Results for Kronborg Open 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag stævnestart kl 09.30
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2010 | Udskriftsdato | 08 maj 2010 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-08 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 32.24 | ||||||
2 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 32.40 | ||||||
3 | Bertil Binaú-Vidal | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.74 | ||||||
4 | Mikkel Grønne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 33.29 | ||||||
5 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.09 | ||||||
6 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.11 | ||||||
7 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 34.91 | ||||||
8 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.00 | ||||||
9 | Rasmus Kiel Jensen | 1999 | Vest-Brøndby | 35.15 | ||||||
10 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.39 | ||||||
11 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 35.68 | ||||||
12 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 35.83 | ||||||
13 | Martin Teit Bruun Anderse | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.86 | ||||||
14 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 36.11 | ||||||
15 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.16 | ||||||
16 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 36.21 | ||||||
16 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.21 | ||||||
18 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 36.22 | ||||||
19 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 36.33 | ||||||
20 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 36.40 | ||||||
21 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 36.47 | ||||||
22 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 36.51 | ||||||
23 | Rune Dirk Willén | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.74 | ||||||
24 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.78 | ||||||
25 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 37.01 | ||||||
26 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 37.03 | ||||||
27 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 37.67 | ||||||
28 | Lau Osric | 1999 | Køge Svømmeklub | 37.74 | ||||||
29 | Simon Wang Rasmussen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 38.02 | ||||||
30 | Malik Tappert | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.09 | ||||||
31 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 38.30 | ||||||
32 | Thomas Vilmar | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.31 | ||||||
33 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 38.50 | ||||||
34 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 38.75 | ||||||
35 | Mads Hartoft | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.95 | ||||||
36 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.02 | ||||||
37 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 39.13 | ||||||
38 | Sebastian B. Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 39.16 | ||||||
39 | Peter Wiese | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 39.25 | ||||||
40 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.37 | ||||||
41 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 39.48 | ||||||
42 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 39.57 | ||||||
43 | Jacob Bysted | 1998 | Køge Svømmeklub | 40.46 | ||||||
44 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 40.59 | ||||||
45 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.85 | ||||||
46 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.94 | ||||||
47 | Andreas Junker Holsdorf | 1998 | Vest-Brøndby | 41.32 | ||||||
48 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | Værløse Svømmeklub | 42.13 | ||||||
49 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 42.35 | ||||||
50 | Magnus Beckgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 42.54 | ||||||
51 | Alexander Westerby | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.01 | ||||||
52 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.05 | ||||||
53 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 44.11 | ||||||
54 | Vivek Anand Sharma | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 45.77 | ||||||
55 | Mikkel Barfod Quack | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 49.00 | ||||||
56 | Niels-Henrik Engstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.52 | ||||||
57 | William Bagger | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 52.24 | ||||||
58 | Jeppe Rosenkrands | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 52.97 | ||||||
- | Anders Wolsing | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Asger Kragh | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | DNS | ||||||
- | Benjamin Jakobsen | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | David Jensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Emil Kjær Johnsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Simon Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thomas Porsborg | 1998 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.10 | ||||||
2 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 27.15 | ||||||
3 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 27.28 | ||||||
3 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 27.28 | ||||||
5 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 27.34 | ||||||
6 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 27.99 | ||||||
7 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 28.24 | ||||||
8 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 28.44 | ||||||
9 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 28.46 | ||||||
10 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 29.18 | ||||||
11 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 29.43 | ||||||
12 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.56 | ||||||
13 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.85 | ||||||
14 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 31.19 | ||||||
15 | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 31.45 | ||||||
16 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.52 | ||||||
17 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 31.84 | ||||||
18 | August Heegaard | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.75 | ||||||
19 | Mads Theisen | 1996 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.80 | ||||||
20 | Oliver Ringheim | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.91 | ||||||
21 | Mathias Esbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.96 | ||||||
22 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.58 | ||||||
23 | Oliver Mentz | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.96 | ||||||
24 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.87 | ||||||
25 | Marcus Broch Rasmussen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.27 | ||||||
26 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.24 | ||||||
27 | Mikkel Johnsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | 41.37 | ||||||
- | Sebastian Frederiksen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laust Norgren | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 25.49 | ||||||
2 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.52 | ||||||
3 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 26.79 | ||||||
4 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 27.08 | ||||||
5 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 27.14 | ||||||
6 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 27.16 | ||||||
7 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 27.21 | ||||||
8 | Joakim Jakobsen | 1994 | Orient Svømning | 27.46 | ||||||
9 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 27.72 | ||||||
10 | Burak Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 27.74 | ||||||
11 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 28.99 | ||||||
12 | Tobias Grønne | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 29.18 | ||||||
13 | Frederik Scheffmann | 1994 | Rishøj IF | 30.05 | ||||||
14 | Asbjørn Munk | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 30.60 | ||||||
15 | Mathias Petersen | 1995 | Værløse Svømmeklub | 31.41 | ||||||
16 | Johannes Schwaab | 1994 | Værløse Svømmeklub | 31.42 | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 25.88 | ||||||
2 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 25.94 | ||||||
3 | Kasper Blomsterberg | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 26.43 | ||||||
4 | Casper Holbæk | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 26.58 | ||||||
5 | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | 27.08 | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 25.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 08 maj 2010 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:22 |