2020-04-01   17:22:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2019 Etelä-Suomi 2

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2019 Etelä-Suomi 2
Place: Organizer: Nurmijärven Uinti
Pool: 25m Competition Date: Nov 1, 2019 to Nov 3, 2019
Event 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elli Lenkkeri 2006 Uinti Hyvinkää +0.70 542 9:47.57
50m: 32.20
100m: 1:08.24
(36.04)
150m: 1:45.67
(37.43)
200m: 2:23.54
(37.87)
250m: 3:00.59
(37.05)
300m: 3:37.41
(36.82)
350m: 4:14.73
(37.32)
400m: 4:52.19
(37.46)
450m: 5:29.72
(37.53)
500m: 6:07.49
(37.77)
550m: 6:44.92
(37.43)
600m: 7:22.19
(37.27)
650m: 7:59.42
(37.23)
700m: 8:36.90
(37.48)
750m: 9:13.17
(36.27)
800m: 9:47.57
(34.40)
2 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda ry +0.84 488 10:08.80 +21.23
50m: 32.96
100m: 1:09.61
(36.65)
150m: 1:47.08
(37.47)
200m: 2:24.78
(37.70)
250m: 3:03.38
(38.60)
300m: 3:41.81
(38.43)
350m: 4:20.46
(38.65)
400m: 4:59.41
(38.95)
450m: 5:38.10
(38.69)
500m: 6:16.52
(38.42)
550m: 6:55.92
(39.40)
600m: 7:35.12
(39.20)
650m: 8:14.89
(39.77)
700m: 8:54.18
(39.29)
750m: 9:33.03
(38.85)
800m: 10:08.80
(35.77)
3 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura -.-- 453 10:23.89 +36.32
50m: 33.93
100m: 1:13.32
(39.39)
150m: 1:52.73
(39.41)
200m: 2:32.40
(39.67)
250m: 3:11.82
(39.42)
300m: 3:51.92
(40.10)
350m: 4:31.50
(39.58)
400m: 5:10.74
(39.24)
450m: 5:50.69
(39.95)
500m: 6:29.70
(39.01)
550m: 7:09.53
(39.83)
600m: 7:48.70
(39.17)
650m: 8:27.86
(39.16)
700m: 9:06.95
(39.09)
750m: 9:45.80
(38.85)
800m: 10:23.89
(38.09)
4 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry +0.75 450 10:25.26 +37.69
50m: 34.43
100m: 1:13.80
(39.37)
150m: 1:53.57
(39.77)
200m: 2:33.94
(40.37)
250m: 3:13.66
(39.72)
300m: 3:52.96
(39.30)
350m: 4:32.33
(39.37)
400m: 5:12.52
(40.19)
450m: 5:52.38
(39.86)
500m: 6:31.28
(38.90)
550m: 7:11.41
(40.13)
600m: 7:51.01
(39.60)
650m: 8:30.23
(39.22)
700m: 9:09.10
(38.87)
750m: 9:48.24
(39.14)
800m: 10:25.26
(37.02)
5 Anniina Jokiniemi 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.90 431 10:34.28 +46.71
50m: 35.12
100m: 1:13.85
(38.73)
150m: 1:53.67
(39.82)
200m: 2:33.90
(40.23)
250m: 3:14.29
(40.39)
300m: 3:54.08
(39.79)
350m: 4:34.63
(40.55)
400m: 5:15.59
(40.96)
450m: 5:55.89
(40.30)
500m: 6:35.69
(39.80)
550m: 7:16.02
(40.33)
600m: 7:56.38
(40.36)
650m: 8:36.61
(40.23)
700m: 9:17.16
(40.55)
750m: 9:57.64
(40.48)
800m: 10:34.28
(36.64)
6 Emmi Halonen 2006 Vanders +0.55 419 10:40.24 +52.67
50m: 34.95
100m: 1:13.40
(38.45)
150m: 1:52.85
(39.45)
200m: 2:32.78
(39.93)
250m: 3:13.43
(40.65)
300m: 3:53.16
(39.73)
350m: 4:34.08
(40.92)
400m: 5:14.81
(40.73)
450m: 5:56.12
(41.31)
500m: 6:37.26
(41.14)
550m: 7:18.65
(41.39)
600m: 8:00.00
(41.35)
650m: 8:41.05
(41.05)
700m: 9:22.04
(40.99)
750m: 10:02.04
(40.00)
800m: 10:40.24
(38.20)
7 Rebekka Ritmala 2006 Vanders -.-- 413 10:43.57 +56.00
50m: 34.78
100m: 1:13.18
(38.40)
150m: 1:52.11
(38.93)
200m: 2:31.85
(39.74)
250m: 3:12.13
(40.28)
300m: 3:53.63
(41.50)
350m: 4:35.21
(41.58)
400m: 5:17.30
(42.09)
450m: 5:59.19
(41.89)
500m: 6:40.25
(41.06)
550m: 7:21.85
(41.60)
600m: 8:02.94
(41.09)
650m: 8:44.09
(41.15)
700m: 9:24.98
(40.89)
750m: 10:05.73
(40.75)
800m: 10:43.57
(37.84)
8 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry +0.58 398 10:51.46 +1:03.89
50m: 33.79
100m: 1:13.78
(39.99)
150m: 1:54.20
(40.42)
200m: 2:34.87
(40.67)
250m: 3:16.22
(41.35)
300m: 3:57.90
(41.68)
350m: 4:39.22
(41.32)
400m: 5:21.03
(41.81)
450m: 6:02.63
(41.60)
500m: 6:44.90
(42.27)
550m: 7:26.45
(41.55)
600m: 8:08.10
(41.65)
650m: 8:49.84
(41.74)
700m: 9:31.17
(41.33)
750m: 10:11.91
(40.74)
800m: 10:51.46
(39.55)
9 Milja Korhonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.55 334 11:30.78 +1:43.21
50m: 36.90
100m: 1:18.10
(41.20)
150m: 2:00.84
(42.74)
200m: 2:44.27
(43.43)
250m: 3:27.90
(43.63)
300m: 4:11.80
(43.90)
350m: 4:56.03
(44.23)
400m: 5:40.32
(44.29)
450m: 6:24.46
(44.14)
500m: 7:08.72
(44.26)
550m: 7:53.03
(44.31)
600m: 8:37.72
(44.69)
650m: 9:22.41
(44.69)
700m: 10:07.61
(45.20)
750m: 10:50.76
(43.15)
800m: 11:30.78
(40.02)
10 Elsa Määttä 2006 Hyvinkään Uimaseura -.-- 325 11:36.82 +1:49.25
50m: 37.51
100m: 1:19.77
(42.26)
150m: 2:04.25
(44.48)
200m: 2:48.68
(44.43)
250m: 3:33.06
(44.38)
300m: 4:16.98
(43.92)
350m: 5:01.29
(44.31)
400m: 5:46.03
(44.74)
450m: 6:30.01
(43.98)
500m: 7:14.25
(44.24)
550m: 7:58.56
(44.31)
600m: 8:43.13
(44.57)
650m: 9:28.22
(45.09)
700m: 10:12.40
(44.18)
750m: 10:56.63
(44.23)
800m: 11:36.82
(40.19)
11 Viliina Sundberg 2006 Nummelan Kisaajat +0.94 152 14:56.74 +5:09.17
50m: 45.82
100m: 1:40.06
(54.24)
150m: 2:37.65
(57.59)
200m: 3:33.84
(56.19)
250m: 4:31.02
(57.18)
300m: 5:28.22
(57.20)
350m: 6:26.10
(57.88)
400m: 7:24.83
(58.73)
450m: 8:21.31
(56.48)
500m: 9:20.38
(59.07)
550m: 10:18.04
(57.66)
600m: 11:16.10
(58.06)
650m: 12:13.98
(57.88)
700m: 13:10.53
(56.55)
750m: 14:06.48
(55.95)
800m: 14:56.74
(50.26)
Event official at: 1.11.2019 19:41:21
Event 3, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry +0.81 542 9:47.59
50m: 30.97
100m: 1:06.76
(35.79)
150m: 1:43.58
(36.82)
200m: 2:20.40
(36.82)
250m: 2:57.11
(36.71)
300m: 3:34.85
(37.74)
350m: 4:12.18
(37.33)
400m: 4:49.67
(37.49)
450m: 5:27.30
(37.63)
500m: 6:05.05
(37.75)
550m: 6:43.29
(38.24)
600m: 7:20.96
(37.67)
650m: 7:58.88
(37.92)
700m: 8:36.59
(37.71)
750m: 9:13.84
(37.25)
800m: 9:47.59
(33.75)
2 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry +0.71 526 9:53.58 +5.99
50m: 30.75
100m: 1:07.14
(36.39)
150m: 1:44.52
(37.38)
200m: 2:22.24
(37.72)
250m: 3:00.06
(37.82)
300m: 3:37.96
(37.90)
350m: 4:16.03
(38.07)
400m: 4:54.34
(38.31)
450m: 5:31.80
(37.46)
500m: 6:09.90
(38.10)
550m: 6:47.54
(37.64)
600m: 7:25.60
(38.06)
650m: 8:03.36
(37.76)
700m: 8:40.69
(37.33)
750m: 9:18.11
(37.42)
800m: 9:53.58
(35.47)
3 Lumi-Ellen Luoma 2005 Uinti Hyvinkää +0.57 467 10:17.67 +30.08
50m: 33.04
100m: 1:11.54
(38.50)
150m: 1:50.69
(39.15)
200m: 2:30.21
(39.52)
250m: 3:09.68
(39.47)
300m: 3:49.82
(40.14)
350m: 4:29.41
(39.59)
400m: 5:09.54
(40.13)
450m: 5:48.97
(39.43)
500m: 6:29.21
(40.24)
550m: 7:08.21
(39.00)
600m: 7:47.39
(39.18)
650m: 8:26.23
(38.84)
700m: 9:04.66
(38.43)
750m: 9:43.10
(38.44)
800m: 10:17.67
(34.57)
4 Siiri Ruponen 2005 Riihimäen Uimaseura +0.76 466 10:18.03 +30.44
50m: 34.56
100m: 1:13.63
(39.07)
150m: 1:53.63
(40.00)
200m: 2:33.39
(39.76)
250m: 3:13.46
(40.07)
300m: 3:53.33
(39.87)
350m: 4:32.96
(39.63)
400m: 5:11.13
(38.17)
450m: 5:50.83
(39.70)
500m: 6:29.34
(38.51)
550m: 7:07.93
(38.59)
600m: 7:46.44
(38.51)
650m: 8:25.23
(38.79)
700m: 9:04.77
(39.54)
750m: 9:42.22
(37.45)
800m: 10:18.03
(35.81)
5 Ada Oila 2005 Vanders +0.84 447 10:26.88 +39.29
50m: 33.71
100m: 1:11.64
(37.93)
150m: 1:50.91
(39.27)
200m: 2:30.51
(39.60)
250m: 3:09.73
(39.22)
300m: 3:49.35
(39.62)
350m: 4:29.11
(39.76)
400m: 5:09.11
(40.00)
450m: 5:48.64
(39.53)
500m: 6:28.73
(40.09)
550m: 7:08.57
(39.84)
600m: 7:48.71
(40.14)
650m: 8:28.45
(39.74)
700m: 9:08.70
(40.25)
750m: 9:48.52
(39.82)
800m: 10:26.88
(38.36)
6 Tatiana Sukhareva 2005 Vanders -.-- 399 10:50.81 +1:03.22
50m: 34.42
100m: 1:13.52
(39.10)
150m: 1:53.16
(39.64)
200m: 2:33.34
(40.18)
250m: 3:13.69
(40.35)
300m: 3:54.29
(40.60)
350m: 4:35.22
(40.93)
400m: 5:16.01
(40.79)
450m: 5:58.24
(42.23)
500m: 6:40.06
(41.82)
550m: 7:22.13
(42.07)
600m: 8:03.62
(41.49)
650m: 8:44.94
(41.32)
700m: 9:26.69
(41.75)
750m: 10:09.59
(42.90)
800m: 10:50.81
(41.22)
7 Daniela Sohlman 2005 Simmis Wanda ry +0.77 366 11:10.06 +1:22.47
50m: 35.66
100m: 1:15.96
(40.30)
150m: 1:57.86
(41.90)
200m: 2:40.54
(42.68)
250m: 3:22.99
(42.45)
300m: 4:05.39
(42.40)
350m: 4:48.95
(43.56)
400m: 5:31.88
(42.93)
450m: 6:14.22
(42.34)
500m: 6:57.17
(42.95)
550m: 7:39.83
(42.66)
600m: 8:22.76
(42.93)
650m: 9:05.36
(42.60)
700m: 9:48.13
(42.77)
750m: 10:29.83
(41.70)
800m: 11:10.06
(40.23)
8 Janna Flinkman 2005 Octopus Lohja +0.77 364 11:11.05 +1:23.46
50m: 35.82
100m: 1:16.37
(40.55)
150m: 1:59.01
(42.64)
200m: 2:41.24
(42.23)
250m: 3:23.83
(42.59)
300m: 4:06.89
(43.06)
350m: 4:50.33
(43.44)
400m: 5:33.29
(42.96)
450m: 6:15.67
(42.38)
500m: 6:58.82
(43.15)
550m: 7:41.66
(42.84)
600m: 8:23.47
(41.81)
650m: 9:05.78
(42.31)
700m: 9:49.16
(43.38)
750m: 10:30.94
(41.78)
800m: 11:11.05
(40.11)
9 Wilma Wallenius 2005 Uinti Hyvinkää +0.76 338 11:27.98 +1:40.39
50m: 37.89
100m: 1:20.18
(42.29)
150m: 2:02.95
(42.77)
200m: 2:46.03
(43.08)
250m: 3:29.53
(43.50)
300m: 4:13.05
(43.52)
350m: 4:56.76
(43.71)
400m: 5:40.13
(43.37)
450m: 6:24.15
(44.02)
500m: 7:07.76
(43.61)
550m: 7:50.72
(42.96)
600m: 8:35.16
(44.44)
650m: 9:19.24
(44.08)
700m: 10:02.79
(43.55)
750m: 10:46.30
(43.51)
800m: 11:27.98
(41.68)
Event official at: 1.11.2019 19:41:21
Event 3, T13,14,15 800m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda ry +0.62 612 9:24.52
50m: 31.52
100m: 1:07.45
(35.93)
150m: 1:43.82
(36.37)
200m: 2:19.69
(35.87)
250m: 2:56.04
(36.35)
300m: 3:32.20
(36.16)
350m: 4:08.21
(36.01)
400m: 4:44.62
(36.41)
450m: 5:20.44
(35.82)
500m: 5:56.27
(35.83)
550m: 6:31.95
(35.68)
600m: 7:07.22
(35.27)
650m: 7:42.96
(35.74)
700m: 8:18.08
(35.12)
750m: 8:52.40
(34.32)
800m: 9:24.52
(32.12)
2 Julia Tuura 2004 Riihimäen Uimaseura +0.64 526 9:53.55 +29.03
50m: 32.65
100m: 1:09.08
(36.43)
150m: 1:46.09
(37.01)
200m: 2:24.29
(38.20)
250m: 3:02.17
(37.88)
300m: 3:40.02
(37.85)
350m: 4:17.54
(37.52)
400m: 4:55.34
(37.80)
450m: 5:33.43
(38.09)
500m: 6:11.03
(37.60)
550m: 6:48.68
(37.65)
600m: 7:26.08
(37.40)
650m: 8:03.54
(37.46)
700m: 8:40.91
(37.37)
750m: 9:17.81
(36.90)
800m: 9:53.55
(35.74)
3 Roona Karola 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.61 513 9:58.42 +33.90
50m: 33.23
100m: 1:09.91
(36.68)
150m: 1:47.57
(37.66)
200m: 2:25.53
(37.96)
250m: 3:03.87
(38.34)
300m: 3:42.37
(38.50)
350m: 4:20.33
(37.96)
400m: 4:58.21
(37.88)
450m: 5:36.05
(37.84)
500m: 6:14.22
(38.17)
550m: 6:51.97
(37.75)
600m: 7:29.85
(37.88)
650m: 8:07.65
(37.80)
700m: 8:45.14
(37.49)
750m: 9:21.88
(36.74)
800m: 9:58.42
(36.54)
4 Iida Savulahti 2004 Riihimäen Uimaseura +0.74 468 10:17.37 +52.85
50m: 33.20
100m: 1:10.30
(37.10)
150m: 1:49.03
(38.73)
200m: 2:28.11
(39.08)
250m: 3:07.13
(39.02)
300m: 3:46.43
(39.30)
350m: 4:25.98
(39.55)
400m: 5:04.98
(39.00)
450m: 5:45.57
(40.59)
500m: 6:25.09
(39.52)
550m: 7:04.27
(39.18)
600m: 7:44.05
(39.78)
650m: 8:23.56
(39.51)
700m: 9:02.64
(39.08)
750m: 9:40.92
(38.28)
800m: 10:17.37
(36.45)
5 Oona Eriksson 2004 Simmis Wanda ry +0.69 466 10:18.05 +53.53
50m: 33.63
100m: 1:11.03
(37.40)
150m: 1:49.40
(38.37)
200m: 2:28.02
(38.62)
250m: 3:07.16
(39.14)
300m: 3:45.63
(38.47)
350m: 4:25.13
(39.50)
400m: 5:04.52
(39.39)
450m: 5:43.49
(38.97)
500m: 6:22.89
(39.40)
550m: 7:02.80
(39.91)
600m: 7:41.65
(38.85)
650m: 8:21.76
(40.11)
700m: 9:01.54
(39.78)
750m: 9:41.22
(39.68)
800m: 10:18.05
(36.83)
6 Maria Rautiainen 2004 Nummelan Kisaajat +1.01 239 12:51.36 +3:26.84
50m: 38.09
100m: 1:23.16
(45.07)
150m: 2:11.30
(48.14)
200m: 3:01.99
(50.69)
250m: 3:51.38
(49.39)
300m: 4:40.85
(49.47)
350m: 5:31.10
(50.25)
400m: 6:21.19
(50.09)
450m: 7:11.40
(50.21)
500m: 8:00.67
(49.27)
550m: 8:50.75
(50.08)
600m: 9:40.64
(49.89)
650m: 10:29.61
(48.97)
700m: 11:18.55
(48.94)
750m: 12:07.15
(48.60)
800m: 12:51.36
(44.21)
Event official at: 1.11.2019 19:41:21
2019-11-01 19:41:58 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Nurmijärven Uinti

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner