2020-04-01   07:16:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Duvedoppet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 12/1 Klockan 09.30 (Insim kl. 08.30-09.20)

Document
Resultat
Duvedoppet 2020
Plats: Duveholmshallen Arrangör: Karineholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020
Gren 7, 100m Ryggsim Flickor A-C 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Lindroth 2001 Norrköpings Kappsimningsklubb 419 1:13.52
50m: 35.74
100m: 1:13.52
(37.78)
2 Annie Westerlund 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 368 1:16.75 +3.23
50m: 37.06
100m: 1:16.75
(39.69)
3 Stefanie Petrovic 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 355 1:17.66 +4.14
50m: 37.91
100m: 1:17.66
(39.75)
4 Cornelia Eidefors 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 323 1:20.20 +6.68
50m: 40.37
100m: 1:20.20
(39.83)
5 Hilma Broden 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 284 1:23.65 +10.13
50m: 40.12
100m: 1:23.65
(43.53)
Grenen officiell:  2020-01-12 10:39:35
Gren 7, 100m Ryggsim Flickor A-C 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Holgersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 475 1:10.50
50m: 34.60
100m: 1:10.50
(35.90)
2 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap 366 1:16.87 +6.37
50m: 37.17
100m: 1:16.87
(39.70)
3 Emma Werner 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 356 1:17.61 +7.11
50m: 37.64
100m: 1:17.61
(39.97)
4 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 322 1:20.27 +9.77
50m: 38.92
100m: 1:20.27
(41.35)
5 Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap 302 1:22.01 +11.51
50m: 39.06
100m: 1:22.01
(42.95)
6 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb 289 1:23.14 +12.64
50m: 39.68
100m: 1:23.14
(43.46)
7 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap 276 1:24.45 +13.95
50m: 39.59
100m: 1:24.45
(44.86)
8 Linnéa Magnusson 2005 Eskilstuna Simklubb 263 1:25.88 +15.38
50m: 41.67
100m: 1:25.88
(44.21)
9 Kajsa Ejdvinsson 2004 Katrineholms Simsällskap 244 1:27.97 +17.47
50m: 42.97
100m: 1:27.97
(45.00)
10 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb 224 1:30.55 +20.05
50m: 44.00
100m: 1:30.55
(46.55)
11 Hanna Mikulska 2005 Eskilstuna Simklubb 208 1:32.78 +22.28
50m: 43.20
100m: 1:32.78
(49.58)
12 Louise Lowe 2005 Strängnäs Simklubb 159 1:41.38 +30.88
50m: 49.58
100m: 1:41.38
(51.80)
13 Ella Forsmark 2005 Katrineholms Simsällskap 151 1:43.25 +32.75
50m: 49.02
100m: 1:43.25
(54.23)
Grenen officiell:  2020-01-12 10:39:35
Gren 7, 100m Ryggsim Flickor A-C 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb 369 1:16.71
50m: 38.01
100m: 1:16.71
(38.70)
2 Filippa  Andersson-Lundin 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 328 1:19.72 +3.01
50m: 38.42
100m: 1:19.72
(41.30)
3 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 320 1:20.44 +3.73
50m: 38.95
100m: 1:20.44
(41.49)
4 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb 299 1:22.27 +5.56
50m: 40.38
100m: 1:22.27
(41.89)
5 Thea Lundgren 2006 Strängnäs Simklubb 253 1:26.93 +10.22
50m: 42.20
100m: 1:26.93
(44.73)
6 Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb 252 1:27.12 +10.41
50m: 43.81
100m: 1:27.12
(43.31)
7 Ellen Vikström 2006 Eskilstuna Simklubb 229 1:29.93 +13.22
50m: 43.35
100m: 1:29.93
(46.58)
8 Ella Hagström 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 222 1:30.85 +14.14
50m: 43.59
100m: 1:30.85
(47.26)
9 Cindra Lindström 2006 Katrineholms Simsällskap 203 1:33.63 +16.92
50m: 44.10
100m: 1:33.63
(49.53)
10 Paula Edebrink 2006 Strängnäs Simklubb 192 1:35.36 +18.65
50m: 46.14
100m: 1:35.36
(49.22)
11 Stella Fredriksson 2007 Katrineholms Simsällskap 161 1:41.14 +24.43
50m: 49.22
100m: 1:41.14
(51.92)
- Amanda Malmström 2007 Eskilstuna Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-01-12 10:39:35
2020-01-12 10:39:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Katrineholms Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner