Tulokset IKM 2019 Varsinais-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntai-ilta
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
marras 1, 2019 to marras 3, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, P12,13,14,15,16 100m SU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Kandolin |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:18.89 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Joonatan Linde |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:22.81 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eelis Lummaa |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:25.13 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:26.18 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:26.37 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:27.22 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patric Meriholvi |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:30.10 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ossi Tikka |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:32.92 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Max Hyvärinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:33.32 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niko Visuri |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:36.18 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:36.18 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
kaapo Saarinen |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
1:39.07 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jesper Isotalo |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:40.42 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otto Anttila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:43.65 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matias Lehtinen |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:46.28 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Juuso Silfver |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:46.73 |
+32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Rautala |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:47.91 |
+33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eliel Lintula |
2007 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:48.41 |
+33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arttu Carne |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:48.93 |
+34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Akseli Niskala |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:58.40 |
+43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Robert Pukki |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DSQ |
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juha Räbinä |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.11.2019 17.37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, P12,13,14,15,16 100m SU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:12.09 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
|
|
1:12.37 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Hämäläinen |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:12.90 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:16.62 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Salminen |
2006 |
Someron Esa |
|
|
1:19.95 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aapo Nurminen |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:20.16 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Yli-Salomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:20.33 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tomas Laine |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:20.34 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milo Bergman |
2006 |
Ålands Simförening |
|
|
1:21.24 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ville Suojasto |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:21.32 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alex Mukkulainen |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:22.09 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Romeo Maranzani |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:23.91 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:29.67 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
MÅNS AXEL DENNIS MANELIU |
2006 |
Ålands Simförening |
|
|
1:30.43 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Max Yli-Salomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:32.05 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kasper Vira |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:37.76 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ilmari Kunttu |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:43.58 |
+34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sisu Korpinen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.11.2019 17.37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, P12,13,14,15,16 100m SU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eero Mäenpää |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:07.94 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Someron Esa |
|
|
1:08.47 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maksim Amosov |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:09.02 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nardi Orenshtein |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:11.74 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasper Oikarainen |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:12.77 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nuutti Vienonen |
2005 |
Salon Uimarit |
|
|
1:13.79 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Kainonen |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.23 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Valdolin |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.26 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joa Metsola |
2005 |
Ålands Simförening |
|
|
1:20.95 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aaron Hannula |
2005 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:28.36 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.11.2019 17.37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, P12,13,14,15,16 100m SU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juuso Leppänen |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Kinnunen |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:02.51 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:04.12 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Seweryn Pastucha |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:05.17 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jaakko Pihlava |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:05.62 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:05.69 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eerik Rantanen |
2004 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:13.93 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.11.2019 17.37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, P12,13,14,15,16 100m SU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aku Kaila |
2003 |
Raision Urheilijat |
|
|
56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemil Kankare |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:05.32 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.11.2019 17.37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-03 17.45.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|