2020-08-14   02:28:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2019 Varsinais-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2019 Varsinais-Suomi
Place: Organizer: Raision Urheilijat
Pool: 25m Competition Date: marras 1, 2019 to marras 3, 2019
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry 1:27.89
50m: 42.55
100m: 1:27.89
(45.34)
2 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry 1:32.64 +4.75
50m: 43.43
100m: 1:32.64
(49.21)
3 Kaisa Heikkinen 2008 Raision Urheilijat 1:33.16 +5.27
50m: 44.03
100m: 1:33.16
(49.13)
4 Lotta Luotola 2008 Åbo Simklubb 1:36.54 +8.65
50m: 47.09
100m: 1:36.54
(49.45)
5 Saara Pakomäki 2008 Åbo Simklubb 1:39.12 +11.23
50m: 47.74
100m: 1:39.12
(51.38)
6 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry 1:41.94 +14.05
50m: 49.06
100m: 1:41.94
(52.88)
7 Sagdiana Rakhimova 2008 Raision Urheilijat 1:44.77 +16.88
50m: 51.77
100m: 1:44.77
(53.00)
8 Tiia Mattila 2008 Uinti-Vakka 1:45.58 +17.69
50m: 50.61
100m: 1:45.58
(54.97)
9 Matilda Saarinen 2008 Salon Uimarit 1:45.95 +18.06
50m: 49.16
100m: 1:45.95
(56.79)
10 Iina Pihlaja 2008 Raision Urheilijat 1:49.51 +21.62
50m: 53.66
100m: 1:49.51
(55.85)
11 Nea Veiro 2008 Åbo Simklubb 1:55.66 +27.77
50m: 55.54
100m: 1:55.66
(1:00.12)
12 Eevi Klaara Orenshtein 2008 Aurajoen Uinti Ry 1:58.07 +30.18
50m: 56.75
100m: 1:58.07
(1:01.32)
13 Annika Andersen 2008 Åbo Simklubb 2:02.73 +34.84
50m: 1:00.98
100m: 2:02.73
(1:01.75)
14 ISABELLA NORRMAN 2008 Åbo Simklubb 2:18.53 +50.64
50m: 1:04.72
100m: 2:18.53
(1:13.81)
15 Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb 2:22.15 +54.26
50m: 1:06.12
100m: 2:22.15
(1:16.03)
Event official at: 1.11.2019 18.28.46
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat 1:18.09
50m: 38.33
100m: 1:18.09
(39.76)
2 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry 1:20.51 +2.42
50m: 38.00
100m: 1:20.51
(42.51)
3 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb 1:27.70 +9.61
50m: 41.95
100m: 1:27.70
(45.75)
4 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti Ry 1:28.22 +10.13
50m: 41.70
100m: 1:28.22
(46.52)
5 Minea Kumlander 2007 Aurajoen Uinti Ry 1:29.31 +11.22
50m: 42.89
100m: 1:29.31
(46.42)
6 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry 1:29.74 +11.65
50m: 43.06
100m: 1:29.74
(46.68)
7 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry 1:30.45 +12.36
50m: 42.24
100m: 1:30.45
(48.21)
8 Kiia Koivisto 2007 Vesihelmen Uimaseura 1:32.31 +14.22
50m: 44.25
100m: 1:32.31
(48.06)
9 Vilma Saarimäki 2007 Raision Urheilijat 1:35.26 +17.17
50m: 45.98
100m: 1:35.26
(49.28)
10 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry 1:36.57 +18.48
50m: 44.98
100m: 1:36.57
(51.59)
11 Rahma Ezzat 2007 Aurajoen Uinti Ry 1:37.85 +19.76
50m: 45.26
100m: 1:37.85
(52.59)
12 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb 1:38.69 +20.60
50m: 45.88
100m: 1:38.69
(52.81)
13 Emilia Tähkänen 2007 Uinti-Vakka 1:38.75 +20.66
50m: 48.53
100m: 1:38.75
(50.22)
14 Minea Kynkäänniemi 2007 Raision Urheilijat 1:39.15 +21.06
50m: 47.07
100m: 1:39.15
(52.08)
15 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb 1:39.29 +21.20
50m: 46.57
100m: 1:39.29
(52.72)
16 Amanda Vuori 2007 Åbo Simklubb 1:39.67 +21.58
50m: 46.28
100m: 1:39.67
(53.39)
17 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb 1:40.46 +22.37
50m: 47.32
100m: 1:40.46
(53.14)
18 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry 1:45.42 +27.33
50m: 50.09
100m: 1:45.42
(55.33)
19 Martta Lehtinen 2007 Salon Uimarit 1:56.54 +38.45
50m: 55.06
100m: 1:56.54
(1:01.48)
20 Minni-Maria Vesma 2007 Raision Urheilijat 1:58.21 +40.12
50m: 57.22
100m: 1:58.21
(1:00.99)
21 Aava Sulanterä 2007 Uimaseura Kaarina 2:00.32 +42.23
50m: 58.48
100m: 2:00.32
(1:01.84)
- Selma Mäenpää 2007 Åbo Simklubb DSQ 7.6 25 m
Event official at: 1.11.2019 18.28.46
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb 1:10.52
50m: 34.05
100m: 1:10.52
(36.47)
2 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb 1:14.77 +4.25
50m: 35.29
100m: 1:14.77
(39.48)
3 Kaisla Korvonen 2006 Åbo Simklubb 1:20.34 +9.82
50m: 37.59
100m: 1:20.34
(42.75)
4 Diana Raduly Baka 2006 Salon Uimarit 1:20.83 +10.31
50m: 39.28
100m: 1:20.83
(41.55)
5 Essi Pyykkö 2006 Salon Uimarit 1:22.11 +11.59
50m: 38.87
100m: 1:22.11
(43.24)
6 Emilia Johanna Pakkanen 2006 Åbo Simklubb 1:25.01 +14.49
50m: 39.85
100m: 1:25.01
(45.16)
7 Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry 1:27.15 +16.63
50m: 40.75
100m: 1:27.15
(46.40)
8 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti Ry 1:30.37 +19.85
50m: 43.17
100m: 1:30.37
(47.20)
9 Elina Toivonen 2006 Aurajoen Uinti Ry 1:33.59 +23.07
50m: 45.10
100m: 1:33.59
(48.49)
10 mathilda heikiö 2006 Åbo Simklubb 1:34.54 +24.02
50m: 45.73
100m: 1:34.54
(48.81)
11 Maikki Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina 1:36.92 +26.40
50m: 45.24
100m: 1:36.92
(51.68)
12 Nanna Kotkatvuori 2006 Uimaseura Kaarina 1:37.46 +26.94
50m: 46.92
100m: 1:37.46
(50.54)
13 Sonja Heikkilä 2006 Salon Uimarit 1:38.50 +27.98
50m: 43.53
100m: 1:38.50
(54.97)
14 Veera Helkkala 2006 Raision Urheilijat 1:45.80 +35.28
50m: 51.12
100m: 1:45.80
(54.68)
15 Maisa Kummila 2006 Raision Urheilijat 1:48.24 +37.72
50m: 52.15
100m: 1:48.24
(56.09)
16 Emilia Häjänen 2006 Raision Urheilijat 1:49.13 +38.61
50m: 52.67
100m: 1:49.13
(56.46)
17 Noora Riionheimo 2006 Raision Urheilijat 1:52.31 +41.79
50m: 50.56
100m: 1:52.31
(1:01.75)
Event official at: 1.11.2019 18.28.46
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit 1:13.65
50m: 34.95
100m: 1:13.65
(38.70)
2 Milla Karttunen 2005 Raision Urheilijat 1:15.77 +2.12
50m: 35.89
100m: 1:15.77
(39.88)
3 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti Ry 1:16.07 +2.42
50m: 36.95
100m: 1:16.07
(39.12)
4 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb 1:17.50 +3.85
50m: 38.24
100m: 1:17.50
(39.26)
5 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb 1:18.72 +5.07
50m: 37.96
100m: 1:18.72
(40.76)
6 Emma Nieminen 2005 Aurajoen Uinti Ry 1:19.77 +6.12
50m: 37.17
100m: 1:19.77
(42.60)
7 Kerttu Taponen 2005 Aurajoen Uinti Ry 1:20.21 +6.56
50m: 37.81
100m: 1:20.21
(42.40)
8 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb 1:22.38 +8.73
50m: 38.72
100m: 1:22.38
(43.66)
9 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb 1:24.65 +11.00
50m: 40.30
100m: 1:24.65
(44.35)
10 Mette Peltola 2005 Raision Urheilijat 1:26.95 +13.30
50m: 41.03
100m: 1:26.95
(45.92)
11 Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti Ry 1:29.66 +16.01
50m: 43.30
100m: 1:29.66
(46.36)
12 Saimi Räty 2005 Raision Urheilijat 1:40.14 +26.49
50m: 48.53
100m: 1:40.14
(51.61)
Event official at: 1.11.2019 18.28.46
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb 1:18.80
50m: 36.62
100m: 1:18.80
(42.18)
2 Anni Hyttinen 2004 Aurajoen Uinti Ry 1:19.70 +0.90
50m: 37.40
100m: 1:19.70
(42.30)
3 Ulla Haarala 2004 Uimaseura Kaarina 1:33.31 +14.51
50m: 46.16
100m: 1:33.31
(47.15)
Event official at: 1.11.2019 18.28.46
2019-11-01 18.44.41 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Raision Urheilijat

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner