Results for Duvedoppet 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Söndag 12/1 Klockan 14.00 (Insim kl. 13.00-13.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Duveholmshallen |
Arrangör: |
Karineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 jan 2020 till den 12 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Pojkar A-C 17-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Lovinge |
2000 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
578 |
53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Kernen |
2002 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
529 |
55.54 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sergej Basov |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
526 |
55.65 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
519 |
55.90 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Löfbom |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
433 |
59.38 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
374 |
1:02.36 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Ekroth |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
152 |
1:24.19 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-12 15:27:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Pojkar A-C 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikola Petrovic |
2004 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
473 |
57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
457 |
58.33 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
426 |
59.68 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aldin Mandzo |
2004 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
419 |
1:00.03 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amir Pehlivanovic |
2004 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
401 |
1:00.91 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
328 |
1:05.12 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Klang |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
300 |
1:07.08 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
256 |
1:10.74 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Eriksson |
2005 |
Katrineholms Simsällskap |
|
174 |
1:20.35 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-12 15:27:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Pojkar A-C 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
428 |
59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Norén |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
412 |
1:00.36 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eric Åhlén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
363 |
1:02.98 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
358 |
1:03.27 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
307 |
1:06.60 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
243 |
1:11.99 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Lidholm |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
219 |
1:14.54 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
215 |
1:14.92 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
209 |
1:15.68 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
205 |
1:16.20 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Robert Hanouch |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
202 |
1:16.52 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Lindquist |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
148 |
1:24.85 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Henriksson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
144 |
1:25.67 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sixten Carlsson |
2007 |
Köpings Simsällskap |
|
143 |
1:25.93 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Siverskog |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
138 |
1:26.83 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Lowe |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-12 15:27:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-12 15:27:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|