Resultat för Vantaa Junior Meet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Su aamu / Sun mornng 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Feb 29, 2020 to Mar 1, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Butterfly M-12, 14, 16, 18 12 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Altaalle.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
27.27 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
28.10 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
P14-16 |
28.64 |
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
P12 |
40.16 |
|
|
ROLLO-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
P11 |
47.00 |
|
|
ROLLO-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.89 |
|
|
|
P12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
35.29 |
+3.40 |
|
P12 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
36.17 |
+4.28 |
|
P12 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Märt Lukas Marran |
2008 |
Uimaseura Briis |
|
|
37.17 |
+5.28 |
|
P12 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rome PUKK |
2010 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
37.56 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
37.86 |
+5.97 |
|
P12 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
39.37 |
+7.48 |
|
P12 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jan Valeri Voloshin |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
40.37 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
|
40.79 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ahti Parviainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
41.18 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Ottis |
2009 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
41.76 |
+9.87 |
|
P11 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
|
41.85 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
41.90 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Danil Sulkonen |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
|
42.41 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
42.43 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl Kuldkepp |
2010 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
44.37 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aleks Jermuss |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
|
|
45.15 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
|
45.17 |
+13.28 |
|
P11 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
45.76 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Antti Huuskonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
46.00 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
46.02 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
46.52 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Niila Tukiala |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
47.20 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Robin Nikolajev |
2010 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
47.26 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sasu Koivunen |
2008 |
Octopus Lohja |
|
|
49.35 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ilkka Itkonen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
50.55 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
50.79 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Morten Hein |
2009 |
Uimaseura Briis |
|
|
51.22 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Konstantin Sulgin |
2010 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
52.17 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Cole Wagner |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
52.19 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
54.20 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kasper Salmi |
2009 |
Simmis Grani |
|
|
57.02 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
58.92 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Eero Holmberg |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
59.79 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:14.47 |
+42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Onni-Aaron Lind |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus FORSEL |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ralf Rannamäe |
2008 |
Uimaseura Briis |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 1.3.2020 10.11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Butterfly M-12, 14, 16, 18 13-14 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Altaalle.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
27.27 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
28.10 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
P14-16 |
28.64 |
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
P12 |
40.16 |
|
|
ROLLO-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
P11 |
47.00 |
|
|
ROLLO-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roger Ruhno |
2006 |
Uimaseura Briis |
|
|
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.41 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
|
31.96 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kennert Jõgis |
2006 |
Uimaseura Briis |
|
|
32.61 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
32.68 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
André Salmi |
2006 |
Simmis Grani |
|
|
32.93 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Kumpulainen |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
34.36 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
|
34.62 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jarko Miller |
2006 |
Uimaseura Briis |
|
|
34.87 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
35.04 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mike Hongisto |
2006 |
Octopus Lohja |
|
|
35.41 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eljas Pekkola |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
35.59 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
35.69 |
+6.40 |
|
SW 8.5 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
35.71 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
38.33 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aaron Rändla |
2006 |
Uimaseura Briis |
|
|
38.71 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
38.76 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
41.30 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joel Väisänen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
41.48 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
42.40 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
43.13 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
43.59 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jan Labinskii |
2007 |
Kouvolan Uimarit |
|
|
44.13 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Risto Hyvenen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
45.14 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Felix Enqvist |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
45.54 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rudi Stolt |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
45.93 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elias Ukkonen |
2007 |
Kouvolan Uimarit |
|
|
46.48 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Patrick Tiihonen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
47.06 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Akseli Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
47.81 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eerik Välipakka |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
|
48.65 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
48.84 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Rron Shala |
2007 |
Simmis Grani |
|
|
48.94 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Altti Sormunen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
49.82 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aatu Airaksinen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
51.02 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vladimir Chubiev |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 1.3.2020 10.11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Butterfly M-12, 14, 16, 18 15-16 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Altaalle.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
27.27 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
28.10 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
P14-16 |
28.64 |
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
P12 |
40.16 |
|
|
ROLLO-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
P11 |
47.00 |
|
|
ROLLO-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mairo Muidre |
2005 |
Uimaseura Briis |
|
|
29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Denis Moskalenko |
2005 |
Pärnu Spordikool |
|
|
29.54 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Raido Vainikk |
2005 |
Pärnu Spordikool |
|
|
29.59 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
|
|
29.80 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eero Asikainen |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
30.05 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rony Kulju |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.33 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matti Nätti |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.34 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauri Pyykkö |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
|
30.90 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Emil Robert Helseth Dahl |
2005 |
Simmis Grani |
|
|
31.17 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yufei Meng |
2004 |
Simmis Grani |
|
|
31.56 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joona Kuitu |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.90 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jaska Schoenmakers |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
32.73 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaius Kulmala |
2004 |
Simmis Grani |
|
|
33.20 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vi Thai Ngô |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
34.13 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
|
34.51 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
35.22 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
38.95 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ivan Blagodetelev |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
40.76 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 1.3.2020 10.11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Butterfly M-12, 14, 16, 18 17-18 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Altaalle.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
27.27 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
28.10 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
P14-16 |
28.64 |
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
P12 |
40.16 |
|
|
ROLLO-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
P11 |
47.00 |
|
|
ROLLO-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miro Merinen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
27.68 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Filippovits |
2002 |
ORCA Helsinki |
|
|
29.16 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juuso Rahikainen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
29.22 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Marjala |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
29.49 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elis Fokin |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
29.70 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Mäkivuokko |
2003 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
29.71 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aki Hakkarainen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.31 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Walther |
2003 |
HTU Stadi |
|
|
31.48 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 1.3.2020 10.11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-03-01 10.12.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|