Resultat för UGP 2 2019-2020, Karlstad
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rydahls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
653 |
2:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
376 |
2:32.88 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Nyrén |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
302 |
2:44.54 |
+37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rydahls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
561 |
2:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
421 |
2:27.34 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
332 |
2:39.46 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
My Semstrand |
2004 |
Nora Simsällskap |
|
263 |
2:52.27 |
+38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rydahls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
578 |
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
544 |
2:15.23 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
501 |
2:18.97 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
495 |
2:19.55 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
482 |
2:20.78 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
479 |
2:21.08 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
470 |
2:21.98 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
470 |
2:21.99 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
417 |
2:27.81 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
363 |
2:34.75 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
311 |
2:42.87 |
+30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnéa Magnusson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
301 |
2:44.62 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mari Sletvold-Walby |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
186 |
3:13.21 |
+1:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rydahls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
522 |
2:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
476 |
2:21.35 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
|
468 |
2:22.14 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
441 |
2:24.98 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
412 |
2:28.35 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
398 |
2:30.11 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
374 |
2:33.20 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Thorpman |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
341 |
2:37.94 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Emilsson |
2006 |
Nora Simsällskap |
|
259 |
2:53.09 |
+36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rydahls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
399 |
2:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
387 |
2:31.44 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
353 |
2:36.14 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
305 |
2:43.99 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
292 |
2:46.42 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
271 |
2:50.53 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
268 |
2:51.25 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Allis Vernersson |
2007 |
Arvika Simsällskap |
|
221 |
3:02.63 |
+32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:06:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
450 |
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
330 |
1:09.53 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
318 |
1:10.42 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
304 |
1:11.46 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
291 |
1:12.53 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:31:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
383 |
1:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Svensson |
2004 |
Åmåls Simsällskap |
|
342 |
1:08.72 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
303 |
1:11.53 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:31:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
437 |
1:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
294 |
1:12.29 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
292 |
1:12.45 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
262 |
1:15.05 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:31:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
326 |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
276 |
1:13.82 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hayk Hakobyan |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
258 |
1:15.48 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
236 |
1:17.78 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:31:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
253 |
1:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
115 |
1:38.65 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
101 |
1:42.93 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:31:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:06:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Byggfolket |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
489 |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
351 |
1:28.40 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
341 |
1:29.22 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:45:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Byggfolket |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
383 |
1:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
323 |
1:30.87 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
252 |
1:38.66 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:45:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Byggfolket |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
569 |
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
550 |
1:16.07 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
549 |
1:16.13 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
502 |
1:18.44 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
494 |
1:18.84 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
468 |
1:20.28 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
414 |
1:23.63 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
392 |
1:25.15 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
368 |
1:26.96 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
356 |
1:27.98 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
270 |
1:36.42 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:45:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Byggfolket |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
485 |
1:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
471 |
1:20.12 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Umeland |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
341 |
1:29.21 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
341 |
1:29.24 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
334 |
1:29.80 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
307 |
1:32.36 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
296 |
1:33.48 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Thorpman |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
285 |
1:34.70 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felicia Spjut |
2006 |
Arvika Simsällskap |
|
172 |
1:52.06 |
+32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thilde Roshag |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Boglarka Biro |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:45:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Byggfolket |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
432 |
1:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
305 |
1:32.62 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
304 |
1:32.71 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
282 |
1:35.06 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
278 |
1:35.54 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
241 |
1:40.09 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:45:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:07:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Smart Travel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
481 |
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
383 |
2:45.44 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Smart Travel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
324 |
2:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
296 |
3:00.26 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mårten Emilsson |
2004 |
Nora Simsällskap |
|
282 |
3:03.14 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Smart Travel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
249 |
3:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Smart Travel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
311 |
2:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
294 |
3:00.70 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
281 |
3:03.42 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
213 |
3:21.17 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Smart Travel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
296 |
3:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
210 |
3:21.88 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
164 |
3:39.12 |
+38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
157 |
3:42.65 |
+42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
124 |
4:00.44 |
+1:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 10:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:07:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Färgteknik i Karlstad AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
491 |
5:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
426 |
5:43.90 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Runa Eriksson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
340 |
6:10.69 |
+42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 11:01:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Färgteknik i Karlstad AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
402 |
5:50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 11:01:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Färgteknik i Karlstad AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
364 |
6:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 11:01:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:07:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Restaurang Grön |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
402 |
19:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
379 |
19:31.00 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 11:48:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Restaurang Grön |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
482 |
18:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 11:48:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:07:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Yamaha Center, Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
403 |
9:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:01:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Yamaha Center, Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
510 |
9:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
442 |
9:41.83 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:01:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Yamaha Center, Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
361 |
10:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:01:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Yamaha Center, Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
400 |
10:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
240 |
11:52.61 |
+1:51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:01:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:08:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
442 |
2:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:01:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
388 |
2:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
367 |
2:46.92 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
246 |
3:10.80 |
+26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:01:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
324 |
2:53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
287 |
3:01.16 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:01:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:08:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Selma Spa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
455 |
2:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
397 |
2:29.13 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
382 |
2:31.06 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
379 |
2:31.48 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
355 |
2:34.74 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
354 |
2:34.83 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:11:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Selma Spa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
453 |
2:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
351 |
2:35.31 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Svensson |
2004 |
Åmåls Simsällskap |
|
329 |
2:38.72 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
279 |
2:47.65 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:11:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Selma Spa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
366 |
2:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
325 |
2:39.38 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
246 |
2:54.88 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:11:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Selma Spa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
358 |
2:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
352 |
2:35.14 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
283 |
2:46.98 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hayk Hakobyan |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
282 |
2:47.02 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melwin Pihlgren |
2006 |
Arvika Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:11:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Selma Spa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
355 |
2:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
204 |
3:06.20 |
+31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
174 |
3:16.29 |
+41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:11:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:08:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Altran |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
677 |
4:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Altran |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
535 |
4:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
535 |
4:48.14 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
404 |
5:16.37 |
+28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
328 |
5:39.01 |
+50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Altran |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
571 |
4:41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
516 |
4:51.54 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
494 |
4:55.79 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
465 |
5:01.86 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
462 |
5:02.47 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
388 |
5:20.46 |
+38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
318 |
5:42.67 |
+1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Engvall |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
236 |
6:18.48 |
+1:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Altran |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
563 |
4:43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
488 |
4:57.03 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
422 |
5:11.67 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
421 |
5:12.05 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
391 |
5:19.66 |
+36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
325 |
5:40.01 |
+56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Spjut |
2006 |
Arvika Simsällskap |
|
286 |
5:54.87 |
+1:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Pettersson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Altran |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
422 |
5:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
382 |
5:22.24 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
361 |
5:28.46 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
324 |
5:40.36 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
281 |
5:56.78 |
+45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:08:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
VVS Design |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
445 |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
337 |
1:10.18 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
297 |
1:13.21 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
242 |
1:18.41 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
206 |
1:22.70 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:56:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
VVS Design |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
378 |
1:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Svensson |
2004 |
Åmåls Simsällskap |
|
244 |
1:18.18 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:56:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
VVS Design |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
368 |
1:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
331 |
1:10.61 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
274 |
1:15.21 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:56:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
VVS Design |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
279 |
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
235 |
1:19.10 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
225 |
1:20.31 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
218 |
1:21.20 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
214 |
1:21.61 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
195 |
1:24.25 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:56:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
VVS Design |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
292 |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilhelm Otnem |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
178 |
1:26.76 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
170 |
1:28.08 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
120 |
1:38.86 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 15:56:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:09:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
533 |
2:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
365 |
2:46.72 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
279 |
3:02.36 |
+35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
270 |
3:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
216 |
3:18.43 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
544 |
2:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
470 |
2:33.28 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
460 |
2:34.40 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
433 |
2:37.60 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Runa Eriksson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
362 |
2:47.18 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
335 |
2:51.52 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
326 |
2:53.10 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
306 |
2:56.88 |
+30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnéa Magnusson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
256 |
3:07.74 |
+41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
|
457 |
2:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
417 |
2:39.47 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
413 |
2:40.01 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
382 |
2:44.27 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
357 |
2:47.95 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Thorpman |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
324 |
2:53.48 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
247 |
3:09.94 |
+35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Pettersson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
363 |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
290 |
2:59.95 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Allis Vernersson |
2007 |
Arvika Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:09:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Friktionid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
435 |
59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
424 |
59.81 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
394 |
1:01.28 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
390 |
1:01.47 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
388 |
1:01.59 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
365 |
1:02.88 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
249 |
1:11.34 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:21:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Friktionid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svensson |
2004 |
Åmåls Simsällskap |
|
386 |
1:01.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
381 |
1:01.95 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
372 |
1:02.44 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
355 |
1:03.46 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:21:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Friktionid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
433 |
59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
423 |
59.86 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
347 |
1:03.91 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
327 |
1:05.18 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
315 |
1:06.04 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Stein |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
183 |
1:19.04 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:21:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Friktionid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
419 |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
277 |
1:08.91 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
274 |
1:09.15 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
254 |
1:10.89 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
242 |
1:12.03 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
223 |
1:14.01 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melwin Pihlgren |
2006 |
Arvika Simsällskap |
|
212 |
1:15.30 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hayk Hakobyan |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksi Salomao Miettinen |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:21:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Friktionid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
347 |
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilhelm Otnem |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
211 |
1:15.40 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
201 |
1:16.65 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
164 |
1:22.08 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
154 |
1:23.71 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luukas Salomao Miettinen |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:21:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:09:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
433 |
2:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
422 |
2:12.43 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
401 |
2:14.71 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
375 |
2:17.75 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
359 |
2:19.73 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
254 |
2:36.74 |
+25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:07:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
457 |
2:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
439 |
2:10.65 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Svensson |
2004 |
Åmåls Simsällskap |
|
375 |
2:17.72 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
373 |
2:17.98 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mårten Emilsson |
2004 |
Nora Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:07:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
478 |
2:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
390 |
2:15.94 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
340 |
2:22.24 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:07:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
380 |
2:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
333 |
2:23.29 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melwin Pihlgren |
2006 |
Arvika Simsällskap |
|
213 |
2:46.33 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hayk Hakobyan |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:07:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
371 |
2:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
196 |
2:50.92 |
+32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Widström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
188 |
2:53.19 |
+35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Örebro Simallians |
|
188 |
2:53.35 |
+35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
166 |
3:00.79 |
+42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
164 |
3:01.37 |
+43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:07:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 09:07:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Altran |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
556 |
1:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
501 |
1:08.73 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:14:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Altran |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
235 |
1:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:14:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Altran |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
484 |
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
478 |
1:09.81 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
466 |
1:10.41 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
388 |
1:14.87 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
374 |
1:15.77 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
351 |
1:17.37 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
341 |
1:18.14 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
335 |
1:18.62 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
328 |
1:19.12 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:14:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Altran |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
351 |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
341 |
1:18.15 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nathalie Johansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
339 |
1:18.25 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
|
335 |
1:18.58 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
322 |
1:19.60 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
235 |
1:28.37 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:14:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Altran |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
330 |
1:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
260 |
1:25.48 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
249 |
1:26.72 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
152 |
1:42.32 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:14:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 09:14:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Smart Travel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
477 |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
415 |
1:14.51 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
372 |
1:17.28 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
352 |
1:18.73 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
310 |
1:22.10 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
305 |
1:22.60 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
265 |
1:26.51 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Smart Travel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
367 |
1:17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
327 |
1:20.67 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Svensson |
2004 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Smart Travel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
369 |
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
275 |
1:25.44 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Smart Travel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
337 |
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
308 |
1:22.34 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
307 |
1:22.41 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
290 |
1:23.99 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
220 |
1:32.05 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
184 |
1:37.63 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hayk Hakobyan |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Smart Travel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
285 |
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
207 |
1:33.95 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
114 |
1:54.51 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Örebro Simallians |
|
93 |
2:02.50 |
+38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aron Widström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 09:25:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
460 |
2:54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
367 |
3:07.92 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:36:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
297 |
3:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:36:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
604 |
2:39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
568 |
2:42.43 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
533 |
2:45.90 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
462 |
2:54.03 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
397 |
3:02.96 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
322 |
3:16.14 |
+36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
284 |
3:24.56 |
+45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:36:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
445 |
2:56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
438 |
2:57.09 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
354 |
3:10.13 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Thorpman |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
328 |
3:15.10 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
325 |
3:15.65 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
284 |
3:24.69 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Krona |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
230 |
3:39.41 |
+43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Boglarka Biro |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:36:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
318 |
3:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
294 |
3:22.33 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
263 |
3:29.88 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:36:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 09:37:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rydahls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
416 |
5:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
320 |
5:44.17 |
+28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:53:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rydahls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
453 |
5:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:53:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rydahls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
403 |
5:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
363 |
5:29.93 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
312 |
5:46.96 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:53:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rydahls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
325 |
5:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:53:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rydahls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 09:53:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 09:53:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
413 |
20:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 10:36:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
570 |
18:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
472 |
19:40.46 |
+1:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
460 |
19:51.25 |
+1:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 10:36:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TIS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
547 |
18:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
412 |
20:35.55 |
+1:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
380 |
21:08.90 |
+2:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 10:36:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 10:36:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Yamaha Center, Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
608 |
9:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
346 |
11:22.23 |
+1:56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:00:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Yamaha Center, Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
533 |
9:50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
322 |
11:39.23 |
+1:48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:00:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Yamaha Center, Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
505 |
10:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
503 |
10:02.53 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
482 |
10:10.97 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
411 |
10:44.49 |
+42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
405 |
10:47.51 |
+45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:00:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Yamaha Center, Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
469 |
10:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:00:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Yamaha Center, Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
393 |
10:54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
287 |
12:06.36 |
+1:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:00:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 11:00:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Restaurang Grön |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
365 |
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
266 |
2:48.25 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
255 |
2:50.51 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 13:57:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Restaurang Grön |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
407 |
2:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 13:57:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Restaurang Grön |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
273 |
2:46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 13:57:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Restaurang Grön |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
261 |
2:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 13:57:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Restaurang Grön |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
257 |
2:50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
130 |
3:33.33 |
+43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 13:57:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 13:57:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Färgteknik i Karlstad AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
516 |
2:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Färgteknik i Karlstad AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
401 |
2:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
284 |
3:05.19 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Färgteknik i Karlstad AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
533 |
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
468 |
2:36.85 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
459 |
2:37.96 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
453 |
2:38.57 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
451 |
2:38.84 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
451 |
2:38.89 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
408 |
2:44.22 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
393 |
2:46.29 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Färgteknik i Karlstad AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
452 |
2:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
418 |
2:42.87 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
414 |
2:43.45 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
387 |
2:47.22 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
370 |
2:49.68 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nathalie Johansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
352 |
2:52.55 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
296 |
3:02.72 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felicia Spjut |
2006 |
Arvika Simsällskap |
|
212 |
3:24.19 |
+45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Färgteknik i Karlstad AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
370 |
2:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
367 |
2:50.13 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
301 |
3:01.74 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 14:08:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
VVS Design |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
422 |
4:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
386 |
4:51.45 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
375 |
4:54.15 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:27:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
VVS Design |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
473 |
4:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:27:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
VVS Design |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
479 |
4:31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
423 |
4:42.65 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
357 |
4:58.97 |
+27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
254 |
5:35.11 |
+1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:27:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
VVS Design |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
358 |
4:58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
271 |
5:27.87 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
254 |
5:35.00 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melwin Pihlgren |
2006 |
Arvika Simsällskap |
|
231 |
5:45.77 |
+46.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
227 |
5:47.76 |
+48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:27:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
VVS Design |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
397 |
4:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
255 |
5:34.48 |
+45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
197 |
6:04.41 |
+1:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Örebro Simallians |
|
196 |
6:04.96 |
+1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:27:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 14:27:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Byggfolket |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
509 |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:49:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Byggfolket |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
471 |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
241 |
1:28.38 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:49:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Byggfolket |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
483 |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
457 |
1:11.42 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
419 |
1:13.52 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
342 |
1:18.66 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
322 |
1:20.26 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
309 |
1:21.38 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
296 |
1:22.52 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnéa Magnusson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
281 |
1:24.01 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mari Sletvold-Walby |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
128 |
1:49.05 |
+38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:49:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Byggfolket |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
|
449 |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
439 |
1:12.37 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
375 |
1:16.30 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
353 |
1:17.82 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
316 |
1:20.79 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
306 |
1:21.58 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Thorpman |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
289 |
1:23.18 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Krona |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
159 |
1:41.53 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:49:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Byggfolket |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
409 |
1:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
373 |
1:16.41 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
305 |
1:21.75 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
265 |
1:25.58 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
258 |
1:26.38 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
233 |
1:29.38 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Allis Vernersson |
2007 |
Arvika Simsällskap |
|
227 |
1:30.20 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
215 |
1:31.75 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:49:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 14:49:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
423 |
2:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
333 |
2:32.29 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
294 |
2:38.79 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
239 |
2:50.17 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
395 |
2:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
331 |
2:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
317 |
2:34.81 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
307 |
2:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
266 |
2:44.05 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
188 |
3:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
111 |
3:39.16 |
+35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 14:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 14:57:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Friktionid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
629 |
58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
490 |
1:03.70 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
397 |
1:08.35 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:09:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Friktionid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
544 |
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
425 |
1:06.79 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
382 |
1:09.20 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
319 |
1:13.52 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
317 |
1:13.68 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:09:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Friktionid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
573 |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
568 |
1:00.67 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
530 |
1:02.06 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
493 |
1:03.60 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
489 |
1:03.76 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
481 |
1:04.11 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
468 |
1:04.70 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
468 |
1:04.71 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
457 |
1:05.21 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
410 |
1:07.64 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felicia Sobotka |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
400 |
1:08.19 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
383 |
1:09.14 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
359 |
1:10.64 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnéa Magnusson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
311 |
1:14.11 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
302 |
1:14.87 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Engvall |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
267 |
1:17.98 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mari Sletvold-Walby |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
174 |
1:29.85 |
+29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:09:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Friktionid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
496 |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
454 |
1:05.38 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
441 |
1:06.00 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
424 |
1:06.88 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
416 |
1:07.31 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
383 |
1:09.18 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
382 |
1:09.22 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Thorpman |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
335 |
1:12.33 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
303 |
1:14.75 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felicia Spjut |
2006 |
Arvika Simsällskap |
|
273 |
1:17.42 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Krona |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Boglarka Biro |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:09:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Friktionid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
409 |
1:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
387 |
1:08.94 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
370 |
1:09.98 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
260 |
1:18.71 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Allis Vernersson |
2007 |
Arvika Simsällskap |
|
246 |
1:20.16 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
231 |
1:21.82 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ELLEN Lundgren |
2007 |
Arvika Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:09:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 15:09:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
577 |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
508 |
28.72 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
389 |
31.40 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
359 |
32.25 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
562 |
27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
437 |
30.21 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
407 |
30.92 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
358 |
32.28 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
343 |
32.75 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
My Semstrand |
2004 |
Nora Simsällskap |
|
253 |
36.22 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
574 |
27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
522 |
28.47 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
516 |
28.57 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
508 |
28.73 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
488 |
29.12 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
475 |
29.37 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
472 |
29.44 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
464 |
29.60 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
460 |
29.69 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
439 |
30.17 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
431 |
30.34 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
425 |
30.49 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
407 |
30.93 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Runa Eriksson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
398 |
31.16 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
386 |
31.49 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
381 |
31.61 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnéa Magnusson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
326 |
33.31 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Engvall |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
307 |
33.97 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mari Sletvold-Walby |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
210 |
38.54 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
474 |
29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
461 |
29.67 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
460 |
29.70 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
|
442 |
30.08 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
433 |
30.30 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nathalie Johansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
393 |
31.30 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
385 |
31.51 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
384 |
31.54 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Umeland |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
364 |
32.09 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Thorpman |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
350 |
32.53 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
345 |
32.68 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Emilsson |
2006 |
Nora Simsällskap |
|
314 |
33.71 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Boglarka Biro |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Krona |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
465 |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
394 |
31.26 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
383 |
31.57 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
334 |
33.04 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
331 |
33.13 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
315 |
33.70 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
ELLEN Lundgren |
2007 |
Arvika Simsällskap |
|
314 |
33.73 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
291 |
34.59 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Allis Vernersson |
2007 |
Arvika Simsällskap |
|
263 |
35.76 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Ljunggren |
2007 |
Arvika Simsällskap |
|
151 |
42.97 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Bohlemark |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
325 |
33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
325 |
33.35 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
322 |
33.43 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
296 |
34.37 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lova Jansson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
293 |
34.49 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noa van Balen |
2008 |
Arvika Simsällskap |
|
248 |
36.47 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Wilde |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
239 |
36.94 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisabeth Öhlin |
2008 |
Arvika Simsällskap |
|
182 |
40.43 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
277 |
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
200 |
39.18 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
125 |
45.84 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Spjut |
2009 |
Arvika Simsällskap |
|
109 |
47.88 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:08:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
437 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
433 |
26.77 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
403 |
27.42 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
378 |
28.00 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
363 |
28.38 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
331 |
29.28 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
294 |
30.44 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:27:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
415 |
27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
402 |
27.43 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
397 |
27.56 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Svensson |
2004 |
Åmåls Simsällskap |
|
390 |
27.72 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mårten Emilsson |
2004 |
Nora Simsällskap |
|
363 |
28.39 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
353 |
28.65 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
347 |
28.82 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:27:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
413 |
27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
383 |
27.89 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
349 |
28.77 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
302 |
30.17 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
285 |
30.77 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Stein |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
204 |
34.41 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:27:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
393 |
27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
358 |
28.53 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hayk Hakobyan |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
328 |
29.36 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
275 |
31.13 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
267 |
31.45 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
254 |
31.99 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
239 |
32.61 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
209 |
34.10 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melwin Pihlgren |
2006 |
Arvika Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:27:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
308 |
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
207 |
34.20 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
177 |
36.06 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
175 |
36.22 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
140 |
38.97 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:27:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milo Thunberg |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
174 |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olof Hellgren |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 12:27:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:08:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Bröstsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
488 |
36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
375 |
39.57 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
355 |
40.30 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:48:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Bröstsim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
400 |
38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
347 |
40.63 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:48:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
555 |
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
536 |
35.14 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
534 |
35.19 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
471 |
36.69 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
465 |
36.86 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
456 |
37.09 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
437 |
37.61 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
436 |
37.65 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
422 |
38.06 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
386 |
39.20 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
358 |
40.20 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felicia Sobotka |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
335 |
41.10 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Runa Eriksson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
319 |
41.78 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
309 |
42.21 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:48:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
495 |
36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
468 |
36.78 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
320 |
41.75 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
316 |
41.93 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
312 |
42.07 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Thorpman |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
303 |
42.49 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nathalie Johansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
296 |
42.81 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
271 |
44.12 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Emilsson |
2006 |
Nora Simsällskap |
|
202 |
48.63 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Boglarka Biro |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:48:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
441 |
37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
312 |
42.08 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
306 |
42.34 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
279 |
43.68 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
277 |
43.77 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
ELLEN Lundgren |
2007 |
Arvika Simsällskap |
|
270 |
44.18 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Allis Vernersson |
2007 |
Arvika Simsällskap |
|
181 |
50.46 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
175 |
51.00 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Ljunggren |
2007 |
Arvika Simsällskap |
|
145 |
54.30 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:48:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Wilde |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
251 |
45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
243 |
45.74 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
223 |
47.03 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Bohlemark |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
209 |
48.09 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lova Jansson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
204 |
48.44 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisabeth Öhlin |
2008 |
Arvika Simsällskap |
|
187 |
49.89 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noa van Balen |
2008 |
Arvika Simsällskap |
|
166 |
51.90 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:48:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Bröstsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
242 |
45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Spjut |
2009 |
Arvika Simsällskap |
|
119 |
57.94 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:48:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:09:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
485 |
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
431 |
33.41 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
329 |
36.54 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
329 |
36.57 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
323 |
36.77 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
265 |
39.30 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:58:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
397 |
34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
358 |
35.53 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
321 |
36.86 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
294 |
37.96 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:58:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
337 |
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
300 |
37.70 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
274 |
38.87 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
260 |
39.54 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Stein |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
222 |
41.68 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:58:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
288 |
38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
280 |
38.57 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
276 |
38.75 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
246 |
40.28 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
194 |
43.60 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksi Salomao Miettinen |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
146 |
47.88 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:58:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
275 |
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
181 |
44.60 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
152 |
47.25 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
139 |
48.73 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luukas Salomao Miettinen |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
129 |
49.91 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
112 |
52.33 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:58:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olof Hellgren |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
156 |
46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milo Thunberg |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
101 |
54.17 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:58:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Mathisen |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
165 |
45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
83 |
57.88 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-25 16:58:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:09:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
427 |
29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
345 |
31.66 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
323 |
32.37 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
287 |
33.68 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
254 |
35.07 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
208 |
37.48 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:16:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
351 |
31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
246 |
35.42 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
232 |
36.12 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Svensson |
2004 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:16:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
371 |
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
303 |
33.06 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
282 |
33.85 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
280 |
33.95 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
181 |
39.28 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:16:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
287 |
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
214 |
37.11 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
196 |
38.24 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
193 |
38.44 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
192 |
38.48 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:16:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
264 |
34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
172 |
39.91 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Widström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
152 |
41.59 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Örebro Simallians |
|
143 |
42.41 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
136 |
43.13 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:16:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milo Thunberg |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
111 |
46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:16:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Mathisen |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
132 |
43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:16:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 11:17:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
408 |
34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:25:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
514 |
32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
223 |
42.31 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:25:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
536 |
31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
460 |
33.25 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
454 |
33.39 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
449 |
33.51 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
444 |
33.64 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
433 |
33.92 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
427 |
34.07 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
400 |
34.83 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
372 |
35.67 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felicia Sobotka |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
336 |
36.89 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
302 |
38.23 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnéa Magnusson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
275 |
39.46 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mari Sletvold-Walby |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
142 |
49.20 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:25:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
|
464 |
33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
424 |
34.16 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
350 |
36.42 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
348 |
36.47 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Thorpman |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
331 |
37.09 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nathalie Johansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
329 |
37.16 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
|
324 |
37.36 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
269 |
39.73 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Krona |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
202 |
43.69 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felicia Spjut |
2006 |
Arvika Simsällskap |
|
200 |
43.89 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Boglarka Biro |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:25:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
414 |
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
323 |
37.41 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
290 |
38.77 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
289 |
38.79 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
283 |
39.06 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
277 |
39.37 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
258 |
40.32 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Allis Vernersson |
2007 |
Arvika Simsällskap |
|
205 |
43.49 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:25:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
292 |
38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Bohlemark |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
244 |
41.04 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lova Jansson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
210 |
43.18 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Wilde |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
208 |
43.31 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noa van Balen |
2008 |
Arvika Simsällskap |
|
200 |
43.88 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisabeth Öhlin |
2008 |
Arvika Simsällskap |
|
152 |
48.05 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:25:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
231 |
41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Spjut |
2009 |
Arvika Simsällskap |
|
109 |
53.71 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 11:25:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 11:26:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
471 |
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
382 |
29.97 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
377 |
30.09 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
360 |
30.56 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
343 |
31.05 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
331 |
31.42 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
311 |
32.10 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:30:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
399 |
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
305 |
32.29 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
305 |
32.30 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
296 |
32.61 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:30:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
411 |
29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
369 |
30.30 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
349 |
30.87 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
272 |
33.54 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
262 |
33.98 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
239 |
35.00 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:30:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
326 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
316 |
31.90 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
280 |
33.22 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
238 |
35.07 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
161 |
39.94 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
158 |
40.19 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
122 |
43.79 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melwin Pihlgren |
2006 |
Arvika Simsällskap |
|
98 |
47.12 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:30:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
251 |
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aron Widström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
176 |
38.76 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Örebro Simallians |
|
155 |
40.48 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
104 |
46.18 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
100 |
46.85 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
99 |
46.98 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:30:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milo Thunberg |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
139 |
41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:30:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Mathisen |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
121 |
43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:30:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 15:31:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
545 |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
527 |
30.18 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
281 |
37.22 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:39:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
222 |
40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:39:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
514 |
30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
486 |
31.00 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
476 |
31.21 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
468 |
31.38 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
467 |
31.41 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
433 |
32.21 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
426 |
32.40 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
375 |
33.80 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felicia Sobotka |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
348 |
34.66 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
340 |
34.92 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
338 |
34.98 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
319 |
35.68 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
299 |
36.44 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
287 |
36.94 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mari Sletvold-Walby |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
133 |
47.71 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:39:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
440 |
32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nathalie Johansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
394 |
33.23 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
355 |
34.41 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
|
355 |
34.42 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
323 |
35.51 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
271 |
37.65 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Spjut |
2006 |
Arvika Simsällskap |
|
154 |
45.46 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Boglarka Biro |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Krona |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:39:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
389 |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
330 |
35.25 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
286 |
36.97 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
276 |
37.43 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
274 |
37.53 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
260 |
38.16 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
252 |
38.59 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
ELLEN Lundgren |
2007 |
Arvika Simsällskap |
|
163 |
44.61 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:39:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Bohlemark |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
265 |
37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
227 |
39.95 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lova Jansson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
211 |
40.92 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
207 |
41.20 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noa van Balen |
2008 |
Arvika Simsällskap |
|
190 |
42.40 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Wilde |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
166 |
44.33 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:39:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Klaravik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
181 |
43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Spjut |
2009 |
Arvika Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-01-26 15:39:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-26 15:40:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|