanna Engevall | 1997 | Höganäs Simsällskap | 33.53 | 1:10.04 | |||||
9 | Helen Izzeddine | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 33.66 | 1:10.11 | |||||
10 | Ellen Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.15 | 1:10.48 | |||||
11 | Natalie Varady | 1997 | Eslövs Simsällskap | 34.69 | 1:10.95 | |||||
12 | Sara Weide | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 33.99 | 1:11.74 | |||||
13 | Mika Ekros | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.12 | 1:11.80 | |||||
14 | Sanna Briskog | 1997 | Karlshamns Simklubb | 34.95 | 1:12.76 | |||||
15 | Klara Andersson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 35.79 | 1:15.51 | |||||
16 | Emmie Malmqvist-Vidra | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.19 | 1:15.69 | |||||
17 | Lina Weber | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.60 | 1:16.22 | |||||
18 | Jonna Nordström | 1997 | S71 | 36.31 | 1:16.70 | |||||
19 | Liz Eversholt-Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 35.86 | 1:17.77 | |||||
20 | Ida Lindau | 1997 | Tyringe Simsällskap | 37.69 | 1:18.11 | |||||
21 | Mie Jensen | 1997 | Landskrona Simsällskap | 37.56 | 1:19.36 | |||||
22 | Ida Antonsson | 1997 | S71 | 38.99 | 1:19.87 | |||||
23 | Tina Njezic | 1997 | Karlskrona Simsällskap | 38.30 | 1:20.28 | |||||
24 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 39.55 | 1:22.93 | |||||
25 | Wilma Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 40.22 | 1:25.89 | |||||
26 | Isabella Henriksson | 1997 | Klippans Simsällskap | 41.67 | 1:29.96 | |||||
27 | Moa Almer | 1997 | S71 | 43.04 | 1:32.17 | |||||
28 | Ebba Elander | 1997 | Osby Simsällskap | 44.31 | 1:33.03 | |||||
- | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 10, 100m Frisim po 13 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 28.92 | 1:00.50 | |||||
2 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 29.65 | 1:00.85 | |||||
3 | Stanley Luu | 1997 | Kristianstads SLS | 31.57 | 1:05.19 | |||||
4 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 30.47 | 1:06.03 | |||||
5 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 31.63 | 1:06.49 | |||||
6 | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | 31.61 | 1:06.51 | |||||
7 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 32.07 | 1:06.75 | |||||
8 | Alexander Stjepanetic | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 33.61 | 1:09.18 | |||||
9 | Benjamin Schneider | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 33.22 | 1:09.22 | |||||
10 | Erik Andersson | 1997 | Tyringe Simsällskap | 34.16 | 1:10.52 | |||||
11 | Emil Helmersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 33.69 | 1:10.65 | |||||
12 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 35.18 | 1:12.24 | |||||
13 | Rutger Danielsson | 1997 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.80 | 1:13.68 | |||||
14 | Albin Wictorsson | 1997 | Tyringe Simsällskap | 36.04 | 1:14.20 | |||||
15 | Erik Edfast | 1997 | Kristianstads SLS | 36.29 | 1:14.81 | |||||
16 | Philip Truong | 1997 | Kristianstads SLS | 36.82 | 1:17.24 | |||||
17 | Simon Henriksson | 1997 | Landskrona Simsällskap | 37.37 | 1:17.37 | |||||
18 | Filip Svennblad | 1997 | Eslövs Simsällskap | 39.37 | 1:21.40 | |||||
- | Antony Truong | 1997 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:41 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 11, 100m Frisim fl 12 år, Finaler |
Sponsor: Jour Pizza |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 31.76 | 1:05.96 | |||||
2 | Alba Forés | 1998 | Eslövs Simsällskap | 31.46 | 1:07.82 | |||||
3 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 33.98 | 1:10.82 | |||||
4 | Sofie Klügel | 1998 | Simsällskapet Delfin | 34.12 | 1:11.47 | |||||
5 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.85 | 1:11.77 | |||||
6 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.33 | 1:13.65 | |||||
7 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 36.40 | 1:14.57 | |||||
8 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 35.99 | 1:15.49 | |||||
9 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 36.31 | 1:15.54 | |||||
10 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 37.08 | 1:15.64 | |||||
11 | Jasmin Hansson | 1998 | Karlshamns Simklubb | 36.63 | 1:16.09 | |||||
12 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 36.48 | 1:16.41 | |||||
13 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 35.50 | 1:16.54 | |||||
14 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.99 | 1:16.83 | |||||
15 | Victoria Truong | 1998 | Kristianstads SLS | 36.94 | 1:17.28 | |||||
16 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.70 | 1:17.53 | |||||
17 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.15 | 1:17.62 | |||||
17 | My Morfeldt | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.44 | 1:17.62 | |||||
19 | Jenny Vagerstam | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.86 | 1:19.92 | |||||
20 | Felicia Petersons | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 39.01 | 1:20.07 | |||||
21 | Lisa Johansson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 37.66 | 1:20.11 | |||||
22 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.87 | 1:20.66 | |||||
23 | Linnea Nilsson | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.45 | 1:22.29 | |||||
24 | Lina Persson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 40.45 | 1:23.73 | |||||
25 | Evelina Lennberger | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.59 | 1:23.76 | |||||
26 | Annie Holgersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.76 | 1:24.46 | |||||
27 | Ida Sörensson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.43 | 1:25.09 | |||||
28 | Nardos Wolderufael | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.99 | 1:25.96 | |||||
29 | Alma Dizdar | 1998 | Höganäs Simsällskap | 42.70 | 1:28.64 | |||||
30 | Emma Bengtsson | 1998 | Simsällskapet Delfin | 43.51 | 1:28.88 | |||||
31 | Hanna Jönsson | 1998 | Osby Simsällskap | 42.88 | 1:29.21 | |||||
32 | Ida Byrsjö | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 42.39 | 1:32.20 | |||||
33 | Lovisa Smedmark | 1998 | Höganäs Simsällskap | 46.77 | 1:36.30 | |||||
34 | Rebecka Forsberg | 1998 | Eslövs Simsällskap | 46.77 | 1:38.40 | |||||
- | Martina Grövnes | 1998 | S71 | DNS | ||||||
- | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:41 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:59 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 12, 100m Frisim po 12 år, Finaler |
Sponsor: Restaurang TAIWAN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 31.32 | 1:05.85 | |||||
2 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 32.12 | 1:06.50 | |||||
3 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 33.71 | 1:08.65 | |||||
4 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.49 | 1:11.72 | |||||
5 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.48 | 1:13.26 | |||||
6 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.14 | 1:13.62 | |||||
7 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 34.98 | 1:13.87 | |||||
8 | Jesper Olsson | 1998 | Eslövs Simsällskap | 36.78 | 1:15.74 | |||||
9 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.32 | 1:16.09 | |||||
10 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 35.97 | 1:16.39 | |||||
11 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 35.82 | 1:16.70 | |||||
12 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.38 | 1:17.14 | |||||
13 | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | 36.57 | 1:17.92 | |||||
14 | Max Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.33 | 1:18.02 | |||||
15 | Hakob Hakopian | 1998 | Kristianstads SLS | 37.09 | 1:19.16 | |||||
16 | Anton Bengtsson | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.19 | 1:19.61 | |||||
17 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 38.17 | 1:19.67 | |||||
18 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 38.35 | 1:20.26 | |||||
19 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 38.07 | 1:21.44 | |||||
20 | Felix Lundberg | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.23 | 1:22.51 | |||||
21 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 39.30 | 1:22.56 | |||||
22 | Patrick Bryggmann | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.83 | 1:23.02 | |||||
23 | Tobias Telleborn | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 39.54 | 1:23.66 | |||||
24 | Karl Persson | 1998 | Tyringe Simsällskap | 38.94 | 1:24.03 | |||||
25 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 41.63 | 1:29.44 | |||||
26 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 45.90 | 1:38.05 | |||||
27 | Didrik Ekholm | 1998 | Höganäs Simsällskap | 46.94 | 1:41.29 | |||||
28 | Jakob Nilsson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 50.52 | 1:50.75 | |||||
29 | Melker Axelsson | 1998 | Klippans Simsällskap | 54.84 | 1:55.80 | |||||
30 | Kevin Henriksson | 1998 | Klippans Simsällskap | 52.94 | 1:56.15 | |||||
- | Aleksandar Kravljanac | 1998 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simon Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:59 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 13, 4X100m Medley fl 12-13 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Flickor Lag 1 | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 5:03.50 | ||||||
Julia Wiktor | 1997 | 37.56 | 1:16.54 | 1:16.54 | ||||||
Sophie Hansson | 1998 | 37.78 | 1:19.00 | 2:35.54 | ||||||
Helen Izzeddine | 1997 | 37.01 | 1:23.26 | 3:58.80 | ||||||
Linn Månsson | 1997 | 30.25 | 1:04.70 | 5:03.50 | ||||||
2 | Lag 1 Äss Flickor | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 5:13.18 | ||||||
Lina Rosvall | 1997 | 34.33 | 1:11.17 | 1:11.17 | ||||||
Johanna Andersson | 1997 | 39.07 | 1:22.96 | 2:34.13 | ||||||
Matilda Weiler | 1998 | 36.19 | 1:18.91 | 3:53.04 | ||||||
Lisa Johansson | 1998 | 36.74 | 1:20.14 | 5:13.18 | ||||||
3 | Flickor Hss | 1998 | Höganäs Simsällskap | 5:17.45 | ||||||
Joanna Engevall | 1997 | 39.28 | 1:20.79 | 1:20.79 | ||||||
Klara Juliusson | 1997 | 37.46 | 1:21.11 | 2:41.90 | ||||||
Mika Ekros | 1997 | 36.71 | 1:25.27 | 4:07.17 | ||||||
Ellen Schollin | 1997 | 32.99 | 1:10.28 | 5:17.45 | ||||||
4 | SS Delfin Lag 1 | 1998 | Simsällskapet Delfin | 5:26.74 | ||||||
Alice Edfast | 1998 | 41.76 | 1:24.71 | 1:24.71 | ||||||
Klara Andersson | 1997 | 42.60 | 1:33.97 | 2:58.68 | ||||||
Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 35.18 | 1:17.29 | 4:15.97 | ||||||
Sofie Klügel | 1998 | 33.43 | 1:10.77 | 5:26.74 | ||||||
5 | S 71 Lag 1 | 1997 | S71 | 5:27.63 | ||||||
Tove Persson Bivall | 1997 | 39.78 | 1:24.01 | 1:24.01 | ||||||
Jonna Nordström | 1997 | 41.30 | 1:29.83 | 2:53.84 | ||||||
Jessica Chen | 1998 | 39.15 | 1:23.25 | 4:17.09 | ||||||
Alicia Wiberg | 1998 | 34.19 | 1:10.54 | 5:27.63 | ||||||
6 | Hs Flickor Lag 2 | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 5:35.90 | ||||||
Sara Weide | 1997 | 38.94 | 1:19.89 | 1:19.89 | ||||||
Liz Eversholt-Nilsson | 1997 | 42.38 | 1:31.34 | 2:51.23 | ||||||
Kamilia Najami | 1998 | 39.87 | 1:27.24 | 4:18.47 | ||||||
Emmie Malmqvist-Vidra | 1997 | 35.60 | 1:17.43 | 5:35.90 | ||||||
7 | Flickor 12-13 Eslövs SS | 1998 | Eslövs Simsällskap | 5:45.75 | ||||||
Alba Forés | 1998 | 40.20 | 1:23.61 | 1:23.61 | ||||||
Natalie Varady | 1997 | 40.98 | 1:27.33 | 2:50.94 | ||||||
Emma Kaspersson | 1997 | 36.34 | 1:18.89 | 4:09.83 | ||||||
Rebecka Forsberg | 1998 | 45.63 | 1:35.92 | 5:45.75 | ||||||
8 | Hs Flickor Lag 3 | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 5:46.64 | ||||||
Mimmi Hallbäck | 1998 | 39.80 | 1:21.93 | 1:21.93 | ||||||
Lina Weber | 1997 | 42.46 | 1:30.65 | 2:52.58 | ||||||
Tekla Rosell | 1998 | 43.06 | 1:32.88 | 4:25.46 | ||||||
My Morfeldt | 1998 | 37.88 | 1:21.18 | 5:46.64 | ||||||
9 | Kss Damer Lag 1 | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 5:52.40 | ||||||
Sanna Westerberg | 1998 | 38.75 | 1:19.86 | 1:19.86 | ||||||
Tina Njezic | 1997 | 44.81 | 1:34.21 | 2:54.07 | ||||||
Lina Persson | 1998 | 46.54 | 1:40.17 | 4:34.24 | ||||||
Felicia Petersons | 1998 | 37.79 | 1:18.16 | 5:52.40 | ||||||
10 | Osby Simsällskap Dam | 1997 | Osby Simsällskap | 6:20.46 | ||||||
Ebba Elander | 1997 | 47.73 | 1:37.69 | 1:37.69 | ||||||
Helena Lissner | 1997 | 47.72 | 1:42.73 | 3:20.42 | ||||||
Miranda Orajärvi | 1998 | 43.14 | 1:33.24 | 4:53.66 | ||||||
Hanna Jönsson | 1998 | 40.89 | 1:26.80 | 6:20.46 | ||||||
11 | Hs Flickor Lag 4 | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 6:29.82 | ||||||
Evelina Lennberger | 1998 | 49.07 | 1:37.59 | 1:37.59 | ||||||
Ida Byrsjö | 1998 | 47.99 | 1:43.28 | 3:20.87 | ||||||
Annie Holgersson | 1998 | 48.60 | 1:50.03 | 5:10.90 | ||||||
Fredrika Beckman | 1998 | 37.20 | 1:18.92 | 6:29.82 | ||||||
- | Flickor Hss Lag 2 | 1997 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 12:28 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 14, 4X100m Medley po 12-13 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Pojkar Lag 1 | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 5:05.02 | ||||||
Alexander Almeida Sundell | 1997 | 36.70 | 1:15.58 | 1:15.58 | ||||||
Filip Kroon | 1997 | 40.44 | 1:26.19 | 2:41.77 | ||||||
Oskar Nilsson | 1997 | 34.96 | 1:15.69 | 3:57.46 | ||||||
Cruiz Llupa | 1997 | 30.93 | 1:07.56 | 5:05.02 | ||||||
2 | Pojkar Hss | 1998 | Höganäs Simsällskap | 5:14.24 | ||||||
Eric Schollin | 1997 | 35.04 | 1:10.53 | 1:10.53 | ||||||
Mika Persson | 1998 | 41.58 | 1:30.04 | 2:40.57 | ||||||
Jacob Witt | 1997 | 34.84 | 1:16.65 | 3:57.22 | ||||||
Jonathan Erös | 1998 | 35.59 | 1:17.02 | 5:14.24 | ||||||
3 | Ksls | 1997 | Kristianstads SLS | 5:16.25 | ||||||
Stanley Luu | 1997 | 37.34 | 1:16.41 | 1:16.41 | ||||||
Philip Truong | 1997 | 44.63 | 1:33.82 | 2:50.23 | ||||||
Antony Truong | 1997 | 33.02 | 1:11.29 | 4:01.52 | ||||||
Erik Edfast | 1997 | 35.24 | 1:14.73 | 5:16.25 | ||||||
4 | Hs Pojkar Lag 2 | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 5:37.52 | ||||||
Olle Williamsson | 1998 | 40.68 | 1:25.52 | 1:25.52 | ||||||
Magnus Karlsborn | 1998 | 42.60 | 1:31.84 | 2:57.36 | ||||||
Alexander Stjepanetic | 1997 | 38.34 | 1:27.61 | 4:24.97 | ||||||
Benjamin Schneider | 1997 | 32.96 | 1:12.55 | 5:37.52 | ||||||
5 | Hs Pojkar Lag 3 | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 5:47.31 | ||||||
Gustav Kroon | 1998 | 41.03 | 1:23.82 | 1:23.82 | ||||||
Philip Johansson | 1997 | 43.16 | 1:31.60 | 2:55.42 | ||||||
Dennis Åberg | 1998 | 44.03 | 1:36.87 | 4:32.29 | ||||||
Simon Hansson | 1997 | 35.82 | 1:15.02 | 5:47.31 | ||||||
6 | Ls Lag1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 5:47.57 | ||||||
Simon Henriksson | 1997 | 42.92 | 1:26.85 | 1:26.85 | ||||||
Henrik Albäck | 1998 | 48.68 | 1:44.22 | 3:11.07 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 36.64 | 1:20.63 | 4:31.70 | ||||||
Ali Raeisi | 1998 | 35.15 | 1:15.87 | 5:47.57 | ||||||
7 | KK Karpen Pojkar | 1997 | Kappsimningsklubben Karpen | 6:12.20 | ||||||
Felix Lundberg | 1998 | 45.51 | 1:32.04 | 1:32.04 | ||||||
Anton Bengtsson | 1998 | 48.33 | 1:42.60 | 3:14.64 | ||||||
Rutger Danielsson | 1997 | 43.66 | 1:34.69 | 4:49.33 | ||||||
Patrick Bryggmann | 1998 | 39.08 | 1:22.87 | 6:12.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 12:28 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 15, 400m Frisim fl 13 år, Finaler |
Sponsor: Bästa Bostaden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 1:07.81 | 2:21.31 | 3:35.11 | 4:47.46 | |||
2 | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | 1:10.82 | 2:25.00 | 3:39.54 | 4:52.56 | |||
3 | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:14.65 | 2:33.17 | 3:47.81 | 5:01.87 | |||
4 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 1:12.20 | 2:30.16 | 3:48.77 | 5:06.53 | |||
5 | Natalie Varady | 1997 | Eslövs Simsällskap | 1:14.33 | 2:33.84 | 3:54.55 | 5:14.26 | |||
6 | Joanna Engevall | 1997 | Höganäs Simsällskap | 1:16.38 | 2:41.16 | 4:06.73 | 5:29.67 | |||
7 | Helen Izzeddine | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:22.25 | 2:48.24 | 4:12.74 | 5:34.89 | |||
8 | Tove Persson Bivall | 1997 | S71 | 1:17.67 | 2:45.40 | 4:14.13 | 5:39.25 | |||
9 | Sanna Briskog | 1997 | Karlshamns Simklubb | 1:21.58 | 2:54.35 | 4:28.35 | 5:58.09 | |||
10 | Emmie Malmqvist-Vidra | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:26.10 | 2:59.61 | 4:34.36 | 6:04.09 | |||
- | Ida Lindau | 1997 | Tyringe Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 16, 400m Frisim po 13 år, Finaler |
Sponsor: Bästa Bostaden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:11.94 | 2:30.31 | 3:46.86 | 5:02.20 | |||
2 | Stanley Luu | 1997 | Kristianstads SLS | 1:12.39 | 2:33.50 | 3:56.53 | 5:14.63 | |||
3 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 1:13.39 | 2:34.24 | 3:55.36 | 5:15.41 | |||
4 | Alexander Stjepanetic | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:14.24 | 2:35.64 | 3:58.25 | 5:18.84 | |||
5 | Benjamin Schneider | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:15.32 | 2:37.71 | 4:01.36 | 5:24.43 | |||
6 | Erik Edfast | 1997 | Kristianstads SLS | 1:22.34 | 2:51.68 | 4:18.28 | 5:41.16 | |||
7 | Rutger Danielsson | 1997 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:23.30 | 2:51.72 | 4:21.64 | 5:47.58 | |||
8 | Filip Svennblad | 1997 | Eslövs Simsällskap | 1:24.04 | 2:55.02 | 4:27.06 | 5:56.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 17, 200m Frisim fl 12 år, Finaler |
Sponsor: Bästa Bostaden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 34.51 | 1:12.01 | 1:52.19 | 2:30.05 | |||
2 | Sofie Klügel | 1998 | Simsällskapet Delfin | 36.29 | 1:16.92 | 1:58.93 | 2:38.00 | |||
3 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.51 | 1:15.86 | 1:57.80 | 2:38.57 | |||
4 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 36.61 | 1:18.14 | 2:00.10 | 2:40.20 | |||
5 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 37.52 | 1:19.54 | 2:01.83 | 2:40.95 | |||
6 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 37.95 | 1:20.27 | 2:03.26 | 2:42.82 | |||
7 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.59 | 1:20.38 | 2:03.86 | 2:46.18 | |||
8 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.76 | 1:22.05 | 2:06.86 | 2:47.22 | |||
9 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 37.36 | 1:20.87 | 2:05.63 | 2:47.45 | |||
10 | Jenny Vagerstam | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.81 | 1:23.21 | 2:07.49 | 2:49.10 | |||
11 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 37.63 | 1:20.78 | 2:06.61 | 2:50.01 | |||
12 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.53 | 1:25.96 | 2:11.62 | 2:52.58 | |||
13 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 38.80 | 1:24.70 | 2:11.39 | 2:54.33 | |||
14 | Jasmin Hansson | 1998 | Karlshamns Simklubb | 39.29 | 1:23.59 | 2:10.69 | 2:54.68 | |||
15 | Lina Persson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 41.07 | 1:28.87 | 2:16.33 | 3:01.13 | |||
16 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 43.07 | 1:30.90 | 2:20.83 | 3:08.79 | |||
17 | Alma Dizdar | 1998 | Höganäs Simsällskap | 45.56 | 1:36.58 | 2:29.18 | 3:20.40 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:50 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 18, 200m Frisim po 12 år, Finaler |
Sponsor: Bästa Bostaden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.76 | 1:15.53 | 1:53.72 | 2:31.55 | |||
2 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 36.85 | 1:18.49 | 1:59.66 | 2:36.59 | |||
3 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.05 | 1:18.14 | 1:58.36 | 2:36.78 | |||
4 | Jesper Olsson | 1998 | Eslövs Simsällskap | 36.48 | 1:17.72 | 1:59.43 | 2:38.87 | |||
5 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 38.21 | 1:20.59 | 2:02.20 | 2:40.45 | |||
6 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 38.93 | 1:22.45 | 2:06.11 | 2:46.56 | |||
7 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 38.94 | 1:21.94 | 2:06.51 | 2:47.97 | |||
8 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 39.13 | 1:22.73 | 2:06.90 | 2:49.49 | |||
9 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 38.86 | 1:22.96 | 2:09.06 | 2:51.39 | |||
10 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.47 | 1:25.17 | 2:10.98 | 2:53.60 | |||
11 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 41.01 | 1:27.14 | 2:15.05 | 3:00.07 | |||
12 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 39.14 | 1:23.37 | 2:11.66 | 3:01.58 | |||
13 | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | 39.88 | 1:27.68 | 2:16.97 | 3:02.01 | |||
14 | Patrick Bryggmann | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.84 | 1:29.09 | 2:17.17 | 3:02.87 | |||
15 | Karl Persson | 1998 | Tyringe Simsällskap | 42.54 | 1:33.76 | 2:25.11 | 3:12.74 | |||
- | Tobias Telleborn | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:06 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 19, 100m Fjärilsim fl 13 år, Finaler |
Sponsor: Bästa Bostaden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 32.27 | 1:08.25 | |||||
2 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 36.16 | 1:18.08 | |||||
3 | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.53 | 1:18.13 | |||||
4 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 36.43 | 1:19.38 | |||||
5 | Julia Wiktor | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.86 | 1:19.79 | |||||
6 | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | 37.54 | 1:20.24 | |||||
7 | Mari Louise Tran | 1997 | Landskrona Simsällskap | 37.18 | 1:21.25 | |||||
8 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 36.65 | 1:22.64 | |||||
9 | Sara Weide | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 38.87 | 1:23.86 | |||||
10 | Mika Ekros | 1997 | Höganäs Simsällskap | 39.07 | 1:26.08 | |||||
11 | Tove Persson Bivall | 1997 | S71 | 38.88 | 1:26.50 | |||||
12 | Natalie Varady | 1997 | Eslövs Simsällskap | 40.07 | 1:26.98 | |||||
13 | Lina Weber | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 42.33 | 1:27.57 | |||||
14 | Ellen Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 40.74 | 1:29.76 | |||||
15 | Liz Eversholt-Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 41.63 | 1:30.97 | |||||
16 | Joanna Engevall | 1997 | Höganäs Simsällskap | 42.34 | 1:33.63 | |||||
17 | Klara Andersson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 48.22 | 1:44.63 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 20, 100m Fjärilsim po 13 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Antony Truong | 1997 | Kristianstads SLS | 32.79 | 1:10.47 | |||||
2 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 33.13 | 1:14.06 | |||||
3 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 35.13 | 1:16.97 | |||||
4 | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.73 | 1:18.16 | |||||
5 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.13 | 1:20.48 | |||||
6 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.73 | 1:20.93 | |||||
7 | Benjamin Schneider | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.20 | 1:23.46 | |||||
8 | Albin Wictorsson | 1997 | Tyringe Simsällskap | 39.36 | 1:23.47 | |||||
9 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 37.08 | 1:25.02 | |||||
10 | Emil Helmersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 40.27 | 1:28.93 | |||||
11 | Erik Andersson | 1997 | Tyringe Simsällskap | 41.42 | 1:31.52 | |||||
12 | Philip Truong | 1997 | Kristianstads SLS | 44.98 | 1:33.88 | |||||
- | Alexander Stjepanetic | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 21, 50m Fjärilsim fl 12 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 34.33 | ||||||
2 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.88 | ||||||
3 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 35.80 | ||||||
4 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.78 | ||||||
5 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 36.88 | ||||||
6 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 37.71 | ||||||
7 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.74 | ||||||
8 | Sofie Klügel | 1998 | Simsällskapet Delfin | 38.01 | ||||||
9 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 38.34 | ||||||
10 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 38.36 | ||||||
11 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 38.56 | ||||||
12 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.64 | ||||||
13 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 39.25 | ||||||
14 | Victoria Truong | 1998 | Kristianstads SLS | 40.75 | ||||||
15 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 41.26 | ||||||
16 | Jasmin Hansson | 1998 | Karlshamns Simklubb | 41.67 | ||||||
17 | Linnea Nilsson | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.75 | ||||||
18 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 41.93 | ||||||
19 | Ida Sörensson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 43.28 | ||||||
20 | Felicia Petersons | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 44.06 | ||||||
21 | Jenny Vagerstam | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 45.21 | ||||||
22 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 45.73 | ||||||
23 | Evelina Lennberger | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 46.17 | ||||||
24 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 46.21 | ||||||
25 | Ida Byrsjö | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 46.32 | ||||||
26 | Hanna Jönsson | 1998 | Osby Simsällskap | 46.78 | ||||||
27 | Alma Dizdar | 1998 | Höganäs Simsällskap | 47.05 | ||||||
28 | Lovisa Smedmark | 1998 | Höganäs Simsällskap | 47.51 | ||||||
29 | Lina Persson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 48.74 | ||||||
30 | Nardos Wolderufael | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 52.30 | ||||||
31 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 57.14 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 22, 50m Fjärilsim po 12 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 32.67 | ||||||
2 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 32.79 | ||||||
3 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.44 | ||||||
4 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.66 | ||||||
5 | Max Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.74 | ||||||
6 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.09 | ||||||
7 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 37.69 | ||||||
8 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.50 | ||||||
9 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 39.57 | ||||||
10 | Jesper Olsson | 1998 | Eslövs Simsällskap | 41.51 | ||||||
11 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 41.78 | ||||||
12 | Patrick Bryggmann | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.51 | ||||||
13 | Hakob Hakopian | 1998 | Kristianstads SLS | 44.79 | ||||||
14 | Anton Bengtsson | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 45.75 | ||||||
15 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 47.15 | ||||||
16 | Tobias Telleborn | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 47.28 | ||||||
17 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 50.34 | ||||||
- | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 23, 100m Ryggsim fl 13 år, Finaler |
Sponsor: Synsam Höganäs |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 34.38 | 1:11.33 | |||||
2 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 37.43 | 1:16.18 | |||||
3 | Julia Wiktor | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.54 | 1:16.88 | |||||
4 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 38.11 | 1:18.15 | |||||
5 | Sara Weide | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 39.30 | 1:20.04 | |||||
6 | Helen Izzeddine | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 40.09 | 1:20.21 | |||||
7 | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 39.57 | 1:21.37 | |||||
8 | Mari Louise Tran | 1997 | Landskrona Simsällskap | 39.84 | 1:21.94 | |||||
9 | Joanna Engevall | 1997 | Höganäs Simsällskap | 40.60 | 1:23.50 | |||||
10 | Tove Persson Bivall | 1997 | S71 | 41.44 | 1:24.21 | |||||
11 | Ellen Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 41.29 | 1:24.41 | |||||
12 | Natalie Varady | 1997 | Eslövs Simsällskap | 42.60 | 1:25.48 | |||||
13 | Lina Weber | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 42.60 | 1:25.51 | |||||
14 | Ida Lindau | 1997 | Tyringe Simsällskap | 42.76 | 1:25.83 | |||||
15 | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | 41.99 | 1:25.99 | |||||
16 | Sanna Briskog | 1997 | Karlshamns Simklubb | 43.87 | 1:28.37 | |||||
17 | Liz Eversholt-Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 43.33 | 1:29.13 | |||||
18 | Tina Njezic | 1997 | Karlskrona Simsällskap | 44.19 | 1:31.15 | |||||
19 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 44.71 | 1:31.95 | |||||
20 | Mika Ekros | 1997 | Höganäs Simsällskap | 43.82 | 1:32.15 | |||||
21 | Helena Lissner | 1997 | Osby Simsällskap | 46.78 | 1:35.35 | |||||
22 | Klara Andersson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 47.87 | 1:37.92 | |||||
23 | Moa Almer | 1997 | S71 | 47.17 | 1:39.38 | |||||
24 | Ebba Elander | 1997 | Osby Simsällskap | 50.06 | 1:41.36 | |||||
25 | Isabella Henriksson | 1997 | Klippans Simsällskap | 51.30 | 1:46.37 | |||||
- | Mie Jensen | 1997 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 24, 100m Ryggsim po 13 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 33.97 | 1:09.33 | |||||
2 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 34.15 | 1:10.43 | |||||
3 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 35.34 | 1:14.29 | |||||
4 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.96 | 1:16.00 | |||||
5 | Stanley Luu | 1997 | Kristianstads SLS | 36.88 | 1:16.87 | |||||
6 | Alexander Stjepanetic | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 38.41 | 1:17.99 | |||||
7 | Benjamin Schneider | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 39.92 | 1:21.65 | |||||
8 | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | 40.06 | 1:21.66 | |||||
9 | Albin Wictorsson | 1997 | Tyringe Simsällskap | 41.75 | 1:24.09 | |||||
10 | Rutger Danielsson | 1997 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.54 | 1:26.95 | |||||
11 | Simon Henriksson | 1997 | Landskrona Simsällskap | 43.56 | 1:27.09 | |||||
12 | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 41.44 | 1:28.57 | |||||
13 | Philip Truong | 1997 | Kristianstads SLS | 45.81 | 1:32.81 | |||||
14 | Erik Andersson | 1997 | Tyringe Simsällskap | 45.21 | 1:32.86 | |||||
15 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 45.63 | 1:33.50 | |||||
16 | Filip Svennblad | 1997 | Eslövs Simsällskap | 46.20 | 1:35.78 | |||||
17 | Erik Edfast | 1997 | Kristianstads SLS | 47.98 | 1:38.66 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 25, 100m Ryggsim fl 12 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alba Forés | 1998 | Eslövs Simsällskap | 38.21 | 1:17.85 | |||||
2 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.39 | 1:19.37 | |||||
3 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 39.36 | 1:20.49 | |||||
4 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 39.65 | 1:21.19 | |||||
5 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.58 | 1:21.55 | |||||
6 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 41.02 | 1:22.61 | |||||
7 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 42.62 | 1:26.40 | |||||
8 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 42.52 | 1:28.08 | |||||
9 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 42.01 | 1:28.42 | |||||
10 | Jenny Vagerstam | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.96 | 1:30.53 | |||||
11 | Victoria Truong | 1998 | Kristianstads SLS | 44.68 | 1:30.72 | |||||
12 | Linnea Nilsson | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 45.33 | 1:32.65 | |||||
13 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 45.82 | 1:32.70 | |||||
14 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 45.11 | 1:33.24 | |||||
15 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 45.67 | 1:33.36 | |||||
16 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 45.68 | 1:35.40 | |||||
17 | Jasmin Hansson | 1998 | Karlshamns Simklubb | 47.49 | 1:36.48 | |||||
18 | Nardos Wolderufael | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 47.16 | 1:38.12 | |||||
19 | Hanna Jönsson | 1998 | Osby Simsällskap | 49.31 | 1:39.36 | |||||
20 | Lina Persson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 50.31 | 1:40.14 | |||||
21 | Ida Byrsjö | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 49.44 | 1:41.47 | |||||
22 | Lovisa Smedmark | 1998 | Höganäs Simsällskap | 50.44 | 1:42.32 | |||||
23 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 51.30 | 1:45.30 | |||||
24 | Alma Dizdar | 1998 | Höganäs Simsällskap | 57.38 | 1:55.33 | |||||
- | Ida Sörensson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DNF | ||||||
- | Emma Bengtsson | 1998 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Rebecka Forsberg | 1998 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 26, 100m Ryggsim po12 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.12 | 1:20.21 | |||||
2 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.43 | 1:21.64 | |||||
3 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.53 | 1:21.67 | |||||
4 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 41.39 | 1:23.38 | |||||
5 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 42.09 | 1:25.14 | |||||
6 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 41.85 | 1:26.69 | |||||
7 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 43.69 | 1:29.92 | |||||
8 | Jesper Olsson | 1998 | Eslövs Simsällskap | 43.94 | 1:30.34 | |||||
9 | Felix Lundberg | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 44.24 | 1:30.54 | |||||
10 | Hakob Hakopian | 1998 | Kristianstads SLS | 45.82 | 1:30.92 | |||||
11 | Sverre van Brink | 1998 | Osby Simsällskap | 45.62 | 1:31.76 | |||||
12 | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | 46.98 | 1:35.94 | |||||
13 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 46.93 | 1:36.00 | |||||
14 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 47.30 | 1:37.99 | |||||
15 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 50.45 | 1:46.90 | |||||
16 | Karl Persson | 1998 | Tyringe Simsällskap | 52.47 | 1:47.22 | |||||
17 | Simon Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 53.40 | 1:52.35 | |||||
18 | Melker Axelsson | 1998 | Klippans Simsällskap | 58.91 | 2:03.92 | |||||
19 | Jakob Nilsson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 1:03.64 | 2:08.97 | |||||
- | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kevin Henriksson | 1998 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:44 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 27, 4X100m Frisim fl 12-13 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Flickor Lag 1 | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 4:33.77 | ||||||
Linn Månsson | 1997 | 31.23 | 1:05.18 | 1:05.18 | ||||||
Sophie Hansson | 1998 | 33.16 | 1:10.47 | 2:15.65 | ||||||
Julia Wiktor | 1997 | 33.18 | 1:09.14 | 3:24.79 | ||||||
Helen Izzeddine | 1997 | 33.00 | 1:08.98 | 4:33.77 | ||||||
2 | Lag 1 Äss Flickor | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 4:38.50 | ||||||
Lina Rosvall | 1997 | 30.49 | 1:03.52 | 1:03.52 | ||||||
Johanna Andersson | 1997 | 32.06 | 1:06.48 | 2:10.00 | ||||||
Lisa Johansson | 1998 | 37.74 | 1:20.94 | 3:30.94 | ||||||
Matilda Weiler | 1998 | 32.22 | 1:07.56 | 4:38.50 | ||||||
3 | Flickor Hss | 1998 | Höganäs Simsällskap | 4:38.87 | ||||||
Klara Juliusson | 1997 | 31.67 | 1:06.71 | 1:06.71 | ||||||
Joanna Engevall | 1997 | 33.42 | 1:11.69 | 2:18.40 | ||||||
Mika Ekros | 1997 | 33.92 | 1:10.85 | 3:29.25 | ||||||
Ellen Schollin | 1997 | 33.37 | 1:09.62 | 4:38.87 | ||||||
4 | S 71 Lag 1 | 1997 | S71 | 4:54.10 | ||||||
Alicia Wiberg | 1998 | 34.16 | 1:11.98 | 1:11.98 | ||||||
Tove Persson Bivall | 1997 | 35.51 | 1:14.70 | 2:26.68 | ||||||
Jessica Jönsson | 1998 | 35.50 | 1:15.10 | 3:41.78 | ||||||
Fanny Brink | 1998 | 35.02 | 1:12.32 | 4:54.10 | ||||||
5 | SS Delfin Lag 1 | 1998 | Simsällskapet Delfin | 4:54.49 | ||||||
Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 32.53 | 1:09.01 | 1:09.01 | ||||||
Sofie Klügel | 1998 | 34.31 | 1:12.69 | 2:21.70 | ||||||
Klara Andersson | 1997 | 36.40 | 1:17.05 | 3:38.75 | ||||||
Alice Edfast | 1998 | 36.12 | 1:15.74 | 4:54.49 | ||||||
6 | Hs Flickor Lag 2 | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 5:05.02 | ||||||
Sara Weide | 1997 | 33.36 | 1:10.71 | 1:10.71 | ||||||
Emmie Malmqvist-Vidra | 1997 | 36.91 | 1:19.65 | 2:30.36 | ||||||
Lina Weber | 1997 | 36.20 | 1:16.69 | 3:47.05 | ||||||
Tekla Rosell | 1998 | 37.12 | 1:17.97 | 5:05.02 | ||||||
7 | Hs Flickor Lag 3 | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 5:18.11 | ||||||
Mimmi Hallbäck | 1998 | 38.16 | 1:17.89 | 1:17.89 | ||||||
Liz Eversholt-Nilsson | 1997 | 35.47 | 1:17.73 | 2:35.62 | ||||||
Kamilia Najami | 1998 | 37.01 | 1:18.79 | 3:54.41 | ||||||
Erika Nilsson | 1998 | 39.89 | 1:23.70 | 5:18.11 | ||||||
8 | Kss Damer Lag 1 | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 5:26.02 | ||||||
Sanna Westerberg | 1998 | 37.78 | 1:18.36 | 1:18.36 | ||||||
Felicia Petersons | 1998 | 38.96 | 1:20.47 | 2:38.83 | ||||||
Lina Persson | 1998 | 43.15 | 1:28.59 | 4:07.42 | ||||||
Tina Njezic | 1997 | 37.32 | 1:18.60 | 5:26.02 | ||||||
9 | Flickor Hss Lag 2 | 1997 | Höganäs Simsällskap | 5:28.04 | ||||||
Ebba Folkesson | 1998 | 37.52 | 1:17.61 | 1:17.61 | ||||||
Elin Widén | 1998 | 39.09 | 1:23.60 | 2:41.21 | ||||||
Amanda Wittström | 1997 | 39.92 | 1:22.59 | 4:03.80 | ||||||
Alma Dizdar | 1998 | 39.95 | 1:24.24 | 5:28.04 | ||||||
10 | Osby Simsällskap Dam | 1997 | Osby Simsällskap | 5:37.23 | ||||||
Helena Lissner | 1997 | 39.33 | 1:21.98 | 1:21.98 | ||||||
Ebba Elander | 1997 | 41.73 | 1:30.10 | 2:52.08 | ||||||
Hanna Jönsson | 1998 | 42.10 | 1:29.61 | 4:21.69 | ||||||
Miranda Orajärvi | 1998 | 35.60 | 1:15.54 | 5:37.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 28, 4X100m Frisim po 12-13 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Pojkar Lag 1 | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 4:26.06 | ||||||
Cruiz Llupa | 1997 | 31.07 | 1:05.76 | 1:05.76 | ||||||
Oskar Nilsson | 1997 | 29.89 | 1:01.90 | 2:07.66 | ||||||
Alexander Almeida Sundell | 1997 | 32.04 | 1:07.77 | 3:15.43 | ||||||
Olle Williamsson | 1998 | 33.40 | 1:10.63 | 4:26.06 | ||||||
2 | Ksls | 1997 | Kristianstads SLS | 4:41.37 | ||||||
Stanley Luu | 1997 | 31.58 | 1:06.23 | 1:06.23 | ||||||
Philip Truong | 1997 | 35.25 | 1:14.19 | 2:20.42 | ||||||
Antony Truong | 1997 | 30.34 | 1:04.99 | 3:25.41 | ||||||
Erik Edfast | 1997 | 36.82 | 1:15.96 | 4:41.37 | ||||||
3 | Pojkar Hss | 1998 | Höganäs Simsällskap | 4:41.73 | ||||||
Eric Schollin | 1997 | 32.13 | 1:06.58 | 1:06.58 | ||||||
Mika Persson | 1998 | 34.33 | 1:14.44 | 2:21.02 | ||||||
Jacob Witt | 1997 | 30.51 | 1:06.16 | 3:27.18 | ||||||
Stefan Kojic | 1998 | 35.34 | 1:14.55 | 4:41.73 | ||||||
4 | Hs Pojkar Lag 2 | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 4:48.29 | ||||||
Alexander Stjepanetic | 1997 | 34.10 | 1:12.62 | 1:12.62 | ||||||
Benjamin Schneider | 1997 | 33.21 | 1:10.04 | 2:22.66 | ||||||
Magnus Karlsborn | 1998 | 33.74 | 1:11.87 | 3:34.53 | ||||||
Gustav Kroon | 1998 | 35.95 | 1:13.76 | 4:48.29 | ||||||
5 | Ls Lag1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 5:11.80 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 34.93 | 1:12.54 | 1:12.54 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 39.26 | 1:23.30 | 2:35.84 | ||||||
Ali Raeisi | 1998 | 37.10 | 1:19.65 | 3:55.49 | ||||||
Simon Henriksson | 1997 | 36.15 | 1:16.31 | 5:11.80 | ||||||
6 | KK Karpen Pojkar | 1997 | Kappsimningsklubben Karpen | 5:34.45 | ||||||
Anton Bengtsson | 1998 | 39.29 | 1:23.53 | 1:23.53 | ||||||
Rutger Danielsson | 1997 | 36.62 | 1:17.32 | 2:40.85 | ||||||
Patrick Bryggmann | 1998 | 40.86 | 1:27.06 | 4:07.91 | ||||||
Felix Lundberg | 1998 | 40.96 | 1:26.54 | 5:34.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 29, 25m Fjärilsim fl 10år o y, Finaler |
Sponsor: GPA Flowsystem AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 16.60 | ||||||
2 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 18.00 | ||||||
3 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 18.09 | ||||||
4 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 18.57 | ||||||
5 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 19.23 | ||||||
6 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 20.10 | ||||||
7 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 20.12 | ||||||
8 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 20.21 | ||||||
9 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 20.26 | ||||||
10 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 20.37 | ||||||
11 | Irene Savayidis | 2000 | Eslövs Simsällskap | 20.83 | ||||||
12 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 20.98 | ||||||
13 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 21.00 | ||||||
14 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 21.21 | ||||||
15 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 21.23 | ||||||
16 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 21.45 | ||||||
17 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 21.52 | ||||||
18 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 21.60 | ||||||
19 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 21.86 | ||||||
20 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 22.14 | ||||||
21 | Melinda Heikkinen | 2000 | S71 | 22.24 | ||||||
22 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 22.36 | ||||||
23 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 22.59 | ||||||
24 | Ida Angerman | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 22.62 | ||||||
25 | Matilda Hansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 22.69 | ||||||
26 | Hanna Birgander | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 22.86 | ||||||
27 | Emelie Telleborn | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 23.27 | ||||||
28 | Alicia Darell | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 23.30 | ||||||
29 | Elna Olsson | 2000 | S71 | 23.46 | ||||||
30 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 23.50 | ||||||
31 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 23.51 | ||||||
32 | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 23.52 | ||||||
33 | Filippa Saistam | 2001 | Osby Simsällskap | 23.96 | ||||||
34 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 23.98 | ||||||
35 | Mikaela Steen | 2001 | Klippans Simsällskap | 24.13 | ||||||
36 | Elin Bengtsson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 24.44 | ||||||
37 | Emilia Persson | 2000 | Osby Simsällskap | 25.98 | ||||||
38 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 26.25 | ||||||
39 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 26.93 | ||||||
- | Filippa Lavré | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 30, 25m Fjärilsim po 10år o y, Finaler |
Sponsor: GPA Flowsystem AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 18.57 | ||||||
2 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 19.16 | ||||||
3 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 19.61 | ||||||
4 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 19.87 | ||||||
5 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 19.96 | ||||||
6 | Anthony Chin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 20.65 | ||||||
7 | Jonathan Pålsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 20.75 | ||||||
8 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 20.85 | ||||||
9 | Philip Chen | 2000 | S71 | 20.97 | ||||||
10 | Tomas Abraham | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 22.79 | ||||||
11 | Jacob Engström | 2000 | Höganäs Simsällskap | 29.33 | ||||||
12 | Albin Bengtsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 30.68 | ||||||
- | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Cornelius Bergman | 2002 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isak Persson | 2002 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 31, 50m Fjärilsim fl 11 år, Finaler |
Sponsor: GPA Flowsystem AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 35.94 | ||||||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 38.26 | ||||||
3 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 38.39 | ||||||
4 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 38.46 | ||||||
5 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 38.82 | ||||||
6 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 39.55 | ||||||
7 | Elin Nilsson | 1999 | Kristianstads SLS | 40.02 | ||||||
8 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.37 | ||||||
9 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.88 | ||||||
10 | Mikaela Göltl | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 44.72 | ||||||
11 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 45.39 | ||||||
12 | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 45.93 | ||||||
13 | Maja Danielsson | 1999 | Simklubben Spiggarna | 46.39 | ||||||
14 | Ellisaar Najami | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 47.15 | ||||||
15 | Filippa Fridh | 1999 | Eslövs Simsällskap | 48.38 | ||||||
16 | Isabelle Larsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 48.60 | ||||||
17 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 50.46 | ||||||
18 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 51.25 | ||||||
19 | Elina Jonsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 53.01 | ||||||
20 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 53.15 | ||||||
- | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNF | ||||||
- | Isabelle Schneider | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sweden C. Llupa | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 32, 50m Fjärilsim po 11 år, Finaler |
Sponsor: GPA Flowsystem AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 37.97 | ||||||
2 | Niklas Jagerstål | 1999 | Eslövs Simsällskap | 37.98 | ||||||
3 | Filip Lindell-Strömblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.90 | ||||||
4 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 40.28 | ||||||
5 | Oscar Johnsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 41.23 | ||||||
6 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 43.80 | ||||||
7 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.11 | ||||||
8 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 45.39 | ||||||
9 | Eskil Ulinder | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 45.42 | ||||||
10 | Elis Ingvarsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 45.89 | ||||||
11 | Oskar Josterud | 1999 | Simsällskapet Delfin | 47.46 | ||||||
12 | Isak Rydén | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 49.49 | ||||||
13 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 49.80 | ||||||
14 | Sebastian Andersson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 52.89 | ||||||
- | Joel Mörck | 1999 | S71 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 33, 50m Bröstsim fl 10år o y, Finaler |
Sponsor: GPA Flowsystem AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 47.08 | ||||||
2 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 47.17 | ||||||
3 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 47.87 | ||||||
4 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 48.01 | ||||||
5 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 48.08 | ||||||
6 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 48.35 | ||||||
7 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 48.83 | ||||||
8 | Filippa Lavré | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 48.96 | ||||||
9 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 51.28 | ||||||
10 | Melinda Heikkinen | 2000 | S71 | 52.04 | ||||||
11 | Hanna Birgander | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 52.55 | ||||||
12 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 52.75 | ||||||
13 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 52.86 | ||||||
14 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 53.00 | ||||||
14 | Emelie Telleborn | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 53.00 | ||||||
16 | Elna Olsson | 2000 | S71 | 53.19 | ||||||
17 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 53.82 | ||||||
18 | Bea Hansson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 54.49 | ||||||
19 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 54.50 | ||||||
20 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 54.68 | ||||||
21 | Saga Atlefjord | 2000 | Höganäs Simsällskap | 54.88 | ||||||
22 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 55.12 | ||||||
23 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 55.39 | ||||||
24 | Alicia Darell | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 55.86 | ||||||
25 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 56.13 | ||||||
26 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 56.19 | ||||||
27 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 56.40 | ||||||
28 | Irene Savayidis | 2000 | Eslövs Simsällskap | 56.48 | ||||||
29 | Ida Angerman | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 57.10 | ||||||
30 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 57.37 | ||||||
31 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 58.26 | ||||||
32 | Nicole Johnsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 58.35 | ||||||
33 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 58.48 | ||||||
34 | Emilia Persson | 2000 | Osby Simsällskap | 59.05 | ||||||
35 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 59.16 | ||||||
36 | Filippa Saistam | 2001 | Osby Simsällskap | 1:00.34 | ||||||
37 | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | 1:00.56 | ||||||
38 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:00.94 | ||||||
39 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 1:01.41 | ||||||
40 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:03.55 | ||||||
41 | Frida Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:03.86 | ||||||
41 | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | 1:03.86 | ||||||
43 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 1:04.11 | ||||||
44 | Matilda Hansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:05.22 | ||||||
45 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:18.46 | ||||||
- | Ebba Wiberg | 2000 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fanny Andersson | 2000 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mikaela Steen | 2001 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 34, 50m Bröstsim po 10år o y, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 44.67 | ||||||
2 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 49.34 | ||||||
3 | Philip Chen | 2000 | S71 | 49.70 | ||||||
4 | Anthony Chin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 50.16 | ||||||
5 | Jonathan Pålsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 52.09 | ||||||
6 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 53.17 | ||||||
7 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 53.83 | ||||||
8 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 54.48 | ||||||
9 | Andy Khan | 2001 | Kappsimningsklubben Karpen | 58.35 | ||||||
10 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 59.12 | ||||||
11 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 59.54 | ||||||
12 | Isak Persson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:06.71 | ||||||
13 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 1:08.24 | ||||||
14 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.82 | ||||||
15 | Cornelius Bergman | 2002 | Osby Simsällskap | 1:14.29 | ||||||
- | Albin Bengtsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Johan Björk | 2000 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Markus Sandell | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 35, 100m Bröstsim fl 11 år, Finaler |
Sponsor: Social Toolbox |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 42.87 | 1:30.48 | |||||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 44.78 | 1:33.34 | |||||
3 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 45.07 | 1:33.55 | |||||
4 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 44.83 | 1:34.75 | |||||
5 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 46.25 | 1:36.52 | |||||
6 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 46.02 | 1:37.14 | |||||
7 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 47.28 | 1:40.02 | |||||
8 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 48.62 | 1:40.83 | |||||
9 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 48.62 | 1:43.07 | |||||
10 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 49.83 | 1:44.26 | |||||
11 | Elin Nilsson | 1999 | Kristianstads SLS | 51.31 | 1:45.52 | |||||
12 | Isabelle Schneider | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 50.39 | 1:46.99 | |||||
13 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 50.96 | 1:47.31 | |||||
14 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 51.17 | 1:48.22 | |||||
15 | Ebba Jönsson | 1999 | Kristianstads SLS | 52.18 | 1:48.27 | |||||
16 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 52.62 | 1:49.36 | |||||
17 | Isabelle Larsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 53.76 | 1:50.68 | |||||
18 | Klara Astner | 1999 | Kappsimningsklubben Karpen | 49.92 | 1:52.64 | |||||
19 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 54.97 | 1:54.00 | |||||
20 | Ellisaar Najami | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 54.66 | 1:54.01 | |||||
21 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 56.36 | 1:54.11 | |||||
22 | Cajsa Andersson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 54.52 | 1:54.23 | |||||
23 | Elina Jonsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 54.57 | 1:55.86 | |||||
24 | Estrid Hansson | 1999 | Kristianstads SLS | 55.99 | 1:55.92 | |||||
25 | Annie Zetterstrand | 1999 | Kristianstads SLS | 54.50 | 1:56.45 | |||||
26 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 57.10 | 2:00.97 | |||||
27 | Thelma Jöhnke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 57.78 | 2:02.49 | |||||
28 | Isabelle Linder | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 59.10 | 2:04.08 | |||||
29 | Madeleine Svensson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 58.43 | 2:04.89 | |||||
30 | Valentina Barkijevic | 1999 | Landskrona Simsällskap | 57.70 | 2:05.07 | |||||
- | Erica Johansson | 1999 | S71 | DNS | ||||||
- | Emma Redestam | 1999 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Hansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rana Cherkaoui | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 36, 100m Bröstsim po 11 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Lindell-Strömblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 45.87 | 1:38.09 | |||||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.63 | 1:38.58 | |||||
3 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 47.65 | 1:39.96 | |||||
4 | Sander Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 48.33 | 1:43.25 | |||||
5 | Eskil Ulinder | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 51.05 | 1:46.86 | |||||
6 | Oscar Johnsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 51.68 | 1:49.25 | |||||
7 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 53.53 | 1:50.49 | |||||
8 | Oskar Josterud | 1999 | Simsällskapet Delfin | 52.97 | 1:51.08 | |||||
9 | Filip Eriksson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 55.68 | 1:56.19 | |||||
10 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 57.73 | 1:58.79 | |||||
11 | Sebastian Andersson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 57.19 | 2:00.83 | |||||
12 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 1:01.23 | 2:16.05 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 37, 50m Frisim fl 10år o y, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 33.55 | ||||||
2 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 33.61 | ||||||
3 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 35.22 | ||||||
4 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 36.66 | ||||||
5 | Irene Savayidis | 2000 | Eslövs Simsällskap | 37.07 | ||||||
6 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.65 | ||||||
7 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 38.75 | ||||||
8 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 39.94 | ||||||
9 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 40.41 | ||||||
10 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.44 | ||||||
11 | Filippa Lavré | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.46 | ||||||
12 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.92 | ||||||
13 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.73 | ||||||
14 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 42.36 | ||||||
15 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.46 | ||||||
16 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 42.60 | ||||||
17 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 42.62 | ||||||
18 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 42.98 | ||||||
19 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 43.10 | ||||||
20 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 43.31 | ||||||
21 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 43.92 | ||||||
22 | Emelie Telleborn | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 44.06 | ||||||
23 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 44.19 | ||||||
24 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 44.28 | ||||||
25 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 44.39 | ||||||
26 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 45.32 | ||||||
27 | Saga Atlefjord | 2000 | Höganäs Simsällskap | 45.51 | ||||||
28 | Hanna Birgander | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 45.55 | ||||||
29 | Melinda Heikkinen | 2000 | S71 | 46.18 | ||||||
30 | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 46.19 | ||||||
31 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 46.26 | ||||||
32 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 46.82 | ||||||
33 | Elna Olsson | 2000 | S71 | 46.90 | ||||||
34 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 47.09 | ||||||
35 | Ida Angerman | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 47.35 | ||||||
36 | Alicia Darell | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 47.99 | ||||||
37 | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | 48.64 | ||||||
38 | Filippa Saistam | 2001 | Osby Simsällskap | 49.44 | ||||||
39 | Mikaela Steen | 2001 | Klippans Simsällskap | 50.28 | ||||||
40 | Emilia Persson | 2000 | Osby Simsällskap | 50.40 | ||||||
41 | Elin Bengtsson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 50.62 | ||||||
42 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 50.94 | ||||||
43 | Matilda Engström | 2001 | Klippans Simsällskap | 51.08 | ||||||
44 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 51.84 | ||||||
45 | Frida Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 52.60 | ||||||
46 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 53.24 | ||||||
47 | Nicole Johnsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 53.82 | ||||||
48 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 54.22 | ||||||
49 | Fanny Andersson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 55.30 | ||||||
50 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 56.63 | ||||||
51 | Ebba Wiberg | 2000 | Tyringe Simsällskap | 57.24 | ||||||
52 | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | 57.45 | ||||||
53 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 58.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 38, 50m Frisim po 10år o y, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.24 | ||||||
2 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.46 | ||||||
3 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.40 | ||||||
4 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 37.23 | ||||||
5 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 38.83 | ||||||
6 | Philip Chen | 2000 | S71 | 39.56 | ||||||
7 | Anthony Chin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.78 | ||||||
8 | Anton Svensson | 2001 | S71 | 43.22 | ||||||
9 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 44.58 | ||||||
10 | Tomas Abraham | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 45.08 | ||||||
11 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.09 | ||||||
12 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 45.80 | ||||||
13 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 45.92 | ||||||
14 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 46.90 | ||||||
15 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 46.94 | ||||||
16 | Jonathan Pålsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 47.04 | ||||||
17 | Jacob Engström | 2000 | Höganäs Simsällskap | 47.36 | ||||||
18 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 50.35 | ||||||
19 | Andy Khan | 2001 | Kappsimningsklubben Karpen | 56.04 | ||||||
20 | Markus Sandell | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 56.15 | ||||||
21 | Albin Bengtsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 57.23 | ||||||
22 | Johan Björk | 2000 | Höganäs Simsällskap | 57.63 | ||||||
23 | Isak Persson | 2002 | Osby Simsällskap | 58.74 | ||||||
24 | Cornelius Bergman | 2002 | Osby Simsällskap | 1:00.29 | ||||||
- | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 39, 100m Frisim fl 11 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 35.77 | 1:13.72 | |||||
2 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 35.87 | 1:14.21 | |||||
3 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 36.49 | 1:14.44 | |||||
4 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.77 | 1:14.52 | |||||
5 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 36.11 | 1:15.89 | |||||
6 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 36.64 | 1:17.56 | |||||
7 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 36.83 | 1:17.88 | |||||
8 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 37.65 | 1:18.07 | |||||
9 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.11 | 1:19.12 | |||||
10 | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 38.30 | 1:20.71 | |||||
11 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 38.06 | 1:21.30 | |||||
12 | Mikaela Göltl | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 40.54 | 1:23.16 | |||||
13 | Elin Nilsson | 1999 | Kristianstads SLS | 39.73 | 1:23.45 | |||||
14 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 40.55 | 1:25.48 | |||||
15 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 40.79 | 1:25.60 | |||||
16 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.51 | 1:26.71 | |||||
17 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 42.62 | 1:27.95 | |||||
18 | Filippa Fridh | 1999 | Eslövs Simsällskap | 41.54 | 1:28.08 | |||||
19 | Hanna Persson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 41.42 | 1:28.17 | |||||
20 | Isabelle Schneider | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 41.81 | 1:28.47 | |||||
21 | Maja Danielsson | 1999 | Simklubben Spiggarna | 42.35 | 1:29.21 | |||||
22 | Estrid Hansson | 1999 | Kristianstads SLS | 42.92 | 1:29.76 | |||||
23 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 42.52 | 1:30.07 | |||||
24 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 43.35 | 1:30.69 | |||||
25 | Isabelle Larsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.83 | 1:31.35 | |||||
26 | Ellisaar Najami | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 42.69 | 1:32.00 | |||||
27 | Elina Jonsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 43.57 | 1:33.02 | |||||
28 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 44.03 | 1:33.59 | |||||
29 | Madeleine Svensson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.63 | 1:35.54 | |||||
30 | Cajsa Andersson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 46.32 | 1:35.58 | |||||
31 | Johanna Sörensson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 43.74 | 1:35.74 | |||||
32 | Sweden C. Llupa | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 44.93 | 1:35.99 | |||||
33 | Johanna Hansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 46.14 | 1:38.12 | |||||
34 | Thelma Jöhnke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 46.22 | 1:38.82 | |||||
35 | Julia Saltarski | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 46.80 | 1:39.54 | |||||
36 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 45.56 | 1:40.34 | |||||
37 | Ida Fahlstedt | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 47.25 | 1:40.57 | |||||
38 | Rana Cherkaoui | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 47.55 | 1:48.42 | |||||
39 | Isabelle Linder | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 54.05 | 1:56.66 | |||||
40 | Ronja Bjerstedt | 1999 | Osby Simsällskap | 57.35 | 2:06.04 | |||||
- | Erica Johansson | 1999 | S71 | DNS | ||||||
- | Ebba Jönsson | 1999 | Kristianstads SLS | DNF | ||||||
- | Emma Redestam | 1999 | Höganäs Simsällskap | DNF | ||||||
- | Annie Zetterstrand | 1999 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 40, 100m Frisim po 11 år, Finaler |
Sponsor: Jour Pizza |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niklas Jagerstål | 1999 | Eslövs Simsällskap | 34.02 | 1:10.55 | |||||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 34.82 | 1:12.38 | |||||
3 | Filip Lindell-Strömblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.75 | 1:13.73 | |||||
4 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.07 | 1:18.59 | |||||
5 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 36.20 | 1:18.81 | |||||
6 | Oscar Johnsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 38.66 | 1:20.64 | |||||
7 | Jasper Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 38.05 | 1:21.08 | |||||
8 | Sander Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 38.51 | 1:21.76 | |||||
9 | Elis Ingvarsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 39.85 | 1:23.52 | |||||
10 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 39.78 | 1:24.86 | |||||
11 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 39.81 | 1:25.69 | |||||
12 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 39.46 | 1:25.74 | |||||
13 | Erik Engström | 1999 | Kristianstads SLS | 40.29 | 1:29.41 | |||||
14 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 43.04 | 1:29.89 | |||||
15 | Oskar Josterud | 1999 | Simsällskapet Delfin | 42.92 | 1:30.61 | |||||
16 | Sebastian Andersson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 44.22 | 1:30.74 | |||||
17 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 43.13 | 1:30.90 | |||||
18 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 44.82 | 1:32.02 | |||||
19 | Filip Eriksson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 49.32 | 1:39.00 | |||||
20 | Isak Rydén | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 45.94 | 1:40.07 | |||||
21 | Axel Lokrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 50.98 | 1:47.16 | |||||
22 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 51.12 | 1:48.77 | |||||
- | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 41, 4X50m Medley fl 11år o y, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S 71 Lag 1 | 1999 | S71 | 2:33.41 | ||||||
Victoria Jönsson | 1999 | 41.13 | 41.13 | |||||||
Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 42.33 | 1:23.46 | |||||||
Ellen Sandberg | 1999 | 35.51 | 1:58.97 | |||||||
Emilia Christiansen | 1999 | 34.44 | 2:33.41 | |||||||
2 | Äss Lag 1 Flickor | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 2:38.72 | ||||||
Klara Andersson | 2000 | 41.86 | 41.86 | |||||||
Maja Lauritsen | 1999 | 45.25 | 1:27.11 | |||||||
Hanna Rosvall | 2000 | 37.15 | 2:04.26 | |||||||
Emilia Nilsson | 1999 | 34.46 | 2:38.72 | |||||||
3 | Hs Flickor Lag 1 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 2:40.12 | ||||||
Moa Holmkvist | 1999 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Johanna Söderberg | 1999 | 42.56 | 1:22.00 | |||||||
Mikaela Göltl | 1999 | 43.26 | 2:05.26 | |||||||
Johanna Palmqvist | 1999 | 34.86 | 2:40.12 | |||||||
4 | Äss Lag 2 Flickor | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 2:54.11 | ||||||
Johanna Weiler | 2000 | 45.24 | 45.24 | |||||||
Louise Grönborg | 1999 | 45.00 | 1:30.24 | |||||||
Annie Jensen | 1999 | 45.60 | 2:15.84 | |||||||
Matilda Andersson | 1999 | 38.27 | 2:54.11 | |||||||
5 | Ksls | 0 | Kristianstads SLS | 2:57.85 | ||||||
Amanda Modig | 1999 | 46.71 | 46.71 | |||||||
Ebba Jönsson | 1999 | 50.57 | 1:37.28 | |||||||
Hanna Olsson | 1999 | 44.33 | 2:21.61 | |||||||
Elin Nilsson | 1999 | 36.24 | 2:57.85 | |||||||
6 | Hs Flickor Lag 3 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 2:58.73 | ||||||
Filippa Lavré | 2001 | 43.58 | 43.58 | |||||||
Hanna Persson | 1999 | 51.70 | 1:35.28 | |||||||
Moa Williamsson | 2000 | 42.68 | 2:17.96 | |||||||
Ebba Hallbäck | 2000 | 40.77 | 2:58.73 | |||||||
7 | Flickor Hss | 2000 | Höganäs Simsällskap | 2:58.77 | ||||||
Ida Widén | 2001 | 45.32 | 45.32 | |||||||
Maja Johansson | 1999 | 51.55 | 1:36.87 | |||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | 39.57 | 2:16.44 | |||||||
Saga Atlefjord | 2000 | 42.33 | 2:58.77 | |||||||
8 | Hs Flickor Lag 2 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 3:05.38 | ||||||
Julia Saltarski | 1999 | 48.42 | 48.42 | |||||||
Rana Cherkaoui | 1999 | 50.58 | 1:39.00 | |||||||
Ellisaar Najami | 1999 | 45.89 | 2:24.89 | |||||||
Isabelle Schneider | 1999 | 40.49 | 3:05.38 | |||||||
9 | Ls Lag1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 3:09.09 | ||||||
Elin Rundblad | 1999 | 39.97 | 39.97 | |||||||
Elsa Assarsson | 2001 | 54.58 | 1:34.55 | |||||||
My Rydgren | 1999 | 53.52 | 2:28.07 | |||||||
Melinda Andersson | 2000 | 41.02 | 3:09.09 | |||||||
10 | Flickor 11 Oy Eslövs SS | 2010 | Eslövs Simsällskap | 3:13.08 | ||||||
Filippa Fridh | 1999 | 50.54 | 50.54 | |||||||
Cajsa Andersson | 1999 | 55.04 | 1:45.58 | |||||||
Irene Savayidis | 2000 | 47.05 | 2:32.63 | |||||||
Olivia Ülger | 2000 | 40.45 | 3:13.08 | |||||||
11 | Äss Lag 3 Damer | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 3:23.39 | ||||||
Isabelle Linder | 1999 | 57.50 | 57.50 | |||||||
Filippa Sundström | 2001 | 54.80 | 1:52.30 | |||||||
Isabelle Larsson | 1999 | 49.72 | 2:42.02 | |||||||
Madeleine Svensson | 1999 | 41.37 | 3:23.39 | |||||||
12 | Osby Simsällskap Dam L1 | 1999 | Osby Simsällskap | 3:28.05 | ||||||
Frida Karlsson | 2001 | 56.17 | 56.17 | |||||||
Ellen Torkelsson | 2000 | 51.74 | 1:47.91 | |||||||
Agnes Cato | 2001 | 52.23 | 2:40.14 | |||||||
Simone Karlsson | 2001 | 47.91 | 3:28.05 | |||||||
13 | Flickor Lag 2 Hss | 2000 | Höganäs Simsällskap | 3:33.83 | ||||||
Heidi Winberg | 1999 | 53.68 | 53.68 | |||||||
Fanny Andersson | 2000 | 55.09 | 1:48.77 | |||||||
Frida Taman | 2001 | 1:00.96 | 2:49.73 | |||||||
Thelma Jöhnke | 1999 | 44.10 | 3:33.83 | |||||||
14 | Klippan Damer | 0 | Klippans Simsällskap | 3:37.12 | ||||||
Matilda Engström | 2001 | 52.53 | 52.53 | |||||||
Mikaela Steen | 2001 | 1:06.80 | 1:59.33 | |||||||
Alice Bengtsson | 2000 | 54.99 | 2:54.32 | |||||||
Gabriella Henriksson | 2000 | 42.80 | 3:37.12 | |||||||
- | Osby Lag 2 | 1999 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 12:04 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 42, 4X50m Medley po 11år o y, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ls Lag1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 2:39.57 | ||||||
Hampus Svensson | 1999 | 39.92 | 39.92 | |||||||
Tim Petersson | 1999 | 45.66 | 1:25.58 | |||||||
Filip Lindell-Strömblad | 1999 | 39.17 | 2:04.75 | |||||||
Emil Hassling | 2000 | 34.82 | 2:39.57 | |||||||
2 | Hs Pojkar Lag 1 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 2:56.62 | ||||||
Anthony Chin | 2000 | 44.91 | 44.91 | |||||||
Eskil Ulinder | 1999 | 50.30 | 1:35.21 | |||||||
Viktor Carlsson | 2000 | 44.05 | 2:19.26 | |||||||
Hampus Olsson | 2000 | 37.36 | 2:56.62 | |||||||
3 | Äss Lag 1 Pojkar | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 3:00.18 | ||||||
Isak Rydén | 1999 | 46.89 | 46.89 | |||||||
Oskar Hanstål | 1999 | 50.47 | 1:37.36 | |||||||
Daniel Kertes | 1999 | 44.92 | 2:22.28 | |||||||
Petter Hellzén | 2000 | 37.90 | 3:00.18 | |||||||
4 | Hs Pojkar Lag 2 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 3:06.06 | ||||||
Oskar Rasmusson | 1999 | 46.86 | 46.86 | |||||||
Gustav Persson | 2000 | 50.79 | 1:37.65 | |||||||
Elis Ingvarsson | 1999 | 50.25 | 2:27.90 | |||||||
Karl Lindekrantz | 1999 | 38.16 | 3:06.06 | |||||||
- | Hs Pojkar Lag 3 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | S 71 Lag 1 | 1999 | S71 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 12:04 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 43, 100m Medley fl 10år o y, Finaler |
Sponsor: KroppsHarmoni i Höganäs |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 40.89 | 1:28.01 | |||||
2 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 43.08 | 1:30.58 | |||||
3 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 46.69 | 1:32.40 | |||||
4 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 46.87 | 1:35.56 | |||||
5 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 45.64 | 1:35.64 | |||||
6 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 44.21 | 1:35.92 | |||||
7 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 45.14 | 1:38.46 | |||||
8 | Filippa Lavré | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.20 | 1:38.75 | |||||
9 | Irene Savayidis | 2000 | Eslövs Simsällskap | 50.30 | 1:43.46 | |||||
10 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 48.61 | 1:44.52 | |||||
11 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 48.42 | 1:45.49 | |||||
12 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 50.84 | 1:46.37 | |||||
13 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 51.33 | 1:49.09 | |||||
14 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 53.13 | 1:52.43 | |||||
15 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 57.71 | 1:54.62 | |||||
16 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 51.30 | 1:54.99 | |||||
17 | Filippa Saistam | 2001 | Osby Simsällskap | 58.77 | 2:02.83 | |||||
18 | Mikaela Steen | 2001 | Klippans Simsällskap | 56.34 | 2:03.16 | |||||
19 | Emilia Persson | 2000 | Osby Simsällskap | 1:01.35 | 2:04.69 | |||||
20 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 1:01.78 | 2:06.14 | |||||
- | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 44, 100m Medley po 10år o y, Finaler |
Sponsor: KroppsHarmoni i Höganäs |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 40.90 | 1:26.22 | |||||
2 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 43.50 | 1:26.63 | |||||
3 | Philip Chen | 2000 | S71 | 46.87 | 1:39.19 | |||||
4 | Anthony Chin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 48.39 | 1:41.37 | |||||
5 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 46.23 | 1:41.80 | |||||
6 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 49.71 | 1:50.75 | |||||
7 | Tomas Abraham | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 54.14 | 1:56.22 | |||||
8 | Isak Persson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:02.81 | 2:16.43 | |||||
- | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Cornelius Bergman | 2002 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 45, 100m Medley fl 11 år, Finaler |
Sponsor: KroppsHarmoni i Höganäs |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 39.09 | 1:22.51 | |||||
2 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 38.48 | 1:23.38 | |||||
3 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 40.25 | 1:25.00 | |||||
4 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 41.28 | 1:25.68 | |||||
5 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 40.45 | 1:28.39 | |||||
6 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 41.43 | 1:29.81 | |||||
7 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 41.54 | 1:30.11 | |||||
8 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.27 | 1:32.96 | |||||
9 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 42.03 | 1:33.07 | |||||
10 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.97 | 1:33.52 | |||||
11 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.64 | 1:34.64 | |||||
12 | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 45.01 | 1:34.78 | |||||
13 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 48.88 | 1:35.25 | |||||
14 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 47.16 | 1:35.53 | |||||
15 | Maja Danielsson | 1999 | Simklubben Spiggarna | 45.28 | 1:38.18 | |||||
16 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 47.95 | 1:38.85 | |||||
17 | Isabelle Schneider | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 46.79 | 1:41.72 | |||||
18 | Isabelle Larsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 49.10 | 1:42.58 | |||||
19 | Hanna Persson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 48.90 | 1:43.46 | |||||
20 | Ellisaar Najami | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 48.43 | 1:43.69 | |||||
21 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 53.39 | 1:43.97 | |||||
22 | Elina Jonsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 52.60 | 1:46.77 | |||||
23 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 50.43 | 1:47.46 | |||||
24 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 53.02 | 1:47.79 | |||||
25 | Sweden C. Llupa | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 52.03 | 1:49.16 | |||||
26 | Johanna Sörensson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 52.40 | 1:50.06 | |||||
27 | Julia Saltarski | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 51.51 | 1:51.57 | |||||
28 | Ida Fahlstedt | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 52.11 | 1:52.69 | |||||
29 | Rana Cherkaoui | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 55.07 | 1:53.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 46, 100m Medley po 11 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.78 | 1:25.08 | |||||
2 | Filip Lindell-Strömblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.29 | 1:25.51 | |||||
3 | Niklas Jagerstål | 1999 | Eslövs Simsällskap | 41.16 | 1:25.68 | |||||
4 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 43.68 | 1:32.37 | |||||
5 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 42.65 | 1:35.00 | |||||
6 | Oscar Johnsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 44.01 | 1:36.21 | |||||
7 | Eskil Ulinder | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 44.58 | 1:37.82 | |||||
8 | Jasper Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 47.56 | 1:38.39 | |||||
9 | Sander Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 51.25 | 1:38.52 | |||||
10 | Oskar Josterud | 1999 | Simsällskapet Delfin | 47.44 | 1:39.07 | |||||
11 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 44.95 | 1:39.29 | |||||
12 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 46.04 | 1:39.38 | |||||
13 | Elis Ingvarsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 47.83 | 1:39.78 | |||||
14 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 48.72 | 1:41.03 | |||||
15 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 51.55 | 1:42.60 | |||||
16 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 48.49 | 1:43.52 | |||||
17 | Isak Rydén | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 48.71 | 1:48.39 | |||||
18 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 50.27 | 1:48.53 | |||||
19 | Sebastian Andersson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 51.77 | 1:49.26 | |||||
20 | Axel Lokrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 54.28 | 1:56.59 | |||||
21 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 56.33 | 2:01.67 | |||||
- | Filip Eriksson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 47, 50m Ryggsim fl 10år o y, Finaler |
Sponsor: Nyhamn Data |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 40.23 | ||||||
2 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 41.87 | ||||||
3 | Filippa Lavré | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.87 | ||||||
4 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 43.20 | ||||||
5 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 43.25 | ||||||
6 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 43.90 | ||||||
7 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 44.74 | ||||||
8 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 45.21 | ||||||
9 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.51 | ||||||
10 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 45.90 | ||||||
11 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 46.91 | ||||||
12 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 46.93 | ||||||
13 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 47.09 | ||||||
14 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 47.54 | ||||||
15 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 47.57 | ||||||
16 | Irene Savayidis | 2000 | Eslövs Simsällskap | 47.98 | ||||||
17 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 49.11 | ||||||
18 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 49.87 | ||||||
19 | Ida Angerman | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 50.30 | ||||||
20 | Saga Atlefjord | 2000 | Höganäs Simsällskap | 50.65 | ||||||
21 | Hanna Birgander | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 50.75 | ||||||
22 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 50.92 | ||||||
23 | Erika Persson Bivall | 2001 | S71 | 51.33 | ||||||
24 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 51.60 | ||||||
25 | Alicia Darell | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 51.66 | ||||||
26 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 51.74 | ||||||
27 | Fanny Andersson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 51.75 | ||||||
28 | Melinda Heikkinen | 2000 | S71 | 52.29 | ||||||
29 | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 52.64 | ||||||
30 | Matilda Hansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 53.15 | ||||||
31 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 53.16 | ||||||
32 | Nicole Johnsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 53.58 | ||||||
33 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 54.13 | ||||||
34 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 54.33 | ||||||
35 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 54.76 | ||||||
36 | Frida Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 57.82 | ||||||
37 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 58.40 | ||||||
38 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 58.75 | ||||||
39 | Mikaela Steen | 2001 | Klippans Simsällskap | 1:00.16 | ||||||
40 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 1:00.39 | ||||||
41 | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | 1:01.90 | ||||||
42 | Filippa Saistam | 2001 | Osby Simsällskap | 1:02.32 | ||||||
43 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:02.72 | ||||||
44 | Emilia Persson | 2000 | Osby Simsällskap | 1:02.90 | ||||||
- | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Engström | 2001 | Klippans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Wiberg | 2000 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 48, 50m Ryggsim po 10år o y, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 41.85 | ||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 41.87 | ||||||
3 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 44.04 | ||||||
4 | Anthony Chin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 44.56 | ||||||
5 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 44.80 | ||||||
6 | Philip Chen | 2000 | S71 | 46.16 | ||||||
7 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 46.57 | ||||||
8 | Anton Svensson | 2001 | S71 | 50.88 | ||||||
9 | Tomas Abraham | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 51.13 | ||||||
10 | Jacob Engström | 2000 | Höganäs Simsällskap | 51.15 | ||||||
11 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 51.40 | ||||||
12 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 51.63 | ||||||
13 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 51.77 | ||||||
14 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 52.80 | ||||||
15 | Johan Björk | 2000 | Höganäs Simsällskap | 57.79 | ||||||
16 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 58.03 | ||||||
17 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 59.94 | ||||||
18 | Cornelius Bergman | 2002 | Osby Simsällskap | 1:03.12 | ||||||
19 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:03.64 | ||||||
20 | Isak Persson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:05.83 | ||||||
21 | Markus Sandell | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:06.94 | ||||||
22 | Albin Bengtsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:09.95 | ||||||
- | Andy Khan | 2001 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 49, 100m Ryggsim fl 11 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 40.34 | 1:22.30 | |||||
2 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 42.21 | 1:25.29 | |||||
3 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 42.48 | 1:25.58 | |||||
4 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 41.73 | 1:27.32 | |||||
5 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 42.94 | 1:28.63 | |||||
6 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 42.90 | 1:29.06 | |||||
7 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 43.33 | 1:29.54 | |||||
8 | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 44.92 | 1:30.54 | |||||
9 | Mikaela Göltl | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 45.61 | 1:32.59 | |||||
10 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 44.64 | 1:32.88 | |||||
11 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 45.36 | 1:34.79 | |||||
12 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 46.22 | 1:36.46 | |||||
13 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 47.39 | 1:36.71 | |||||
14 | Maja Danielsson | 1999 | Simklubben Spiggarna | 47.05 | 1:37.86 | |||||
15 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 48.51 | 1:37.90 | |||||
16 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 48.77 | 1:39.33 | |||||
17 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 48.65 | 1:39.97 | |||||
18 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 49.43 | 1:41.26 | |||||
19 | Hanna Persson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 48.37 | 1:41.94 | |||||
20 | Filippa Fridh | 1999 | Eslövs Simsällskap | 48.62 | 1:42.88 | |||||
21 | Johanna Hansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 51.05 | 1:44.28 | |||||
22 | Julia Saltarski | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 51.27 | 1:46.22 | |||||
23 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 51.54 | 1:46.82 | |||||
24 | Sweden C. Llupa | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 53.51 | 1:48.72 | |||||
25 | Ida Fahlstedt | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 51.36 | 1:48.95 | |||||
26 | Ebba Jönsson | 1999 | Kristianstads SLS | 54.80 | 1:49.04 | |||||
27 | Madeleine Svensson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 54.78 | 1:50.34 | |||||
28 | Emma Redestam | 1999 | Höganäs Simsällskap | 53.98 | 1:50.50 | |||||
29 | Johanna Sörensson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 54.99 | 1:53.77 | |||||
30 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 55.51 | 1:54.86 | |||||
31 | Cajsa Andersson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 56.45 | 1:57.70 | |||||
32 | Thelma Jöhnke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 58.35 | 2:01.96 | |||||
33 | Ronja Bjerstedt | 1999 | Osby Simsällskap | 1:00.54 | 2:08.33 | |||||
- | Isabelle Linder | 1999 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 50, 100m Ryggsim po 11 år, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Lindell-Strömblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 39.94 | 1:22.52 | |||||
2 | Niklas Jagerstål | 1999 | Eslövs Simsällskap | 40.86 | 1:23.38 | |||||
3 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 41.48 | 1:27.76 | |||||
4 | Pontus Ernstsson | 1999 | S71 | 43.90 | 1:30.16 | |||||
5 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.81 | 1:31.92 | |||||
6 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 44.90 | 1:33.69 | |||||
7 | Oscar Johnsson | 1999 | Tyringe Simsällskap | 45.46 | 1:34.57 | |||||
8 | Erik Engström | 1999 | Kristianstads SLS | 45.56 | 1:36.27 | |||||
9 | Eskil Ulinder | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 46.56 | 1:37.74 | |||||
10 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 49.60 | 1:38.81 | |||||
11 | Sander Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 49.32 | 1:39.97 | |||||
12 | Jasper Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 49.51 | 1:42.40 | |||||
13 | Elis Ingvarsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 51.13 | 1:42.46 | |||||
14 | Isak Rydén | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 51.64 | 1:43.71 | |||||
15 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 52.50 | 1:45.33 | |||||
16 | Sebastian Andersson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 51.94 | 1:45.44 | |||||
17 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 53.08 | 1:46.10 | |||||
18 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 52.63 | 1:46.27 | |||||
19 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 52.65 | 1:48.99 | |||||
20 | Axel Lokrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 55.28 | 1:50.28 | |||||
21 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 52.70 | 1:54.89 | |||||
- | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 51, 4X50m Frisim fl 11 år o y, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S 71 Lag 1 | 1999 | S71 | 2:15.40 | ||||||
Ellen Sandberg | 1999 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Victoria Jönsson | 1999 | 33.11 | 1:07.04 | |||||||
Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 33.68 | 1:40.72 | |||||||
Emilia Christiansen | 1999 | 34.68 | 2:15.40 | |||||||
2 | Hs Flickor Lag 1 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 2:21.27 | ||||||
Johanna Söderberg | 1999 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Moa Holmkvist | 1999 | 34.82 | 1:08.34 | |||||||
Johanna Palmqvist | 1999 | 36.47 | 1:44.81 | |||||||
Mikaela Göltl | 1999 | 36.46 | 2:21.27 | |||||||
3 | Äss Lag 1 Flickor | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 2:23.81 | ||||||
Hanna Rosvall | 2000 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Klara Andersson | 2000 | 34.87 | 1:09.92 | |||||||
Matilda Andersson | 1999 | 39.25 | 1:49.17 | |||||||
Emilia Nilsson | 1999 | 34.64 | 2:23.81 | |||||||
4 | Flickor Hss | 2000 | Höganäs Simsällskap | 2:36.65 | ||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Frida Taman | 2001 | 41.22 | 1:13.62 | |||||||
Ida Widén | 2001 | 42.59 | 1:56.21 | |||||||
Maja Johansson | 1999 | 40.44 | 2:36.65 | |||||||
5 | Ksls | 0 | Kristianstads SLS | 2:37.50 | ||||||
Estrid Hansson | 1999 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Amanda Modig | 1999 | 42.09 | 1:20.90 | |||||||
Hanna Olsson | 1999 | 41.14 | 2:02.04 | |||||||
Elin Nilsson | 1999 | 35.46 | 2:37.50 | |||||||
6 | Hs Flickor Lag 3 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 2:39.92 | ||||||
Filippa Lavré | 2001 | 38.84 | 38.84 | |||||||
Ellisaar Najami | 1999 | 40.19 | 1:19.03 | |||||||
Julia Stenhård | 2000 | 39.58 | 1:58.61 | |||||||
Johanna Sörensson | 1999 | 41.31 | 2:39.92 | |||||||
7 | Äss Lag 2 Flickor | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 2:42.55 | ||||||
Annie Jensen | 1999 | 40.60 | 40.60 | |||||||
Isabelle Larsson | 1999 | 41.28 | 1:21.88 | |||||||
Maja Lauritsen | 1999 | 39.00 | 2:00.88 | |||||||
Johanna Weiler | 2000 | 41.67 | 2:42.55 | |||||||
8 | Flickor 11 Oy Eslövs SS | 2010 | Eslövs Simsällskap | 2:43.35 | ||||||
Irene Savayidis | 2000 | 38.94 | 38.94 | |||||||
Cajsa Andersson | 1999 | 44.19 | 1:23.13 | |||||||
Filippa Fridh | 1999 | 40.50 | 2:03.63 | |||||||
Olivia Ülger | 2000 | 39.72 | 2:43.35 | |||||||
9 | Hs Flickor Lag 2 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 2:48.94 | ||||||
Isabelle Schneider | 1999 | 40.11 | 40.11 | |||||||
Moa Williamsson | 2000 | 41.73 | 1:21.84 | |||||||
Ebba Hallbäck | 2000 | 45.25 | 2:07.09 | |||||||
Hanna Persson | 1999 | 41.85 | 2:48.94 | |||||||
10 | Hs Flickor Lag 4 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 2:53.29 | ||||||
Sweden C. Llupa | 1999 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Ida Fahlstedt | 1999 | 44.65 | 1:27.88 | |||||||
Emmie Lennberger | 2000 | 43.48 | 2:11.36 | |||||||
Alicia Lundblad | 2001 | 41.93 | 2:53.29 | |||||||
11 | Hs Flickor Lag 5 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 2:53.41 | ||||||
Hanna Lindahl | 2000 | 43.40 | 43.40 | |||||||
Johanna Hansson | 1999 | 42.59 | 1:25.99 | |||||||
Julia Saltarski | 1999 | 44.76 | 2:10.75 | |||||||
Hanna Birgander | 2000 | 42.66 | 2:53.41 | |||||||
12 | Flickor Lag 2 Hss | 2000 | Höganäs Simsällskap | 3:05.05 | ||||||
Heidi Winberg | 1999 | 45.71 | 45.71 | |||||||
Moa Liljeqvist | 2001 | 52.87 | 1:38.58 | |||||||
Saga Atlefjord | 2000 | 43.80 | 2:22.38 | |||||||
Thelma Jöhnke | 1999 | 42.67 | 3:05.05 | |||||||
13 | Äss Lag 3 Damer | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 3:06.54 | ||||||
Miranda Ingvarsson | 2001 | 48.75 | 48.75 | |||||||
Madeleine Svensson | 1999 | 43.75 | 1:32.50 | |||||||
Emilia Gulin-Johansson | 2000 | 47.60 | 2:20.10 | |||||||
Filippa Sundström | 2001 | 46.44 | 3:06.54 | |||||||
14 | Osby Simsällskap Dam L1 | 1999 | Osby Simsällskap | 3:09.85 | ||||||
Simone Karlsson | 2001 | 47.71 | 47.71 | |||||||
Agnes Cato | 2001 | 46.61 | 1:34.32 | |||||||
Emilia Persson | 2000 | 48.10 | 2:22.42 | |||||||
Filippa Saistam | 2001 | 47.43 | 3:09.85 | |||||||
15 | Osby Lag 2 | 1999 | Osby Simsällskap | 3:42.10 | ||||||
Ellen Torkelsson | 2000 | 53.65 | 53.65 | |||||||
Andrea Prai | 2001 | 50.26 | 1:43.91 | |||||||
Frida Karlsson | 2001 | 58.81 | 2:42.72 | |||||||
Ida Ekström | 2002 | 59.38 | 3:42.10 | |||||||
- | Klippan Damer | 0 | Klippans Simsällskap | DNS | ||||||
Matilda Engström | 2001 | |||||||||
Mikaela Steen | 2001 | |||||||||
Alice Bengtsson | 2000 | |||||||||
Gabriella Henriksson | 2000 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vår Simiaden Region | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-05-29 |
Gren 52, 4X50m Frisim po 11 år o y, Finaler |
Sponsor: Lane 4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ls Lag1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 2:22.15 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Hampus Svensson | 1999 | 35.69 | 1:10.47 | |||||||
Tim Petersson | 1999 | 37.14 | 1:47.61 | |||||||
Filip Lindell-Strömblad | 1999 | 34.54 | 2:22.15 | |||||||
2 | Äss Lag 1 Pojkar | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 2:41.89 | ||||||
Petter Hellzén | 2000 | 37.88 | 37.88 | |||||||
Oskar Hanstål | 1999 | 41.65 | 1:19.53 | |||||||
Isak Rydén | 1999 | 48.49 | 2:08.02 | |||||||
Daniel Kertes | 1999 | 33.87 | 2:41.89 | |||||||
3 | Hs Pojkar Lag 2 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 2:45.67 | ||||||
Anthony Chin | 2000 | 40.95 | 40.95 | |||||||
Karl Lindekrantz | 1999 | 39.36 | 1:20.31 | |||||||
Oskar Rasmusson | 1999 | 40.93 | 2:01.24 | |||||||
Filip Tanaskovic | 2000 | 44.43 | 2:45.67 | |||||||
4 | S 71 Lag 1 | 1999 | S71 | 2:48.54 | ||||||
Philip Chen | 2000 | 40.87 | 40.87 | |||||||
Pontus Ernstsson | 1999 | 40.04 | 1:20.91 | |||||||
Joel Mörck | 1999 | 41.25 | 2:02.16 | |||||||
Anton Svensson | 2001 | 46.38 | 2:48.54 | |||||||
5 | Pojkar Hss | 2000 | Höganäs Simsällskap | 2:50.44 | ||||||
Jasper Sjöberg | 1999 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Sander Sjöberg | 1999 | 37.77 | 1:15.57 | |||||||
Mikael Johansson | 1999 | 48.67 | 2:04.24 | |||||||
Jacob Engström | 2000 | 46.20 | 2:50.44 | |||||||
- | Hs Pojkar Lag 3 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gustaf Hansson | 2001 | |||||||||
Axel Lokrantz | 1999 | |||||||||
Filip Eriksson | 1999 | |||||||||
Gustav Persson | 2000 | DNS | ||||||||
- | Hs Pojkar Lag 4 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hs Pojkar Lag 1 | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2010 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:13 |