Results for UGP2 2019-2020 & SUSS, Borlänge
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Maserhallen |
Arrangör: |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms GP 2 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
546 |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
522 |
1:02.37 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
437 |
1:06.20 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
+0.75 |
431 |
1:06.51 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.70 |
409 |
1:07.68 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Johansson |
2003 |
Bålsta Simklubb |
+0.76 |
406 |
1:07.86 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nike Bölja-Strandlund |
2002 |
Fagersta Simklubb |
+0.78 |
394 |
1:08.54 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.81 |
269 |
1:17.75 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:43:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms GP 2 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.79 |
552 |
1:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
+0.84 |
463 |
1:04.95 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.78 |
427 |
1:06.70 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
424 |
1:06.88 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
413 |
1:07.45 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
393 |
1:08.59 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
321 |
1:13.35 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:43:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms GP 2 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.79 |
442 |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.61 |
425 |
1:06.79 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.60 |
399 |
1:08.22 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Torgén |
2005 |
Bålsta Simklubb |
+0.63 |
353 |
1:11.04 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Skogbergs |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
+0.82 |
300 |
1:15.03 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Söderholm |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
+0.94 |
248 |
1:19.95 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanna Hörnell |
2005 |
Borlänge Simsällskap |
+0.69 |
242 |
1:20.53 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa Leonardsson |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
+0.80 |
203 |
1:25.42 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:43:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms GP 2 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.68 |
569 |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
+0.72 |
506 |
1:03.03 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.77 |
505 |
1:03.08 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.78 |
479 |
1:04.22 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
408 |
1:07.71 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
398 |
1:08.29 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.74 |
386 |
1:09.01 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
385 |
1:09.04 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.68 |
383 |
1:09.15 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edith Trapp-Östling |
2006 |
Simsällskapet Mora |
+0.71 |
303 |
1:14.80 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.78 |
293 |
1:15.63 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisha Cloudy Weerasinghe |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.76 |
292 |
1:15.73 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.88 |
285 |
1:16.29 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.91 |
276 |
1:17.15 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Dolan |
2006 |
Hedemora Simsällskap |
+0.88 |
270 |
1:17.68 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stella Malm |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.68 |
248 |
1:19.89 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lovisa Morén |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.75 |
244 |
1:20.37 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:43:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ungdoms GP 2 2019-2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.74 |
440 |
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.85 |
392 |
1:08.64 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Finne |
2007 |
Bålsta Simklubb |
+0.73 |
373 |
1:09.79 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Lundin |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
360 |
1:10.58 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Harnesk |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.86 |
333 |
1:12.43 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
324 |
1:13.16 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Eriksson |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.86 |
286 |
1:16.26 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Nyström |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.87 |
269 |
1:17.79 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovis Mikaelsson Blomström |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.76 |
264 |
1:18.24 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Daleving |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
262 |
1:18.45 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carla Karsberg |
2007 |
Falu Simsällskap |
+0.80 |
247 |
1:19.99 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:43:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 15:45:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|