Results for Dronning Dorothea Cup 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dronning Dorothea Cup 2020 |
|
Udskriftsdato |
11 januar 2020 |
|
|
Stævne by |
Kolding |
|
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|
|
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 januar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karla Kristensen |
2005 |
|
412 |
37.62 |
1:18.34 |
2:00.24 |
|
2:40.12 |
|
|
Kolding SK |
2:41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicoline Kornum-Svensson |
2005 |
|
410 |
36.83 |
1:17.45 |
1:59.57 |
|
2:40.41 |
|
|
Kolding SK |
2:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sarah Hansen |
2005 |
|
390 |
38.70 |
1:19.99 |
2:02.34 |
|
2:43.13 |
|
|
Kolding SK |
2:46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Schwartz |
2002 |
|
339 |
40.06 |
1:23.69 |
2:07.59 |
|
2:50.96 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Møller |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fort bevæg v75 |
|
Skanderborg Svømmeklub |
3:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Stæhr |
2008 |
|
265 |
44.06 |
1:31.38 |
2:19.40 |
|
3:05.58 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alberte Andersen |
2008 |
|
249 |
44.20 |
1:33.50 |
2:22.72 |
|
3:09.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Olsen |
2008 |
|
243 |
45.19 |
1:34.66 |
2:25.74 |
|
3:10.95 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alberte Knudsen |
2009 |
|
218 |
47.69 |
1:39.72 |
2:30.60 |
|
3:17.95 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
|
195 |
49.90 |
1:44.11 |
2:36.36 |
|
3:25.45 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
|
194 |
48.67 |
1:42.15 |
2:35.97 |
|
3:25.95 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olivia Holmberg |
2009 |
|
166 |
53.54 |
1:49.64 |
2:43.78 |
|
3:36.53 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:47.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lærke Damgaard |
2008 |
|
159 |
50.60 |
1:47.35 |
2:43.90 |
|
3:39.89 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
|
131 |
55.81 |
1:56.71 |
2:57.96 |
|
3:54.62 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathilde Søe |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
DeltaSwim |
3:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alberte Raunskov |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej berør v50 |
|
Kolding SK |
3:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofia Bjørnkjær Nielsen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fort bevæg v125 |
|
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malou Bjerre |
2010 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fort bevæg v175 |
|
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
11 januar 2020 |
Licens til Kolding SK |
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|