Resultater for Dronning Dorothea Cup 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
11/01-2020 afsnit 1
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Baxter | 1996 | 484 | 27.69 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.24 | |||||||||
2 | Simon Sandal | 2003 | 437 | 28.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
3 | Lasse Thulstrup | 2004 | 431 | 28.79 | ||||||
Kolding SK | 28.21 | |||||||||
4 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 423 | 28.97 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.01 | |||||||||
5 | Mathias Jørgensen | 2002 | 415 | 29.15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.76 | |||||||||
6 | Vania Danilkin | 2004 | 390 | 29.75 | ||||||
Kolding SK | 29.53 | |||||||||
7 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 389 | 29.78 | ||||||
Kolding SK | 29.16 | |||||||||
8 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 386 | 29.85 | ||||||
Kolding SK | 29.56 | |||||||||
9 | Sophus Lund Øe | 2003 | 372 | 30.22 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
10 | Simon Finch | 2002 | 365 | 30.42 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 30.75 | |||||||||
11 | Silas Hansen | 2002 | 294 | 32.68 | ||||||
Kolding SK | 37.14 | |||||||||
12 | Asger Moos Hansen | 2004 | 222 | 35.88 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 37.48 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 486 | 27.65 | ||||||
DeltaSwim | 28.01 | |||||||||
2 | Daniel Busk | 2005 | 458 | 28.20 | ||||||
Kolding SK | 28.80 | |||||||||
3 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 406 | 29.36 | ||||||
DeltaSwim | 29.35 | |||||||||
4 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 402 | 29.46 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.33 | |||||||||
5 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 364 | 30.46 | ||||||
DeltaSwim | 30.13 | |||||||||
6 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 361 | 30.54 | ||||||
DeltaSwim | 30.69 | |||||||||
7 | Christian N. Christensen | 2006 | 299 | 32.52 | ||||||
Kolding SK | 33.70 | |||||||||
8 | Asger Nielsen | 2005 | 282 | 33.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.82 | |||||||||
8 | Tobias Wemmelund | 2006 | 282 | 33.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.02 | |||||||||
10 | Mads Schelde Jensen | 2006 | 268 | 33.70 | ||||||
Kolding SK | 37.92 | |||||||||
11 | Andreas Agger Hansen | 2005 | 263 | 33.93 | ||||||
Kolding SK | 33.88 | |||||||||
12 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | 230 | 35.45 | ||||||
Kolding SK | 39.11 | |||||||||
13 | Marcus Diego Bach | 2006 | 212 | 36.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.66 | |||||||||
14 | Mads Møller Rieck | 2006 | 186 | 38.08 | ||||||
DeltaSwim | 37.90 | |||||||||
15 | Andreas Nygaard Skødt | 2006 | 121 | 43.90 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 48.93 | |||||||||
- | Daniel Landbo | 2005 | DSQ | asynk arm v15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 312 | 32.04 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.04 | |||||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2008 | 234 | 35.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.73 | |||||||||
3 | Mathias Møller Madsen | 2008 | 208 | 36.66 | ||||||
DeltaSwim | 37.21 | |||||||||
4 | Jacob Taudorf | 2007 | 191 | 37.75 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
5 | Magnus Stilling | 2007 | 171 | 39.18 | ||||||
Kolding SK | 40.70 | |||||||||
6 | Jacob Prytz | 2007 | 168 | 39.39 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 45.05 | |||||||||
7 | Christian Christensen | 2007 | 168 | 39.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.95 | |||||||||
8 | Joakim Kristensen | 2008 | 159 | 40.10 | ||||||
DeltaSwim | 39.75 | |||||||||
9 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 143 | 41.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.59 | |||||||||
10 | Gustav Hansen | 2008 | 137 | 42.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.09 | |||||||||
11 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 136 | 42.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.17 | |||||||||
12 | Bastian Ladekjær | 2007 | 134 | 42.47 | ||||||
DeltaSwim | 45.24 | |||||||||
13 | Alexander Fræhr Piihl | 2008 | 122 | 43.77 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 94 | 47.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.54 | |||||||||
15 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | 93 | 47.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.20 | |||||||||
16 | Marius Lund Bendixen | 2007 | 91 | 48.26 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Malthe Peter Jensen | 2007 | 49 | 59.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Billesø Beck | 2008 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.73 | |||||||||
- | Jesper Grosse-Schütte | 2007 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 51.60 | |||||||||
- | Hektor Bjerre | 2008 | DSQ | ej samt berør v25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.79 | |||||||||
- | Jacob Wemmelund | 2008 | DSQ | ej samt berør v50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.51 | |||||||||
- | Sebastian Bjerby Elsborg | 2007 | DSQ | asynk ben v45 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | DSQ | ej samt berør v25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.70 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | 53 | 57.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.81 | |||||||||
2 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | 29 | 1:10.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 09:53 |